IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

17 Pages V  « < 13 14 15 16 17 >  
Reply to this topicStart new topic
> Testul Papanicolau, Bine de stiut pentru sanatatea noastra
Diana.
post Sep 12 2008, 08:52 PM
Post #141


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Vita, citeste topicul
Cresterea imunitatii organismului uman, Medicamente si alte produse
Fata pe care au citat-o nu mai intra pe forum de vreo doi ani si nu are cum sa iti rasounda.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vita
post Sep 12 2008, 09:15 PM
Post #142


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 11-September 08
Member No.: 4,688



QUOTE(scorpirescu @ Jun 12 2008, 06:55 PM) *
Yep, acum e bine. De 4 ani am revenit la pap numai anual (in perioada respectiva faceam la fiecare tratament si am fost tinuta sub observatie o vreme) si mi-a iesit bine, rana s-a vindecat frumos. Ultimul rezultat l-am primit acum marti si e tot ok. Doctorul zice ca am fost norocoasa si am revenit la pap tip 2.
Nu am facut insa tipaj viral sa vad daca intr-adevar a fost HPV, ce radacini (periculoase sau nu) si daca mai este.



buna,

m-ar interesa si pe mine cum s-a ajuns la o vindecare frumoasa. a fost un tratament naturist cumva? as dori amanunte, daca se poate.( un program de viata , dieta, medicamente naturiste, ceaiuri/spalaturi vaginale, ceva ce stiti ca a ajutat).

multumesc mult si sanatate maxima!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 12 2008, 09:20 PM
Post #143


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Fata, te sfatuiesc sa iei forumul la puricat, ca tu numai intebari ai, de zis ceva. nimic!
Scorpirescu a fost la homeopat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vita
post Sep 12 2008, 09:38 PM
Post #144


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 11-September 08
Member No.: 4,688



QUOTE(Maàt @ Sep 12 2008, 07:52 PM) *
Vita, citeste topicul
Cresterea imunitatii organismului uman, Medicamente si alte produse
Fata pe care au citat-o nu mai intra pe forum de vreo doi ani si nu are cum sa iti rasounda.



multumesc mult pentru un raspuns atat de prompt!
si chiar pe tine vroiam sa te prind !!! (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
pentru ca am citit acum vreo 2 zile cele 19 pagini ale topicului HPV...si m-am speriat destul de rau...m-a pus pe ganduri ce-i drept! ( am si cerut un sfat cuiva -xela, parca! - pentru ca nu prea stiam daca pot posta adresa de mail si cum sa corespondez cu cineva fiind ffff "nouta" pe aici! )
acum, la doua zile dupa...incerc sa fiu rationala si sa ma inarmez cu o stare de luciditate pentru a fi coerenta si a putea lupta impotriva acestui nenorocit de HPV.
am inteles ca imunitatea e foarte importanta. ce ar mai trebui de stiut? recidive apar?

daca mai pot intreba ceva si mi-ai putea raspunde , as fi foarte recunoscatoare.

Sanatate multa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 12 2008, 10:22 PM
Post #145


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



La intrebarile astea iti raspunde NUMAI medicul. Aici poti face schimb de informatii, insa noi nu sintem medici.

Conversatiile au loc PE FORUM.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vita
post Sep 12 2008, 10:49 PM
Post #146


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 11-September 08
Member No.: 4,688



QUOTE(Maàt @ Sep 12 2008, 09:22 PM) *
La intrebarile astea iti raspunde NUMAI medicul. Aici poti face schimb de informatii, insa noi nu sintem medici.

Conversatiile au loc PE FORUM.


Multumesc.
O sa ma interesez cum e cu forumul.
E foarte interesant tot acest forum Elady. Acum incerc sa fac cunostinta si cu alte topicuri ...tot felul de subiecte abordate. (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)

Sanatate multa si numai bine!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al_yna
post Dec 7 2008, 10:59 PM
Post #147


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 21-November 08
Member No.: 5,373



buna,fetelor!mi-am facut pap acum 2 saptamani.a iesit c2,fara nici un fel de probleme.singurul inconvenient...o rana pe col,pe care a trebuit sa o cauterizez....urata experienta... (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Daniel_a
post Mar 23 2009, 09:40 PM
Post #148


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 23-March 09
Member No.: 6,153



Buna ziua,
Este vorba de mama mea in varsta de 68 ani.Nu avem nici un caz in familie de cancer.
Dca stie cineva ce inseamna rezultatul de la paps: F1:frontiu bogat celular cu celule epiteliale pavimentoase membroase (nu se intelege prea bine continuarea) ; F1:tip 2/3 pap; F2:idem+celule interne+ celule parabazale. Pe deasupra rezultatul de la CA 125 este 3,872( cat poate fi de gresit???), iar tomograful arata carcinomatoza peritoneala cu punct de plecare probabil ovarian, iar toate TX, MX, NX nu se pot precia. DE CE? Nu stim nici exact care e stadiul cancerului? Nu s-a putut vedea la tomograf? Cum pot sa-i faca citostatice daca nu se stie exact stadiul?
Multumesc pentru raspuns/uri.

Multa sanatate!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 23 2009, 09:41 PM
Post #149


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



In afara de F mai vezi si vreun T ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Daniel_a
post Mar 23 2009, 09:49 PM
Post #150


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 23-March 09
Member No.: 6,153



Nu pot sa spun cu exactitate daca este si vreun T ,deoarece informatiile imparvin de la sora mea. Sa inteleg ca ca acel T pus langa F afecteaza cu ceva rezultatul? In bine sau in rau?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

17 Pages V  « < 13 14 15 16 17 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 04:33 PM