IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Culoarea roz
Diana.
post Dec 29 2007, 08:56 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ce parere aveti despre culoarea roz? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Va place? Daca da, de ce? Aveti haine sau alte lucruri roz?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Dec 29 2007, 11:10 PM
Post #2





Musafir






N-am, nu-mi place si de cele mai multe ori mi se pare caraghios cand vad pe cineva mai in varsta de 18 ani (cu indulgenta) in culoarea asta.
Iar combinatiile roz-alb mi se par de prost gust.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Dec 29 2007, 11:50 PM
Post #3





Musafir






Mie imi place atat timp cat nu este o nuanta tipatoare (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Mi se pare o culoare solara si frumoasa atunci cand este asortata cu gust.

Am bluzite, halate, pijamale,costum de plaja,prosoape, cercei cu pietre roz...dealtfel si camera mea e roz (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Offtopic: imi plac culorile deschise care exprima viata, cheful de bucurie, speranta si optimismul...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Dec 30 2007, 01:04 AM
Post #4


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Si eu am multe (poate prea multe) chestii roz, majoritatea primite cadou. Le-am indesat intr-un geamantan si le-am uitat intr-un colt. Nu ma mai pasioneaza culoarea asta deloc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Dec 30 2007, 01:55 AM
Post #5


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



imi place rozul dar pt Karli.
am si eu niste tricouri roz zmeuriu insa nu le port, am purtat rar de tot culoarea asta

insa imi place pt fetitze. Se potriveste de minune cu dulceatza mutritelor lor (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Dec 30 2007, 11:44 AM
Post #6





Musafir






imi placea rozul cand eram bruneta mai taia din raceala culorii, dar de cand sunt blonda deja am impresia ca nu mai merge, parca as fi stupid in roz ca sa nu mai zic ca iesi f tare in evidenta imbracata iar daca ma mai si fardez cu roz la ochii deja e to much parca as fi de plastic (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ( asa zice sora mea)

la fetite mici merge de minune culoarea asta li se potriveste dar la oamenii mari parca ii face mai infantili si asa unii gandesc ce gandesc despre blonde dar pana nu m am vopsit nu am crezut (IMG:style_emoticons/default/fluierat.gif)

eu in dulap haine de iarna am doar gri, mov f inchis ( ca mov deschis sau tipator e cam mult si pic in alta extrema ) alb si negru trebuie sa fac ceva ca mai sunt culori dar astea imi plac (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

This post has been edited by divi2007: Dec 30 2007, 11:46 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Dec 30 2007, 12:18 PM
Post #7


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Eu am o singura bluza roz,dar nu am mai purtat-o de muuult.
E adevarat ca pe la 15-16 ani am avut perioada roz,cand aveam pantaloni,geaca,manusi,fular s.a.m.d.
Dar acum,sunt prin debara,uitate pe undeva (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Dec 30 2007, 12:57 PM
Post #8


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



o bluza roz pe care o port rarisim, o pereche de ,,babusi" si o pijama.
Culoarea nu se potriveste prea bine adultilor si e pacat ca unii nu se prind de asta. Zilele trecute, intr-un magazin, am vazut o faza burleasca. Vanzatoarea incerca sa convinga o duduie la 45 de ani care mai era si supraponderala sa-si cumpere o bluza pe visiniu sau maro, nu pe roz. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) Iar respectiva tinea cu dintii la haina de culoare vesela si tot se admira in oglinda. Nu stiu cum s-a abtinut vanzatoarea sa-i spuna ca arata grotesc sau s-o azvarle afara din magazin!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Dec 30 2007, 12:58 PM
Post #9





Musafir






eu am o camasa roz (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) pe care o pun la cate un costum sobru, sa-l indulceasca. nu-mi place rozul in general, dar uneori mai trebuie sa "tai" din costumele scortoase gri, negre etc cu o culoare mai dulce
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scumpic
post Dec 30 2007, 01:17 PM
Post #10


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 997
Joined: 17-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,663



Eu am 2 tricouri si o camasa roz cu alb.De obicei o imbrac sub sacou negru si tricourile vara, cind e foarte cald si ma satur de alb.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 09:01 AM