IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

28 Pages V  « < 24 25 26 27 28 >  
Reply to this topicStart new topic
> Jurnalul unei fomei nebune, ... cu hipertiroidie
Diana.
post Aug 15 2015, 11:05 AM
Post #251


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Vine o zi cind intelegi ca i-ai iubit pe cei de linga tine atit de mult, ca ai uitat de tine. Vine o clipa cind intelegi ca ai dat atita dragoste, ca ti s-a golit inima cu totul... si ca nu mai ai nici o picatura de dragoste ramasa pentru tine. Bolnavi de iubire pentru altii, ne imbolnavim sufletele si le uscam, transformindu-ne in morti vii.
Pentru oameni care sterg pe jos cu noi cum sterge o chelnerita masa, pentru un bacsis derizoriu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 15 2015, 03:53 PM
Post #252


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Note
Daca sfirsitul lumii ar fi miine, eu m-as putea uita in oglinda cu mindrie.pentru ce am facut pentru altii. Dar acum nu-mi pot ridica privirea din pamint pentru ca nu am.facut nimic pentru mine.Daca sfirsitul lumii ar fi miine nu as mai avea nici un regret ca nu am facut un copil pentru ca am iubit un barbat prea mult ca sa il fortez sa ramina legat de mine asa. Daca sfirsitul lumii ar fi astazi, totul ar fi atit de usor. Mi-as lua cateii si m-as duce la parintii mei. Mi-as cere iertare de la toti cei pe care i-am suparat fara vrerea mea, pentru ca nu am facut, nu am dorit si nu am gindit raul nimanui cit am trait Si m-as aseza frumos, linga singurele suflete care m-au iubit cu adevarat si neconditionat vreodata. Si cu o rugaciune in inima as astepta caderea cortinei. Linistita. Din pacate insa pentru mine, din fericire pentru lume, sfirsitul lumii nu e astazi,.dragii si dragile mele. Nici miine. Nici poimiine.
Dar eu ma pot uita in oglinda. Doar ca vad si pot vedea doar desertaciunea. Si nimicnicia. Si mizeria. Si.jegul omeenesc. Si decrepitudinea. Si vulgarul. Mizeria. Si totusi, ma mai pot inca uita in jur. Si printre ghimpii din ochi care-mi provoaca arsuri in inima, mai pot vedea ca cel putin o parte din lume inca merita sa nu piara. De restul mi-i doar mila. De un alt rest, mi-i sila. De mine nu imi mai e nimic. Pentru ca nu mai.e nimic de adaugat. S-a pus punctul.

Nu stiu ce e mai hilar: sa vezi oameni despre care credeai ca au valoare lipindu-se de rebuturi sau oamenii despre care tu credeai ca au valoare sa fie, de fapt, niste rebuturi?!

***
Dragostea este un sentiment care se invata. Se regaseste. Ne regeseste. Nu putem gasi linistea decit in compania celor de-un fel cu noi.... In final, nu putem sa ne imperechem, spiritualiceste, decit cu cei care ne sint ...la fel.

***
Citit azi o treaba desteapta.
"Nu vei avea vreodată o influenţă asupra lumii dacă tot ceea ce faci este să te străduieşti să îi semeni cât mai mult."
Eu as spune ca nu vei avea vreodată o influenţă asupra lumii dacă tot ceea ce faci este să te străduieşti să îi PLACI cât mai mult...

***
Ceea ce te ucide nu este ceea ce iti face inima sa mai bata. Ci ceea ce te impiedica sa traiesti.

***
Singuratatea. Uneori placuta. Alteori apasatoare. Nu ar trebui sa ne plingem totusi niciodata de ea. La un anumit nivel traim cu totii singuri. Cel putin din punct de vedere biologic. Sintem singuri si singulari. Deci, pina la urma, singuratatea este un lucru normal. La ce bun sa te afli intre oameni daca nu rezonezi indeajuns cu niciunul?

***
Ma uit in jurul meu. Si vad doar mizerii, minciuni, hotie, manipulare, inselatorii, casnicii distruse, jigodii, gunoaie, curve de ambe sexe, smenari, iubiri casapite, smecheri, analfabeti, pupincuristi, obsedati...
Toti inchinindu-se singurului si prea-puternicului zeu al momentului: BANUL.
Si mi se face sila.
Cum sa nu ma doara inima?

***
Nu mai pot scrie. Sint prea amarita si vocea mea e prea mica. Astazi... se aud doar curvele, delatorii, mincinosii, plagiatorii, lasii. traducarorii care isi pun semnatura pe texte cu idei care nu le apartin...
Eu nu fac parte dintre ei.
Nu o sa fac parte nici o data. Si niciodata!
Indiferent ce as scrie, va fi vazut de citeva zeci de oameni care vor da 10-20 de share. Cu greu. In cele mai optimiste previziuni.
Pentru ca nu este vorba despre sex, de injurii, de mizerii, de tite, de cururi... e prea complicat ceea ce scriu eu se pare. Te obliga sa gindesti. Si nimeni nu mai vrea sa gandeasca in ziua de astazi. Pentru ca nu ne permitem. Ginditul este un lux.
Cit e paritatea om versus lipitoare? Cit e cursul umanitate versus prostitutie? Dumnezeu stie... eu am obosit sa calculez.

***
De ce ni se face pofta de mincaruri din copilarie? Nu e mincarea. Nu e gustul. Este dorinta de a ne intoarce in niste timpuri in care eram lipsiti de griji. Timpuri in care eram fericiti, pentru ca eram copii... timpuri in care fericirea nu era masurata in bani, achizitii, numar de kilograme sau numere care sa reflecteze contul in banca al nostru sau al barbatului pe care se presupune ca il iubim si se presupune ca ne iubeste. Timpuri in care nu conta ce marime la sutien ai. Timpuri in care nu conta unde si cu cine esti vazut, ce haine porti. Timpuri in care singura grija era sa nu intirziem acasa, sa nu ne--o luam pe coaja. Timpuri in care conta cind mergeam la scoala ce note luam, nu ce telefoane butonam...

***
Au trait fericiti pana la adanci batranete?
De ce nu mai cred in iubire, dragoste si in au trait fericiti pana la adanci batraneti?
Viata e un rahat. Un mare rahat pe care indifeent cat l-am polei si i-am pune mot de frisca in speranta ca va fi o savarina, tot un rahat cu mot de frisca o sa fie. Dragostea e un “condiment” pe care am ajuns sa nu ni-l mai permitem. Nu mai iubim. Iubim doar banii, ne place doar carnea care ne linisteste hormonii si care ii face sa se ingalbeneasca de invidie pe cei care nu au acces la ea, banii care ne permit sa pretindem ca am fi plini de succes in ochii celor care apreciaza acel gen de succes – fiinte ieftine si sordide, incapabile de mai mult, dar fiinte, la urma-urmei, Nu mai avem nimic care sa ne faca mindri ca sintem oameni. Nu mai sintem oameni. Sintem sclavi. Ai vittinelor in care traim. Al imaginii pe care vrem sa o vindem.
Nu va suparati me mine, dar eu nu mai cred in oameni. Nu mai pot.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 24 2015, 01:58 AM
Post #253


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



23 August 2015
Prescolari transexuali. Cat de nebuna este lumea in care traim?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 27 2015, 09:45 PM
Post #254


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



27 August 2015
Principiile sunt apanajul oamenilor fara interese meschine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 28 2015, 09:12 PM
Post #255


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



28 August 2015
Sa nu iti fie rusine niciodata de radacinile tale! Sa nu iti fie rusine de mainile rupte de munca ale parintilor tai! Sa nu iti fie rusine de bunicii tai! Sa iti fie rusine doar daca te simti jenat ca ei au prea mult bun-simt si tu, DELOC!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 29 2015, 02:08 PM
Post #256


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



29 August 2015
Barfa este singura metoda prin care oamenii mici si meschini reusesc sa se simta superiori si importanti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 10 2015, 07:59 PM
Post #257


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



09 Septembrie 2015
Cu cit te lasi mai mult folosit de cei pe care ii iubesti, cu atit mai mult se vor simti indreptatiti sa iti ia pielea de pe tine si sa iti scoata sufletul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 10 2015, 08:12 PM
Post #258


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



10 Septembrie 2015
Tupeul este arma supremă a mârlanului de profesie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 15 2015, 09:46 PM
Post #259


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



15 septembrie 2015
Cel mai rau lucru pe care il poti face cuiva este sa ii demonstrezi ca e prost.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 23 2015, 10:18 PM
Post #260


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



23 septembrie 2015
Uneori linistea este cea mai placuta muzica.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

28 Pages V  « < 24 25 26 27 28 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 05:42 AM