IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Microdermabraziune?, A facut cineva ?
Cindy
post May 2 2007, 10:50 AM
Post #31


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



unde se gasesc cremele astea? si cam cat costa?
si eu cred ca nu prea se merita sedintele astea de microdermabraziune mai bine investesti intr-un kit de microd pe care poti sa il folosesti de cate ori vrei si cand ai nevoie..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cioba mihaela
post May 3 2007, 09:27 AM
Post #32


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 3
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,567



QUOTE(sweet_girl @ May 2 2007, 11:50 AM) *
unde se gasesc cremele astea? si cam cat costa?
si eu cred ca nu prea se merita sedintele astea de microdermabraziune, mai bine investesti intr-un kit de microd pe care poti sa il folosesti de cate ori vrei si cand ai nevoie..

Iti promit ca o sa o intreb exact pe tipa de la Blooms de unde se pot achizitiona. La momentul cand voi sti o sa te anunt. Nu te uit. Tinem legatura. Eu m-am chinuit cu tenul asta ani de zile si daca pot ajuta pe altii sa nu treaca prin ce am trecut eu, cu placere o fac.
Apropo. Am intrat azi pe un alt site si am trimis un email unei doctorite referitor la peelingul chimic. I-am propus sa ma vada pe 12 mai cand oricum merg la Bucuresti pentru microdermabraziune. sa vedem raspunsul ei si daca merg o sa-i cer toate relatiile si vi le spun si voua. OK? (IMG:style_emoticons/default/pupicei.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 3 2007, 09:39 AM
Post #33


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi, Mihaela!
(IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post May 3 2007, 09:22 PM
Post #34


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



mersi, mihaela..esti o draguta.. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cioba mihaela
post May 14 2007, 10:56 AM
Post #35


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 3
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,567



Dragele mele...... la tipa cu peelingul chimic n-am ajuns..... am avut niste probleme si am ajuns numai la 13.00 in Bucuresti excat la fix pentru microdermabraziune..... sorry!!!!!!!!!!!
Cosmeticiana de la blooms a zis ca de la ei se pot achizitiona cremele.... majoritatea sunt intre 70-100 Ron, deci nici putin nici exagerat.....
Mie cea mai eficienta mi se pare cea reparatorie ( pentru asta este), dar ustura tare rau, trebuie sa suportati ci stoicism.... tenul se inroseste, apoi se aplica una de calmare cu oxigen si tenul isi revine la culoare.....( v-as sfatui insa sa incercati intr-un colt sa vedeti reactia tenului sa nu aveti alte surprize neplacute....)
Faza este ca cea "piscacioasa" curata in profunzime si in urma ei apare si exfolierea pielii ( ceea ce visam de fapt toate in urma dermabraziunii)
Nu stiu ce rezultate da tratamentul de la Kata salon, am inteles ca ei au un alt aparat.... nu stiu ce sa zic...........
Cert este ca la ce am fost eu......nu a fost nici o minune.... tenul e curat... si atat (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Adresa de la Blooms probabil o aveti si voi.... Ei vand si cremele.... Daca aflu nr. celei care distribuie produsele in Romania ( Buc. ) o sa vi-l dau si voua. Direct de la ea e probabil o idee mai ieftin.
Acum folosesc toata gama de produse Floritene ( pt. ten gras) acasa. Nu sunt creme minune, dar sunt relativ ieftine si fata mea se sinte bine cu ele.
Alte sfaturi pe care le-am primit si eu: O fiola de vitamina C o data pe saptamana pe tenul perfect curat.
Tot o data pe saptamana o exfoliere ( cu cremuta voastra preferata) dupa care faceti urmatoarea masca: o lingurita oxid de zinc ( de la farmacie ) +5 grame de argila cosmetica ( alba - de la ana aslan e buna ) + crema hidratanta pana ce devine o pasta. Se sta cam o juma' de ora cu uratenia si se spala tenul.
Pe masura ce mai aflu cate ceva va mai spun.
Va pupacesc!
Poate vom discuta cate ceva si despre noi. Sunt convinsa ca voi sunteti tinerele, eu nu mai sunt chiar asa tanara (38 ani), dar am o fetita de 14 ani care ma tine in "priza".
Numai bine! Ne mai auzim! (IMG:style_emoticons/default/friends3.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post May 14 2007, 08:09 PM
Post #36


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



daca e buna crema aceea exfoliant, nu e mult..crema din kitul de microdermabraziune de la Roc este cam 100ron, luata separat..crema de care spui tu trebuie data tot cu un aparat sau te dai pur si simlu cu ea? de suportat, suport eu, numai de ar avea efecte..
mihaela, tu de unde iei fiole de vitamina C? eu am mai intrebat pe la farmacii si se uitau la mine ceva de genul: "huh..?!?!"
oxidul de zinc ce rol are? eu stiam ca e bun ca sunscreen ingredient.
multumim pentru informatii.. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gar_bage
post Jul 12 2007, 12:47 PM
Post #37


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 4
Joined: 12-July 07
Member No.: 1,928



Am fost la microdermabraziune la blooms. M-am inregistrat ca sa va povestesc cum a fost si sa nu se mai pacaleasca si altcineva. Patroana evident stie marketing pentru ca isi vinde afacerea cu succes. Te convinge rau site-ul.

Am platit 175 RON pe "microdermabraziune + tratament acneic". Cosmeticiana a fost super de treaba dar eu nu m-am dus acolo sa se poarte frumos cu mine ci sa-mi rezolve problemele. Am niste semne fine de la acnee pe tample pe care le-as fi vrut slefuite, indepartate,vindecate si tenul nu e luminos si nu pare sanatos si as fi vrut o imbunatatire. M-as fi dus la 6 sedinte cum recomanda ei daca tratamentul ar fi macar aproape de termenul tratament.

Aparatul de microdermabraziune este cea mai mare pacaleala. Ei au un mic aspirator care chipurile absoarbe impuritatile din ten dupa ce in prealabil cosmeticiana a inmuiat pielea cu cremele lor. Alta chestie: cristale corindon. Cica e de fapt sulfat de oxigen sau ceva de genu. Dar cum ziceam mai sus: marketingul isi face treaba si ii zice cristale corindon si te prosteste din cauza ca esti necunoscator bineinteles.

Si aspiratorul asta e exact ca unul normal dar in miniatura si are ca un fel de pai in loc de teava mare a unui aspirator iar puterea lui de aspirare e adaptata(mult, muult prea mica dupa parerea mea).

Si nici macar nu te face pe toata fata. Iti da numai un pic pe nas si pe frunte si in treacat pe barbie. Si daca si-ar da toata silinta din lume nu ar imbunatati nimic pentru ca ei nu au cu adevarat aparat de microdermabraziune. Acela ar trebui sa exfolieze pana la 5-6 straturi din totalul de 24 ale epidermei(daca nu ma insel).In schimb la blooms nu exfoliaza nimic. NIMIC. Doar te aspira pe fata cu ala. Si nu are niciun efect. Si te da cu creme(pentru protectie solara sau chipurile crema reparatorie) si te spala pe fata cu niste buretzei cu apa. Pentru 175 de lei... este incredibil. Am primit tratament cosmetic mai bun pentru 20 de lei de la cosmeticiana mea veche care imi intoarcea fata pe toate partile si scotea toate punctele negre si micile depozite de grasime din ten.
Eu mersesem la blooms pentru "tehnologia" avansata, pe care cosmeticiana obisnuita nu o poate depasi cu ustensilele uzuale.

Ei iti spun ca nu are efect din prima sedinta. Dar de cum mergi iti dai seama ca nu are efect punct. Eu va scriu aici ca sa nu va pacaliti pentru prima sedinta. Ca oricum de indata ce ati merge si ati plati banii pentru inselatoria asta, a 2a oara n-ati mai calca pe acolo. Doamna dinainte platise abonament si na, banii odata dati nu-i mai vezi.

Am mai citit pe net de un cabinet care face microdermabraziune dar din aia pe bune. Iti explica clar ca iti indeparteaza 5 straturi ale epidermei pe sedinta. Si ca dureaza cateva zile recuperarea. Nu ca la blooms unde iti spun ca recuperarea e 0. E imposibil asa ceva. Recuperarea e 0 pentru ca tratamentul e 0.

Daca are cineva intrebari o sa mai intru pe aici si o sa raspund.

Celalalt cabinet nu mai stiu cum se numeste dar oricum nu e in bucuresti si deci nu am acces la el, asa ca nu ma intereseaza.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 12 2007, 01:03 PM
Post #38


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Oau... am ramas cu gura cascata...
(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi, Gar-bage!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Jul 12 2007, 03:39 PM
Post #39


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



gar-bage mie mi-a spus chiar medicul dermatolog ca microderabraziunea este apa de ploaie, poate este buna pentru cei care nu au nimic si vor doar sa-si intretina aspectul sanatos al pielii. incearca un peeling chimic daca vrei o imbunatatire vizibila, mai ales daca nu ai semne gen gaurele de la acnee pentru ca alea nu se duc atat de usor nici cu peeling.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gar_bage
post Jul 12 2007, 04:17 PM
Post #40


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 4
Joined: 12-July 07
Member No.: 1,928



QUOTE(bebe_maria @ Jul 12 2007, 04:39 PM) *
gar-bage mie mi-a spus chiar medicul dermatolog ca microderabraziunea este apa de ploaie, poate este buna pentru cei care nu au nimic si vor doar sa-si intretina aspectul sanatos al pielii. incearca un peeling chimic daca vrei o imbunatatire vizibila, mai ales daca nu ai semne gen gaurele de la acnee pentru ca alea nu se duc atat de usor nici cu peeling.



pai daca nu ai nimic ce rost ar mai avea un tratament atat de scump? pentru intretinere? daca esti genul fara probleme cu tenul atunci si un sapun de 1,5 lei de la carrefour te coafeaza. tu ai spus foarte bine: "apa de ploaie". dar ei nu-ti zic asta pe site. "In urma utilizarii tratamentelor de microdermabraziune imperfectiunile sunt eliminate (puncte negre, acnee, pete, riduri, semne, cicatrici), pielea este intinerita si cu un tonus bun iar textura pielii devine mai fina, mai ferma si mai sanatoasa!"

Eu am niste gaurele daca le pot numi asa de dimensiunea unui varf de ac pe 2cm patrati din pielea de la tample. Nu e suficient pentru un peeling chimic care am inteles ca e o procedura foarte serioasa. Si am apelat la dermabraziune. Care mi-a cantat in struna. Mi-a dat de inteles exact ce as fi vrut sa aud. Numai ca era o pacaleala.

De la blooms am plecat cu o mangaiala pe fata de 175 de lei.

Nu vreau sa exagerez dar eu nu as repeta experienta nici daca mi-ar face-o cineva cadou. Am cine sa ma mangaie pe gratis, fara sa mai bat drumul pana la pta victoriei.

Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 12th June 2024 - 11:51 PM