IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Unghii lungi
mititik
post May 30 2006, 05:51 PM
Post #21


Membru de Onoare
*****

Group: Obsedat
Posts: 703
Joined: 7-December 05
Member No.: 4



Angel, e vorba de unghii cu silicon? Eu la astea nu suport faptul ca imi pileste toata suprafata unghiei aproape pana la carne!
M-am tinut de tratamentul ala cu uleiul de masline cald si acum sunt din nou mandra de unghiile mele. A fost foarte eficient! (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post May 30 2006, 07:45 PM
Post #22


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



eu de cand nu mai i-au calciu am iar unghii mici, exfoliate si rupte (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/crying.gif) , dar asta e...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jun 1 2006, 08:44 AM
Post #23





Musafir






Mersi fetelor pt sfaturi...da...de unghii cu gel de silicon e vorba, dar mie nu mi-a pilit unghia pana in carne, adica da...trebuie sa rascheteze unghia cu un buffer ca sa ii ia tot luciul, pt ca acolo unde ramane luciu nu unghie nu prinde gelul.
Eu ma gandesc f f serios, ca dupa ce va trebui sa le dau pe astea jos, sa am grija de ale mele o perioada si apoi, cand sunt multumita de cum arata sa ma duc sa mi le imbrace pe ale mele cu gel din acela. Am vazut la o tipa care face asta de mult timp si arata super, f natural si cu avantajul ca nu se rup.
Partea proasta e ca...sunt destul de costisitoare de intretinut...dar hmm....acu dupa ce le am eu zic ca se merita, inainte nu as fi zis.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
micutastea
post Feb 27 2009, 09:54 AM
Post #24


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 4-February 09
Member No.: 5,800



Stiu ca raspund unui post de acum 3 ani dar mai sunt inca multe fete care nu stiu ca siliconul si gelul sunt acelasi lucru. Unghia naturala nu ar trebui sa fie foarte tare subtiata dupa ce ai avut unghii false dar asta depinde de cea care ti le pune. Gelul nu face rau unghiei tale, pilitul este cel care subtiaza unghiile. Sper sa reinvie acest topic!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Feb 27 2009, 10:51 PM
Post #25


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) micuta stea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dora
post Feb 3 2011, 10:42 AM
Post #26


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 61
Joined: 28-January 11
Member No.: 9,789



QUOTE(mititik @ Mar 22 2006, 04:02 PM) *
Buna, fetelor!
Eu sunt obsedata de unghiile lungi. Pana de curand, nu aveam nici o problema, imi cresteau muuult si frumos si eram tare mandra de mainile mele. Din pacate insa nu mai este valabil! (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Nu stiu ce se intampla, dar cum imi cresc un pic, cum incep sa se agate. Nu se exfoliaza, ci se rup pur si simplu. Nu pot sa imi dau seama de la ce. Sunt cu analizele la zi, nu am carenta de nici o vitamina, mananc branza, oua, lapte o gramada (imi fac aprovizionarea saptamanal cu 5-6 litri de lapte).
De cand nu le mai pot lasa sa creasca, am impresia ca degetele mele se termina brusc (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)
Aveti idee de vreun tratament? Naturist, creme, orice!
Nu va mai spun ca parca s-au si subtiat. Probabil de asta nu mai au rezistanta! (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Va astept cu sfaturi, please! (IMG:style_emoticons/default/pls.gif)
Pupicei (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

Daca analizele sun ok, atunci e vorba de produsele si/sau metodele pe care le foloseti ca sa iti faci manichiura si de ce produse de curatare gen detergent de vase folosesti.
Incearca bai calde de ulei de masline si evita produsele de remove a cuticulelor care pe termen lung te lasa fara pielite, insa si fara unghii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lenjerie Sexy
post Feb 27 2011, 05:59 PM
Post #27


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 75
Joined: 22-February 11
Member No.: 9,898



Baile in ulei de maslin ajuta..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lyssuk
post Aug 12 2011, 01:51 PM
Post #28


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 165
Joined: 4-August 11
From: Hell's gates
Member No.: 10,481



Eu am probleme cu exfolierea unghiilor. Le am si moi si probabil de aia se exfoliaza si o cauza mai poate fi si faptul ca mi le-am ros o perioada lunga de timp. Am folosit tot felul de lacuri si geluri, dar degeaba. Daca nu s-ar exfolia as putea sa le dau o forma si sa am si eu o manichiura ca lumea. Asa nu ma dau decat cu lac.

This post has been edited by Lyssuk: Aug 12 2011, 01:51 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 12 2011, 01:58 PM
Post #29


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ia spune drept, iti tai cuticulele? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lyssuk
post Aug 12 2011, 02:12 PM
Post #30


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 165
Joined: 4-August 11
From: Hell's gates
Member No.: 10,481



DAAAA! Le tai ca altfel nu reusesc sa scap de ele. Am incercat varianta sa le inmoi cu gel din ala pt cuticule si sa le imping spre baza unghiei, dar dupa ce se usuca se vede tot naspa (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Asa ca le inmoi cu gelul si apoi...HARSHTI! (IMG:style_emoticons/default/mellow.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 31st May 2024 - 04:40 AM