IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

42 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sunt o fata normala?
lxn
post Jan 12 2008, 01:39 PM
Post #41





Musafir






Afobia, (IMG:style_emoticons/default/aplauze.gif) Poate ca din sfaturile tale o sa-si dea seama ca nu este singura si ca se poate trece peste astfel de probleme.

Cu totii le-am infruntat, sa nu crezi ca slabele nu o iau in freza cand sunt mici si nu le zice nimeni "doua bete-nfipte-n c*r", nu scapa nimeni, nici perfect sa fie, de rautatile oamenilor. Asa sunt, nu ai ce sa le faci, decat sa-i pocnesti peste bot cu vorbe si sa-i pui la coltul lor. Asa merita si sa nu-ti fie rusine sau teama sa spui ce simti cand cineva te calca pe coada. Eu mult timp am avut teama asta, de a reactiona, ma gandeam sa nu fiu rea, nerusinata, dar mi-am dat seama mai apoi ca de ce nu as fi?! Adica vii tu la mine si-ti bati joc de mine si eu trebuie sa-ti multumesc pentru asta??? NO F*ckin' WAY!

Ia seama la tot ce s-a scris aici si baga bine la cap sfaturile care ti-au fost date, nu lasa se treaca toate astea pe langa tine si sa nu cumva sa indraznesti sa te inchizi iarasi in tine. Cand iti vin idei din astea, baga repede o vorba pe eLady si sigur sarim toti sa te ajutam.

Nu esti singura, pricepe asta! Faptul ca ti-ai spus problema si mai ales faptul ca ai primit atatea raspunsuri inseamna ca SE POATE, inseamna ca noi vedem in tine ce vrei sa vada toata lumea. Eu una vad o fata buna si excesiv de sensibila, care trebuie sa fie un pic a dracu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) sa-i mearga bine (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Cheer up, o viata avem, si-i plina de probleme, de ce sa ne mai facem in plus cand putem sa le reducem?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Jan 12 2008, 01:45 PM
Post #42





Musafir






si daca tot ziceai ca nu ai prietene...incearca pt inceput sa ai unele virtuale...si aici ne oferim noi toate (IMG:style_emoticons/default/friends3.gif)

This post has been edited by rozy: Jan 12 2008, 01:45 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afobia
post Jan 12 2008, 01:47 PM
Post #43


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



lxn (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) rozy (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) jeez , am zis ca stau numai un sfert de ora pe forum si stau de 3 ore (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) va pup m'am carat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kadenzza
post Jan 12 2008, 04:23 PM
Post #44


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 69
Joined: 8-January 08
Member No.: 2,971



Aveti dreptate,poate m-am agitat prea mult.Dar este necesar sa va spun ca eu,desi sunt deprimata ,nu incerc ca arat nimanui.Nimeni nu stie ce simt.Stiau inainte,am facut prostia sa ma confesez unor "bune prietene",si apoi ele au profitat... In societate disimulez.Am simtul umorului ( am mostenit lucrul acesta de la parintii mei),rad tot timpul.Imi place sa intretin conversatii caci sunt studenta la Comunicare,si ar fi culmea sa fiu tacuta.
Sunt dezinvolta (asta pentru ca nu accept ca timpul trece,inca nu vreau sa ma maturizez),imi place sa ma joc mult de tot, (IMG:style_emoticons/default/dance.gif) am doi nepoti mici,pe care practic i-am innebunit. (IMG:style_emoticons/default/tease.gif) Lumea ma vede fericita,nu stie ce ascund.Privesc pozitiv,am fost,sunt,si voi ramane o prietena de incredere.Imi place sa ajut oamenii,si in niciun caz nu sunt introvertita.
Proasta nu ma consider,Slava Domnului !!!!!!!!!! Imi place sa citesc mult de tot ( beletristica ,psihologie,si multa filosofie).Incerc sa uit,imi pierd timpul invatand,uitandu-ma la televizor,ascultand multa ,multa, multa muzica,si uitandu-ma la filme.Dar pana cand?..
Atunci cand mi se intampla ceva,imediat imi aduc aminte si de trecut ,si sufar mai mult.
Am suportat multe,uneori am incercat sa le arat ca nu-mi pasa (desi ma durea....),m-am si certat,dar degeaba...
De aceea am deschis acest topic,caci vroiam sa stiu daca sunt NORMALA.Intru pe alte forumuri,citesc despre fete de 19-21 de ani,unele indragostite,altele deja maritate,insarcinate ,sau cu multe experienta.Iar eu sunt o MISS FAILURE
Stiu foarte bine ca nimeni nu poate fi pe gustul tuturor.Oricat de mega-senzationala-extraordinara ai fi,tot e cineva care nu te place.E normal.Pe mine nu m-a deranjat neaparat lucrul acesta -ca cineva nu ma place.Ci faptul ca mi-au nenorocit copilaria,nu m-au lasat in pace,linistita.M-au insultat prea multi de fata cu altii.Daca nu ma placeau-ok,puteam supravietui.Dar nu trebuiau sa spuna tare.....Ma puteau barfi,dar nu imi spuneam tot in fata.Toti dau 2 bani pe mine.Ma considera un nimeni,desi nu prea cred lucrul acesta (tin sa precizez ca dintre toti ,eu sunt singura care are studii superioare)
Pe mine ma doare atunci cand vad cupluri fericite,indragostite si eu stau pe loc...caci la mine nu se intampla nimic.
Intradevar, trebuie sa recunosc ca am inceput sa-mi fie FOARTE FRICA de oameni,de relatii noi.Tin mult la parerea celorlalti,si daca cineva nu ma place,nu pot sa imi revin.
E normal sa nu am un prieten (desi primesc cereri destul de des)?
Le refuz ,fiinca mi-e teama.... (IMG:style_emoticons/default/valea.gif)
Cand spun cuiva ca nu am prieten,ca sunt INCA VIRGINA(gata ,am spus-o (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) ) (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) (IMG:style_emoticons/default/rusinosul.gif) nimeni nu ma crede.
Am destule probleme,nu mai am nevoie de altele ...nu mai vreau sa sufar si din iubire.
Chiar nu am cu cine vb.Nici acasa,nici la facultate,nicaieri.Ma am doar pe mine.........................

Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Jan 12 2008, 04:38 PM
Post #45





Musafir






ppff....poi eu cred ca e cam inevitabil sa suferi din iubire... (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) si eu am suferit...dar analizand dupa...prefer de 1000 de ori sa trec prin toate..indragosteala...fluturasi in organe interne...si in final dezamagirea...decat sa nu simt nic.asa ca....ferindu-te de suferinta...s-ar putea sa-ti refuzi sansa la fericire...oricat de putin ar dura ea( 2 luni...3).trebuie sa accepti toate lucrurile prin care treci..bune ori rele...suferinta,bucurie....pt ca pana la urma asta inseamna sa traiesti! asta e...viata e o "adunatura" pestrita de trairi.....
si faptul ca la fiecare lovitura....tu iti reamintesti toate loviturile din trecut e cat se poate de rau!!! incearca sa blochezi amintirile neplacute...si sa ramai numai cu invataturile trase din ele....si cu lucrurile frumoase care ti s-au intamplat....oricat de marunte ar fi (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jan 12 2008, 04:42 PM
Post #46


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Te inteleg..dar problema este ca daca nu treci peste teama, situatia ar putea continua mult de acum incolo..
Banuiam ca persoanele de care vorbeai nu sunt nimic de capul lor, daca i-ai trata mai mult decat cu indiferenta, ar fi deja prea mult pentru ei. (IMG:style_emoticons/default/nono.gif)
Colegii de la facultate cum sunt? Nu ai prieteni la fac?
Esti la Comunicare si RP? Si eu..La Universitate, la SNSPA unde? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

off topic: ce zodie esti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Jan 12 2008, 05:17 PM
Post #47





Musafir






Asa, si daca esti virgina, ce? Foarte bine, nu-i nici o lege care sa zica "Daca pana la 18 ani nu te-ai culcat cu nimeni, esti un ratat!" Nici sa nu-ti faci griji de asta. Trebuie musai sa faci lucrurile cand le simti, nu din cauza societatii.
Daca ar fi sa ne luam dupa gura lumii, spurcata dealtfel, apai ar trebui sa ne facem roz cu verde in cap, sa avem unghii mov si sa stam in cap o ora pe zi, asta ca sa aiba de ce rade ei mai mult. Unii oameni sunt asa de rai incat dau sfaturi gen "dar de ce nu te faci blonda, ti-ar sta bine" cand ei sunt de fapt convinsi ca vei arata ca dracu', dar o spun numai ca sa aiba motiv de barfa apoi. Asta-i si principiul pe care merg tinerele care se inchina cu 7 maini cand aud ca o fata-i virgina si o tot imping pe saraca sa faca pasul, si cand colo ele nici nu stiu ce-i aia ****!

Sfatul meu este sa lasi fata aceea care este in public volubila, care stie sa rada si care e dezinvolta sa intre la tine in casa si in suflet.. Las-o sa puna stapanire pe tine, da-i voie sa se manifeste, nu o lasa la usa afara cand intri in camera ta si te inchizi iarasi in tine, cu gandurile tale cu tot. Fii optimista, ai incredere in tine (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lotte
post Jan 12 2008, 05:25 PM
Post #48


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 817
Joined: 7-May 06
From: Ro Mania
Member No.: 324



Draga mea,

Sa stii ca eu sunt o ciudatica, oaia neagra a familiei,ca sa spun asa, pentru mine viata nu e standard, cum ar fi firesc, motiv pentru care si eu am fost subiect de discutie pentru vecini si alte persoane, dar nu imi pasa.Trebuie sa-ti dezvolti un pic egoismul, sa nu te crezi Dumnezeu, ca iti pasa de toata lumea, de toate vorbele aruncate, de priviri.
Este foarte simplu sa jignesti, nu te-as sfatui sa faci asta, fii tu insati, eu am o vorba, I don't react to pressure, I respond to it.
Viata e ca o jungla, cum te simt ceilalti un pic sensibil si fara incredere, te haituiesc si involuntar te ranesc, fara sa le pese.
Nu cred ca ai dori sa inspiri mila altora, si sa se apropie de tine.
Este imposibil sa te placa toata lumea; pe masura ce vor trece ani, vei vedea ca e de ajuns sa ai un/o prietena dar sa fie foarte bun.
Nu trebuie sa fugi din calea oamenilor, infrunta-i si invata sa iubesti chiar si lucrurile care nu iti plac, sa te intalnesti cu oameni, sa dai o replica ironica, zambind, fara a jigni.Joaca-te cu oamenii, si nu le pretinde mai mult decat pot ei da.Si nu te supara pe ei, de te jignesc, pur si simplu da-le reject din viata ta (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Eu nu-mi doresc sa ma iubeasca toata lumea (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Si urmeaza regula asta: cand inviti pe cineva la tine in casa, nu le arata colturile care nu sunt finisate sau ca perdeaua e rupta in coltul de jos, nereguli pe care poate nici nu le-ar observa dar tu le atragi atentia, ci spune-le ce bine te simti tu in casuta ta, in lumea ta, cu lucrurile dragi tie! Urmeaza sfatul meu si raportand la calitatile tale.

Ideal este sa intalnesti primul barbat si sa traiesti pana la adanci batraneti, dar asta e poveste, cu unele exceptii.Mai tarziu, o sa intelegi de ce te desparti de un barbat si intalnesti altul (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) , poate iubirea vietii tale o gasesti peste 5 ani si avand o alta relatie inainte sa-l intalnesti, o sa intelegi mai bine ce e sacrificiul, daca este asa cum iti doresti.

Ar fi bine cand cunosti un barbat sa nu te ia gandurile inainte si sa creezi o intreaga poveste ca de data asta o sa mearga, o sa va casatoriti, si o sa fie frumos, s-ar putea sa se intample si tu sa-ti doresti altceva.Lasa lucrurile sa mearga firesc, si nu-ti face planuri mai mult de o zi!

Succes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Jan 12 2008, 05:52 PM
Post #49


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Kadenzza iti urez bun venit aici si sper sa faci cati mai multi purici (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif) Un prim lucru pe care vreau sa ti-l spun e sa-ti schimbi naibii avatarul (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Pune si tu unul mai optimist, mai vesel, mai sexos altfel o sa incep sa cred ca fetele astea s-au chinuit degeaba sa te mai inveseleasca!
Eu cred ca lumea te place, cel putin la prima vedere (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Apoi depinde de tine intr-o oarecare masura pentru ca ceea ce emiti tu se simte, ti se citeste in ochi, in gesturi. Daca tu vrei sa pastrezi distanta lucrul asta se simte si oamenii automat te evita. Inchipuieste-ti scena urmatoare: tu stai la o coada pentru a plati niste facturi, ceva...observi cel putin o persoana care iti zambeste sau care are o mimica degajata, placuta cand se uita la tine. Asta poate insemna ca i-ar placea un dialog cu tine.Un dialog banal, despre functionarii cu bete infipte in c.r sau mai stiu eu ce...Daca tu esti rigida, te uiti opac, tot corpul parca striga "lasa-ma in pace!" automat acea persoana nu va indrazni sa-ti adreseze nici macar un cuvant ba chiar iti va intoarce privirea urata si chiar va incepe sa te studieze si nu intr-un mod placut. E un reflex. Poate crede ca ai ceva cu ea, transmiti neplacere si disconfort si automat lumea devine nervoasa, nu mai vede partile tale frumoase, crede ca ai ceva cu ea. E ca intr-un film cu prosti (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Tu vrei cu totul altceva dar intr-un fel cam aici se ajunge...Cel mai important lucru cu care trebuie sa incepi e sa inveti sa fii mai relaxata.Zambeste mai des si vei observa si altceva.Trecutul nu ai cum sa-l uiti insa cauta partea plina a paharului...cu ajutorul lui iti schimbi viitorul. Gandeste-te cum ti-ar placea sa reactionezi in anumite situatii si lucreaza la partea asta.
Ceea ce a spus rozy e perfect adevarat (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) De fiecare data cand vei dori sa vorbesti cu cineva noi te vom asculta si iti vom raspunde. Aici ai gasit niste prietene (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

Aaa! Uitasem...Sweet sigur nu vrei sa te faci ziarista? M-ai omorat cu intrebarile :offtopic:

This post has been edited by Bacardi_Girl: Jan 12 2008, 05:54 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kadenzza
post Jan 12 2008, 06:06 PM
Post #50


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 69
Joined: 8-January 08
Member No.: 2,971



Pt sweet_girl;

Sunt studenta la Comunicare si Relatii Publice "David Ogilvy",in anul III
Ma pregatesc pt licenta si pt un master fie in"Publicitate si reclama',fie in" Comunicare politica. Marketing politic si electoral'


Ce zodie sunt? (IMG:style_emoticons/default/huh.gif) Am vrut sa spun inca de la inceput ce zodie sunt,ca era prea tare!!!!!!!!!!!!!!!!! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Sunt....sunt ,....sunt.....sunt...........................................leoaica!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nu prea ma reprezinta zodia,stiu. (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) ................................................................................
.......................................................
Nu am cunoscut leoaice timide sensibile,complexate,fricoase,plangacioase pana acum
Cred ca e si ereditar in cazul meu.Sau poate conteaza si ascendentul,nu stiu....
Cert e ca nu sunt "very strong'.In schimb sunt prea orgolioasa,incapatanata (IMG:style_emoticons/default/wall.gif) ,capricioasa.si foarte razbunatoare.(cat mi-as dori sa ma razbun pe ceilalti,pt tot ce mi-au facut (IMG:style_emoticons/default/trampoline.gif) (IMG:style_emoticons/default/sniper.gif) (IMG:style_emoticons/default/guns24.gif) (IMG:style_emoticons/default/rungun.gif) )
Citeam zilele trecute tipul femeii leu.Si acolo scria ca ele sunt obsedate de fizicul lor,le plac mult complimentele,se ingrijesc exagerat.Poate asta m-a nenorocit pe mine.Jignirile lor,si suferinta ego-ului meu
Imi plac competitiile,,vreau sa fiu lider in ceea ce fac( desi nu e bine),dar cand vine vorba de mine, atunci devin prea sensibila.
Sunt nemultumita,nu suport cand gresesc,sunt independenta,imi plac lucrurile noi.
Nu suport sa fiu subestimata.
In relatiile cu ceilalti,am simtul umorului,incerc sa ma inpac bine cu toata lumea,nu vorbesc de nimeni,nu obisnuiesc sa barfesc,ii las pe toti sa se simta in largul meu.
Cunosc multe secrete destul de grave ( ale "prietenelor 'mele).A-si putea sa le spun pe toate,sa ma razbun,dar nu vreau ,si nici nu pot.Nu sunt secretele mele,nu am niciun drept.Dar daca le-as spune ar fi grav....
In fine,atat cu autodescrierea,ca risc sa devin boring.
Daca mai aveti intrebari,nu ezitati sa le puneti,ca acum nu mai are niciun rost,spun totul.....


in largul lui,vroiam sa spun............................uf,sunt si blonda ,am uitat sa mentionez (IMG:style_emoticons/default/weirdo.gif) (IMG:style_emoticons/default/ots.gif) (IMG:style_emoticons/default/afro.gif)

(IMG:style_emoticons/default/pls.gif) de fapt,in largul lor..Doamne am innebunit, (IMG:style_emoticons/default/bataita.gif) nu mai sunt atenta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dupa ce ca sunt terminata ,mai sunt si analfabeta! E grav! (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) (IMG:style_emoticons/default/bataita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

42 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th June 2024 - 05:42 AM