IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Probleme cu gingiile..., Stie cineva?
zetta
post May 12 2006, 10:55 AM
Post #1





Musafir






Am o problema si vroiam sa aud niste pareri sau daca cineva a fost in aceeasi situatie.....
deci: cand eram mai mica m-am ferit la scoala de o palma si am nimerit cu gura in marginea unui perete. consecinte: a trebuit sa-mi inlocuiesc dintele din fata dar gingia a ramas cu un cheag de sange, adica e colorat vinetiu nu foarte mult dar deranjant pentru mine, bine cred ca deja am inceput sa ignor.
cum pot sa scap de el? exista vreo crema sau daca nu, o metoda chirurgicala locala? acum vreo 3 ani cand am vrut sa fac operatiunea medicii stomatologi pe care i-am vizitat nu prea au avut ce sa-mi faca....
acum cica ar exista niste punctii la nivel local.... a mai facut cineva asa ceva ? sau orice alta solutie e binevenita....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
valipopescu
post Dec 15 2011, 04:04 PM
Post #2


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 2
Joined: 15-December 11
Member No.: 10,844



Mama mai foloseste bicarbonatul din cand in cand. Eu una prefer sa folosesc pasta de dinti si viral marketing. M-a ajutat foarte mult.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dalexandra
post Mar 18 2012, 07:12 PM
Post #3


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 18-March 12
Member No.: 11,082



Nu tratati superficial problema asta. Problemele de gingii sunt semne timpurii ale parodontozei. Asta duce la pierderea dintilot. Eu am input sa am probleme cu gingiile in timpul sarcinii si cand am ajuns la stomatolog mi se miscau deja dintii. Am avut norocul sa dau peste un cabinet care avea laser stomatologic, mi s-a facut detartraj laser si apoi un tratament de regenerare gingivala. Problema mi-a fost rezolvata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 05:07 AM