IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

47 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce filme ati mai vazut?
recycle_bin
post May 4 2009, 02:59 PM
Post #41


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 24-April 09
Member No.: 6,337



Pe mine ma mira toata valva care s-a facut in jurul filmului Twilight,e pe primul loc pe multe site-uri,fan cluburi,cartea e la fel de populara...Pe mine cel putin nu m-a impresionat filmul.Am mai vazut filme pe tema asta.Voi ce parere aveti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 4 2009, 03:01 PM
Post #42


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Imdb ii da o nota slabuta. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Doar 6,1 din maxim 10.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SurPrix
post May 4 2009, 07:36 PM
Post #43


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 191
Joined: 25-April 09
From: Bacău
Member No.: 6,346



Eu sunt de părere că lumea s-a plictisit de poveşti cu vampiri şi lucruri de genul.... s-au făcut multe filme īn genul şi toatea aveau aceleaşi efecte speciale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post May 4 2009, 07:53 PM
Post #44





Musafir






Nu, filmul chiar e o PORCARIE. Cartea e ok, pentru fanii genului (asa ca mine (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ). Farmecul cartii e ca descrie foarte amanuntit toate reactiile personajelor, lucru care in film se regaseste putin spre deloc.
Maat, apropo, imdb nu da note (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) nota afisata acolo e o medie a voturilor userilor.
SurPrix, nimic mai fals. Eu sunt o mare fana sf si fantasy, si oricand ma bucur de un film dintr-asta, daca e realizat bine. In schimb, un film prost nu e agreat in general, nu conteaza ca e sf, drama sau thriller.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SurPrix
post May 4 2009, 07:59 PM
Post #45


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 191
Joined: 25-April 09
From: Bacău
Member No.: 6,346



Īmi plac şi mie filmele science fiction... de exemplu seriile Stargate. Īnsă sunt foarte, foarte, foarte filme noi cu vampiri, filme seriale cu vampiri, ş.a.m.d., şi toate sunt sub aşteptări. Nu e de mirare că utilizatorii Imdb au optat pentru acele note.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post May 4 2009, 08:10 PM
Post #46





Musafir






Asta e in mare vina regizorilor (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Underworld de exemplu a fost un film chiar bunicel (repet, pentru fanii genului - notele de pe imdb sunt de la toata lumea), la fel si Interview with a Vampire. Si as putea sa mai dau exemple. E clar ca niciodata un film care se adreseaza unui anumit target n-o sa aiba aceeasi nota cu un film care se adreseaza publicului larg. In plus, notele peste 6 nu sunt chiar mici, contrar asteptarilor. Pe imdb cred ca sunt 2-3 filme care au note peste 9 (aici vorbim de cele cu 20.000 + voturi), majoritatea celor de la oscar au in jurul notei 8. Restul filmelor ok se invart in jurul notelor 6 si 7. Filmele mediocre urca doar putin peste 5, iar cele intr-adevar proaste se invart in jurul notei 3.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SurPrix
post May 4 2009, 09:18 PM
Post #47


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 191
Joined: 25-April 09
From: Bacău
Member No.: 6,346



Jo īţi recomand The Fountain. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post May 5 2009, 09:12 AM
Post #48





Musafir






L-am vazut, of course. De muuult.
Apropo de The Fountain. Are 7.5 pe imdb. Si sa fim seriosi, asta a fost un film exceptional.

This post has been edited by Jo: May 5 2009, 09:13 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 5 2009, 10:12 AM
Post #49





Musafir






Yep, tare de tot The Fountain.

Am vazut si eu aseara, la tv, Killing me softly (2002). Prost film (si s-ar fi putut face ceva misto), da-i cu Joseph Finnes, grrrrrr (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) (IMG:style_emoticons/default/sex.gif)
(IMG:style_emoticons/default/fluierat.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mariaaa
post May 5 2009, 11:38 AM
Post #50





Musafir






Am reusit sa vad "Cea mai fericita fata din lume", filmul lui Radu Jude. Este povestea unei adolescente din provincie care castiga la un concurs un Logan. O drama cu accente de comedie, foarte romaneasca. Mi-a placut mult.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

47 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 05:19 PM