IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

49 Pages V  « < 4 5 6 7 8 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Retin A sau Smooderm, Recomandari si patanii, sfaturi, experiente placute sau neplacute
ciciep
post Feb 22 2006, 12:50 PM
Post #51


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 17
Joined: 11-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 206



Am si eu o intrebare: o prietena de-a mea a fost diagnosticata cu dermatita seboreica :(...eu am rezervele mele in privinta diagnosticului, dar, presupunand ca e corect, ar avea voie sa foloseasca Retin-A? Sau i-ar face mai rau (doctorul i-a spus sa nu puna nimic pe fata, nici fdt, nici creme, decat BlueCap...hmmm)
Mersic :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Feb 22 2006, 12:57 PM
Post #52


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Angelito, multumesc mult de sfaturi si incurajari.
Am pus ochii pe Ivatherm 20A20B, inca n-am luat-o, dar ma gandesc. Sper sa fie buna.
Daca nu ma uit dupe cele enumerate de tine.  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Girlish
post Feb 23 2006, 07:38 PM
Post #53


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 262
Joined: 18-February 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 231



Mi-am cumparat si eu Smooderm. Am si Keracnyl si Zineryt. Intrebarea e : le pot folosi si pe acestea in intervalul de timp in care folosesc Smooderm ?
Ma gandesc sa ma dau o seara cu Smooderm, peste o juma de ora aplic o crema hidratanta necomedogena. Dimineata sa folosesc Keracnyl, iar apoi seara Zineryt . Dupa care iar sa incep in urmatoarea seara cu Smooderm. Merge ? E bine fetelor ? Voi ce ziceti ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelito
post Feb 24 2006, 12:25 PM
Post #54


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



Girlish, e ok schema doar ca ar trebui sa folosesti o crema foarte hidratanta (si ceva pentru curatat/demachiat foarte bland cu pielea), si o crema fotoprotectoare (gen Photoderm AKN de la Bioderma), pentru ca si Smooderm, si Zineryt, si Keracnyl sunt produse fotosensibilizante. Oricum, ai mare grija, schema ta nu-i rea, dar e un tratament agresiv si nerecomandat tenurilor sensibile.

Pupici, si succes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 24 2006, 07:41 PM
Post #55


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



ioannaraluka, de unde ai luat crema Glykon?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Feb 24 2006, 08:03 PM
Post #56


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



gata am inceput sa ma cojesc (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/tongue.gif) zici ca vin dupa doua zile de parlelala pe plaja (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Feb 24 2006, 08:27 PM
Post #57


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Tits, you read my mind...si eu ma cojesc, inca nu ca dupa plaja dar urmeaza, mai ales pe barbie si pe nas si ma mananca pielea si mi-au iesit si elefantei, tot pe barbie. Sunt optimista si sper ca si tu.
Pentru Sweet: crema Glycon se gaseste la farmacii, cel putin aici (Cluj) este, dar se poate comanda si de pe site-ul
http://www.glycon.ro/.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Feb 24 2006, 08:31 PM
Post #58


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Ralu ,cum se comporta crema asta glycon?
Poti sa imi dai mai multe detalii despre ea?

Eu azi am sunat la un salon de infrumusetare sa intre de glycopeeling...mi-a spus tipa ca sunt 10 sedinte ,abonamentul costa 4 mil 500 si nu sunt necesare etape premergatoare ca si in cazul peelingului chimic de exemplu.Si nici nu e nevoie de acea perioada de 10 zile de refacere...stie cineva despre glycopeeling ?Cu ce se manaca si daca merita investita?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Feb 24 2006, 08:38 PM
Post #59


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Pai ar fi doua feluri de detalii: cele de pe site-ul de mai sus, sau cel al Dr. Mugea, unde afli mai multe despre ce face si cui se adreseaza crema.
Al doilea fel de informatii se refera la ceea ce am constatat eu: este o crema destul de grasa, nu trebuie masata, dar nici nu prea intra in piele, deocamdata ma dau o data la 2 zile, urmeaza sa trec la aplicare zilnica si apoi de 2 ori pe zi, iar ce am observat pana acum este un ten neted si luminos dimineata de dupa aplicare. Eu sper intr-un efect de peeling asa cum promite si in atenuarea semnelor (petelor). Inca nu ma pot pronunta, dar te voi tine la curent. Pretul este in jur la 50 lei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Feb 24 2006, 08:42 PM
Post #60


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Hmmm...eu nu inteleg chesiuta asta "creme grase" cand in general tenurile grase au tendinte acneeice...in momentul in care aud "crema grasa" deja mi se face parul maciuca. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)
Studiez acum informatiile de pe site.Multumesc mult Ralu.
Pupici.

Hmmm ma uit tantile alea de pe site...la mine nu e asa grav...si ce ma enerveaza prenzentarile in care inainte de tratament sunt nemachiate,nearanjate,pozate intr-o lumina care sa le dezavantajeze iar dupa parca sunt alte femei. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/angry.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

49 Pages V  « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 06:01 PM