IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  « < 5 6 7  
Reply to this topicStart new topic
> Egipt, informatii utile
lotte
post May 18 2009, 05:12 PM
Post #61


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 817
Joined: 7-May 06
From: Ro Mania
Member No.: 324



Foarte frumoasa vacanta, mi-ai facut pofta sa merg si eu acolo, sper in decembrie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post May 18 2009, 06:37 PM
Post #62


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Frumos tare templul Karnak. Si apusurile pe malul Nilului sunt faine de tot.
Si de hamacul ala si eu sunt inlove.
Da' cu toate ca are parti faine nus daca ar reusi sa ma convinga intr-atata sa il vizitez vreodata. E drept ca nu ma pasioneaza istoria si cand am fost in Germania nu mai stiu pe unde "ca tare m-a interesat", am vizitat un muzeu cu tot felul de chestii antice de prin Egipt si mumii erau pe acolo, da' zau ca nu pierdeam nimic daca nu-l vizitam.
Sora lui Mr. Mon a fost si a zis ca nu-i mai trebuie a 2-a oara si asa zicea si ea, ca trag aia de tine sa cumperi una alta mai rau ca tiganii la noi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 18 2009, 07:22 PM
Post #63





Musafir






E intr-adevar bine sa fii informat inainte de-a vizita locurile alea, vezi totul cu alti ochi. Apropo, statea Mr. kalua si cujeta prin Valea Regilor: "singurul merit al lui Tutankhamon asta a fost c-a murit". (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Pe la templele si mormintele din Luxor nu te prea bate lumea la cap, dar la piramide n-am putut sta deloc sa contemplu ceva ca tot venea unul, altul sa-mi vanda ceva.

Important e sa aveti si bani mai marunti la voi, pentru bacsisuri. Noi am avut in scopul asta, pe langa lirele lor, si un tencusor de bancnote de cate-un dolar.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post May 18 2009, 08:25 PM
Post #64





Musafir






Nu am cuvinte, imaginile sunt superbe (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Ce ma bucur ca in fiecare zi si invat ceva nou de aici. (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  « < 5 6 7
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 05:33 AM