IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages V  « < 6 7 8 9 10 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cele mai bune/proaste metode de agatat
SurPrix
post Aug 4 2009, 08:31 PM
Post #71


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 191
Joined: 25-April 09
From: Bacău
Member No.: 6,346



Desigur... şi în plus.. merge gentuţa (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Aug 4 2009, 09:16 PM
Post #72


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Mai e si celebrul: Zano!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Aug 5 2009, 10:01 AM
Post #73


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Da, cum de am uitat!? (IMG:style_emoticons/default/glare.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fog
post Jan 15 2010, 07:13 PM
Post #74


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 14
Joined: 13-January 10
From: Bucharest
Member No.: 7,783



"ce faci pasare....bem o ciorba ?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Flavius
post Feb 3 2010, 01:49 PM
Post #75


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 10
Joined: 2-February 10
Member No.: 7,901



Stiti expresia aia "It's not what what you say, its how you say it". Stiti cum se zice ca simt cainii frica. Asa si femeile "simt" un barbat(scuze de analogie); adica limajul corpului. Eu cred ca o privire, un zambet sunt mult mai de valoare decat some cheepass pickup line. Dupa pasul acesta intri in vorba, intr-un mod natural, nici siropos nici banal, si lucrurile decurc normal. Alchimia dintre cei 2 trebuie sa existe nu o super-replica.

Apropo de replici cliseice(cre ca am inventat un nou cuvant) de genu':"ce faci papusa","si a durut, cand ai picat din cer", sau atitudini de genu claxonatul la semafor, si fluieratul, se aplica numai in cazul barbatilor. Hai sa privim putin si in partea opusa si sa vedem atitudini de genu pitzipoance de 14-15 ani care te urmaresc in grup, stau in spatele tau si chicotesc, sau tipe care se impiedica "accidental" in fata ta sa le bagi in seama; sau replici de genu: "Cu ce echipa ti?"(mi as intamplat mie, nici macar nu imi place fotbalul) 

Deci acestea fiind spuse exista in egala masura replici de agatat proaste atat in randul barbatilor cat si femeilor. 

Acum as fi curios sa vad eu replici bune pe care le folositi voi, daca tot se discuta atat pe tema asta. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)




Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Feb 3 2010, 02:24 PM
Post #76


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Bine ai venit Flavius! E interesant sa avem si barbati printre noi! (IMG:style_emoticons/default/happy.gif)
In legatura cu agatatul, eu sunt cam ruginita, n-am mai agatat un barbat de multa vreme. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Dar atunci cand imi placea de cineva ii dadeam de inteles cumva si il lasam tot pe el sa faca primul pas. Nu va iluzionati singuri, de cele mai multe ori femeia va alege, chiar daca nu va dati seama. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

P.S. Daca vrei sa-ti pui semnatura dai in dreapta paginii sus pe my controls, apoi pe coloana din stanga la edit signature.

This post has been edited by Book: Feb 3 2010, 02:24 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gmchozzyl
post Apr 10 2010, 09:24 AM
Post #77


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 9-April 10
Member No.: 8,333



(IMG:style_emoticons/default/crying.gif) pe mine nu pre are cine ma agata...ma intilnesc cu un tip deja de aproape un an toti stiu ca noi suntem impreuna,peste tot noi suntem amindoi....da voi vad ca aveti istoriaore fayne...uh ce experienta (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andrei.me
post Dec 14 2011, 07:35 PM
Post #78


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 14-December 11
Member No.: 10,843



Nu-mi plac replicile astea de agatat nici mie,sunt de fel un tip mai timid si nu le folosesc niciodata deoarece mi-e frica sa nu fiu penibil si sincer nu am un plan anume pentru a cuceri o femeie,sau pentru a flirta cu cineva.(am nevoie de un pic de ajutor la capitolul asta)
Care ar fi,in conceptia voastra,cel mai decent mod de a aborda o femeie care iti place, intr-un loc public de exemplu,fara sa pari un taran necioplit iesit la vanatoare?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Dec 14 2011, 09:12 PM
Post #79


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) Andrei!
Cred ca cel mai simplu ar fi sa te prezinti politicos, sa-i spui ca ai remarcat-o si ca ti-ar face placere sa o inviti undeva sa va cunoasteti mai bine. Cu naturelete, putin umor, politete. Nu ai avea de ce sa pici in penibil, decat daca folosesti texte penibile. Mie nu mi se pare lame nici sa agati pe strada; pana la urma urmei, unde sa fie frontul de atac, in club nu-i vezi si ti se par irezistibili pe fond de intuneric si ebrietate, la restaurant scanezi manacarea in loc de populatie, la munca nu e profi, wtf ce mai ramane?! (IMG:style_emoticons/default/w000t.gif) (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Bafta, Andrei!

Ah la capitolul proaste, le-am povestit si fetelor la intalnire, cand s-a oferit unul sa ma duca pana la "caminul studentesc", apoi a doua zi cand ma duceam acasa, pana la "microbuz". Asa ca am eu fata de foarte saraca si era saritoare la ochi realitatea mea de criza. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Mai ales ca eram imbracata in rochie, geaca de piele si pantofi de la musette. Ce funny! M-a cucerit ca voia sa ma scoata din saracie lucie! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
leo
post Dec 16 2011, 01:01 PM
Post #80


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 308
Joined: 3-January 07
From: Craiova
Member No.: 928



QUOTE(Book @ Feb 3 2010, 02:24 PM) *
Bine ai venit Flavius! E interesant sa avem si barbati printre noi! (IMG:style_emoticons/default/happy.gif)
In legatura cu agatatul, eu sunt cam ruginita, n-am mai agatat un barbat de multa vreme. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Dar atunci cand imi placea de cineva ii dadeam de inteles cumva si il lasam tot pe el sa faca primul pas. Nu va iluzionati singuri, de cele mai multe ori femeia va alege, chiar daca nu va dati seama. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

P.S. Daca vrei sa-ti pui semnatura dai in dreapta paginii sus pe my controls, apoi pe coloana din stanga la edit signature.


Dar nici un barbat cu capul pe umeri nu considera ca el alege. Femeia alege tot timpul. Eu de exemplu, sunt totusi acolo, ca sa o ajut sa ma aleaga pe mine. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

QUOTE(andrei.me @ Dec 14 2011, 07:35 PM) *
Nu-mi plac replicile astea de agatat nici mie,sunt de fel un tip mai timid si nu le folosesc niciodata deoarece mi-e frica sa nu fiu penibil si sincer nu am un plan anume pentru a cuceri o femeie,sau pentru a flirta cu cineva.(am nevoie de un pic de ajutor la capitolul asta)
Care ar fi,in conceptia voastra,cel mai decent mod de a aborda o femeie care iti place, intr-un loc public de exemplu,fara sa pari un taran necioplit iesit la vanatoare?


la un moment dat eram in supermarket si am vazut o tipa la cumparaturi. Am intrat in ritm (pozitie, respiratie, figura, mers etc. - vorbind de plan pentru a cuceri - nu erau necesare pentru ca era oricum cu spatele, dar ca sa nu ma invat prost si sa ratez alta data). In drum am "agatat" o sticla de sampanie, am trecut usor pe langa fata (daca vii direct din spate o sperii, nu ca ar fi un lucru rau, teama creaza adrenalina, insa nu e stilul meu si nici nu voiam sa gestionez un eventual conflict) in asa fel incat sa ma vada clar, am pastrat distanta normala fata de o persoana necunoscuta, am pus sampania in carucior si am spus zambind "pe asta o platesc eu", sau ceva de genul asta nu mai tin minte ca era acum ceva timp (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . si a mers. daca nu mergea, tipa cadea la unele puncte pe care le bifez eu, simtul umorului, aprecierea imaginatiei etc. Mai bine singur decat cu exemplare de genul respectiv, iti spun din experienta. Fii atent la cum te respinge o tipa, din asta inveti daca ti se potrivea sau nu e o pierdere.

QUOTE(Cindy @ Dec 14 2011, 09:12 PM) *
(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) Andrei!
Cred ca cel mai simplu ar fi sa te prezinti politicos, sa-i spui ca ai remarcat-o si ca ti-ar face placere sa o inviti undeva sa va cunoasteti mai bine. Cu naturelete, putin umor, politete. Nu ai avea de ce sa pici in penibil, decat daca folosesti texte penibile. Mie nu mi se pare lame nici sa agati pe strada; pana la urma urmei, unde sa fie frontul de atac, in club nu-i vezi si ti se par irezistibili pe fond de intuneric si ebrietate, la restaurant scanezi manacarea in loc de populatie, la munca nu e profi, wtf ce mai ramane?! (IMG:style_emoticons/default/w000t.gif) (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Bafta, Andrei!

Ah la capitolul proaste, le-am povestit si fetelor la intalnire, cand s-a oferit unul sa ma duca pana la "caminul studentesc", apoi a doua zi cand ma duceam acasa, pana la "microbuz". Asa ca am eu fata de foarte saraca si era saritoare la ochi realitatea mea de criza. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Mai ales ca eram imbracata in rochie, geaca de piele si pantofi de la musette. Ce funny! M-a cucerit ca voia sa ma scoata din saracie lucie! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)


E recomandabil sa agati pe strada, chiar daca in Romania oamenii vad asta o problema. In club e bine sa agati daca arati cel putin ca Di Caprio. Daca nu arati asa si daca nu ai ceva experienta e greu. Fata are acolo destui termeni de comparatie ca sa te respinga. In alta ordine de idei distrugi elementul surpriza in club. Toate femeile stiu ca vor fi abordate acolo asa ca sunt cu garda sus si trebuie sa le-o cobori. Asta se face prin neghit, daca nu stii sa faci conversatie cu neghits e foarte greu. Pe strada e mai usor pentru ca garda este la nivel mediu, pe pozitia "nu vorbi cu straini". Desigur sunt si acolo reguli si multe, dar nu are timp sa urce garda asa repede. Eu prefer sa agat in afara locurilor pentru care femeile se imbraca cu mai mult efort si unde merg singure (amandoua conditiile cumulat).
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pages V  « < 6 7 8 9 10 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 06:12 PM