IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

99 Pages V  « < 93 94 95 96 97 > »   
Closed TopicStart new topic
> Ce mancam azi: Dieta Montignac, PARTEA A III-A:, Idei pentru meniuri Montignace
girl22
post Jun 4 2009, 08:18 PM
Post #941


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 105
Joined: 8-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 200



Iaca si eu..

D: Lapte cu 0% ness fara cofeina.
P.O pulpa la rotisor ( am detectat niste delikat pe ea,sper sa fie ok)
G:2 mere verzi
C.Ficatei la gratar cu muraturi si am muscat si dintr-un usturoi (nu am putut sa ma abtin).

Am mancat zilele trecute niste sunca de tara cu ceapa si cred ca am cam dat-o un bara. Am cam exagerat si cu fistic,migdale,nuci si nu ma mai urc pe cantar 1 saptamana (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tiana
post Jun 4 2009, 09:34 PM
Post #942


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 899
Joined: 31-May 09
From: arad
Member No.: 6,600



buna seara,rapotez si eu:
md -1 felie de paine cu magiun(am terminat borcanul de topoloveni)
o cafea
pranz- piept de pui la gratar cu salata de rosii si castraveti
g- 1 mar
c- telemea cu rosii
2 cani de ceai
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cryst
post Jun 4 2009, 09:46 PM
Post #943


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 81
Joined: 12-May 09
From: Spania
Member No.: 6,465



Meniul meu:
MD:cereale cu lapte(0%)
P:spanac cu 2 ochiuri de ou
G:mar+caise
C:1 felie de paine(asa calda cum am scos-o)+ gem de capsuni(conform)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 4 2009, 10:09 PM
Post #944





Musafir






cryst, cred ca stii, dar eu tot spun: paine nu se mananca decat dimineata si pe cat se poate nu calda.

Si eu cumintenia pamantului:
md: cafea
p: doua piersici (de Spania ele, cica bio, dar bune tare, cu gust adevarat), apoi cativa crackers lipidici cu pateu de ton (de la Saupiquet), salata verde, un ardei gras mare si cateva rosioare
c: ratatouille cu scallops si salata verde
(IMG:http://i37.photobucket.com/albums/e77/karina_luana/Bucatarie/IMG_3256.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexty
post Jun 4 2009, 10:45 PM
Post #945


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 185
Joined: 17-May 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,507



Buna seara fetele mele (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Azi am alergat non-stop, parca am fost un titirez! Sa vad daca mai stiu ce-am mancat (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

MD: omleta din 2 oua cu patrunjel si marar, 2 felii de telemea de vaca, 1 felie de cascaval si salata de rosii cu castraveti. Un pahar de lapte 0% cu cacao
G: 1 caisa si o para
P: ciorbita de legume si varza calita (fara carnacior (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) )
G: cateva boabe de strugure, 1 mar, 1 caisa si niste naut prajit (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)
C: orez cu lapte conform cu 1 lingurita de dulceata de coacaze conforma

Acum tot mai rontai cate o boaba de naut prajit... il ador pur si simplu!

Va urez noapte buna si weekend placut! pupici!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Jun 5 2009, 09:50 AM
Post #946





Musafir






Neata! Credeati c-am clacat? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Nici vorba.
Ziua de ieri a fost o continua alergatura si la mine, ca la Alexty.
Pun rapid meniul de ieri. Inainte vreau sa spun c-arata super ce-ai mancat tu, Ka. Fac si eu azi varza calita, dar din varza murata (ca asta-mi place mie).
D: 2 nectarine, dupa 2 iaurturi dietetice cu fulgi de grau si magiun
G: cirese si un rest de mar de la pice
P: piept de pui rotisat cu salata verde
C: ciorba de rata, cirese
G: migdale prajite

Ma cantaresc luni sa vad daca s-a intamplat ceva.
Alex, apropo de naut, il gasesti prajit la hypermarketuri. Am vazut procedeul de preparare si mi se pare cam complicat. E mai usor sa-l cumperi dea-gata (nu stiu daca scrisei corect ultimul cuvant).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 5 2009, 10:00 AM
Post #947





Musafir






de-a gata. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Bag seama ca doftoreasa a trecut la post negru. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Jun 5 2009, 11:16 AM
Post #948





Musafir






Prezent!
(IMG:style_emoticons/default/blush.gif) N-am trecut la post negru, nu-i de mine, doar ca am calcat stramb c-o "ramura de visin"... (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) De abia astept sa se termine (sa-l haleasca amore) si nu mai fac dulce pana cand ma intorc de la Paris! (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)
Anyway, incep sa se duca kg pe apa Sambetei...
Ieri am mancat:
d - lapte cu fulgi ovaz, ness decof cu lapte
(IMG:style_emoticons/default/blush.gif) Un bip bip pe la 1200, apoi am taiat-o la sport.
p - emmentaler cu 3 sau 4 rosii din Franta, bunacioase in draci! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) si niste ceapa la sfarsit
s - 2 snitele din piept de curcan cu mustar
Apa: 1,5L
Inainte de culcare am mancat un mar Ionagold.
Acum am prestat la o mancarica de fasole pastai galbena, dar fara carne. Cumpar niste carne de pui cand ma intorc de la sport, fiindca musiu wise nu poate sa functioneze fara o bucata de carne, desi are grupa A de sange si, teoretic, ar trebui sa fie vegetarian....e el vegetarian, dar cea mai buna leguma e...porcul. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)

This post has been edited by dr_wise: Jun 5 2009, 11:19 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexty
post Jun 5 2009, 01:54 PM
Post #949


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 185
Joined: 17-May 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,507



Rox, daca stai sa te gandesti, procedeul de manufacturare (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) a nautului nu e asa complicat... Nu prea tre sa faci nimic, doar ca dureaza cam mult pana il ai gata. Mie imi place mult de tot ce imi iese (chiar si acum rontai.. offff.. oare ingrasa? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ) si zic ca merita efortul/asteptarea.

Md: o painica filozofala cu gem de mere home made, 1 iaurt 0% si o ceasca de lapte 0% cu ness
G: 1 mar
P: ciorbita de legume, mancarica de mazare cu 1 rosie si 1 castravete. De cand am mancat tot rontai la naut prajit din cand in cand (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
G: niste fructe in mod sigur
C: o sa fac niste snitele din piept de pui cu faina de naut, niste chiftele din piept de pui la cuptor si cred ca bag si niste pate Hame cu clatita armeneasca si niste salata
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Jun 5 2009, 02:31 PM
Post #950





Musafir






Doctore, la tine m-am gandit aseara cand a adus al meu acasa un crap de vreo 3-4 kg. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) L-a prins un prieten si i l-a dat, la schimb cu o stiuca. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) Eu nu sunt mare amatoare de crap, dar era curios omu' cum e stiuca. Spune-mi cum prepari tu crapul? A, si eu stiam ca are carnea alba, si sa-l vezi pe asta ce carne rosie are, zici ca-i vitel (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) inotator, vorba lui fiu-meu. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Nici eu n-am fost prea serioasa zilele astea, din lipsa de timp si probabil ca va mai dura situatia asta cateva saptamani bune. Azi, fiind acasa, am sa incerc sa ma tin de Monti:
D - cafea, o nectarina, pauza, iaurt cu fulgi de ovaz si apple butter
P - legume la cuptor cu cascaval
C - salata
Go to the top of the page
 
+Quote Post

99 Pages V  « < 93 94 95 96 97 > » 
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 22nd June 2024 - 07:56 PM