IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  « < 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Educatie cu scotch pe gura?, Cind profesorii isi depasesc atributiunile...
Pastelata
post Jan 25 2008, 06:55 PM
Post #51


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 255
Joined: 12-August 07
Member No.: 2,031



fortelady (IMG:style_emoticons/default/estiok.gif)
Intuiesti bine,tonul m-a deranjat in special..
Am exagerat si eu cand am raspuns in locul colegei, dar in cazul acesta, nu era vorba de o simpla uimire, fiindca deja ne mai intrebase daca mergem in continuare la mate, si i-am raspuns,evident, ca nu( ca sa fiu mai exacta, ne-a intrebat "V-ati mai remarcat si aici la matematica?"...imaginati-va tonul si expresia fetei), si cand am vazut ca tot insista pe tema asta am reactionat (cam impulsiv,ce-i adevarat).
Dar de obicei imi exprim frustrarile atunci cand le simt, nu le tin in mine ca apoi sa rabufnesc(de fapt de data asta a fost un pic si din a doua categorie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jan 25 2008, 06:59 PM
Post #52





Musafir






incearca sa te temperezi totusi. nu poti pretinde respect daca nu-l oferi mai intai (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
respecti faptul ca e profesor, ca e venit acolo sa te invete (in teorie) - si ii dai premisa de om. care poate sa si greseasca...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pastelata
post Jan 25 2008, 07:04 PM
Post #53


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 255
Joined: 12-August 07
Member No.: 2,031



In cazul asta si eu sunt om si ma enervez:p kiddin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jan 25 2008, 07:08 PM
Post #54





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) si... cu ce te face asta mai buna ca ea? (plecand de la premisa ca te consideri mai buna sau te consideri nedreptatita).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pastelata
post Jan 25 2008, 07:31 PM
Post #55


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 255
Joined: 12-August 07
Member No.: 2,031



N-am zis pe nicaieri ca sunt mai buna decat ea, dumneaei e buna intr-ale muzicii, eu sunt elev, inca invat sa fiu buna, nu are rost comparatia.
Hai sa fim toti politically corect, sa stam seriosi la ore, sa ascultam ce orice tampenii debiteaza un profesor fara sa ne spunem parerea, sa stam cu bluza aranjata la fix peste pantalonii (uniforma, pe care ii poarta tot liceul) sa nu incalcam nicio regula, sa fim insipizi,inodori,incolori, sa nu stie nimeni ca existam.
Nu vreau sa fiu inteleasa gresit, nu sunt genul prea extravagant, iar in general ies in evidenta prin originalitate sau funny phrases:d
Okay, gata pentru azi..i have a life too:d (presimt ca totusi n-o sa ma pot abtine, ma apar prea mult doh)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jan 25 2008, 08:23 PM
Post #56





Musafir






Daca te incalzeste cu ceva parerea mea, mie nu mi se pare ca ai exagerat sau ca ai fost obraznica, dar hey...sa stii ca sunt fooooarte subiectiva cand spun asta, pentru ca te judec in comparatie cu perlele ce le scoteam eu in liceu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Pe dirigul pe care l-am avut in ultimul an (pentru ca in fiecare an dirigintele renunta la clasa noastra de nebuni si ne lua altcineva deci am avut in 4 ani 4 diriginti) era un om foarte moale si de treaba pe care eu il terorizam cu intrebarile mele tembele si apucaturile de diva neinteleasa. La sfarsitul clasei a 12-a ne-a dat la fiecare din clasa cate o diploma "la shto" si desi unii dintre colegii mei s-au suparat mie mi s-a parut extrem de funny si pentru prima oara chiar mi-a parut rau de toate greutatile pe care i le-am pricinuit.
Diploma mea arata asa (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

(IMG:http://i49.photobucket.com/albums/f289/angeldust_new/diploma-1.jpg)



Tu Pastelata esti mult mai echilibrata decat eram eu la varsta ta, pe cuvant iti spun (well...cu exceptia momentelor in care vrei sa te sinucizi :|). Poate din cauza asta o sa inveti si mai repede urmatoarele lectii cu care eu ma mai chinui si acum : daca nu ai nimic bun de spus despre ceva e preferabil sa taci, cateodata mai trebe sa inghiti si kkturi caci nu orice cauza merita sa te strofoci pentru ea, nimeni nu te poate scoate din sarite daca tu nu te lasi scoasa din sarite ..and...live life with a sense of humor (dar cred ca la capitolul asta te descurci f bine deja (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) ).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 25 2008, 08:28 PM
Post #57


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



ohhohoho. si eu am diploma personalizata! o sa o scanez sa v-o arat (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
si am intrat ca sa zic ca si mie mi-a dat invatatoarea cateva betze la palma ca nu am stiut cat fac 3x6 :|. da' pe bune ca acum stiu! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jan 25 2008, 08:30 PM
Post #58





Musafir






pai ia fa-i o poza repede la doamna diploma. Acum pe dirigul meu sa il scuzati..era prof de mate, a facut si el ce a putut...compunerile nu erau punctul lui forte (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Anyway...era un prof super ok si de gasca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Jan 25 2008, 08:33 PM
Post #59





Musafir






misto diploma!...la noi...intr-a 12-a,vreo 2 colegi au facut diplome pt restul clasei.o fata cu un bust mai generos (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ...a primit diploma "Lady Milk" (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) si multe alte denumiri din astea cretine,dar nimeni nu s-a suparat.ma rog,la mine in clasa erau asa...niste mistouri reciproce si nu se mai lasa nimeni afectat (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jan 25 2008, 08:36 PM
Post #60





Musafir






Eh...si noi eram o clasa tare tembela. Pe mine ma poreclisera "Piranda" si din porecla asta nu m-au mai scos unii nici acum al naibii de prapaditi (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Si ne ciondaneam in fiecare pauza de la d-zeu, m-au bagat cu capul in cosul de gunoi...it was sooooooooo much fun (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  « < 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 06:14 AM