IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

99 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Closed TopicStart new topic
> Ce mancam azi: Dieta Montignac, PARTEA A III-A:, Idei pentru meniuri Montignace
Globetrotter
post Mar 24 2009, 05:40 PM
Post #41


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Pescarush m-ai dat gata! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Ups, ai dreptate, cred ca nu mananc destule legume. Ma gandeam ca salata de boeuf (care da, e conforma) contine destule legume, dar cred ca te referi la legume crude...
Pai crackersii erau din branza de burduf si susan... (IMG:style_emoticons/default/rusinosul.gif) Dar sa inteleg ca nu sunt buni...? Ei, nici nu ma asteptam eu la minuni, mai ales ca nu am mult de slabit...
Mai am o intrebare: cam ce cantitate de fructe ar trebui sa mananc pe zi? Adica... uneori mananc destul de multe fructe si ma intrebam daca e bine...
P.S.:Nu ma supar daca ma trageti de maneca, asa invat mai bine si nu mai fac greseli. (IMG:style_emoticons/default/flowers.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Mar 24 2009, 07:25 PM
Post #42





Musafir






Meniul de azi:
d - 1 portocala, iaurt cu capsuni + ananas + fulgi ovaz, ness black
p - vermicelli cu bacon, masline, ciuperci si sos de rosii + salata verde si praz
(IMG:http://s177.photobucket.com/albums/w236/dr_wise/Culinare/HPIM2943.jpg)
g - un mar golden
s - aceleasi vermicelli cu andive
Gata!
Acum ma hidratez cu apa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Mar 24 2009, 08:14 PM
Post #43


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Raportez:
MD- paine filosofala prajita cu gem fara zahar, ceai
P- ciorba de urzici, smantana, 2 oua prajite, putin cascaval, ceai (stiu, n-am legume (IMG:style_emoticons/default/sleep.gif) )
G- un mar, seminte de floarea-soarelui
C- o pseudo-salata greceasca (telemea, castravete, rosie, ardei kapia si galben, ceapa verde, un strop de ulei de masline), ceai
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 24 2009, 08:39 PM
Post #44





Musafir






Semintele nu-s tocmai bune la faza 1 si, asa cum ai spus si tu, la pranz ti-a lipsit macar o salata pe langa proteinele si lipidele alea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gentiana
post Mar 24 2009, 10:56 PM
Post #45


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 9
Joined: 16-March 09
Member No.: 6,099



Buna seara (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Deja e tarziu. Azi am avut doua tentative...dar n-am reusit sa potez. N-am avut timp (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .

MD: iaurt cu fulgi;
P: O sa radeti dar...asta e (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . Ciorba de salata (editia a II-a), mega salata cu telemea si ou.
C: rest de la mega salata, cascaval cu ardei gras.

Martha, ciorba de salata o fac asa (sper sa fie Monti (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) ): ceapa - 2 buc mari, ardei gras, morcov, telina, radacina de patrunjel -taiate in bucati f mari pentru ca sa le pot ocoli. Inabus radacinoasele cu ceapa si ardeiul si un pic de suc de rosii, apoi pun salata tocata, apa. La sfarsit adaug borsul. Cam atat. Nu pun orez, fidea, ou. Eu o fac destul de deasa.
In cazul asta, avem in casa o ciorba de post si Monti (???). Daca am gresit cu ceva, sariti pe mine. Nu ma lasati!!!

Noapte buna! (IMG:style_emoticons/default/lazy.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 24 2009, 11:07 PM
Post #46





Musafir






Gentiana, depinde de cat de strict vrei tu sa o tii in faza 1, daca o lasi mai moale e buna supa asta. Daca esti foarte exigenta nu pui morcov si alte radacinoase.

Eu azi:
un mar mare, apoi linte rosie cu chiftelute de ton si gogosari umpluti cu varza murata
ciocolata conforma, vreo 4 bucatele
muschiulet de porc la tepusa de scortisoara cu orez salbatic cu tenta arabeasca si iar gogosarii cu varza
(IMG:http://i37.photobucket.com/albums/e77/karina_luana/Bucatarie/IMG_1710.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
3A
post Mar 25 2009, 02:43 AM
Post #47


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,116
Joined: 19-January 08
From: Toronto
Member No.: 3,077



Buna fetelor,

Eu cu postul meu, cam greu cu Monti.

De ex. azi pe seara am mancat orez basmati cu soya (bucatele de imita puiul) am mai dres totul cu o salata.
E ok sa combin orez cu soya? Stiu ca nu merge cu carne, dar cum asta nu e carne ma intreb si eu...

MD: capsuni
P: varza calita

p.s. am vrut sa spun ca arata super garnitura ta Kalua.
Si doftoreaso, am zis ca ma tin dupa tine cu retetele dar astept sa treaca postul si atunci sa vezi ce-ti mai tin urma (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
deja salivez la castronelul ala...o sa-mi iau si eu vermicei d-astia sa vedem daca imi plac la gust
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Mar 25 2009, 03:03 AM
Post #48





Musafir






3A, mai am sa-ti dau eu de la mine viermisori de-aia, daca n-or fi expirati. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Soia cum ai facut-o? daca e cu ulei, nu e ok cu orez basmati pentru faza 1. (IMG:style_emoticons/default/aplauze.gif) pentru salata. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Bookaholic, ma si gandeam ca poate te-ai suparat, ca te-am luat cam tare. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Martha, te astept cu mielul, ca vin Pastile. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Bafta sa iei postul pe care ti-l doresti!
Kalua si dr_wise, sa mai spun ca lesin cand vad ce gatiti? :emoticon_balos:

This post has been edited by pescarush: Mar 25 2009, 03:04 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
3A
post Mar 25 2009, 04:16 AM
Post #49


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,116
Joined: 19-January 08
From: Toronto
Member No.: 3,077



Bun asa! pai poate-i gatim la un sleepover (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)

La Soya am pus un strop de ulei, dar nu-i musai, data viitoare o sa pun apa (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Mersi Pesca (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

Pai mi-am luat si eu lectia cu legumele, si eu am aceeasi tendinta ca si bookacholic:lol:
si-am vazut ca salata merge cam la orice

Bafta fetelor si de la mine, cu "joburili"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MarthaToma
post Mar 25 2009, 09:27 AM
Post #50


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 162
Joined: 25-January 09
From: Iasi
Member No.: 5,733



Neatza fetele! Multumesc mult pt urarile de incurajare cu jobul. va tin la curent cum am noutati.
Aseara am mincat linte cu 2 ochiuri si muraturi.
Azi de dimineata iar nu am putut minca dar cel putin am reusit de am renuntat la cafea si am ras 2 cani de ceai verde.
La prinz am niste carne de pui cu sos de rosii si o salata de varza.
Diseara peste prajit dar nu stiu ce salata sa fac la el, cred ca am sa incerc una de cruditati ca sa pun lamaie.
E socrella la mine si vrea sa faca diseara placinta cu mere, am cautat disperata faina de naut sau soia (ca sa fac si eu conform) si nu am gasit, toata lumea ca tre sa primeasca, mai am o sansa la unul din magazine in drum spre casa.
Sunt terminata, sigur voi pacatui cu niste felii de placinta abia scoasa din cuptor (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) Certati-ma, aruncati cu rosii, eu ma fac mica si suport dar nu rezist la un dulce facut in casa.

Go to the top of the page
 
+Quote Post

99 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 03:15 PM