IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Incearca. Pentru copilul tau, Teocris
Diana.
post Jan 22 2008, 12:02 AM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



“Nu ma asez niciodata pe bancheta in autobuz. Nu vreau sa oblig pe nimeni sa se aseze langa mine. Nu vreau sa stric nimanui ziua. Ar fi asa bine daca as fi invizibila!”
Trist , dar adevarat. Astea sunt cuvintele unei adolescente care nu are nici un pic de respect pentru ea insasi, care prefera sa se ascunda, sa fie invizibila, sa nu fie nevoita sa dea piept cu rautatea oamenilor din jurul ei.
“Azi,la ora X in orasul X intr-o camera de hotel au fost gasite doua tinere care au vrut sa se sinucida impreuna.” Citeste Incearca. Pentru copilul tau
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Jan 22 2008, 12:10 AM
Post #2


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Maat,multumesc!Nici nu sti ce mult inseamna pentru mine!Multumesc! (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Jan 22 2008, 12:14 AM
Post #3


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Bravooo (IMG:style_emoticons/default/aplauze.gif) E total adevarata, o realitate usturatoare. Minunat (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 22 2008, 12:20 AM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



... eu v-am zis ca m-a facut sa pling. Teo, esti grozava!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Jan 22 2008, 12:53 AM
Post #5





Musafir






Exceptional, cu adevarat impresionant! E scris de Teo? Toata aprecierea mea (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Jan 22 2008, 01:00 AM
Post #6


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Imi vine sa plang (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
E primul lucru bun pe anul asta!
Va ador ca sunteti dragute cu mine (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Jan 22 2008, 01:05 AM
Post #7





Musafir






Si mie mi-a placut! Felicitari teo si tine-o tot asa!
Mi se pare mie sau ar trebui sa fii un pic mai increzatoare in fortele proprii? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 22 2008, 01:08 AM
Post #8


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu sintem dragute cu tine, ci articolul tau e chiar bun. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) si da, ar trebui sa ai mult mai multa incredere in tine. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
3A
post Jan 22 2008, 01:24 AM
Post #9


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,116
Joined: 19-January 08
From: Toronto
Member No.: 3,077



si mie mi-a placut articolul! Felicitari (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

intr-adevar prea repede uitam de lucrurile astea asa de faine, care sunt adevarate bucurii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Jan 22 2008, 01:35 AM
Post #10





Musafir






teo, felicitari!
ai mare dreptate, de multe ori neglijam copiii pentru ca ne simtim coplesiti de problemele cotidiene: un job stresant, dar sa aducem cat mai multi bani, ca ne trebuie vile, masini luxoase, concedii cu care sa "rupem gura" celorlalti etc.
si copiii raman sa se descurce singuri, sa invete singuri, pe pielea lor, ce e bine si ce e rau.
nu de putine ori imi pun si eu intrebarea (pe care, probabil fiecare mama si-o pune): sunt o mama buna? le ofer copiilor ceea ce au NEVOIE?
incerc, nu spun ca nu fac si greseli, sa fiu cat mai mult timp cu ei, sa ii inteleg, sa rad cu ei, sa-i alint etc. (fiind marisori acum, au mai inceput sa fuga de pupaturile mele), dar sa fiu si autoritatea de care au nevoie. teama mea este sa nu pierd vreun moment important in viata lor. deocamdata se pare ca "I did a good job" (sunt aprecierile altora), sper sa fie si in continuare la fel.

This post has been edited by pescarush: Jan 22 2008, 01:36 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 06:02 PM