IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Culoarea roz
lotte
post Jan 1 2008, 05:51 PM
Post #21


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 817
Joined: 7-May 06
From: Ro Mania
Member No.: 324



Mie imi place puloverul roz al lui Roxi (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)
Mai fetelor, mie mi se trage trauma cu rozul din America. Am locuit un an jumate intr-un oras din sud unde toate fetele erau blonde, cu ochii verzi/albastri si imbracate in roz! De-atata roz chiar ca mi s-a aplecat.

Insa portocaliul il iubesc! (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marbella
post Jan 1 2008, 06:05 PM
Post #22


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,440
Joined: 21-February 06
Member No.: 235



Iubesc rozul, chiar daca am peste... (ceva ani)dar sa-l port discret.Mi se pare de bon ton combinatia alb - roz cu conditia ca rozul sa fie perlat si pal.Nu suport rozul tare, strident, parca ar striga "prost gust".Culoarea asta parca indulceste, fie ca este un sal, o bluza simpla sau un taior simplu.Mi se pare feminina atata timp cat nu se face exces.B.t.w. si baia mea este tot roz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Jan 1 2008, 06:13 PM
Post #23


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Nu-mi place de loc rozul am avut perioada mea de pink cand multe haine le aveam roz, zici ca eram pantera roz:-) m-a tinut vre-un an, apoi end of story for ever.
Si mie imi place portocaliul acum desi multa vreme nu mi-a placut. Anyway peste toate troneaza frumos albastru care o sa fie tot timpul my favorite color.
Mi se pare putin rautacios sa dai verdicte ca rozul nu se potriveste decat pana la.Fiecare se imbraca cu ce crede ca-i sta bine sau in ce se simte bine.Am mai spus-o cred I don't care what people said daca mie mi-s comode hainele in care sunt imbracata nu-mi pasa ce zice lumea ca m-am imbracat in nus ce culoare sau ca sunt aproape tot timpul imbracata sport. N-o sa ma imbrac never intr-o tinuta in care nu ma simt confortabil, doar de dragul tinutei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Jan 1 2008, 06:20 PM
Post #24





Musafir






si mie-mi place rozul, desi, in afara de un pulover de schi, nu cred ca mai am nimic roz.
mie imi plac culorile, nu pot sa ma imbrac doar in tonuri de gri, sau bej (maro), negru etc. trebuie sa mai fie ceva sa inveseleasca.
culoarea mea favorita ramane verdele.
imi place sa ma imbrac in rosu (mi-am luat si masina rosie (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) - asa s-a nimerit, n-am cautat-o special), si in ultimul timp am mai adaugat si putin portocaliu garderobei mele.
inclusiv haina de iarna (de zi cu zi) o am rosie, altfel intru in depresie, daca vad numai culori inchise doar pentru ca e iarna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lotte
post Jan 1 2008, 06:37 PM
Post #25


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 817
Joined: 7-May 06
From: Ro Mania
Member No.: 324



Pesca, suntem alike!
Culoarea mea preferata e verde, imi place mult sa ma imbrac si in alb, mai nou incerc galbenul.......
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Jan 1 2008, 06:41 PM
Post #26





Musafir






lotte (IMG:style_emoticons/default/friends3.gif) eu nu pot purta galben, ma arata prea palida.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Jan 1 2008, 07:15 PM
Post #27





Musafir






fetelor am observat ca ne plac culorile care ne avantajeaza eu cel putin daca vad ca ma avantajeaza incepe sa mi si placa (IMG:style_emoticons/default/happy.gif)

galbenul si portocaliul si pe mine ma fac asa palida (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
acum depinde si de tonul culorii: de ex verdele crud nu ma prinde dar cel inchis da, la fel si movul inchis
tonurile pale in schimb ma fac bolnava.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Jan 1 2008, 09:17 PM
Post #28





Musafir






Cred ca depinde ce nuanta de roz este. Mie imi place rozul prafuit, e o nuanta de roz asa mai stearsa, care merge putin spre gri si nu e stridenta deloc. Sunt nuante de roz care sunt tare neplacute insa, daca sunt stridente.

La fel este cu orice culoare, zic eu. Mie de exemplu nu imi place verdele, dar uneori mai vad cate o nuanta de verde care imi place.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Jan 1 2008, 11:24 PM
Post #29


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



Nu-mi place rozul si nici nu imi amintesc sa imi fi placut vreodata. Nu imi place, la modul ca nu ma imbrac in roz dar nu comentez in general daca vad pe cineva care poarta aceasta culoare decat daca este tipatoare sau in exces.

Ah, am un singur pulover roz si il port cu placere dar este un roz foarte foarte foarte pal, mai mult un fel de alb cu tenta roz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aby
post Jan 3 2008, 12:13 PM
Post #30


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 96
Joined: 10-June 07
From: cluj
Member No.: 1,774



Culoarea mea prefetata e rozul pe langa rosu.Camera mea e roz,placa de par,haine,creioane,costum..etc...Bine ca nu-mi cumpar numa tot ce e roz,dar de obicei daca imi place ce este pe roz imi iau:D
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th May 2024 - 03:29 AM