IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Exfoliere, peeling pentru corp, Produse si cum le folosim
kalua
post Sep 19 2008, 03:49 PM
Post #1





Musafir






Am descoperit un produs de drogherie excelent: Figur Aktiv Meersalz-Öl-Peeling (Exfoliant cu sare marina si ulei) de la firma Réell'e. Din pacate se gaseste numai la drogheria dm, dar am vazut ca exista acum 3 filiale si in tara. Face pielea fina-fina.
Ei zic ca-i bun contra celulitei, in fine.
Inafara de sub dus se poate folosi in baia de aburi, se aplica, se intra acolo, se mai freaca un pic. Sarea se dizolva la aburul ala...Se da apoi jos cu dusul.

In concediu am incercat un peeling de-asta de la o firma israelita, costa un borcanel vreo 50 de dolari, iar pe asta cer aici 6 euro si ceva. Si nu mi se pare mai prejos decat ala scump.

(IMG:http://images.ciao.com/ide/images/products/normal/359/product-7694359.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Sep 19 2008, 04:09 PM
Post #2


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



eu sunt o inapoiata care nu vede de ce sa dau atatia bani pe un asemenea produs. exista si variante naturale (zat cafea, malai etc) si cosmetice mult mai ieftine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Sep 19 2008, 04:31 PM
Post #3





Musafir






Eu am pielea uscata si niciun produs natural nu mi-a lasat pielea atat de fina ca exfoliantul asta. Fara sa ma dau cu altceva dupa aceea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 19 2008, 05:31 PM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



No, as vrea si eu, dar nu am auzit de firma asta pe la noi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulina
post Sep 19 2008, 05:38 PM
Post #5





Musafir






Mie cel mai mult imi place Sabon (cred ca sunt din Israel) - Mar cu Levantica: are in continut sare de mare, ulei de Macadamia, Migdale si boabe de soya.
Pielea ramae finaaaa, hidratata si matasoasa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Light Blue
post Sep 19 2008, 07:37 PM
Post #6


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 218
Joined: 6-September 08
Member No.: 4,661



Bulina, spune-ne si noua ce este Sabon, te rog! Este un sapun sau o crema exfolianta? Unde putem gasi acest produs?
Eu am gasit intr-o revista urmatoarea reteta: "Se amesteca 3 linguri zahar tos, 2 linguri miere lichida si 3 picaturi esenta de lavanda. Sub dusul caldut se foloseste acest amestec ca pe un produs exfoliant, frecand corpul cel putin 5 minute. Se obtine o piele neteda si o stare foarte buna, eliminand tensiunea". Mie mi-a placut mult, cu toate ca prefer sa folosesc un produs din comert, minunat parfumat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulina
post Sep 19 2008, 07:44 PM
Post #7





Musafir






Firma se cheama Sabon si produsul asta e un Scrub, ei au toata gama de produse si creme, insa eu doar asta folosesc de la ei.

Am incercat multe feluri de scrubs deoarece eu petrec multe ore pe saptamana in nisip si e tare greu de curatat ...

Na ca l-am gasit:
http://sabonnyc.com/index.cfm/a/catalog.pr...1553/catid/1563

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Light Blue
post Sep 19 2008, 07:59 PM
Post #8


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 218
Joined: 6-September 08
Member No.: 4,661



Multumesc! Am pastrat adresa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post Sep 20 2008, 10:52 AM
Post #9


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



eu raman fidela cafelei amestecata cu miere (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Sep 20 2008, 02:13 PM
Post #10


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



si mie-mi place efectul zatului de cafea desi daca ar fi sa ne luam dupa sfaturile Paulei n-ar trebui sa ne agresam pielea cu nici un fel de produse de genul asta. La partea asta nu sint de acord. Nu vad agresarea si celulele moarte trebuie indepartate intr-un fel.

Pt fata imi place si efectul taratelor

Am avut un scrub facut in Israel cu miros demential (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) salt scrub de la marea moarta din marca Crystal line (nu-l gasesc pe cel care l-am avut) insa sarea se dizolva prea repede pt a fi eficace si produsul era foarte uleios. Pt o piele uscata era totusi ok pt ca o hidrata suficient insa exfolierea era minima si ca atare tot la zat si tarate m-am intors
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 9th June 2024 - 04:26 AM