IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Sunt o fata normala?
Kadenzza
post Jan 8 2008, 07:42 PM
Post #401


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 69
Joined: 8-January 08
Member No.: 2,971



Niciodata nu am avut un iubit...........Am avut numeroase ocazii,dar pur si simplu le-am refuzat,din diferite motive.Nu sunt o fata urata (daca la asta v-ati gandit),sunt normala,dar pur si simplu asa a fost sa fie.Cred ca nu mai este nimeni in situatia mea,mi-a fost foarte greu sa scriu ,stiind ca voi fi criticata sau luata in ras.
Copilaria si adolescenta mea au fost ingrozitoare,deoarece am trecut prin multe umilinte,greu de reprodus aici.Am fost jignita de multe persoane ,atat copii cat si oameni maturi.Eram foarte grasa,si nu puneam mare pret pe aspectul fizic.M-au ofensat,fara sa le pese de sentimentele mele,pur si simplu imi spuneau in fata ceea ce simt.
Am suportat multe,am plans mult,m-a durut.De ce oamenii pot fi uneori atat de rai????? De ce jignesc pe cineva fara mila,fara sa le pese ?
In fine,timpul a trecut,am realizat ca e necesara o schimbare,am tinut un regim (Atkins),am slabit mult de tot,ajunsesem la 47 kg,am inceput sa ma aranjez mai mult.
Acum arat ok,nu sunt Miss,dar nici ratusca cea urata.
Problema mea e ca nu ma mai intereseaza ceilalti.Am ajuns sa detest oamenii,mi-e frica de relatii noi,ma sperie lumea....Toata ziua stau in casa,sunt concentrata asupra facultatii mele ( anul acesta dau licenta),apoi vreau sa ma pregatesc de masterat,si chiar nu imi sta gandul la nicio relatie,la nicio iubire.Am ramas fara prieteni,prefer singuratatea.
Ceva sigur nu e in regula cu mine,caci stiu ca sunt diferita,nu sunt ca celelalte fete de varsta mea.
Eu nu am cunoscut prima iubire ,primul sarut,fluturasii din stomac...
Sunt deprimata,plang mereu, nu pot sa uit ce mi s-a intamplat ,zilnic imi aduc aminte de tot,si e oribil....Mi-e greu..........
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
Kadenzza   Sunt o fata normala?   Jan 8 2008, 07:42 PM
Morphy   In primul rand tin sa te felicit pentru regimul re...   Jan 8 2008, 08:04 PM
angeldust   Inclin sa cred ca problema de fond e ca desi acum ...   Jan 8 2008, 08:25 PM
sweet_girl   Kadenza, notiunea de "normalitate" e rel...   Jan 8 2008, 10:00 PM
Pink Lemonade   Kadenzza, bine ai venit pe eLady. Sa stii ca intel...   Jan 8 2008, 11:21 PM
rozy   pink...eu tind sa cred ca prietenii(sau cum vrei t...   Jan 8 2008, 11:32 PM
sweet_girl   Dap, si mie mi se pare cam exagerat..Depinde si ce...   Jan 8 2008, 11:37 PM
Pink Lemonade   Nu, Rozy, nu sunt vorbe spuse la misto. Eu la ei c...   Jan 8 2008, 11:43 PM
rozy   ppff....incerc sa-mi imaginez ce fel de persoane s...   Jan 8 2008, 11:49 PM
Pink Lemonade  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 22nd September 2024 - 02:03 PM