IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Idei de afaceri, Idee de afacere profitabila
chintesenta_raul...
post Apr 1 2008, 10:31 PM
Post #31


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



terenurile sunt la vreo 13 km de dragasani. mai am si niste vii pe acolo si-o bucata de padure. dar nu stiu ce sa fac cu ele ca sa iasa bau (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Apr 1 2008, 10:34 PM
Post #32





Musafir






nu se preteaza la ceva turism zona? SA iti faci vreo cabanuta de lemn pentru excentricii care doresc sa isi petreaca vacanta in Dragasani? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post Apr 1 2008, 10:38 PM
Post #33


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



as putea sa fac zeci de cabane pe terenurile alea, dar cine pana mea se duce sa isi faca vacanta la dragasani? nici hotelul din oras nu prea are clienti (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
as putea sa imi fac ciupercarie mai degraba, sau sa ma apuc de crescut oi... maine poimaine imi fac si pipera nr. 2 (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Apr 1 2008, 10:42 PM
Post #34





Musafir






sau mai bine iti faci o casa de toleranta si imbeti clientii cu tulburel de Dragasani direct de la via din curte (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Iti spun...ai rupe gura targului (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post Apr 1 2008, 10:44 PM
Post #35


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



s-a legalizat prostitutia? ca ma fac matroana in cazul asta (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) dar cum obtin eu fonduri nerambursabile ca sa am bani pt constructia bordelului?:|
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Apr 1 2008, 10:47 PM
Post #36





Musafir






din pacate nu s-a legalizat (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) ...si eu inca mai trag sperante la visul meu de a fi prima matroana din Ro (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Nici nu mi-ar trebui fonduri nerambursabile, as face credit direct, ca e o investitie garantata (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Pfiii...ce de curatenie o sa trebuiasca sa fac sa mut toate postarile la idei de afaceri, ca o luaram pe aratura oleaca pe aci
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post Apr 1 2008, 10:50 PM
Post #37


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



eu as avea si o lista cu potentiali clienti, am eu destule cunostinte care duc lipsa de femei, nu si de finante (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
cred ca ma apuc sa fac petitiii pentru legalizarea prostitutiei si a marijuanei, trebuie sa ii servesc cu ceva si pe domnii aflati in sala de asteptare (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Apr 2 2008, 01:21 AM
Post #38


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



idei faine sint francizele, una importata sau de ce nu, pt temerari, una inceputa de la zero

aici cafenelele au mare trecere, servesc si sandwichuri si supe , vara cafele cu gheata, fel de fel de gogosi etc si prind bine de tot.
un ex Tim Hortons dulciuri sau cafele, ceaiuri etc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 2 2008, 11:39 AM
Post #39


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Va reamintesc ca discutiile la misto se poarta la bar. Indiferent cit de simpatice ar fi, acesta nu e un topic de "vrajeli", ci despre discutii asupra unor idei de afaceri. Serioase.
Multumesc pentru intelegere.

Cred ca nu trebuie sa subliniez ca mesajele moderatorilor si adminilor NU trebuie ignorate.
Posturile off-topic au fost mutate la bar.
De asemeni rog abtinerea de la comentarii de genul "da` ie despre afaceri/n-avem libertate de iesprimare/viata ie grea, tre` sa ne distram/ ie dictatura/ samd... "

Va multumesc pentru intelegere.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lavinias
post May 21 2008, 03:58 PM
Post #40


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 2
Joined: 21-May 08
Member No.: 3,919




fetelor eu sint pe cale sa pun doua afaceri la punct acum...una-hrana ,accesorii animale companie mag on line si pct fizic si a doua,o idee care s-a vehiculat pe aici-firma de servicii pt oameni ocupati.mi se pare o idee ff buna ,mai ales pt piata din bucuresti


am citit ideile voastre si unele constat ca le-am avut si eu...oricum,acum sint pe cale sa deschid doua afaceri...una-hrna si accesorii pentru animale companie si cealata servicii pentru oameni ocupati..cred ca cea de-a doua este inca la inceput pe piata noastra si dc cistigi increderea oamenilor este super afacere
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th May 2024 - 04:57 AM