IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

13 Pages V  « < 9 10 11 12 13 >  
Reply to this topicStart new topic
> Lista cu ginecologi, cabinete medicale, clinici ginecologice
fantasy
post Sep 17 2008, 06:41 PM
Post #101


Doar eu..
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,133
Joined: 19-December 05
From: Peste tot..
Member No.: 120



Tocmai m-am intors si eu de la doamna Indiana Pelin, si o recomand si eu cu caldura. Foarte de treaba. Am asteptat vreo ora pana sa intru ca avea de rezolvat o urgenta, acum mai astept decat rezultatul la Papanicolau.

Eu aveam o mare fobie de ginecologi dar ma voi duce la dansa cu incredere.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ATEZOR
post Oct 3 2008, 08:08 PM
Post #102


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 23-February 07
Member No.: 1,244



Eu am am avut o experienta foarte neplacuta cu dr. Indiana Pelin, dar in fine , asta e. Totusi personal consider ca un om de caracter are mai multe sanse sa fie si un bun profesionist, dar poate ma insel. Dupa experienta avuta am cautat un ginecolog mai bun ,printr-o prietena , tot medic ginecolog. Am ajuns la dr. Camelia Constantinescu, despre care am o parere destul de buna, atat doar ca este destul de aglomerata, si de fiecare data trebuie sa-i spui toata ,,istoria"', dar probabil asa e situatia. Din punct de vedere profesional o recomand cu toata increderea, am rezolvat o parte din probleme cu dumneaei.As fi mers la prietena mea dar parca am un sentiment de jena... am luat-o razna cred.Dr Camelia Constantinescu are si cabinet privat si lucreaza si la Maternitatea Bucur, eu am auzit de asemenea numai lucruri bune desprea ea. Dar niciodata nu stii...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ELLA33
post Dec 4 2008, 02:51 PM
Post #103


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 337
Joined: 14-October 07
Member No.: 2,417



Din ianuarie voi incepe investigatii mai amanuntite pentru un bebe. Dar tot is in ceata pentru ca nu stiu la ce medic sa merg. Spunea Belle de dr. Silvia Dumitrescu de la Hipocrat 2000. E clinica particulara? Ma poate lamuri cineva? Voi incepe investigatiile (unele) pe plan local si as vrea sa continui in buc. pentru ca unele teste se pot face numai acolo. Asa ca vreau sa ma documentez din timp.
Sau daca aveti alte sugestii/recomandari in privinta unui medic pentru investigatii amanuntite.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zuzina
post Dec 8 2008, 02:36 PM
Post #104


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 8-December 08
Member No.: 5,486



QUOTE(ELLA33 @ Dec 4 2008, 02:51 PM) *
Din ianuarie voi incepe investigatii mai amanuntite pentru un bebe. Dar tot is in ceata pentru ca nu stiu la ce medic sa merg. Spunea Belle de dr. Silvia Dumitrescu de la Hipocrat 2000. E clinica particulara? Ma poate lamuri cineva? Voi incepe investigatiile (unele) pe plan local si as vrea sa continui in buc. pentru ca unele teste se pot face numai acolo. Asa ca vreau sa ma documentez din timp.
Sau daca aveti alte sugestii/recomandari in privinta unui medic pentru investigatii amanuntite.....


O sa incerc sa te lamuresc eu in ceea ce priveste clinica Hipocrat..... si o sa povestesc ultima mea experienta legat de aceasta..... tragi tu singura concluziile..... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

In luna noiembrie a fost nevoie sa fac un control ginecologic (aveam niste simptome si era necesar)........ am decis sa merg
la clinica Hipocrat2000 (nu stiam ce ma astepta) deoarece medicul la care vroiam sa merg il puteam gasi si acolo. Toate bune pana aici.......
Sun sa ma programez si mi se spune ca daca respectiva consultatia este cu plata nu este nevoie de programare...... Ajung in ziua in care era medicul, cu aproximativ 2 ore inainte de terminarea programului medicului si mi se spune ca nu ma mai poate primi pt ca deja sunt multe paciente si sa vin in alta zi ........ spun ca am sunat si mi s-a spus ca nu e nevoie de programare....... iar raspunsul este: "pai de ce ati venit asa tarziu?"
(totusi mai erau 2 ore)....... Tin sa precizez ca nu sunt somera , casnica sau pensionara si am un job unde patron nu e tata........nu pot sa pierd o zi intreaga pt o simpla consultatie........ pot sa ma invoiesc (cum de altfel am si facut) dar in limita bunului simt.......... in fine sa revenim.... era prea tarziu....
venisem degeaba..... Zic ok .....asta e..... cer sa fiu programata in alta zi si chiar sunt programata destul de curand. Vine ziua programarii....
ajung la ora respectiva....... si stau si astept 1 ora si jumatate pana ajung sa intru in cabinet.....
Pentru ce a fost nevoie de programare????????? ca sa fiu sigura ca intru??????? (asa mi s-a spus).... ce logica e asta la o clinica privata unde platesti serviciile????? si chiar destul de scumpe ........
Ok... intru in sfarsit in cabinet....... nu am nimic de zis despre medic.... este un medic foarte bun si nu degeaba am tinut sa revin la dansa...... pacat doar ca lucreaza la aceasta clinica..... atat.
In urma consultatiei doamna doctor mi-a recomandat sa fac 2 analize (examen secretie vaginala si culturi vaginale) si o ecografie transvaginala. Am cazut de acord cu doamna doctor ca ecografia sa o fac atunci cand vin cu rezultatul analizelor. Problema era ca in cateva zile urma sa-mi vina menstruatia deci pe langa faptul ca trebuia sa astept rezultatul analizelor ..... trebuia sa astept sa fiu in regula pt a putea face ecografia... .... si chiar daca imi prescria tratamentul nu-l puteam face pana nu-mi trecea menstruatia....... si cum nu stiam data exacta cand pot sa revin nu am facut programare atunci.
Asa ca a trecut o saptamana jumatate pana cand am putut sa revin la doamna doctor...... si o iau de la capat.....
Sun sa ma programez pt revenire (sa fiu sigura ca sunt primita.... dar cum v-am spus nu e nevoie de programare la consultatii cu plata).........
Si ma programeaza pe data de 10 dec. (adica peste 2 saptamani din momentul respectiv) la ora 11 (pana atunci fiind totul ocupat) ...... spun ca nu pot sa vin la acea ora si nici peste 2 saptamani (totusi nu am venit de placere la medic..... aveam niste simptome neplacute cu siguranta le stiti... mai ales mancarimile) ....... si intreb daca se poate intr-o alta zi mai devreme si la o alta ora de preferat in jurul orei 18 (programul e pana la ora 20) Surprinzator raspunsul este 16 decembrie..... ???? fantastic....... eu zic ca nu pot sa astept atat si persoana imi spune 16 dec. .... i-am spus ca este o revenire la doamna doctor... si ca trebuie sa-mi prescrie un tratament in urma unor analize....... nu pot sa astept atat....... Atunci respectiva de la telefon pe un ton iritat imi spune ca ea si-a dat toata silinta si ca sa vin cand vreau, ca poate am noroc..... ca tin telefonul ocupat si unii au urgente ..... nu cred ca a durat mai mult de 2 min. convorbirea....... si asta pt ca se uita in caietul cu programari... programari pe caiet???? hmmm s-a inventat calculatotul si chiar e util in cazul asta.... aveam pretentii la o asa clinica .... Intrebare: o clinica privata nu are un numar special pt programari????????????? incredibil ...... Inchid telefonul..... plina de nervi ...... nu inteleg cum vine asta te duci sa faci niste analize si esti programata dupa 2 saptamani ca sa ti se interpreteze rezultatul si scad si perioada pana cand au fost gata analizele..........deci 3 saptamani ?????????? Ma hotarasc sa ma duc cu prima ocazie cand era medicul dupa amiaza (adica peste 2 zile)..... fara programare, vorba aia sa-mi incerc norocul....... ajung la ora 18 (cu invoire de la serviciu)....... sunt intrebata daca am programare ....... zic nu, dar sunt cu plata....... si fara alte discutii primesc un bon de ordine ........ hmmm interesant....... la clinica Hipocrat daca intrebi 2 persoane acelasi lucru vei obtine 2 raspunsuri diferite...... parca la telefon era totul full.....
in fine cu siguranta am fost doar norocoasa...... astept 2 oreeeee (nu stiu daca mai e valabil norocul aici) ....... de la 18 la 20...... (dar fiind
fara programare si cu gandul ca nu mai calc pe acolo nu am comentat ) (doamna doctor a stat dupa program si tin sa precizez ca dupa mine mai era o pacienta) ...... Arat doamnei doctor analizele si ma intreaba si de cea de-a doua analiza (cea de culturi) (cand le-am ridicat eu am crezut ca toate analizele sunt pe aceeasi foaie ... cea cu examenul secretiei)...... cobor la receptie intreb de a doua analiza........ supriza nu erau de gasit........ dupa cautari prin caiete si alte foi....mi se spune sa revin cu un telefon a doua zi .......
Tin sa precizez ca evidenta consultatiilor se face tot pe caiet.... probabil ca era tehnologica nu a ajuns si la clinica Hipocrat... Un alt lucru pe care vreau sa-l spun este ca revenirea la medic pt interpretarea analizelor costa...... 35 ron..... (la alte clinici nu exista asa ceva ) Bun ....... doamna doctor mi-a prescris un tratament in urma analizelor de secretie ..... urmand sa revin cand sunt gasite si celelalte, dupa spusele celor de la receptie chiar a doua zi....... cat profesionalism .. uau Eu sun la 2 zile sa intreb de analize (am zis sa le las timp sa caute bine, bine)........ de fapt am sunat cand era si doamna doctor si spre surprinderea mea nimeni nu cautase nimic...... mi se ia nr de tel ca
sa fiu sunata pt ca se fac alte cautari ..... ma suna inapoi dupa 1 ora ca sa vin sa le ridic...... nu va mai spun ce intrebari mi-au fost adresate.......cum ar fi: "sunteti sigura ca ati facut culturi???" zic "-da, foarte sigura.... " dupa care: "-dar de ce sunteti sigura ca sunt culturi???????"
no comment........ asta pt ca m-au intrebat cat am platit pt analiza iar eu dupa 2 saptamani nu mai tineam minte exact.... si nu le dadea lor suma pt analiza respectiva... numai preturile de la Hipocrat nu le mai tineam minte..... a fost nevoie sa le fac..... le-am facut, am platit si gata.

Ajung din nou la Hipocrat ....... ridic analizele si spun despre ce e vorba...... si mi se spune ca trebuie sa platesc din nou revenirea ... 35 ron ... ?????????? poftim???????????? adica dvs. rataciti analizele si eu trebuie sa platesc din nou ??????? ........ ca nu este vina lor si ca asta e politica clinicii ..
orice intrare la doctor se plateste....... deci exista posibilitatea ca daca faceti mai multe analize la clinica Hipocrat... si ei nu sunt in stare sa tina evidenta lor si le ratacesc, sa le primiti pe rand ...... si sa platiti de fiecare data cand mai gasesc cate o analiza...... daca o mai gasesc...... probabil ca daca nu o gasesc cum de fapt banuiesc ca a fost in cazul meu o fac ei pe loc ..... scriu ca este negativa.... si gata...... culmea e ca pe hartia respectiva data analizelor (data in care sunt gata) era exact cea in care am sunat adica la 16 zile de la data recoltarii..... oare de 16 zile este nevoie sa fie gata o analiza de acest gen????
ma intreb si eu.......
Extraordinar... m-am uitat pe analize si cum am vazut ca au iesit negative nu am mai intrat la medic....... de fapt nu aveam de gand sa mai dau niciun ban acestei clinici
Un lucru fff interesant ...... la clinica Hipocrat nu ti sa da nimic atunci cand platesti ...... nici bon, nici factura, nici chitanta .....
nici nimic.... sunt curioasa ce parere au cei de la fisc , opc ........ hmmmm Cam atat....... dar ar mai fi de spus si alte detalii...... cred insa ca v-ati facut o parere..... clinica Hipocrat2000 = bataie de joc pe banii tai un management atat de prost in ceea ce priveste programarile (cat am asteptat mai erau si alte persoane revoltate de cat asteptau pe banii lor cu programare facuta .... o persoana chiar a renuntat, le-a zis cateva si le-a trantit usa),
raspunsurile si atitudinea celor de la receptie este execrabila..... de analize nu mai zic.... facute in bataie de joc....
Ar trebui sa ia exemplu de la alte clinici unde daca faci programare la 9:03 ...... la 9:03 intri... esti sunat sa ti se reaminteasca.... sau iti trimit sms..... si culmea la preturi comparabile...... asta daca reduc totul la bani...... cu toate ca nu ar trebui sa fie asa... profesionalismul trebuie sa fie peste tot....... chiar si cand te duci cu bilet de trimitere...... si cand ma gandesc ca platesc la sanatate peste 10 mil pe luna ......... cand te duci la privat cu plata ai niste pretentii....... In urma acestei experiente clar nu mai calc vreodata in clinica Hipocrat2000.......
Numai bine si SANATATE........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Dec 8 2008, 02:47 PM
Post #105


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Exista varianta de a face plangere. Ai facut?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zuzina
post Dec 8 2008, 04:00 PM
Post #106


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 8-December 08
Member No.: 5,486



M-am gandit la varianta de a face o plangere catre clinica .... dar cred ca e pierdere de timp.... am facut insa o sesizare la opc... deocamdata .... (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ELLA33
post Dec 13 2008, 09:12 AM
Post #107


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 337
Joined: 14-October 07
Member No.: 2,417



Zuzi, m-ai lamurit mai mult decat suficient....ce interesant ar fi fost sa vine din provincie si sa mi se intample asa ceva....cred ca muream cu ea de gat dac-mi spunea ca am venit prea tarziu sau sa revin in nu's ce zi. M-am edificat si o tai de pe lista.
Multumesc! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Mar 3 2009, 11:18 AM
Post #108





Musafir






Bai eu am nevoie de alt ginecolog si nu stiu la cine D-zeu sa merg, ca pe net citesc 3 reviewuri proaste la unul bun despre cam toti ginecologii din Timisoara.
La Ceausu am zis ca nu mai merg si nu mai merg, desi e de treaba asa, nu a reusit sa imi rezolve o problema nu f grava, dar suparatoare si pe care ea de-a dreptul nici nu o considera o problema, ma rog, nu vreau sa intru in detalii.

Ati fost care la Karadja, Mihaela Zahner, Luca Mariana sau Iuhasz? Sau imi puteti spune care ceva despre ele macar din auzite? Pliiiiizzzz

Doctorita de familie mi-a zis sa merg la Policlinica 2 Vacarescu, ca ar avea un laborator f bun acolo si sunt 2 doctorite de treaba ambele, dar sincer in cladirea aia creepy si comunista nu imi vine sa calc, eu am traume cu ginecologii si tre sa se alinieze astrele intr-un anume fel ca sa imi fac curaj sa merg la vreunul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Mar 3 2009, 06:53 PM
Post #109


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Daca "imaginea creepy a cladirii" te impiedica sa mergi, da un telefon la cabinetul doctoritelor respective si intreaba daca n-au colaborari si la cabinete private. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mariaaa
post May 4 2009, 07:03 PM
Post #110





Musafir






QUOTE(fortelady @ Jan 23 2006, 04:22 PM) *
pt bucuresti eu va recomand pe cei de la Polizu (am fost la cabinet la dr Cioflan si la dr Lemnete, atat in spital cat si la cabinetul particular)- in afara de profesionalism mi-a placut si tactul lor extraordinar si modalitatea de a aborda problemele



Cum ajung la acesti medici? E nevoie de trimitere, progrmare sau ma duc pur si simplu?
Eu pana acum am mers exclusiv la clinici particulare si nu prea stiu cum se procedeaza cu spitalele... (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Pages V  « < 9 10 11 12 13 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th September 2024 - 07:17 AM