IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

16 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pachetul pentru la serviciu, la scoala, la gradinita, Ce dam copiilor sa manance la scoala, ce ne luam noi
Nimphetamin
post Apr 24 2008, 11:35 AM
Post #41


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



QUOTE(strumfita @ Apr 24 2008, 11:38 AM) *
Langa birourile noastre este un fast food cu mancare chinezeasca,asa ca toata ziua orez cu pui, cu diferite arome, iar mai nou ne-aum cumparat colegele prajitor de paine, si mancam la paine prajita....cred ca rezultatele se vor vedea in curand.


Ei, se poate intampla sa va plictisiti si rezultatele sa nu se mai vada (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Cand am amenajat bucatiaria la firma am cumparat de toate, inclusiv toaster si sandwich maker si o vreme toata lumea manca senvisuri la greu. Dar stii ca toti ne plictisim de acelasi lucru zi de zi, asa ca acum ambele aparte zac undeva prafuite. Cand se tine post se mananca paine prajita cu margarina, dar asta e destuld e rar.
Asa ca bucurati-va de achizitii si nu stati cu gandul la rezultate (IMG:style_emoticons/default/322.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dixy
post Apr 24 2008, 01:12 PM
Post #42


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 120
Joined: 8-April 08
From: Constanta
Member No.: 3,654



Ai dreptate Sweet !.Culmea e ca eu sunt constienta ca imi nenorocesc stomacul cu uscaturi,da tot aiurea mananc.O sa ma invat minte atunci cand o sa fac un pui de gastrita sau mai rau.... (IMG:style_emoticons/default/ametit.gif) Asa ca nu faceti ca mine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Apr 24 2008, 02:34 PM
Post #43





Musafir






eu imi duc mancare gatita de-acasa. avem o plaza in apropiere, dar prefer sa gatesc eu, ca stiu ce bag in ea. de multe ori gatesc ceva repede dimineata, inainte de a pleca, dar na, eu am un program mai spartan.
pentru mine pranzul este foarte important, daca nu mananc bine la pranz nu supravietuiesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janis
post Jul 3 2008, 10:56 PM
Post #44


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 425
Joined: 7-June 08
From: In nori...
Member No.: 4,029



Eu de obicei imi fac un sandwich rapid de dimineata, daca nu mai am timp mananc o supa in oras sau o salata. Masa principala la noi este pranzul, dar pe la ora 5-6, nu e foarte sanatos, dar deocamdata mai bine nu se poate.

Problema este cu prietenul meu, este programator, si cum sunt toti foarte absorbiti printre calculatoare, nimeni nu isi comanda pranzul, iar cantina nu au. Ii mai fac eu cate un sandwich de dimineata, dar el e foarte gurmand, spune ca nu-i este foame, dar tot nu cred ca ii ajunge un sandwich. Acum lucreaza intr-un alt oras (alta tara) la un proiect, si ma duc si eu la el saptamana viitoare. Eu n-o sa lucrez, poate ceva cursuri de vara, deci o sa am timp, o sa stam 3 luni acolo. A slabit mult in ultimul timp, mai ales ca statea si singur numai prostii manca, ii place si lui foarte mult sa gateasca, dar momentan nu are timp deloc. De gatit o sa gatesc cu siguranta, dar ma gandeam la pachetul de la servici. Ce i-as putea prepara? Un sandwich mai delicios, sau ceva carne preparata acasa, care sa fie bun si rece, sa-l pot pune intr-un sandwich sau eventual langa o salata. Nu cunoasteti vreo carte, sau un site unde sa gasesc asemenea retete? Sau poate ma ajutati voi cu ceva ideei:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Jul 3 2008, 11:18 PM
Post #45


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



janis, da` cate combinatii poti face, oho, si mai ales pt un baiat...ca la ei nu`i asa problema mare cu ingrasatu` si celulitele ca la noi (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
- sandwich din paine graham/neagra cu snitel, o felie de rosie, o foaie de salata, 2-3 rondele de castravete
- sandwich din paine graham cu cascaval, pastrama curcan (sau sunca presata) cu rosie, castravete, etc..
- sandwich din paine neagra & co. cu o omleta rapida facuta atunci, cu cate ceva mezel sau cascaval prin ea si cu legumele aferente...
- mai faci cate`o pizza seara si`i dai o felie-doua la el reci...
- sau iei o cutiuta d-aia compartimentata, si`i pui acolo de toate:aperitiv,felu` doi..(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Exista atatea solutii...hai ca-s sigura ca se gasesc solutii mii pt treaba asta.

Ah, mi`am amintit ca mai demult prin liceu imi faceam sandwich`uri la sandwich-maker, si`mi placeau si reci asa, in tot felu` de combinatii...bineinteles, is cam de evitat salamurile si mezelurile...da` din an in Paste mai merge si o "nebunie" d-asta (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janis
post Jul 3 2008, 11:35 PM
Post #46


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 425
Joined: 7-June 08
From: In nori...
Member No.: 4,029



Stiu:) Dar ideea era sa fie ceva mai special, pentru ca s-a saturat deja e paine, sunca/salam, cascaval si eventual ceva legume...Ma gandeam si eu la castronel compartimentat, dar problema este ca sunt putine mancaruri care nu trebuie incalzite, mie mi-ar ajunge o salata cu ceva, dar lui nu cred. Asta e problema, sa fie si ceva consistent, sa fie si bun:) Pentru ca nu pot sa-i pun 4 sandwichuri ca nu le mananca... Am vazut printre pozele cu mancaruri un sandwich postat de Kalua, Shawerma, l-am si preparat de cateva ori, i-am pregatit si o salata separat, intr-un castronel, si i-a placut mult, la ceva de genul ma gandeam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Jul 3 2008, 11:38 PM
Post #47


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



Uite ce tari is japonezii, asa pachetel sa tot papi in fiecare zi:
cica-i o arta la ei in a da mancarii tot felu` de forme: animale, oamenii ,etc, arta se numeste kyarabenn...foarte interesant...si mai ales cred ca-i incanta foarte tare si pe copii ideea...mai ales ca-ti usurezi munca in a`i convinge sa pape pe cei mofturosi...
Cateva imagini:
(IMG:http://i264.photobucket.com/albums/ii194/andraxxz/Hello_Kitty.jpg)
(IMG:http://i264.photobucket.com/albums/ii194/andraxxz/s320x240.jpg)
(IMG:http://i264.photobucket.com/albums/ii194/andraxxz/post-39074-1207829313_thumb.jpg)
(IMG:http://i264.photobucket.com/albums/ii194/andraxxz/post-39074-1207829041.jpg)
(IMG:http://i264.photobucket.com/albums/ii194/andraxxz/20071204009.jpg)
Aia cu degetele cu unghii rosii e super tare !:))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jul 3 2008, 11:44 PM
Post #48





Musafir






Pai ii pui tot felul de fasii de carne in salate cu de toate, pe langa cate-o chifla proaspata. Dressingul pus separat, sa si-l toarne el inainte de-a manca.
Sau salata cu orez, cu paste, astea-s satioase.
Sau clatite umplute picant pe langa o salata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janis
post Jul 3 2008, 11:48 PM
Post #49


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 425
Joined: 7-June 08
From: In nori...
Member No.: 4,029



Oare pot sa adaug si maioneza in dressing? Sau se strica pe caldura asta? Desi nu cred...

La asta ma uitam acuma, la retete pt rulade de carne, sau preparate din carne, care sunt bune si rece. Deja vad ca o sa stau tot timpul in bucatarie...Imi place mult sa gatesc, si in ultimul timp n-am avut timp deloc, sunt putin perfectionista, de asta va tot intreb:) Vreau sa fie perfect, si el sa fie cu burtica plina:) Vreau sa-l rasfat putin, asa cum a facut si el cand aveam examene.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jul 3 2008, 11:51 PM
Post #50


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Ce frumos din partea ta, Janis! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th September 2024 - 03:52 AM