IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Microdermabraziune?, A facut cineva ?
Diana.
post Jul 12 2007, 05:04 PM
Post #41


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ei, si tu ... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Serios, acum a aparut si microabrazarea, microdermabrazarea... sau cum i-o mai fi spunind.
Orice sa sune bine si sa dea speranta celor care au nevoie. Normal, nu pe gratis.. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Jul 12 2007, 05:39 PM
Post #42


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



gar-bage exista peeling chimic superficial pt probleme mai mici (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . Recuperarea se face in 2-3 zile.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Jul 22 2007, 10:37 AM
Post #43


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



QUOTE(gar_bage @ Jul 12 2007, 01:47 PM) *
Am fost la microdermabraziune la blooms. M-am inregistrat ca sa va povestesc cum a fost si sa nu se mai pacaleasca si altcineva. Patroana evident stie marketing pentru ca isi vinde afacerea cu succes. Te convinge rau site-ul.


Am fost si eu la Blooms pentru acelasi procedeu. Mi-a placut la nebunie. (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Tenul meu este fin ca pielea unui bebelus. Crema lor speciala pentru pete mi-a stompat foarte bine cearcanele.
(IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Cred ca depinde foarte mult si de ce asteptari ai. O sa repet aceasta experianta. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Jul 23 2007, 02:55 AM
Post #44


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



QUOTE(ala80 @ Jul 22 2007, 10:37 AM) *
Am fost si eu la Blooms pentru acelasi procedeu. Mi-a placut la nebunie. (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Tenul meu este fin ca pielea unui bebelus. Crema lor speciala pentru pete mi-a stompat foarte bine cearcanele.
(IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Cred ca depinde foarte mult si de ce asteptari ai. O sa repet aceasta experianta. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)



Ala poate ca tu ai probleme f mici, ai vrut doar o improspatare a tenului si de-aia ai avut rezultate pt ca in general eu am auzit numai despre persoane nemultumite .. cum poate microderabraziunea sa estompeze cearcanele (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) sau ai facut un alt tratament pt cearcane? cand ai facut tratamentul, sunt curioasa cat timp tin efectele pt ca mie imi zisese dna dct ca nu dureaza cate cateva ore cel mult zile.. oricum sper ca la tine sa nu fie asa si sa fii in coninuare multumita (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Jul 23 2007, 06:32 AM
Post #45


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Pai da, eu nu am decat foarte mici probleme. Am vrut ca pe langa micro, sa insiste mult pe hidratare pentru ca am tenul uscat. Cosmeticiana mi-a explicat ce efecte are fiecare crema/masca si mi-a aplicat doar ce am vrut eu. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gar_bage
post Jul 23 2007, 11:31 AM
Post #46


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 4
Joined: 12-July 07
Member No.: 1,928



Eu nu zic acuma ca tratamentul de la Blooms e echivalentul unei spalari pe fata cu apa chioara de robinet. Ci doar ca ei nu fac microdermabraziune. Cremele alea le poate cumpara oricine. Nu trebuie sa platesti la salon 175 de ron ca sa te dea cineva cu ele pe fata. Or fi folosind ei creme bune dar costul efectiv al tratamentului nu cred sa depaseasca 20 de lei. Iar un profit de 900% il gasesc putin exagerat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Jul 23 2007, 11:38 AM
Post #47


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Mie mi-au placut la nebunie cremele/mastile. Am inteles ca ei nu vand si nici nu se gasesc in Romania. Daca stii cumva o sursa, te rog sa mi-o spui si mie. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanny
post Jul 25 2007, 12:27 PM
Post #48


Contaminat
*

Group: Dependent
Posts: 31
Joined: 22-June 07
From: Israel
Member No.: 1,848



Yep.Microdermabreziunea e singura ta salvare daca n-ai timp sufiecient pentru alte interventii cum ar fi peelingur TCAsau altele.Am avut rezultate bune cu gaurile astea cu microdermabresiunea dar ai nevoie de cel putin 2-3 sedinte, depinde de adincimea craterelor.Mai exista doua posibilitati de ameliorare.Unul e mezoterapia injectare locala de acid hyluronic si-alta injectarea de propria ta grasime in cratere. Iarasi depinde de adincimea gaurilor ramase. Daca ai timp si bani mergi pe micro .

QUOTE(gar_bage @ Jul 23 2007, 12:31 PM) *
Eu nu zic acuma ca tratamentul de la Blooms e echivalentul unei spalari pe fata cu apa chioara de robinet. Ci doar ca ei nu fac microdermabraziune. Cremele alea le poate cumpara oricine. Nu trebuie sa platesti la salon 175 de ron ca sa te dea cineva cu ele pe fata. Or fi folosind ei creme bune dar costul efectiv al tratamentului nu cred sa depaseasca 20 de lei. Iar un profit de 900% il gasesc putin exagerat.


ce-i aia microdermabresiune cu creme? asta se face cu aparat si cu cristale.Este ma scuzati un procedeu de belire a figurii nu foarte adinc dar nici superficial.E procedura medicala nu de salon de infrumusetare.E ca si cum cineva te freaca pe fata cu glasspapir de ascutime medie.Dupa care te cojesti si piele sanatoasa creste din nou.Ce masti doamnelor?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Jul 25 2007, 04:49 PM
Post #49


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



QUOTE(hanny @ Jul 25 2007, 12:27 PM) *
Yep.Microdermabreziunea e singura ta salvare daca n-ai timp sufiecient pentru alte interventii cum ar fi peelingur TCAsau altele.Am avut rezultate bune cu gaurile astea cu microdermabresiunea dar ai nevoie de cel putin 2-3 sedinte, depinde de adincimea craterelor.Mai exista doua posibilitati de ameliorare.Unul e mezoterapia injectare locala de acid hyluronic si-alta injectarea de propria ta grasime in cratere. Iarasi depinde de adincimea gaurilor ramase. Daca ai timp si bani mergi pe micro .
ce-i aia microdermabresiune cu creme? asta se face cu aparat si cu cristale.Este ma scuzati un procedeu de belire a figurii nu foarte adinc dar nici superficial.E procedura medicala nu de salon de infrumusetare.E ca si cum cineva te freaca pe fata cu glasspapir de ascutime medie.Dupa care te cojesti si piele sanatoasa creste din nou.Ce masti doamnelor?



Probabil ca in Romania microdermabraziunea este pacaleala (IMG:style_emoticons/default/angry.gif) altfel n-ar mai fi atatea persoane neumultumite de ea. Iar injectii de-alea cu acid hialuronic (parca!?, oricum i se injecta ceva in 'gaurele') a facut andreica si a zis ca nu a avut nici un rezultat (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gar_bage
post Jul 27 2007, 01:43 PM
Post #50


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 4
Joined: 12-July 07
Member No.: 1,928



"ce-i aia microdermabresiune cu creme? asta se face cu aparat si cu cristale.Este ma scuzati un procedeu de belire a figurii nu foarte adinc dar nici superficial.E procedura medicala nu de salon de infrumusetare.E ca si cum cineva te freaca pe fata cu glasspapir de ascutime medie.Dupa care te cojesti si piele sanatoasa creste din nou.Ce masti doamnelor?"




Asa speram si eu. Un fel de glasspapir-uire a fetei cu un aparat special si cu un tratament adecvat de regenerare a tesutului epidermic indepartat. Dar n-a fost nicidecum asta. Ei se bazeaza mult si pe bunul simt al clientului. Care nu ii pun pe cei de la blooms in incurcatura si dificultate, sa le zica in fata ca a fost o pacaleala tratamentul si ca nu vrea sa plateasca.

Sa fac o comparatie brutala: Comanzi pizza carbonara cu de toate pe ea si acasa iti vine o lipie unsa cu ketchup si costa 500 de mii. O platesti? Probabil ca da. Dar mai comanzi si alta data? Nici vorba, numai ca iti pare rau ca te-ai pacalit prima oara.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 21st May 2024 - 07:07 PM