IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Anticonceptional respins de organism, Se pastreaza efectul de protectie?
Andreea1987
post Jun 1 2007, 12:26 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 7-May 07
Member No.: 1,605



salut..va scriu pentru prima data pe forum, si v-as ruga mult daca ma puteti ajuta, acum vreo 2 saptamani, am avut o stare de greata si am vomitat, dar doar la 4 ore jumate dupa ce am inghitit pastila, iau marvelon, iar pe prospect scrie ca pastila isi pierde efectul doara daca vomit in primele 3, 4 ore. Totusi, am folosit protectie suplimentara, dar din gresala, am numarat doar 6 zile zile de protectie, in loc de 7 :nesigur..am fost la un cabinet de planning si mi-a zis doctorita ca in mod normal nu are ce sa se intample, deoarece am vomitat la 4 ore..
Puteti sa ma ajutati? A patit cineva asa ceva? Exista vreo sansa ca pastilele sa nu isi fi facut efectul?
Va multumesc mult!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mititik
post Jun 1 2007, 12:50 PM
Post #2


Membru de Onoare
*****

Group: Obsedat
Posts: 703
Joined: 7-December 05
Member No.: 4



Nu prea sunt sanse! Eu zic sa stai linistita! (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Jun 1 2007, 12:50 PM
Post #3


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif)
eu zic sa stai linistita, nu cred ca e vreo problema daca trecusera mai mult de 4 ore, in plus te-ai mai si protejat suplimentar. mai asteapta putin, o sa vezi ca o sa fie ok. si eu sunt cam paranoica in privinta contraceptiei, deci te inteleg (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 1 2007, 12:54 PM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Schimba anticonceptionalul; mergi la medic si cere altul. Starea de voma indica faptul ca esti alergica la o substanta din compozitia lui si organismul il rejecteaza pentru a se proteja.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andreea1987
post Jun 1 2007, 12:59 PM
Post #5


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 7-May 07
Member No.: 1,605



pai eu iau Marvelon de 1 an, si greata s-a datorat din cauza unui aliment pe care l-am mancat, nu am avut nici un fel de probleme cu Marvelon de 1 an
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Jun 1 2007, 01:01 PM
Post #6


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



Diana, n-o speria pe fata mai rau, te rog (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
eu am inteles ca era una din pastile, nu prima (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) si cred ca i-ar fi fost rau si de la urmatoarele, daca era vreo problema. in plus, la inceputul administrarii pastilelor se intampla sa-ti fie greata cateva zile; daca starea asta dureaza mai mult, da, sa mearga la medic sa le schimbe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andreea1987
post Jun 1 2007, 01:22 PM
Post #7


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 7-May 07
Member No.: 1,605



va multumesc, m-am mai linistit, sigur nu imi era greata de la pastile, nu era prima pastila, si iau deja de 1 an marvelon...dar daca am vomitat la 4 ore dupa, si am folosit protectie 6 zile, sper sa fie ok..oricum, de abia ieri seara am terminat folia, deci mai am de asteptat pana vine (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ligia
post Aug 2 2007, 07:01 PM
Post #8


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 4
Joined: 1-August 07
From: ploiesti
Member No.: 1,964



salut,
fetelor,care sunteti din Ploiesti,stiti vreun ginecolog bun(priceput,bland si care sa-ti vorbeasca si frumos si sa te lamureasca despre ce e vorba) ?am descris idealul? nu exista?cel putin in ploiesti?
voi ce ziceti?
eu am avut diverse experiente neplacute (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Aug 18 2007, 06:14 PM
Post #9


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



Ligia, mai este deschis un topic cu recomandari.
de ce nu vii in Bucuresti daca nu gasesti acolo unul care sa iti placa? probabil in B ai avea de unde sa alegi.. mai multe persoane isi spun parerea despre medicii din B, zic eu. Si oricum nu stai departe..
Sanatate!

ON topic: ar fi cam tarziu sa zic si eu ceva (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sidonia
post Nov 16 2007, 02:16 AM
Post #10


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 16-November 07
Member No.: 2,655



Buna!
Am si eu o problema si sper din tot sufletul sa imi gasesc pe aici rezolvarea.De 3 luni am inceput sa iau anticonceptionale dar o luna am intrerupt pt ca am fost nevoita sa fac moldamin.Dupa acea cura de moldamin am luat iar novinette dar am observat ca dupa ce mi s-a incheiat menstruatia a persistat o scurgere sanvina...foarte mica..un strop dar este zilnica iar la contactul sexual este ceva mai mult..Dureri nu am ..nu am nimic altceva decat aceasta mica sangerare...Cineva mi a zis ca este efectul advers al anticonceptionalului..aAsa este? Ce sa fac sau ce sa iau?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 22nd November 2019 - 06:39 AM