IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  « < 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Probleme in casnicie, Ce sa fac?
Lulusi
post May 12 2012, 11:47 PM
Post #41


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 12-May 12
Member No.: 11,202



De ce te-ai casatori tu cu individul acesta? Stiai inainte de casatorie ca te insala? Asta inseamna ca ti-ai facut-o cu mana ta!!! De ce te vaiti si ceri sfaturi acum? De ce te-ai casatorit? Pentru ca erai insarcinata??? Daca nu ai fi fost gravida, ai fi facut pasul??? Nu, cu siguranta!!! Sunt femei carora le place sa fie umilie, vezi exemplul tau la botez!!! Sunt femei carora le place sa fie mintite, vezi exemplu tau cu promisiunile lui de schimbare!!! Nu o sa se schimbe nimic, decat tu ai sa iti irosesti ani frumosi din viata si ai sa iti chinuiesti propriul copil care nu are nici o vina!!! Daca de tine nu iti pasa, fata de copilul ala ai o responsabilitate,nu l-ai facut ca sa iti batijoc de el. Un copil nu are nevoie neaparat de mama si tatal biologic impreuna, are nevoie de un climat stabil si sanatos in care sa creasca, sa invete si sa se dezvolte. Sa nu iti para rau peste ani cand propriul tau copil te va condamna si tu vei realiza ca ti-a trecut viata oblojind un dobitoc!!! Ce fel de exemplu feminin esti tu pentru fiul tau???

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post May 13 2012, 03:31 AM
Post #42


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Lulusi, ai grija la limbaj! Esti cam artagoasa pentru primul post.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andra Savuica
post Nov 20 2012, 10:45 AM
Post #43


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 10
Joined: 20-November 12
From: Bucuresti
Member No.: 11,524



Uof, eu imi doream atat de tare sa ma casatoresc, acum ma gandesc de 2 ori, nu de alta dar si al meu ar niste apucaturi ciudate (IMG:style_emoticons/default/frustaremare.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Nov 21 2012, 09:08 AM
Post #44


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Andra, sper ca nu e nimic grav si ca dorinta ta de a te casatori cu el nu va ramane doar o dorinta (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
i_hate_mondays
post Nov 27 2012, 04:12 PM
Post #45


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 20
Joined: 20-June 12
Member No.: 11,272



- at -Lulushi
nu ar trebui sa judecam pe cineva asa de aspru
oricare dintre noi face diferite chestii care pentru altii sunt de neinteles...
numai cine nu iubeste nu poate intelege...

- at -flor_flore
gandeste-te bine daca vrei sa ai probleme toata viata cu un asemenea om
meriti mai mult...
daca nu pentru tine, macar pentru copilul tau fa o schimbare!

This post has been edited by i_hate_mondays: Nov 27 2012, 04:16 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
un barbat
post Feb 15 2013, 06:09 PM
Post #46


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 15-February 13
Member No.: 11,659



Buna

Va scriu in speranta ca voi primi niste sfaturi de la voi.

Eu si sotia mea suntem impreuna de multi ani, dar casatoriti de mult mai putini.
La inceput eram studenti si ne iubeam foarte mult. Apoi au intervenit deplasarile cu serviciul, ne-am racit, nu mai faceam dragoste decat foarte rar, chiar si ne certam pe tema aceasta. La un moment dat am crezut ca ma inseala, insa nici acum nu am dovezi clare ca asa era. Cu toate acestea, ne-am casatorit. Totul a fost bine o perioada. Apoi iar a intervenit raceala. Nu prea o ajutam in casa cu treburile, insa gateam. Eu sunt o fire mai impulsiva si destul de critica, asa ca ne certam destul de des insa ne impacam repede. Eu imi doresc copii, sotia mea, nu. De curand, dupa ce ne-am certat, mi-a spus ca vrea sa luam o pauza pentru ca este nefericita si mi-a cerut sa ma mut. Ceea ce am si facut. Va cer ajutorul pt ca nu stiu cum sa procedez, sa o caut... sa nu o caut, astept sa ma caute ea, sa-i trimit zilnic flori sau nu, nu stiu ce sa fac, ma simt ca si cum as fi aflat ca voi muri in urmatoarea ora..
Apelez la voi, la bunavointa vaostra, stiu ca am fot un idiot, ma gandesc ca voi intelegeti mai bine, sunteti femei, stiti ce e in sufletul unei femei.
Va multumesc anticipat pentru eventualele pareri
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo-Anna
post Feb 16 2013, 12:45 AM
Post #47


Invincitus
*****

Group: Obsedat
Posts: 959
Joined: 26-April 10
Member No.: 8,431



Parerea mea .. si doar a mea, e ca din momentul in care tu ai iesit pe usa , adica te-ai mutat .. Asta a fost (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif)

Nu inteleg d c crezi ca ai fost idiot?
Nu ai batuto nu i-ai facut viata amara , in viata iubesti si inveti si mergi mai departe cand vezi ca nu mai e o scanteie sau ceva care sa va tina impreuna ..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
un barbat
post Feb 16 2013, 09:21 AM
Post #48


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 15-February 13
Member No.: 11,659



pentru ca nu am stiut sa o fac sa ma iubeasca in continuare, trebuia sa fiu mult mai atent cu ea, trebuia sa fiu increzator in mine si in ceea ce fac, trebuia sa-i ofer in continuare siguranta, sa nu o mai critic...sunt multe pe care si eu le-am facut gresit..

multumesc de raspuns, alte pareri va rog...?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 16 2013, 05:34 PM
Post #49


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Dragule, la inceput erati tineri. Cu cit sint mai tinere, cu atit mai putine "cerinte" au femeile de la barbatii pe care ii iubesc. Cu cit trece vremea, cu atit femeia isi doreste mai mult si mai multe de la partenerul ei. Faptul ca vorbea cu tipul ala nu e o dovada ca te-a inselat sau ca avea de gind sa te insele. E o dovada ca acasa nu primea atentia de care avea nevoie. E o dovada ca nu se mai simtea dorita si trebuia sa isi intareasca increderea in feminitatea ei pe care tu o ignorai (sau asa simtea ea, ca este ignorata).
Dragostea unei femei are nevoie de o atentie constanta. Micile frictiuni pot genera mari probleme daca o femeie nu se simte apreciata, pentru ca la un moment dat exista posibilitatea sa doreasca sa isi reaminteasca cine si ce e. Lucrul acesta este valabil si pentru barbati.
Pareri vis-a-vis de situatia voastra pot fi multe, pentru ca este o problema de perceptie si de identificare personala a celui care le emite cu unul sau celalalt dintre voi.
Insa esti sigur ca o vrei pe ea?! Ca nu este vorba doar de orgoliu?!
Nu trebuie sa imi raspunzi mie, trebuie sa iti raspunzi tie la intrebarea asta. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
un barbat
post Feb 17 2013, 10:12 AM
Post #50


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 15-February 13
Member No.: 11,659



Diana ai dreptate.
M-am gandit foarte bine zilele astea, o vreau pe ea, nu e vorba de orgoliu.
Cand mi-a spus ca vrea sa fie singura am gresit prin faptul ca m-am purtat ca o femeie (plans, rugaminti), trebuia sa fiu barbat poate ar fi apreciat treaba asta .
Acum nu mai pot decat sa sper ca ma va vrea inapoi desi 95 % cred ca e decisa sa divortam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 12th May 2024 - 05:31 AM