IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages V  « < 9 10 11 12 >  
Reply to this topicStart new topic
> Microdermabraziune?, A facut cineva ?
Thalassa
post Feb 10 2009, 11:11 AM
Post #101


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 33
Joined: 7-February 09
From: Bucuresti, Romania
Member No.: 5,826



Interesant Jo...Conform listei: Natural Oils Mineral Oil 0 Natural Oils Petrolatum 0 apoi: One of the common concerns regarding the use of mineral oil is its presence on several lists of comedogenic substances. These comedogenic lists were developed many years ago yet remain frequently quoted in the dermatologic literature.(Wikipedia)--> nu e foarte clar de partea cui sunt.
Nu stiu ce sa mai zic...okay asa sa fie. Oricum continui sa folosesc Boreade.

This post has been edited by Thalassa: Feb 10 2009, 11:12 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deedee29
post Feb 10 2009, 11:38 AM
Post #102


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 347
Joined: 5-December 08
From: Highway to Hell
Member No.: 5,474



QUOTE(sweet_girl @ Feb 9 2009, 09:57 PM) *
Eu am avut kitul de microdermabraziune de la Roc, am cumparat si crema separat de vreo 3 ori dar ce sa zic..rezultate sunt asupra aspectului si texturii pielii in general, dar nu spectaculoase. Acum sunt foarte curioasa de kitul lui Deedee de la dr. Brandt. Tine-ne la curent pretty please! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


Sweet nu e tocmai un kit (am vazut ca cel de la Roc are un dispozitiv cu dischete cu care aplici crema). Asta de la Dr. Brandt e un scrub, o crema cu niste cristale care ajuta la indepartarea celulelor moarte. Inteleg insa ca sunt si alte produse la fel de eficiente la preturi mai avantajoase. Cat despre rezultate, eu il aplic de 2 x pe saptamana, cum se recomanda in prospect. Lasa pielea extrem de fina, deci cred ca pentru un ten fara prea multe probleme diferenta poate fi notabila. La mine e mai bine, dar nu miraculos.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 10 2009, 03:49 PM
Post #103


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Deedee, da kitul de la Roc contine si un aparat cu baterii cu un buretel, care vibreaza (are 2 nivele de intensitate) si poti sa faci cu el miscari circulare, ei spun ca ar amplifica actiunea cremei. Crema asta era tot cu cristale, ma gandesc acum ce diferente exista intre cele 2 creme. Poate gasesc pe net ingredientele ambelor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deedee29
post Feb 10 2009, 08:17 PM
Post #104


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 347
Joined: 5-December 08
From: Highway to Hell
Member No.: 5,474



Iaca lista de ingrediente
<H3 style="MARGIN-LEFT: 10px">Key Ingredients</H3>
  • aloe vera: healing emollient that soothes irritation and prevents scarring.
  • chamomile (anthemis nobilis flower oil): calms, soothes and reduces irritation.
  • green tea (camellia sinensis): anti-inflammatory and anti-oxidant that boosts sunscreen's ability to protect against free radical damage. green tea has been clinically proven to prevent cellular damage caused by exposure to UV rays.



<H3 style="MARGIN-LEFT: 10px">Full Ingredient list</H3>
  • water (aqua)
  • aluminum oxide
  • caprylic/capric triglyceride
  • glycerin
  • cetyl alcohol
  • glyceryl stearate
  • peg-12 glyceryl distearate
  • peg-100 stearate
  • ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer
  • simmondsia chinensis (jojoba) seed oil
  • xanthan gum
  • lactic acid
  • fragrance (parfum)
  • menthone glycerin acetal
  • allantoin
  • magnesium chloride
  • magnesium nitrate
  • tocopheryl acetate
  • decarboxy carnosine hcl
  • magnesium oxide
  • butylene glycol
  • aloe barbadensis leaf extract
  • vitis vinifera (grape) seed extract
  • chamomilla recutita (matricaria) flower extract
  • camellia oleifera leaf extract
  • camellia sinensis leaf extract
  • methylchloroisothiazolinone
  • methylisothiazolinone
  • citral
  • limonene

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 13 2009, 06:13 PM
Post #105


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Merci Deedee! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) Sper sa mai am o cutie de la crema Roc sa pot compara ingredientele si va spun si voua apoi.

This post has been edited by sweet_girl: Feb 13 2009, 06:13 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caitriona
post Mar 17 2010, 10:11 AM
Post #106


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 147
Joined: 2-December 07
Member No.: 2,761



Cindy, am scris de microdermabraziune la capitolul "totul despre acnee".Scuze, ma grabeam si n-am vazut ca e topic special mai jos.Repet si eu ce a spus deedee 29, nu e miraculos scrub-ul asta de la Dr Brand, practic ea are dreptate , e un scrub.Exact aceleasi efecte le-am avut cu L'oreal, dar nu-l mai gasesc acum.Eu am si kit-ul pt peeling de la Dr Brand si la fel, nu e spectaculos, te inteapa cand il aplici si zici ca uauuu, functioneaza, dar eu super efecte n-am vazut.Chiar pe asta nici nu prea il mai folosesc.

Deedee 29, eu am citit cartea scrisa de Dr Brand si in ea scria ca persoanele cu acnee, usoara sau nu, trebuie sa foloseasca microdermabraziunea o data la 10 zile, maxim o data pe sapt.Nu trebuie sa te iei dupa ce scrie pe cutie.Doar persoanele cu piele uscata il pot folosi mai des, adica de 2 ori pe sapt.Eu o data pe sapt il folosesc, sau la 8-9 zile, depinde. Oricum in carte el pune f mare accent pe alimentatie, mult mai mult decat pe creme.Adica pt eliminare totala a zaharului, asta zice el ca ar fii secretul pt o piele frumoasa si sanatoasa.Chiar si de fructe spunea ca mananca doar mere verzi si afine.Caci celelalte contin si ele zahar.Eu am incercat dar n-am reusit.... (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
O sa mai incerc, faza asta cu zaharul.Daca va mai pot fii de ajutor.O sa caut ca aveam trase la xerox niste pagini din cartea lui, sa vad ce mai spunea despre acnee.

Va pup.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Mar 20 2010, 11:51 PM
Post #107


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Mda si eu stiu ca zaharul e foarte nociv. Din pacate, eu mai mananc dulciuri, greu ma abtin. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Zaharul inflameaza celulele si molecululele corpului, deci pielea isi pierde elasticitatea si este mai expusa la ridare, apar probleme cu sebumul etc.
Exfolierea nu mi se pare ca ar trebui sa se faca dupa o regula batuta in cuie, depinde de cat de incarcata iti simti pielea...Daca pielea este incarcata, nici cremele nu vor patrunde eficient.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Aug 1 2010, 03:25 PM
Post #108


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



Eu sunt moarta dupa ciocolata si abia ma abtin sa nu mananc. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Ce pacat ca nu trece acneea cu ciocolata. Am avut diverse perioada cand am reusit sa nu mai mananc, dar mereu revin la obiceiurile proaste. Acum am un pahar mare de Cola langa mine. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marina80
post Oct 20 2010, 01:03 PM
Post #109


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 19-October 10
Member No.: 9,379



A fost cineva la un salon de microdermabraziune? Cele care au vizitat un astfel de salon va rog sa ne impartasiti si noua din experientele voastre, astfel incat sa stim pe cine sa evitam sa nu ne nenorocim fata. Eu mi-am facut o programare la un astfel de salon si ma duc cu frica in san deoarece imi este frica sa nu ma aleg si cu alte gauri cum m-am ales de la alte cosmeticiene. Dar nu am ce face deoarece chiar daca am fost la dermatologi si folosesc produse dermato-cosmetice bune, zic eu, am in continuare o hipersecretie de sebum cu pori dilatati si puncte negre, deci neaparat trebuie sa fac ceva. Le rog pe cele care au experienta in microdermabraziune (la salon, nu acasa), sa ne impartaseasca din experienta lor. Multumesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lenjerie Sexy
post Feb 27 2011, 05:52 PM
Post #110


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 75
Joined: 22-February 11
Member No.: 9,898



As dori si eu astfel de informatii va rog.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pages V  « < 9 10 11 12 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 18th June 2024 - 03:22 AM