IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Detalii care strica orice tinuta, oricat ar parea de perfecta
marioana
post Feb 5 2009, 10:26 PM
Post #11


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 126
Joined: 17-January 08
From: Timisoara
Member No.: 3,059



Maat al doilea model mi se pare de smecheri. Primul intr-adevar e ok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 6 2009, 02:39 AM
Post #12


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/wink.gif) "Smecherii" ii poarta din inlocuitori cu blugi sauj trening.(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Si la aia de ii poarta "smecherii" se vad cusaturile si lipiturile "din topor".
... Acei pantofi merg numai daca sint din piele foarte fina, moale, cusuti ascuns si la costum de matase.

(IMG:http://www.aldenshoes.com/images/968.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Feb 7 2009, 07:19 PM
Post #13





Musafir






La femei:
Unghii cu oja cojita pe portiuni.
Decolteu si fusta mini purtate deodata.
Femei care nu poarta sutien!!
Haine de seara care sunt purtatate ziua.
Pantaloni de trening purtati afara, in special ce din fas, purtati si de femei si de barbati. Situatia acceptata este cand vii sau te intorci de la gym sau jogging.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 7 2009, 07:25 PM
Post #14





Musafir






Da, da, chiar asa, le vad si eu pe unele, de obicei pustoaice, fardate ca pentru club, cu o geaca ok pe ele, iar la vale pantaloni de trening si adidasi. (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deedee29
post Feb 7 2009, 07:50 PM
Post #15


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 347
Joined: 5-December 08
From: Highway to Hell
Member No.: 5,474



Se spune ca intr-o tinuta nu prea poti trisa cand vine vorba despre calitatea accesoriilor. Asa ca mi se par nelalocul lor bijuteriile din metale sau cu pietre care le imita pe cele veritabile si care sunt lucrate si de mantuiala, de se vede de la o posta cat de proaste sunt. Mai includ aici:
- logo-uri si insemne de firma imprimate sau afisate ostentativ. Devine cu atat mai deranjant cand sunt fake.
- desi se inscrie in afirmatia de sus trec distinct gentile "Louis Vuitton" (si compania) purtate de doamne/domni care e clar ca nu isi permit nici macar drumul pana la magazin, cu atat mai putin produsele. Nu am nimic cu modestia financiara, dar daca nu iti permiti "the real deal" nu purta niciodata chestii contrafacute.
- hainele care nu aduc complimente constitutiei purtatorului (fie ele prea mari sau prea mici) sau care sunt prea transparente. Eu am o doamna la birou care reuseste sa ma socheze aproape de fiecare data, pentru ca desi are haine de calitate, cumpara marimi mult prea mici pentru greutatea si proportiile ei. Cat despre lungimea fustelor nu mai vorbesc...baietii de la mine din birou "orbesc" atunci cand o vad.
- lenjeria intima la vedere, mai ales in combinatie cu pantaloni cu talie joasa.
- matreata si firele de par de pe haine.
- par tapat si imbacsit de fixativ/varianta data cu gel/spuma care face parul sa arate mai murdar decat in realitate. Mesele puse prost sau folosirea lor in exces.
- bijuteriile purtate de barbati - pentru ca prea putin stiu cum sa le poarte si mai ales cand le asociez mai degraba cu stilul exemplarelor de pe site-ul cu cocaboys (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Feb 7 2009, 08:04 PM
Post #16





Musafir






Eu am vazut o catastrofa la vreo 35 de ani iesind din McDonalds ieri, siecsi nevoie mare- s-o luam de jos: cizme albe de lac cu catarama cu strassuri, pantaloni de trening pijamalosi gri spalacit cu o dunga rosie pe laterala si gecuta scurta de animal (nush ce fel de blana decolorata, probabil artificiala). Era sublima! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Feb 7 2009, 08:12 PM
Post #17





Musafir






Walpu, that is my idea of a nightmare!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thalassa
post Feb 11 2009, 12:59 PM
Post #18


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 33
Joined: 7-February 09
From: Bucuresti, Romania
Member No.: 5,826



hai sa mai spn si eu ce am observat si ma deranjeaza...
--bluze exagerat de mulate...eventual si cu paiete
--nevoia de a purta pantaloni cu talie joasa in cazul celor care au "sunci"(suna cam dur,dar ...asta e adevarul)
--totala nepotrivire ca stil a elementelor din outfit...muuulte cazuri,poate si eu uneori
--unghii false lungi cu model incarcat,nu stiu voua cum vi se pare,mie mi se pare urat mai ales cum spunea cineva daca se asociaza cu niste degete scurte si groase.
--geanta...nepotrivita tinutei...asta chiar ca e cazul meu dar la genti chiar nu prea m-am gandit...mi se pareau mai importante cosmeticele si hainele si incaltamintea decat sa dau banii pe genti. Am doar doua...neutre asa.. dar promit ca imi iau cand o sa am serviciu..lol
--extensii multe...care se vad..oribil!!!
--asta nu e o greseala dar pentru fetele care au par lung sa nu si-l poarte vesnic in coada...sa mai schimbe ceva nu stiu...
--nu mai ma apuc sa enumar stilurile vestimentare gen idm...machiaje nepotrivite cu tinuta sau cu nuanta fetei si a parului...eh sunt multe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 13 2009, 06:41 PM
Post #19


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(walpurgik @ Feb 7 2009, 08:04 PM) *
Eu am vazut o catastrofa la vreo 35 de ani iesind din McDonalds ieri, siecsi nevoie mare- s-o luam de jos: cizme albe de lac cu catarama cu strassuri, pantaloni de trening pijamalosi gri spalacit cu o dunga rosie pe laterala si gecuta scurta de animal (nush ce fel de blana decolorata, probabil artificiala). Era sublima! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

wow! (IMG:style_emoticons/default/debile.gif) Fantezia mea secreta! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Adevarul este ca si eu vad fete din astea multe, daca ideea in substrat era sa iasa in evidenta in orice chip, cu siguranta reusesc..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nadya
post Dec 7 2009, 05:02 PM
Post #20





Musafir






Foarte de acord cu voi fetelor. As mai adaiga cateva la ce ati spus voi mai sus:
-- ciorapi negri combinati cu pantofi albi/deschisi la culoare;
-- ciorapi negri combinati cu tinute albe/deschise la culoare;
-- modele de haine care nu se potrivesc oricui, dar purtate de respectivele persoane;
-- prea multe bijuterii;
-- mom's jeans;
-- fata data cu fond de ten si gat nedat, si cu dunga aia care face diferenta intre gat si fata si care se vede de la o posta;
-- par murdar; vizibil nespalat de zile;
-- radacini negre la blondele vopsite de mult timp;
-- visible panty line;
-- tinute nepotrivite cu locul si momentul zilei;
si altele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 31st May 2024 - 07:32 PM