Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce filme ati mai vazut?
Forum pentru femei - eLady.ro > Hrana pentru Minte si Spirit > Cultura > Film si Teatru
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Diana.
QUOTE(blondina @ Jan 22 2006, 06:25 PM) *
Eu am vazut ieri filmul '15' al lui Sergiu Nicolaescu.Dragut,dar sa fiu sincera ma asteptam la ceva mai bun. ???
Si am mai vazut filmul 'Shopgirl' cu Steve Martin.M-a dezamagit si el..Ma asteptam sa fie o supercomedie,ma pregatisem sa trag o portie de ras pe cinste si cand colo.. ???

scumpic
QUOTE(Szimcsi @ Mar 16 2009, 11:49 AM) *
Am vazut si eu - in sfarsit! - Sex and the City, filmul. Am jelit ca o madona laugh.gif


L-am vazut si eu aseara cu intirzere! M-am distrat tare, mai ales la scena cu sushi.
morderis.gif
kalua
Am vazut si eu Body of Lies, ma alatur parerii generale de pe forum, mi-a placut.
janis
Narayama bushiko un film japonez mai vechi, greu de urmarit in unele locuri, dar mi-a placut foarte mult.

"In a small village in a valley everyone who reaches the age of 70 must leave the village and go to a certain mountain top to die. If anyone should refuse he/she would disgrace their family. Old Orin is 69. This winter it is her turn to go to the mountain. But first she must make sure that her eldest son Tatsuhei finds a wife."

sursa: imdb
pescarush
Am vazut aseara Pursuing Happiness, 2006, cu Will Smith. Mi-a placut mult, m-a impresionat. closedeyes.gif
Este povestea adevarata a unui om din San Francisco, ramas singur cu copilul, care isi urmareste visul si ajunge broker din agent de vanzari. Trece printr-o perioada extrem de grea, ajunge chiar homeless la un moment dat, fiind in internship la bursa, timp de 6 luni, neplatit. Se pare ca dupa inca cativa ani si-a deschis propria lui firma de financial consulting, iar in 2001 a vandut o parte din actiuni pentru cateva milioane.
3A
In seara asta am vazut Ballet Shoes, mi-a placut mult filmul, si actiunea si muzica.
janis
Am mai spus cred ca, dar si mie mi-a placut foarte mult Ballet Shoes. Am vazut ieri Elegy, a fost ok filmul, de-si nu m-a dat pe spate, m-am uitat pentru ca juca Penelope Cruz, imi place mult de ea.
kary_pink
7 pounds

Filmul asta chiar este bun din punctul meu de vedere, in primul rand pentru ca te invaluie in mister si curiozitate tinandu'te lipit de ecran, in al doilea rand pentru ca iti lasa sufletului ceva. Este un film trist si apasator dar merita vazut. Intr'o lume perfecta si eu mi'as dori ca cei ce comit o greseala sa o plateasca mai apoi cu un bine. Suntem oameni si gresim dar suntem de doua ori mai iertati atunci cand ne dam seama ca am gresit si incercam sa reparam raul prin binele daruit...
LostWhispers
Night train un film captivant si palpitant nu te plictisesti, sfarsitul cam ciudat. magindesc.gif
Cleo
Marley and me cu Jennifer Aniston si Owen Wilson si labradorul Marley laugh.gif e un film tare dragut iar pt iubitorii de animale se lasa cu lacrimi la final. smile.gif
3A
Eu am citit cartea cu Marley and Me si mi-a placut mult.

Am vazut Ghost Town, usurel, si simpatic.

Si am vazut Kate & Leopold cu Hugh Jackman blush.gif
Fain film, mi-a placut, romantic. Joaca si Meg Ryan.
Globetrotter
Ultimul film vazut a fost The Reader- interesant film, cam exagerat pe alocuri, dar frumos.
Szimcsi
Am vazut Eden Lake. Nu vi-l recomand, decat daca nu suferiti de inima. zapacitul.gif
LostWhispers
QUOTE(Cleo @ Apr 12 2009, 01:01 AM) *
Marley and me cu Jennifer Aniston si Owen Wilson si labradorul Marley laugh.gif e un film tare dragut iar pt iubitorii de animale se lasa cu lacrimi la final. smile.gif



Eu am plans, nu m am putut uita pana la final, sora mea zice a 2 zi hai sa vad totusi finalul, peste cateva minute intru in camera sa o intreb ceva, ea cu lacrimi in ochii plangea de mama focului si zice " cine m a pus sa vad sfarsitul" laugh.gif
Teocris
Am vazut la televizor filmul Phat Girlz . M-a impresionat foarte tare si mi-a dat mai multa incredere in mine. M-am regasit in rolul jucat de actrita principala.
"Jazmin Biltmore este o femeie desteapta si cu gura mare, frustrata din cauza multelor sale kilogram in plus, si care aspira sa devina fashion designer. Este obsedata de greutatea ei si se lupta sa gaseasca dragostea in conditiile in care lumea care o inconjoara este plina de slabanoage sexi din cauza carora ea pare sa nu aiba nicio sansa. Dar oare barbatii numai dupa astfel de femei se uita? "
Merita vazut, chiar daca mananci la pranz compot de scobitori laugh.gif si esti subtire in talie ca o viespe. Iti aduce in prim plan probleme emotionale pe care incerci sa le bagi sub pres.
angeldust
Teo esti mare figura smile.gif Ar trebui sa iti prezint o prietena de a mea care in ciuda unor kilograme in plus agatza mereu mai multi barbati decat mine si numai unul si unul laugh.gif Si pot sa inteleg perfect de ce, e foarte feminina si sexy si are un zambet perfect. Stie sa isi puna in valoare ce are frumos.
Teocris
Bravo ei! aplauze.gif
Ma bucur (sincer!) cand aud ca cineva mai plinut nu are nici un fel de problema in a se integra in societate. Asa ramane speranta vie.
Eu mai am de lucru (mult) la incerdeara in sine, dar ii dau eu de capat 322.gif mai ales ca sunt impulsionata de cazurile fericite, cum este cel al prietenei tale.
Ciresica
The Great Escape de prin 1963, daca nu ma insel... Este vorba despre spuma armatei engleze si cea a armatei americane, luata prizoniera de nemti, in cel de-al doilea razboi mondial. Are umor si actiune, dar si savoarea filmelor vechi. Il recomand. wink.gif
Diana.
Quantum of Solace, Stret Kings- am adormit la el.. laugh.gif
Si-am mai luat unu` cu Denzelu` si altu cu Pacono si De Niro.
janis
New in town (2009)- nu merita vazut
janis
Am vazut si eu azi Marley and me. Un film usor, chiar merita vazut. Siiii...nici eu n-am rezistat fara lacrimi.
scumpic
Good luck Chuck (2007), comedie, mi-a placut.

21(2008) un profesor racoleaza citiva studenti pe care ii invata un sistem de a numara cartile de joc si ii duce in Vegas sa cistige bani in cazinouri. Mi-a placut. Iata ce se poate intimpla unor tineri care au nevoie de bani pentru a-si plati chiar scoala.
janis
The edge of love (2008)- mi-au placut foarte mult personajele, despre film insine doar o propozitie: "The only thing more dangerous than war... is love." (imdb).

The Usual Suspects (1995)- a castigat o groaza de premii filmul, n-am adormit, m-am uitat pana la sfarsit, dar nu mi-a placut in mod special.

Easy Virtue (2008)- sa va uitati daca va pasioneaza anii '40 ca si pe mine, Jessica Biel arata superb in film, dar n-a jucat prea bine.
chintesenta_raului
tocmai am fost si am vazut Crank II: dragutel filmul (nu va asteptati la cine stie ce insa), o groaza de efecte speciale, suficient de mult umor incat sa faca lumea sa aplaude si un actor f hot cu un british accent indragostita.gif
Cleo
Am vazut zilele trecute un film dulcic Where the heart is din 2000 cu Natalie Portamn, Ashley Judd.
deedee29
Am fost aseara sa vedem un film si am aterizat la Fast&Furious. Nu e nici pe departe genul de film la care m-as uita acasa, dar la cinema, cu sunetul si imaginea aferente, merita vazut. Si dupa ce l-am contemplat pe Mr. Vin Diesel, am avut niste vise foarte...frumoase indragostita.gif .
lotte
Am vazut ieri The Pursuit of Happyness, mi-a placut foarte mult.
Pesca, eu te iau ca referinta pentru filmele pe care le vizionez biggrin.gif
Cleo
hahaha DD, Vin Diesel are o voce foarte sexy si l-am vazut intr-un film mai vechi cu par si nu avea nici un farmec, asa chilug laugh.gif il are pe vino-ncoace

Vrem sa mergem maine la cinema la Earth si-apoi poate mai intram la vreun film daca tot e multiplex

trailer-ul
SurPrix
The Fountain, Im Juli., Kontroll, Lilja 4-ever, Los amantes del Circulo Polar, Seom, Bin Jip(a.k.a. 3-Iron)
janis
He's just not that into you (2009)- desi nu este prea bine cotat pe imdb, mie mi-a placut. Am fost cu o prietena la cinema, am ras copios, daca as fi vazut filmul acum vreo 10 ani poate ma luminam si eu de la inceput cum sta treaba cu barbatii astia. Cel mai mult mi-a placut scena cu fetita pe terenul de joaca de la inceputul filmului, dar mai mult nu va spun smile.gif
Szimcsi
QUOTE(Cleo @ Apr 25 2009, 09:00 PM) *
hahaha DD, Vin Diesel are o voce foarte sexy si l-am vazut intr-un film mai vechi cu par si nu avea nici un farmec, asa chilug laugh.gif il are pe vino-ncoace

Vrem sa mergem maine la cinema la Earth si-apoi poate mai intram la vreun film daca tot e multiplex

trailer-ul



Cleo, minunat trailer-ul. Abia astept sa-l vad si eu indragostita.gif
kary_pink
Trebuie sa vedeti si :

Animals are beautiful people

indragostita.gif
Teocris
Eu am vazut Twilight. Impresii: Romantic, adolescentin, un pic tras de par, m-a facut sa visez frumos laugh.gif

Dore
Iaca lista:

- How I met your mother - cu excepţia ultimului sezon. Util pentru fanii New-Yorkului, haios pentru restul lumii. Şi Barney Stinson face toate paralele fiindcă este legen ... wait for it ... DARY! 322.gif

- Shogun - a fost odată ca niciodată mr. Chamberlain blush.gif

- Inkheart - pentru amatorii de poveşti şi de provincii italiene.

- Eternal sunshine of the spotless mind - e haios Carey īn loc de Winslet şi viŢeversa.

- Fata cu cercel de perlă - īncāntătoare atmosfera ... bun īn loc de excursie la Delft.

- Ember - după o călătorie spre centrul pămāntului trebuia şi una retur.

- Jane Eyre - ce face BBC capodoperă se cheamă. Se găseşte şi pe youtube tongue.gif , eu mi-am luat ţeapa cu Diverta care avea doar prima parte.

- 21 - studenţie, blackjack, matematică şi visul american.



Īn seara asta, viva teveul, o să fie Sense and Sensibility, fiindcă de la clasici ai mereu cāte ceva de īnvăţat.

Promit că scriu mai des ca să nu mai pun mercuriale.
valentinad
am vazut ieri Perfect Stranger cu Bruce Willis. Plictisitor si nerealist (partile tehnice: spart firewall etc), dar finalul e dragut si neasteptat.
Cleo
Earth a fost fantastic, imagini absolut incredibile iar cei care au filmat au aplauzele mele cu fluieraturi. Exista specii de pasari al caror ritual de imperechere este HILAR. O pasarica neagra oarecare isi ridica dintr-o data fustele in cap, pare imbracata intr-o fusta de balerina si danseaza un dans cu o coregrafie hilara ( hai la stanga, hai la dreapta, un pas in fata flexat ... samd) Asta-i o minuscula parte din tot ce inseamna fauna terrei. Il recomand smile.gif

Apoi am vazut 17 again cu Zac Efron pe care fata mea il place indragostita.gif si spre surprinderea mea am fost placut impresionata, film usurel insa tipul joaca foarte bine. O sa mai auzim de el.
kalua
Sabah (2005), film canadian, o familie de arabi stabilita de mult in Canada, una dintre doamne se indragosteste la 40 de ani de-un canadian... Ne-a placut mult.
sylvia_31
Mi-a placut Body of Lies, in care Leonardo diCaprio il eclipseaza pe Russel Crowe tongue.gif IMHO.

Am mai vazut o comedie romantica dragutica My best friend's girl, cu Kate Hudson.
3A
Daca zici ca e simpatic, Sylvie, ma duc si eu sa-l iau.

Am avut chef de o comedie si am luat "Bride wars" dar zau daca am ras macar un strop. E ok filmul.

Am vazut "The Reader", eu zic ca e un film care merita vazut, desi nu e un film vesel.
Mai mult cu emotii introvertite, nu neaparat actiune.
Per total mi-a placut.

pescarush
Am vazut si eu Sabah si mi-a placut. Este foarte real, exact asa traiesc diversele "culturi" pe-aici: in lumea lor proprie. Mersi Kalua de recomandare, sunt de acord cu tine ca merita vazut. kiss.gif
recycle_bin
Pe mine ma mira toata valva care s-a facut in jurul filmului Twilight,e pe primul loc pe multe site-uri,fan cluburi,cartea e la fel de populara...Pe mine cel putin nu m-a impresionat filmul.Am mai vazut filme pe tema asta.Voi ce parere aveti?
Diana.
Imdb ii da o nota slabuta. smile.gif Doar 6,1 din maxim 10.
SurPrix
Eu sunt de părere că lumea s-a plictisit de poveşti cu vampiri şi lucruri de genul.... s-au făcut multe filme īn genul şi toatea aveau aceleaşi efecte speciale.
Jo
Nu, filmul chiar e o PORCARIE. Cartea e ok, pentru fanii genului (asa ca mine biggrin.gif). Farmecul cartii e ca descrie foarte amanuntit toate reactiile personajelor, lucru care in film se regaseste putin spre deloc.
Maat, apropo, imdb nu da note smile.gif nota afisata acolo e o medie a voturilor userilor.
SurPrix, nimic mai fals. Eu sunt o mare fana sf si fantasy, si oricand ma bucur de un film dintr-asta, daca e realizat bine. In schimb, un film prost nu e agreat in general, nu conteaza ca e sf, drama sau thriller.
SurPrix
Īmi plac şi mie filmele science fiction... de exemplu seriile Stargate. Īnsă sunt foarte, foarte, foarte filme noi cu vampiri, filme seriale cu vampiri, ş.a.m.d., şi toate sunt sub aşteptări. Nu e de mirare că utilizatorii Imdb au optat pentru acele note.
Jo
Asta e in mare vina regizorilor smile.gif Underworld de exemplu a fost un film chiar bunicel (repet, pentru fanii genului - notele de pe imdb sunt de la toata lumea), la fel si Interview with a Vampire. Si as putea sa mai dau exemple. E clar ca niciodata un film care se adreseaza unui anumit target n-o sa aiba aceeasi nota cu un film care se adreseaza publicului larg. In plus, notele peste 6 nu sunt chiar mici, contrar asteptarilor. Pe imdb cred ca sunt 2-3 filme care au note peste 9 (aici vorbim de cele cu 20.000 + voturi), majoritatea celor de la oscar au in jurul notei 8. Restul filmelor ok se invart in jurul notelor 6 si 7. Filmele mediocre urca doar putin peste 5, iar cele intr-adevar proaste se invart in jurul notei 3.
SurPrix
Jo īţi recomand The Fountain. biggrin.gif
Jo
L-am vazut, of course. De muuult.
Apropo de The Fountain. Are 7.5 pe imdb. Si sa fim seriosi, asta a fost un film exceptional.
kalua
Yep, tare de tot The Fountain.

Am vazut si eu aseara, la tv, Killing me softly (2002). Prost film (si s-ar fi putut face ceva misto), da-i cu Joseph Finnes, grrrrrr indragostita.gif sex.gif
fluierat.gif
mariaaa
Am reusit sa vad "Cea mai fericita fata din lume", filmul lui Radu Jude. Este povestea unei adolescente din provincie care castiga la un concurs un Logan. O drama cu accente de comedie, foarte romaneasca. Mi-a placut mult.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.