IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Jocul la bursa
Adriana C.
post Oct 3 2008, 09:48 PM
Post #21


Contaminat
*

Group: Editorialist
Posts: 2
Joined: 12-January 08
Member No.: 3,012



QUOTE(angeldust @ Sep 20 2008, 04:27 PM) *
In Romania intalnesti f rar oameni de rand care sa joace la bursa. Sunt foarte rari si cei care au acolo macar cateva sute de euro pusi deoparte pentru zile negre. Insa 3 din 4 persoane pe care le cunosc au cel putin un credit in curs de achitare sau planuri sa ia un credit in viitorul apropiat.


Pe mine m-ar interesa acest subiect, dar informatiile sunt foarte putine si abstracte. De exemplu, imi poate spune cineva unde gasesc un broker care sa tranzactioneze pentru mine?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Oct 3 2008, 10:00 PM
Post #22


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Incearca un google cu "agentii de brokeraj" si reusesti sa gasesti liste organizate ca in pagini aurii.
A juca la bursa acum, cand cotatiile scad vazand cu ochii, cere mare curaj sau de o suma de bani la care nu tii. Riscul sa-i pierzi e mare mare. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Oct 3 2008, 11:28 PM
Post #23





Musafir






Noi am inceput sa cumparam. Pai daca nu acum, atunci cand? Unele au crescut cu 200% deja.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Oct 4 2008, 08:00 AM
Post #24


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Broker intai intereseaza-te in orasul tau care sunt comisioanele si fa o comparatie calitatea serviciilor, comision. Daca urmaresti actiunile o perioada te lovesti de diversi termeni si incepi sa inveti si poti sa-ti faci o idee despre bursa, apoi cand cumperi actiuni daca vrei undeva anume e bine sa intrebi un broker cat de solida e firma respectiva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Oct 4 2008, 10:42 AM
Post #25


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Spre ce domenii v-ati indreptate, Kalua? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) daca se poate spune...
Cele mai sigure din punctul meu de vedere ar fi cele in energie.
Ca tot suntem pe subiect sa spun si ca administratorii pensiilor private au cerut Comisiei de supraveghere sa le permita sa nu investeasca o vreme pe bursa, din cauza riscurilor majore.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Oct 5 2008, 01:03 PM
Post #26





Musafir






No risk, no fun si nu castiguri repede.
Actiunile unei firme pe care le-am luat si vineri crescusera frumusel de tot se vor prabusi luni. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Asta era o banca (nemteasca).
Am mai luat de la o firma de care apartine si Quelle, asa ca zic multumesc frumos clientilor care comanda de la ei. (IMG:style_emoticons/default/thanks.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Oct 6 2008, 12:40 AM
Post #27





Musafir






Mai vroiam sa adaug ca tot ce facem noi acum e speculativ, deci risc mare. Si nu bagam multi bani si vrem sa cumparam si sa vindem repede.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Oct 6 2008, 09:42 AM
Post #28


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Unde-i riscul mare si castigul/pierderea poate fi mare si pe termen scurt chiar merita riscul -numai sa nu dea faliment- pt. ca actiunile au o curba descedenta, apoi cresc si tot asa in functie de cerere si oferta. Daca le urmaresti atent ajungi oarecum sa preconizezi cresterile si scaderile.

This post has been edited by Master of Norules: Oct 6 2008, 09:42 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Oct 6 2008, 10:20 AM
Post #29





Musafir






Ei, nu va spun ca parca traiesc un roman de actiune. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Numai fiind vorba de Hypo Real Estate: vineri discuta statul ca le da 35 de miliarde (deci cresc), sambata ca nu le da nimic (deci se duc la vale tare), abia aseara ca le da 50 milioane, azi la prima ora scazusera cu 4% fata de vineri la inchiderea bursei. In vreo 20 minute au castigat vreo 2%. Si tot asa...
Iti trebuie nervi buni si certitudinea ca, orice s-ar intampla, nu panichezi. (IMG:style_emoticons/default/rock.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Oct 6 2008, 11:12 AM
Post #30





Musafir






Kalua ai ales bine quelle s au extins mult , la noi la anul la Quelle va avea o colectie Botezatul, niste creatii mai moca bineinteles cat sa si le permita mai multa lume, am vazut ca si la tv prezentatoarele imbracate de la quelle (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) eu imi iau ca nu prea avea nimeni unele hainute dar acum si prin oras am vazut (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Eu abia astept sa vad colectia lui Botezatu de la quelle (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th May 2024 - 03:35 AM