IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

21 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Protectia impotriva razelor solare, in legatura cu protejarea tenului,pielii in general de soare.
divi2007
post Mar 26 2007, 11:35 PM
Post #11





Musafir






fetelor a folosit cineva produse de la wella profesional? m-ar tenta sa-mi iau este pt par si corp are protectie uvb uva si spf

http://www.systemprofessional.co.uk/consum...shine/index.jsp

este al 2 lea Bi-Phase Spray
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atia
post Mar 27 2007, 10:59 AM
Post #12


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 19
Joined: 14-March 07
Member No.: 1,344



buna.sunt putin confuza in legatura cu SPF.cautam niste produse pentru protectie solara si am vazut pe ambalajul bioderma photoderm akn ca acesta ofera protectie uvb 30 si uva 26.din cate stiu eu uva sunt cele mai periculoase, sunt responsabile de cancerul de piele.am verificat si photoderm 50 si uva era 35.aceste erau trecute pe ambalajul original ,traducerea in romana nu oferea aceste informatii.
daca am nevoie de ecran total nu ar trebui ca uva si uvb sa fie fa fel?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zetta
post Mar 27 2007, 11:18 AM
Post #13





Musafir






eu folosesc de la clinique o crema cu protectie 25 si o aplic zi de zi, e ok, iar la mare folosesc creme cu factor 25 -30 in primele zile de expunere dupa care mai scad factorul de protectie maxim pana la 15.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Mar 28 2007, 09:47 AM
Post #14


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Eu anul trecut am folosit un lapte de corp de la Ivatherm.Nu vi-l recomand (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Dermatologul imi spusese sa-l folosesc si pentru fata! Era gras, facea scame, mi-a facut cosuri si cireasa dupa tort: dupa ce ieseam din apa imi curgea dupa corp in dare albe (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) O adevarata frumusete,ce mai...Acum folosesc un fdt cu spf dar trebuie sa-mi iau si o crema bineanteles ca nu pot merge la plaja/solar data cu fdt.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Apr 18 2007, 04:26 PM
Post #15





Musafir






a incercat cineva aceasta crema, anul asta as vrea sa mi cumpar ce parere aveti, e buna? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)

http://www.pizbuin.com/summer_suncare.jsp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zetta
post Apr 19 2007, 09:44 AM
Post #16





Musafir






divi am folosi-o eu la mare e ok dar cred ca am facut cosuri de la ea dar ca si factor de protectie isi face treaba.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Apr 19 2007, 10:49 AM
Post #17





Musafir






dupa ce nu ai mai folosit ti au mai aparut cosuri?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Apr 19 2007, 11:26 AM
Post #18


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Bubulina vino cu detalii despre LRP (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zetta
post Apr 19 2007, 11:31 AM
Post #19





Musafir






cat am fost la mare 10 zile nu mi-am luat la mine 3 steps de la clinique ca am zis ca e prea mult, doar o crema usoara de fata , cand am plecat de la mare fata era plina de cosuri, dupa ce m-am dat din nou clinique s-au dus, cred ca combinatia crema cu factor, apa si soare nu mi-a fost tocmai buna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Apr 19 2007, 11:34 AM
Post #20





Musafir






ok thx (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

21 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th May 2024 - 01:05 AM