IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

40 Pages V  « < 36 37 38 39 40 >  
Reply to this topicStart new topic
> Celulita, cum scapam de ea
cristina_m
post Mar 15 2012, 10:40 PM
Post #371


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 11-March 12
Member No.: 11,059



Tare poza ... mi-a mai crescut inima (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Fac aerobic o zi sau doua pe sapt. inainte faceam o data la 2 zile, insa acum nu mai am timp.
Si cu toate astea aveam celulita si inainte de sarcina, nu multa dar suficienta cat sa-mi stea ca un pitic pe creier.
Acum, de la sedentarism s-a accentuat ... de aceea vreau sa grabesc putin efectele sportului cu ceva mai profi, impachetari in speta. La solon nici eu nu ma mai duc, o data ca nu am timp iar a doua oara pentru ca (la fel cum ai zis si tu) e al naibii de plictisitoooooooooor.

Am o perie de masaj anticelulitic si o mai folosesc si pe aia din cand in cand ... iar creme tot am testat, folosit, rasucit

Acum, facand putina cercetare am gasit niste produse pe baza de fango pentru impachetari acasa ... nu stiu daca am voie sa le dau numele, sa nu creada lumea ca fac reclama. Insa m-ar ajuta sa stiu daca le-a folosit careva sa-mi zica si mie ce si cum.

Cindy , merci pt sfaturi, apreciez ajutorul insa daca piticul meu mic de pe creier s-a fixat pe impachetari n-am cum sa-l conving sa ma lase pana nu testez (IMG:style_emoticons/default/sex.gif)

Weekend placut ca tot se apropie !!!

This post has been edited by cristina_m: Mar 15 2012, 10:42 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Mar 16 2012, 02:35 PM
Post #372


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Cu placere, Cristina!
Stiu cum este cand ramai setat pe ceva si e mai bine sa incerci decat se te intrebi: "oare cum ar fi fost daca"? (IMG:style_emoticons/default/happy.gif) Succes si sa ne tii la curent cu evolutia!

Copiez ce spune un meidc dermatolog, al carui blog il citesc. (thedermblog.com)

Cellulite is not fat. It is the appearance of the superficial fat held loosely beneath the skin. The fat is held more tightly in men which is why we do not develop cellulite.
Obesity doesn’t cause cellulite. Look around and you will see that skinny women have cellulite (in real life anyway).
Cellulite is not an accumulation of toxins or fluids; it is normal fat.

Cellulite is the result of fat pouching out of holes in the connective tissue on the skin. It occurs in 98% of girls and women post puberty. That’s right. Essentially all females have cellulite. It is a normal characteristic of sexually mature women.
The best treatments for cellulite have at most shown mild improvements in the appearance. Unfortunately, in almost all cases, the improvements are not maintained over time. This is because it is hard to change the loose connective fibers under the skin, which are the primary cause.

In continuare, desfiinteaza fiecare metoda de tratament si sustine ca chiar si cele exagerat de scumpe nu vor da mai mult de 50% rezultate, pe termen scurt. click! pentru tot articolul.

Anyway, nici renuntarea inainte de lupta nu e ok, dar e bine sa intelegem fenomenul si de ce, in cazul in care nu s-a soldat un tratament cu succes, in profida promisiunilor. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina_m
post Mar 25 2012, 10:50 PM
Post #373


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 11-March 12
Member No.: 11,059



Imi pastrez totusi entuziasmul .. speranta moare ultima (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

mi-am comandat luni de pe net fango geomar, miercuri l-am primit si vineri mi-am facut prima impachetare.
impresii: o usoara senzatie de usturime care a disparut dupa un minut, senzatie de transpiratie abundenta, iar cand am indepartat namolul ala o puternica senzatie de "usurare" ( imi simteam picioarele foarte usoare ) - sentiment foarte placut (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
intr-o propozitie : mi-a placut f mult
Luni reiau tratamentul si incerc sa respect indicatiile de pe produs, sa vad rezultatele in 2 saptamani. Insa mi-a lasat o prima impresie foarte buna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Amalia34
post Jun 5 2012, 02:05 PM
Post #374


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 1
Joined: 5-June 12
Member No.: 11,251



Bun, am vazut acest mesaj si m-am gandit sa raspund cu ceva pozitiv. Solutia impotriva celulitei este spam, un produs. Pentru mine a fost extraordinar, mai ales ca nu trebuie sa faci nimic pe langa, poti sa folosesti crema respectiva si atat. Incepi sa elimini prin urina, deci urinezi mult mai des ca inainte. Produsul il puteti cumpara de-aici: spam - pentru PR contactati elady.ro . Astept si parerile voastre legate de acest produs.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 6 2012, 11:58 AM
Post #375


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Da, faci pipi cu bule de grasime, ce, nu stiai?! Pffff! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jun 6 2012, 06:55 PM
Post #376


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



dada desigur, Diana! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Nu vreau sa fiu rea dar nu stiu cate clase or avea astia cu spam jobs, macar ar putea sa il faca mai cu clasa, nu contenesc sa ma uimeasca (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 6 2012, 09:21 PM
Post #377


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pai iti aduci aminte ce se spunea despre timp, spatiu si... (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) Sint infinite!!! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)

QUOTE(Amalia34 @ Jun 5 2012, 03:05 PM) *
Incepi sa elimini prin urina, deci urinezi mult mai des ca inainte.

Sa va zic drept, io fiiind mai blonda din nascare si din tub, nu inteleg silogismul asta sa ma tai! Elimini prin urina aka urinezi celulita si dupa aia urinezi sau cum? (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jun 8 2012, 04:26 AM
Post #378


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Pai da, asta intrebam si eu, desi bruneta fiind (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
damn pacat ca ai banat-o inainte sa ne edifice misterul (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina_m
post Jun 14 2012, 07:06 PM
Post #379


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 11-March 12
Member No.: 11,059



voia sa zica probabil ca elimina excesul de lichide din organism ... sau dzeu stie ce ... inca incerc sa-mi dau seama (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mariusmaria
post Jul 2 2012, 02:42 PM
Post #380


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 2-July 12
Member No.: 11,300



masaj anticelulitic sport si o dieta bine echilibrata data de un medic nutritionist si o sa scapi treptat de toata celulita

This post has been edited by mariusmaria: Jul 2 2012, 02:42 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

40 Pages V  « < 36 37 38 39 40 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 08:56 AM