IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Unghii lungi
Diana.
post Aug 12 2011, 02:27 PM
Post #31


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



E, de-aia ti se exfoliaza unghiile si se rup. Lasa gelurile.
Incearca metoda de la Cum sa scapi de cuticule . Eu mi-am ros unghiile 34 de ani si acum nu am nici o problema. Bafta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lyssuk
post Aug 12 2011, 02:51 PM
Post #32


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 165
Joined: 4-August 11
From: Hell's gates
Member No.: 10,481



Super tare metoda. Si simpla. Mercic! (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Poate capat si forma la unghii dupa cateva sedinte din astea (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lyssuk
post Aug 17 2011, 11:36 AM
Post #33


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 165
Joined: 4-August 11
From: Hell's gates
Member No.: 10,481



Am aplicat aseara metoda si deja incep sa arate cat de cat bine unghiile. Parca nu se mai vad cuticulele alea asa urat. Va spun cum o sa fie dupa 3-4 sedinte (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 17 2011, 05:27 PM
Post #34


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Rabdare... si o sa vezi rezultate, promit solemn! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lyssuk
post Aug 18 2011, 09:41 AM
Post #35


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 165
Joined: 4-August 11
From: Hell's gates
Member No.: 10,481



Vad ca s-a dus mare parte din cuticule, in prima seara am pus balsam, aseara mi-am luat glicerina citrica, imi place cum miroase si lasa unghiile mai marfa ca balsamul. Nu stiu ce intaritor pentru unghii sa-mi iau ca sa imi creasca si sa stea drepte ca se mai indoaie la varfuri si se vad naspa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 18 2011, 10:05 AM
Post #36


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu mai da banii pe intaritoare, unghia e oricum compromisa la virfuri pentru ca deja acolo e partea subtiata.
Mai bine bagi niste calciu. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) si pentru a le proteja, baga o baza egalizatoare si un lac. Bafta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lyssuk
post Sep 27 2011, 11:16 AM
Post #37


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 165
Joined: 4-August 11
From: Hell's gates
Member No.: 10,481



Eu inainte de oja dau mereu cu un lac protector. Spuneai ca ti-ai ros unghiile ani de zile si totusi ai o forma la ele. Cum ai reusit sa le dai forma aia alungita? Eu nu reusesc, au forma rotunda unghiile mele si ma enerveaza. Sau nu stiu ce sa zic e prea scurta partea de la radacina unghiei la varful degetelor si de aia par scurte si boante.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 27 2011, 11:24 AM
Post #38


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Lasa-le sa creasca. Isi vor reveni. Cu trecerea timpului, nu vor mai fi boante, insa trebuie sa nu le mai rozi sub nici un motiv. Eu nu pun foarfeca pe ele decit daca se rupe si sint mai lungute si trebuie sa le fac egale cit de cit. In rest numai din pila.
Cum merge cu pielitele? Ai scapat de cuticule?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lyssuk
post Sep 27 2011, 12:13 PM
Post #39


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 165
Joined: 4-August 11
From: Hell's gates
Member No.: 10,481



Mai am ceva. Cat am fost plecata nu le-am mai curatat si au crescut la loc, dar nici nu le-am taiat. Acum le curat de 2-3 ori pe saptamana. Cat de curand sper sa scap de ele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
unghii_gel
post Jun 12 2012, 11:50 AM
Post #40


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 12-June 12
Member No.: 11,259



Mierea si lamaia elimina celulele moarte iar uleiul de masline hidrateaza - mai este uleiul de ricin pentru unghii care se exfoliaza, se agata sau se rup usor si masajul cu ulei de primulina seara inainte de culcare (uleiul de primulina contine acizi grasi esentiali, necesar pentru structura celulei unghiei).
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 30th May 2024 - 12:00 PM