IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Gradinile Zoologice, Pro sau contra?
Diana.
post Feb 23 2010, 01:22 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Sunteti pro sau contra tinerii animalelor captive in gradini zoologice?
Merita, oare, animalele sa fie tinute captive doar pentru a ne delecta noua ochii cind ne aducem aminte?
Sint importante gradinile zoologice sau sint importante doar daca sunt ingrijite animalele?
Gradinile zoologice reprezinta o distractie sau sint un rau care trebuie eradicat?

Eu consider ca atat timp cat animalele sint sanatoase si ingrijite si mai au si un spatiu mare, ca intr-un parc extins in care sa se manifeste (dupa cum am vazut atit de des pe Animal Planet), gradinile zoologice pot exista fara probleme.

Va invit sa va spuneti si voi parerea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
Tudor
post Aug 13 2011, 08:02 AM
Post #2


ex Win-Win
*****

Group: Obsedat
Posts: 554
Joined: 16-May 10
From: IASI
Member No.: 8,548



Pentru ca in IASI nu avem gradina Zoo recent am fost in Barlad sa vedem una. Trei lei, doi tigri, cateva maimute, lupi, ursi, un aligator si altele . Mi s-a parut destul de dotata cu animale, pareau hranite bine, dar spatiile de 3 x 4 m cu podea de beton nu mi s-au parut deloc in regula pentru animale obisnuite sa cutreiere mii de KM. Lupii cel putin se invarteau in cerc in cusca cat sufrageria mea.. leii si tigrii daca faceau un salt erau in partea cealalta de cusca.
Atata vreme cat nu au conditii de cazare decente nu ar trebui lasate sa functioneze, parerea mea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
Diana   Gradinile Zoologice   Feb 23 2010, 01:22 PM
Book   Daca sunt bine ingrijite si este creat un mediu as...   Feb 23 2010, 10:01 PM
Ioana.  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 05:15 PM