IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

49 Pages V  « < 45 46 47 48 49 >  
Reply to this topicStart new topic
> HPV - Human Papilloma Virus - Papiloame (negi)
bebe_maria
post Nov 2 2009, 04:35 PM
Post #461


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Atenţie, vaccinarea forţată în România!
EDITAT -FARA LINKURI, BEBE!


Dr. Adrian Streinu-Cercel, tocmai a afirmat pe Realitatea, ca vaccinul HPV va fi dat cu forta fetitelor noastre, fara preaviz si fara consimtamantul parintilor.
“În momentul în care se ia o decizie de către o autoritate de sănătate publică, aia trebuie executată şi nu comentată.“
Întrebat dacă poate cineva să refuze vaccinul, Adrian Streinu Cercel a răspuns : “După mine, nu. În această idee, voi fi cât se poate de categoric“.
Ca mason, Dl. Streinu-Cercel isi onoreaza angajamentele luate in schimbul proaspetei promotiii primite ca si secretar de stat. In fine, nu asta conteaza acum, Ce conteaza, e ceea ce trebuie facut pentru a va scapa copiii de aceste vaccinuri daunatoare:

In primul rand, e absolut necesar sa luam legatura URGENT cu toate cunostintele noastre si sa le informam asupra acestei amenintari, chiar daca nu au fete, cunosc si ei la randul lor, pe altii care au. Fie ca-i vorba de vaccinul HPV, inghitit de guvernul Tariceanu la cererea macelarei Serbiei, Madeleine Albright, fie de cel H1N1, bine nu le va fi bietilor copii care le vor incasa.
Apoi, pentru a va proteja copiii, intocmiti o nota de mana sau imprimata in dublu exemplar, prin care refuzati vaccinarea copilului dvs., semnati-o si cereti asistentului medical al scolii, sa o semneze deasemena. Lasati o copie la scoala, iar cealalta o pastrati acasa.
Teama de repercursiuni ii va face sa va evite copiii, atunci cand campania genocidala se va declansa.

O nota generica, ar arata astfel:

Aviz
Prin prezentul aviz, subsemnatii_____________, domiciliat la adresa _____________, parinti ai copiilor________ elevi ai Scolii/Liceului _________, in clasa _____, va informam ca refuzam categoric ca absolut orice vaccin (HPV, H1N1 etc.) sa fie injectat in copilul (ii) nostri, numele si prenumele.
Nici o lege sau ordonanta abuziva nu poate incalca dreptul elementar de a refuza un vaccin sau tratament nedorit. Va informam ca in cazul nerespectarii dorintelor noastre, vom lua masurile legale cuvenite impotriva tuturor celor responsabili, mergand pana la Curtea Europeana pentru Drepturile Omului, incluzand despagubiri financiare.
Semnatura ambilor parinti Semnatura personalului medical autorizat
Data

Cum poti neutraliza o vaccinare facuta (in cazul vaccinarii fortate) vom avea la indemana un tub cu pasta de argila,tifon si banda autoadeziva. mergeti repede la baie dupa injectie si intindeti argila pe locul vaccinului, puneti tifonul si bandajati. Tineti pentru 2 ore cel putin bandajul si vaccinul va fi absorbit in proportie de aproape100% de argila. Procedura a fost testata pe copii, caini si pisici fiind eficace cu un procent de aproape 100% fara aparitia de eruptii ale pielii, febra ,oboseala.
enigel enigel: pentru siguranta dvs puteti mai bine actiona si cu: Clorura de magneziu, 40 ml solutie pt adult si 25 ml pt copii, de 3 ori pe zi, in ziua vaccinarii si apoi ziua urmatoare.prepararea solutiei: 20 grame la 1 litru de apa.
Extract de seminte de grepfruit: 30 picaturi in apa, intr-un pahar de apa, de 3 ori pe zi, 2-3 zile. Extractul de seminte de grepfruit impreuna cu argintul coloidal e cel mai puternic antiviral si antimicotic natural cunoscut. Vitamina C:2-3 grame pe zi 2-3 zile.


EDITAT - FARA LINKURI, BEBE!
Reason for edit: LINKURILE!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 2 2009, 04:52 PM
Post #462


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



In plus, deocamdata, NIMIC nu este sigur vis-a-vis de vaccinarea asta fortata. Iar in cel de-al doilea rind, metodele de "anihilare" ale vaccinului sint cel putin hilare, daca nu chiar dubioase!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Nov 3 2009, 03:55 AM
Post #463


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



In primul rand am zis ca fiind o chestie speciala se poate face exceptie de la regula cu linkuri, greseala mea, sorry.
In al 2 lea rand mi nu mi se par hilare metodele pentru ca am primit mesajul de la niste doctori in care am mare incredere si care combina foarte bine medicina alopata cu cea homeopata.
In al 3 lea rand nu e nimic sigur dar mai bine sa fii prevenit in cazul in care se intampla asa ceva, si in America au vrut sa forteze anumite categorii sociale sa faca vaccinul anti N1H1, s-a dat ordonanta rapid si a trebuit sa iasa lumea in strada sa protesteze ca sa opreasca aceasta masura care incalca libertatea fiecaruia de a alege ce tratament sa i se administreze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afobia
post Mar 30 2011, 07:10 AM
Post #464


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



as dori sa stiu daca HPV se poate lua prin sarut sau daca bei din acelasi pahar cu cineva
am citit ca da , este stupid , ca cica poti sa faci cancer la gura , la gat , am citit .. e adev sau nu ?
multumesc pentru raspuns , am un prieten care are HPV (nu suntem iubiti,doar amici)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afobia
post Mar 30 2011, 05:52 PM
Post #465


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



nimeni nu stie sau nimeni nu vrea sa mi raspunda ? (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 30 2011, 09:21 PM
Post #466


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Afobia, informatii despre HPV gaesti in site
HPV

Tratamente pentru HPV

Semne de intrebare: Vaccinarea contra HPV

Vaccin impotriva cancerului de col uterin

Raspunsul la intrebare il gasesti si in paginile precendente. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

Infectarea se produce prin contactul cu suprafete sau cu personae infectate si se realizeaza la nivelul zonelor cutanate (micro)traumatizate (un tegument absolut intact nu permite infectarea). Pot aparea frecvent la cei care frecventeaza piscine (favorizata de macerarea tegumentelor) sau la unele profesii (de exemplu macelari). In cazul prezentei leziunilor genitale (condiloamele acuminate) pacientii trebuie investigati suplimentar pentru excluderea altor afectiuni cu transmitere sexuala. Prezenta verucilor ano-genitale la copii trebuie investigata atent pentru excluderea unui abuz sexual.

De cand se produce infectarea si pana la exprimarea clinica (adica pana la aparitia leziunilor) pot trece intre 2-9 luni, timp in care persoana infectata desi nu are manifestari clinice poate infecta alte persoane.

Leziunile produse de HPV pot regresa spontan intr-un interval variabil de timp sau se pot inmulti (autoinoculare). Verucile "in mozaic" situate superficial pe o suprafata plantara mai intinsa sunt mai rezistente la tratament si pot avea o evolutie prelungita. De asemenea, o evolutie prelungita poate fi intalnita la persoanele imunocompromise.

Deci da, poti lua HPV si prin saruta sau apa contaminata daca ai leziuni la nivelul mucoasei bucale.
Existenta HPV nu presupune obligatoriu aparitia unei formatiuni neoplasmice.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afobia
post Mar 30 2011, 10:36 PM
Post #467


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



mersi , diana , mult
mama ce aiurea
nu m am sarutat cu el si la nivelul gurii n are nimic (dar nu stiu daca poate are IN gura)
dar mi a povestit ca prietena lui cu care a fost 7 luni a facut cancer la uter sau ceva de genu asta dar a fost in prima faza si ca ea s ar fi vindecat
ma intreb daca minte ?
e aiurea rau
tipu este deprimat , mai ies cu el , mergem pe plaja , bem un suc si vorbim , atata tot .. dar el tot spune ca eu sunt cel mai bun lucru care i s a intamplat de mult timp
are o viata trista
acu mie imi e frica , a pus mana si pe telu meu mi a carat la un moment dat si geanta lol ma panichez acuma
sa il ignor si sa nu mai ies cu el sa nu ma mai apropii de el ? ce sa fac ? mi-e mila de el dar mi e frica si de sanatatea mea
la petrecerea aia cu aia de varsta mea de care am vorbit pe alt topic , a baut unu din cola mea dar nu mi am dat seama dekt dupa aceea ca cineva ar fi baut si am aflat ca un tip , B , a baut , iar B a baut si dupa H inainte (tipu cu hpv)
DOAMNE SUNT STRESATA
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 30 2011, 10:40 PM
Post #468


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Mai, leziunile bucale prin care se poate transmitre ORICE virus, nu doar HPV nu e nevoie sa fie vizibile. Poate sa fire o leziune microscopica, nu te astepta sa aibe ditamai buzunarul taiat in falca.
Si nu e ok sa bei din aceeasi sticla /pahar cu alte persoane. Si cancerul nu se vindeca, ci intra in remisie. Jesus!

Daca a pus mina pe telefonul tau, telefonul tau o sa fie sanatos, crede-ma. Calmeaza-te si nu mai intra asa repede in panica.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afobia
post Mar 30 2011, 10:45 PM
Post #469


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



eu nu beau nici cu maicamea din acelasi pahar
am gresit la petrecere dar mi am dat seama abia dupa nu am fost atenta
deci asa nu ai cum sa stii niciodata cu hpvul asta , sa il iei si prin asa ceva , ce nasol
ce tip de hpv crezi ca avea daca fosta lui a fost in prima faza de cancer la uter ?
mersi inca o data diana


o singura data poti sa gresesti si atunci poa sa fie ... destul ca sa se intample ceva
oribil

nu mi se pare corect nici pentru mine nici pentru cei care chiar au
mai greseste omu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afobia
post Mar 31 2011, 05:34 PM
Post #470


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



diana am citit din topic , dar nu cred ca o sa mai puna nimeni o intrebare asa stupida ca mine ..
daca a baut cineva dupa mine si inainte a baut dupa altcineva care are hpv , pot sa fac eu acum hpv ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

49 Pages V  « < 45 46 47 48 49 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 04:46 PM