IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

39 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Acneea - Totul despre acnee, Acneea: partea a treia
bebe_maria
post Apr 6 2009, 02:44 PM
Post #1


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Girlish eu am citit si am auzit contrariul: gelul e mai agresiv, provoaca alergii sau reactii similare. Cand a aparut am vrut si eu sa mi-l iau dar m-a prevenit farmacista ca a avut o multime de cumparatori care s-au intors sa se plaga cumca le-a facut rau si au vrut tot varianta veche iar apoi am citit si pe net pareri negative similare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pitzigoi
post Apr 6 2009, 03:18 PM
Post #2





Musafir






rafaela, poate pui niste poze sa vedem care e situatia. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafaela
post Apr 6 2009, 09:13 PM
Post #3


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 12-August 07
From: Bacau
Member No.: 2,030



Fetelor, imi pare sincer rau...nu am vrut sa va luati la "cearta" din cauza mea.

Jo, ai fost putin rautacioasa...dar ca sa se linisteasca apele, imi pare rau ca am spus ca dermatoloaga e idioata.
Sweet, multumesc ca imi iei apararea,dar poate Jo OBSERVA ca mi`am cerut scuze...si nu`mi mai sare in cap. (Frumos limbaj ("arunc cu r***t"). Jo, sunt aproape sigura ca am acnee. Cum au zis si fetele, mi`am agresat prea tare tenul si de aceea reactioneaza asa. Nu am nimic mai grav.


In alta ordine de idei...
A fost mama azi la Bacau sa se uite de creme, nu le`a gasit, dar a dat comanda. Nu stiu cand vor ajunge..dar sper sa fie in curand.
Mi`am masat tenul aseara cu ulei pur de vitamina e...si l`am lasat peste noapte. Nu a intrat tot in piele, dar azi dimineata aveam pielea fina. Weekend-ul asta m`am exfoliat...si nu stiu...nu mai am asa multe cojitze. Abia astept sa primesc cremele...le`am luat pe toate 4. Ceai de urzica imi iau maine de la plafar. Poze as putea sa pun... fac maine la lumina si le postez maine seara. sa vad daca ma pricep.


bebe_maria >>Prima oara cand am inceput tratamentul cu skinoren, am folosit varianta clasica. Apoi, la sfatul unei colege, mi`am achizitionat gel`ul si am inceput sa`l folosesc pe ala, ca cica ar intra mai bine in piele. zis si facut. acum,daca ma gandesc...cam asa e cu gel`ul. la varianta clasica nu aveam probleme de genul. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) (


va pup...multumesc din nou.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
caitriona
post Apr 7 2009, 10:09 PM
Post #4


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 147
Joined: 2-December 07
Member No.: 2,761



rafaela si eu am patit mai demult la fel.am facutt la recomandarea medicului tratament cu skinoren si zynerit timp de cateva luni ,vreo 5 ,si mi se curatase de tot tenul si nu am mai continuat,credeam ca gata.si dupa ce a recidivat acneea am incercat acelasi tratament...dar fara succes.de atunci cele 2 nu au mai functionat pt mine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thalassa
post Apr 10 2009, 06:15 PM
Post #5


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 33
Joined: 7-February 09
From: Bucuresti, Romania
Member No.: 5,826



hai sa mai scriu si eu ce am mai facut...
Am cumparat crema-gel Cauteretes de la Galenic acum 3 saptamani si am crezut ca nu e adevarat, efectiv fata mi s-a curatat si mi s-a luminat si devenise perfect fina!! daca tot am descoperit minunea asta imi zic, hai sa iau toa ta gama. zis si facut. imi iau gelul de curatare...numai cuvinte de lauda... trece ceva timp...parca tot mai imi apareau miiiiici cosulete- stiti nenorocitele alea care nu se vad dar se simt...le urrrrrasc. Bineinteles....zic nu m-am scrubuit de ceva timp...da-i si cu un purete thermale de la Vichy...scrubul. Si l-am folosit aproape zilnic. Acum ce sa zic...aaaa am si topical gel de la Galenic Cauteretes....dar parca mai rau face!!! Crema hidratanta pe care am scris-o cu bold o recomand totusi....mai daț de ce nu dureaza rezultatele alea fabuloase de la inceput? offffff....

O intrebare: Stie cineva ceva despre produsele Dr Kadir?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Apr 11 2009, 04:30 PM
Post #6


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Thalassa, te referi la gelul-crema pentru matifiere, nu? De la Galenic am avut si eu gelul de curatare si intr-adevar mi s-a parut one of the best. M-a tentat astfel sa incerc si crema din gama, dar eu avand deja pielea cam agresata, m-am gandit ca nu ar fi cea mai buna decizie.
Ai grija cu scrubul zilnic, iti agresezi pielea, ii distrugi 'bariera' de protectie.
Baby_nfs spunea ca foloseste acum Dr.Kadir si ea era foarte multumita de produse.

Ce crema hidratanta (nu grasa) mai folositi? Voiam sa mai schimb si eu A-derma Epitheliale si ma gandeam la Effaclar H pentru piele agresata. M-am uitat insa pe ingrediente si m-am cam speriat cand am vazut mai multe cu alcool, parfum si tot felul de sintetice. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Ma gandeam sa imi iau si ceva de curatare mai bland macar pentru o data din zi, cum ar fi Creme Lavante de la Boreade.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Apr 11 2009, 04:36 PM
Post #7





Musafir






Sweet,bine ca ai spus,ca si eu vroiam sa ma duc tinta la Effaclar H. Mai am o tara de Effaclar K,si o crema de la Paula. Oricum problemele mele de uscare a fetei sunt pe timpul iernii, mi se fac asa ca niste pete,unde se scorojeste pielea. Nici o crema hidratanta nu mi-a rezolvat problema asta.
Crema matifianta usuca cumva pielea?

This post has been edited by rozy: Apr 11 2009, 04:36 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post Apr 11 2009, 05:22 PM
Post #8





Musafir






Rozy, pai... efectul ei e sa stopeze producerea de sebum. Deci, oarecum, se poate spune ca usuca pielea. Cam cat lichid bei pe zi? Se poate sa fie si asta o problema pentru ca majoritatea dintre noi bem mult mai putine lichide iarna decat vara.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Apr 11 2009, 06:02 PM
Post #9





Musafir






Pai,in zilele in care muncesc sa zicem ca beau vreo 1,5 l( ca vorbesc mult,si mi se usuca gura). Dar in rest, maxim 1 litru (IMG:style_emoticons/default/mellow.gif) Oricum pielea mea sucks, dupa ce ma spal se usuca, apoi pe parcursul zilei ajung beculez (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post Apr 11 2009, 08:14 PM
Post #10





Musafir






Cu ce te speli pe fata? E posibil sa fie si asta problema. Eu cand ma spalam cu cleanance imi simteam tenul cu 2 marimi mai mici, era un chin sa astept jumate de ora cu fata aia pana sa ma dau cu retin. Acum mi-am luat hyseac de la uriage, mi se pare mult mai bland. Ar trebui sa bei minim 2l, sa stii ca se cunoaste imediat diferenta de hidratare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

39 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:08 PM