IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Recomandari laptop
Bia
post Jun 8 2008, 04:18 PM
Post #21


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Ei bine, am mai intrebat un amic si pana la urma cred ca iau ori acel Toshiba (cu diagonala de 13.3) ori Fujitsu-Siemens (cu diagonala de 15.5), in functie de cati bani strang pana in luna iulie. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Pana atunci poate mai apar si modele noi. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Acum, nu stiu cat de importanta este acea camera web integrata si acel microfon pe care le are Toshiba. Sincera sa fiu eu nu prea folosesc asa ceva si parca n-as da 1000 de lei in plus pentru ele. Ce ma tenteaza insa este Windows-ul Vista cu care vine preinstalat Toshiba.
Nu stiu in schimb cum e cu luatul in rate, eu nu am carte de munca ci doar contract de colaborare. M-ar tenta sa-l iau pe 12 luni in rate chiar daca platesc mai multicel. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 8 2008, 04:33 PM
Post #22


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



It` up to you. Dar de ce vrei laptop, ai probleme cu desktopul? Ca sa stii ca desktopurile sint mult mai rezistente decit lapurile... Eu scriu de la el de-acasa ca mi-au crapat doua desktopuri si inca nu am ajuns sa cumpar altul. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jun 8 2008, 04:36 PM
Post #23


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Pentru ca ma plimb cu el des si cu desk-ul nu pooci. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Plus ca nu am chef sa duc/aduc mereu lap-ul de la agentie pe care nu-l pot tine numai eu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 8 2008, 04:49 PM
Post #24





Musafir






Vezi ca modelele noi costa mai mult doar pentru ca-s...noi. Stii doar ce repede scad preturile la electrotechnice.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Jun 8 2008, 07:16 PM
Post #25





Musafir






Pinkule, abia acum am descoperit topicu' asta.
Eu as prefera unu laptop cu ecranu' mare, ca lucrez si-n excel si-am nevoie sa vad cat mai mult dintr-un tabel. Deci depinde la ce vrei sa-l folosesti. Si pentru filme, ar fi mai util unu' cu ecranul de 15''.
La serviciu, am avut pana anul trecut Toshiba Tecra (luat la sfarsitul anului 2003 si costase in jur de 50 mil), dar si-a dat duhul exact dupa ce iesise din garantie. A citit al meu pe net si-a spus ca aceasta serie avea un defect la placa de baza, din fabricatie. Apoi mi-au luat HP, care-i destul de bun. Pana acum n-a facut figuri.
Tot al meu (care se pricepe la computere) i-a spus unei prietene sa ocoleasca Fujitsu-Siemens. Sunt laptopurile care se strica cel mai des.
Mie mi-a luat anul trecut, in decembrie un Asus si-a costat 17 mil. Acum mai toate laptopurile vin cu Vista.
Clara, daca te-ai obisnuit cu Macbook-ul e ok. Stiu ca reusise si al meu sa-si instaleze sistemul de operare de pe Mac, dar nu prea i-a placut. In State erau destul de in trend si arata super asa ca design. Ce-i drept si bugetul necesar pentru achizitionarea lor e pe masura.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jun 8 2008, 07:38 PM
Post #26


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Laptopul meu e Fujitsu Siemens, il am de 4-5 ani si nu am avut deloc probleme cu el. Nu mi s-a stricat, nu nimic, desi eu am fost destul de neglijenta cu el, recunosc. (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) La cate a indurat in anii astia, ma asteptam sa nu supravietuiasca. Nu stiu ce experiente a avut sotul tau cu Fujitsu, Roxi...
Frate-miu are Sony, cu camera web incorporata si probabil si microfon (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) . Arata mai bine, este mai performant, dar sincer nu vad cum mi-ar fi mai util decat al meu. Noi deja avem o relatie speciala. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

This post has been edited by sweet_girl: Jun 8 2008, 07:39 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
clara
post Jun 8 2008, 07:57 PM
Post #27


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 159
Joined: 8-June 07
Member No.: 1,761



eu am un macbook pro cu sistem xos, am dat 50 de mil cu pachetul office student, nu mi-a fost grea trecerea pe acest sistem, e drept ca mi-a placut f mult cum arata. prietenul are unul nou acum cu vista pe el dar nu e deloc multumit de program. mac book air mi se pare mai mult marketing, trebuie sa iti iei separat pt cd ( imi scapa acum cum se numeste) ca sunt wireless. adica ai laptopul si inca vreo 3 chestii vitale wirless dupa tine. daca ai pe cineva in state si nu te grabesti, iti iei de acolo muuuuuult mai ieftin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jun 8 2008, 07:58 PM
Post #28


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Cred ca raman sa aleg intre Delll si Toshiba. Am gasit un Dell ceva mai performant la 3 666 lei, Dell Vostro 1500. Toshiba era Toshiba Satellite A200-23U si la bani 3 548 lei. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Noi avem un Fujitsu de aproximativ 3 ani si avem intr-adevar probleme la Display si un Acer de vreo 4 ani care a mers brici pana i-a picat hard-disck-ul (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . L-am schimbat si e ok. Bine, eu nu ma pot folosi de nici unul intrucat Fujitsu e al mamei si Acer-ul i l-a dat matusii ei. De-aia vreau sa-mi cumpar. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Jun 8 2008, 10:24 PM
Post #29





Musafir






Pinkule, eu n-as alege sub nici o forma ecran lucios, sunt pacatoase rau. Ti se reflecta tot in ele, orice sursa de lumina, tot-tot! Insa tu decizi cum iti place sa fie, eu zic sa te duci la o firma care are expuse laptopuri si sa te uiti cu atentie.
Acum tastez de pe laptopul alui meu, un Acer TravelMate 5310 si e foarte ok, are 1gb ram si 80 gb hardul, la 1,6ghz... e luat numai pentru purtat informatii de la birou la clienti si inapoi si, de multe ori, sta la mine, asa ca am misunat destul pe el. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Sa ne spui ce ai ales!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoliky
post Jun 10 2008, 01:43 AM
Post #30





Musafir






QUOTE(claudia_electra @ Feb 18 2006, 01:16 PM) *
Am primit vestea buna ca o sa mi se finanteze un laptop :hainoroc: si voiam sa va rog frumos sa-mi recomandati si mie o firma si o configuratie foarte buna. Daca tot fac o investitie de viitor, macar sa merite :(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .

Multumesc anticipat. :-*

Sper ca nu dati cu bolovani in mine (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) eu recomand un laptop Apple. Este o investitie serioasa. http://store.apple.com/us/browse/home/shop...ook?mco=MTE3MjA



This post has been edited by zoliky: Jun 10 2008, 02:15 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th June 2024 - 12:26 PM