IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

99 Pages V  « < 96 97 98 99 >  
Closed TopicStart new topic
> Ce mancam azi: Dieta Montignac, PARTEA A III-A:, Idei pentru meniuri Montignace
lotte
post Jun 5 2009, 09:18 PM
Post #971


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 817
Joined: 7-May 06
From: Ro Mania
Member No.: 324



Bre, dar ce ciudat arata clatitele, eu am imaginatia bogata, credeam ca e sandwich, si nu intelegeam care e painea si care e carnea (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) .
In lumea mea clatita e mare. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Chestiile alea mici si rotunde am crezut ca sunt dovlecei cu cascaval.

Kalua, merci. Ma duc fara biscuiti din naut, ca nu am avut timp sa ii fac, dar am in schimb placinta cu branza (IMG:style_emoticons/default/322.gif) .
Biscuitii ii fac luni.
Mi-am facut rucsacul dar nu stiu unde ma duc, ma hotarasc maine in gara (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) .
Am de ales intre cort si cabana in salbaticie (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) .
Dar in schimb azi m-am vopsit si mi-am intins parul, ce dadea stilistul la parul meu, i-am zis ca plec din Bucuresti, dar nu i-am zis ca imi intind parul ca sa merg pe coclauri in bocanci (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . Oricum, nu ma credea (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexty
post Jun 5 2009, 09:43 PM
Post #972


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 185
Joined: 17-May 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,507



lotte, ce imaginatie bogata ai (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Clatitele mele arata asa pentru ca le-am facut stil clatite americane (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Ce spontana esti.. auzi sa te hotarasti in gara (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) Eu daca nu am totul 100% pus la punct, nu plec de acasa (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Have fun! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

kalua, cred ca arati super! Abia astept sa va vad si eu! Mai am 1 saptamana si un pic pana fac o luna si va vaaaaaaaaad! (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Jun 5 2009, 10:11 PM
Post #973





Musafir






Hai domne' cere acceptu' ca-l primesti acusica. Prezinti incredere (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) .
Apropo de nervisorii pe tatal tau, eu l-am pierdut pe al meu de curand, asa c-as fi preferat sa-mi foloseasca toate carpele din lume si nu m-as fi suparat.

Meniul de azi:
D: 2 nectarine, dupa, iaurt cu fulgi de grau si magiun
P: cirese, dupa 30 min, ciorba de rata, un pic de pui rotisat cu salata de rosii si castraveti, cateva migdale prajite
C: strugure
G: un mar si-o portocala.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexty
post Jun 5 2009, 10:23 PM
Post #974


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 185
Joined: 17-May 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,507



Iiiiiiii (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Cer imediat acceptul (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Rox, imi pare rau pentru pierderea ta (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Cand pui problema asa imi pare rau ca tip la el si ma enervez pe el.. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Asa e viata... cand e totul bine si frumos nu apreciezi (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 5 2009, 10:34 PM
Post #975





Musafir






Taica-miu-i mai tipicar, dar Mr. kalua ia si el buretele de la vase cand are de sters ceva (pe jos, papuci, etc), iar eu mor de fiecare data. Si-l tot dascalesc si-l fac cu ou si cu otet si tot degeaba. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) e-o bucata de timp mai gandeste inainte de-a o comite, dar nu intotdeauna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cryst
post Jun 5 2009, 10:54 PM
Post #976


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 81
Joined: 12-May 09
From: Spania
Member No.: 6,465



Azi am avut si eu o zi de alergaturi , nu stiu daca v-am povestit de orarul de scolar din Spania ; la 9,15 incepe (merg cu ea si ma intorc) la 12,45 se termina(merg dupa ea si ne intoarcem) ,apoi are pauza pana la 15,30 (mergem si ma intorc) iar la 16,45 gata cu scoala(merg dupa fetita si ne intoarcem). Apoi de la 18 are cursuri de muzica sau engleza,lunea,miercurea si joia asa ca alte drumuri(4 pentru mine).
Acum au scurt au doar de dimineata ...yupiii fac doar 4 drumuri.
Meniul meu:
MD:lapte+ paine(stiu ca nu am voie dupa ora 12 ,dar am clacat,mirosea prea bine,asta pentru felia de ieri)+gem de prune
P:macaroane cu branza (nu prea le am cu carnea....nu sunt vegetariana dar nu prea pot sa mananc zi de zi)
G:2 piersici si 2 nectarine
C: 2 iaurturi

Daca o sa imi vina foame desi nu cred ,ceai verde cu lamaie.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Jun 5 2009, 11:01 PM
Post #977





Musafir






Mie-mi place asa de mult faina de naut/ soia, incat nu mai simt nici un gust ciudat.
Lotte, iti doresc sa ai parte de vreme frumoasa si distractie!
Meniul zilei:
d - lapte cu fulgi ovaz, 1 ness decofeinizat cu lapte
p - mancarica din fasole pastai galbena, 1 rosie, 1 ness
s - (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) mousse au chocolat, apoi un mar
Tata obisnuia sa-si stearga pantofii, din cand in cand, cu buretele de vase. Bineinteles, tensiunea lui mama era intotdeauna on the top. I-am propus sa nu se mai enerveze, ci sa arunce buretele de cate ori vede ca-i negru de la crema de pantofi.
Punto e basta!
Alexty, ai prosoape de hartie in bucatarie? Daca nu, obisnuieste-te sa cumperi exact pentru astfel de "joburi". Prezinta doua avantaje esentiale: 1 - te scutesc de astfel de probleme; 2 - e mult mai igienic sa folosesti prosoape de unica folosinta.
Eu am marele noroc ca amore al meu nu-si baga nasul in bucatarie, plus ca-i maniac cu igiena. Mde, facu liceul militar...
Maine am de gand sa merg la prins peste...la Auchan. Mi-e pofta de peste de numa' numa!
Aaaa! Uitai sa declar un Campari. Ptiuuu, americanii astia sunt obsedati de bauturi! Una, doua, ce vrei sa bei? (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)

This post has been edited by dr_wise: Jun 5 2009, 11:02 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Jun 5 2009, 11:11 PM
Post #978





Musafir






Am uitat sa-i urez lui Lotte drumetie placuta maine (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) !
Doctorici, te-ai imprietenit cu americanii? In ce stat stau?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexty
post Jun 5 2009, 11:41 PM
Post #979


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 185
Joined: 17-May 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,507



dr_wise, problema cea mai mare este ca AM prosoape de unica folosinta in bucatarie (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Alta faza de azi, apropo de prosoapele astea: avea tata (nimeni altul) niste oase de pui pe care vroia sa le puna in pungi pentru caini si zice: " Nu mai stric un servet pentru atata, le pun si eu aici!" . "Aici"=pe blatul din bucatarie!!! Si evident ca nu avea de gand sa spele blatul dupa ce lua oasele... poate sunt eu prea obsedata (facultate cu profil microbiologic (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ), dar si el e prea de tot... (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

Si in alta ordine de idei.. v-am vazuuuuuuuut! Si am ramas cu gura cascata la propriu! vis-a-vis de schimbarile lui dr_wise si ale roxanei! Incredibil! Bravo fetelor! Monti e cel mai tare (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Am pus si eu pozici (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Aaa, si multumesc ca m-ati primit (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 6 2009, 12:30 AM
Post #980





Musafir






Doftoreaso, ia cere tu un ceai la Miss SUA data viitoare cand te-ntreaba ce vrei sa bei, sa se uite precum curca-n lemne la tine. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Sa se dea ei dupa tine, nu tu dupa ei! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

md: cafea
p: doua piersici, apoi ratatouille cu rosii
c: m-am dat inspre Orient (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) , chiftelute grecesti, salata turceasca de naut (nautul folosit e ceva mai mic si mai inchis la culoare decat cel normal) si salata-i müncheneza, din gradina de la ai mei
(IMG:http://i37.photobucket.com/albums/e77/karina_luana/Bucatarie/IMG_3280.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

99 Pages V  « < 96 97 98 99 >
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 09:07 AM