IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Test : Aveti calitati paranormale?(Povestiri din cripta)
marty69
post Jan 24 2006, 10:49 PM
Post #31


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 40
Joined: 17-December 05
Member No.: 110



Mey , lasa-ma , ca nu mai dorm la noapte, da???Si maine, trabahar .........nu de alta . :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
northstar
post Feb 9 2006, 11:55 AM
Post #32


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 346
Joined: 6-February 06
Member No.: 190



m-ati contaminat si pe mine,36 de puncte.Marty,corazon,te-am luat la ........zona crepusculara! :P
mey,nu-i corect,eu am vazut fantoma si am mai putzine puncte ca angeldust???????unde se pot depune contestatziile? :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Feb 9 2006, 06:14 PM
Post #33


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Ce fantoma ai vazut? Fii mai explicita northstar.  :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
northstar
post Feb 9 2006, 07:29 PM
Post #34


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 346
Joined: 6-February 06
Member No.: 190



blondy,despre fantoma am scris la  topicul,,credetzi in fantome?''.N-am intrat in amanunte,fiindca riscam sa pic in ridicol!in fine,asha cum am descris-o eu, atunci,vazuta prin ochii unui  copil de 7 ani,corespundea  mamei bunicului meu,care murise cu multzi ani,inainte de a ma naste eu.Bunicul meu,a fost al 7-lea copil al acestei femei,si totzi dinaintea lui murisera inainte de a implini varsta de 1 an[lucruri explicabile acum  prin prisma lipsei de hrana,igiena ,vaccinuri,etc]dar la acea vreme tzaranii din lunca Dunarii isi aveau superstitziile lor.Inainte de a implini un an,bunicul meu s-a imbolnavit,avea aceleashi simptome ca fratzii lui,s-a facut un ritual,cu datul lui peste fereastra,i s-a dat un nou nume si i s-a pus cercel in ureche[deci acest obicei e vechi la barbatzi!].Dupa el,totzi cei care s-au nascut,au supravietzuit.Bunicul meu a  fost in prima linie,pe front,in al 2-lea razboi mondial,e veteran de razboi,multzumita lui Dumnezeu il am si acum alaturi,si nu a fost atins nici macar de un glonte!Spiritul acestei femei,s-a oprit deasupra patului in care  eram eu,pentru o clipa sau mai multe,intr-o noapte geroasa dinainte de Craciun ,si am simtzit ca ma priveste!I-am vazut doar umbra  intunecata, mishcandu-se in  cadrul ferestrei,luminata de lumina lunii!
mi-am tras plapuma peste ochi si am inceput sa ma rog la dumnezeu,de frica!asta e tot!dar experientza asta n-o voi uita niciodata,din cauza fiorului de gheatza care ma cuprinsese!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Feb 9 2006, 07:45 PM
Post #35


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Este o experienta intr-adevar marcanta.Este clar,din punctul meu de vedere cel putin,ca exista ceva dincolo de moarte.Iti multumim northstar ca ai impartasit cu noi aceasta experienta. :floricele:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fahnell
post Feb 13 2006, 12:44 AM
Post #36


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 270
Joined: 9-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 65



sa va povestesc ceva ciudat si care cu siguranta nu este nici inventie nici minciuna.
este vorba de ce s-a intamplat unei rude mai indepartate doctor de meserie. acest domn (f pragmatic de felul lui) in timpul unei zile oarecare de lucru primeste vizita unei batrane f bolnave. Dupa consultatii se ajunge la concl ca femeia trebuie operata undeva pe partea stanga a corpului (nu mai stiu exact organul). In noaptea de dinaintea operatiei domn doctor viseaza un nene care ii spune : sunt Stanescu vezi ca vei face o operatie gresita. Femaia are alta boala este gresit diagnosticul tau. Omul se trezeste .....se holbeaza si se culca. Dupa 20 de min acelasi vis....dupa 2 oare idem. Tot asa pana dimineata. Destul de speriat doctorul inainte de operatie hotaraste sa mai faca niste analize. Surpriza femeia nu avea nimic pe partea stanga unde tb sa fie operata ci undeva pe dreapta (cred ca era un fel de tumoare din cate imi aduc aminte). Trece operatia femeia se face bine. Totusi doctorul era mirat cine e Stanescu. Se duce sa o intrebe atunci pe femeie (tatal meu era de fata). Aceasta nu isi aducea nimic aminte ..de acest Stanescu. Intr-un final insa are o revelatie. Sotul ei murise in WWII la Stalingrad. Respectiv murise intr-un baraj de artilerie din ce ii se spusese si deci nu mai fusese gasit de nici un fel. Avand in vedere acest fapt femeia a zis asa : ma voi duce la cimitir si voi lua cel mai neingrijit mormant si il voi ingriji ca si cum ar fi al sotului meu. Pe cel mai neingrijit mormant din cimitir era o cruce care statea sa cada si pe care scria ..Stanescu. Ciudat nu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 13 2006, 12:47 AM
Post #37


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Hm...  :magandesc: Cu adevarat ciudat, Fahnelle.
Ceea ce nu face decit sa imi intareasca convingerea ca nimic nu e intimplator...  :magandesc:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Feb 13 2006, 12:57 AM
Post #38


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Am auzit si eu astfel de lucruri.Intr-adevar nimic nu este intamplator.Nu suntem singurii care traim pe acest pamant.Exista si lumea spiritelor,care traiesc in paralel cu noi.Sufletele celor care au avut o moarte violeta,sufletele celor care au murit lasandu-si unele lucruri neterminate,suflete care nu realizeaza ca au murit,suflete care sunt prea legate de viata terestra,etc.Cand cineva este la greu,cineva la care ele tin,devin un fel de ingeri pazitori.Nu de putine ori mi s-a intamplat sa simt,in perioadele in care eramstramtorata, prezenta bunicii mele care m-a crescut.Ei sunt in permanenta alaturi de numai.Numai ca noi nu ii percepem..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fahnell
post Feb 13 2006, 01:10 AM
Post #39


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 270
Joined: 9-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 65



Bine as putea sa continui cufundandu-ma in ridicol complet. Va voi povesti de strabunica mea . :) Daca radeti chiar ma supar.
Ideea e cam asa . Strabunica mea i-a spus mamei mele la 14 ani cu cine se va casatori. I-a spus cum va arata cum se va comporta si ce o sa ii placa la tatal meu. Mama nu a crezut. Ciudat e altceva . Mama l-a dus pe tata la strabunica pt prezentare . Ideea e ca tata s-a dus la alimentara sa ia ceva . Acolo s-a intalnit cu strabunica mea care facea si ea cumparaturile (nu se cunosteau atunci). Tata mi-a spus ca strabunica l-a privit a zambit si a plecat. Ajuns acasa mama i-a spus strabunicii ca uite acesta e pretenul meu etc etc. Strabunica a zis doar atat..il stiu ne-am vazut . Si i-a mai spus..iti plac mainile lui nu? si a zambit
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 13 2006, 01:13 AM
Post #40





Musafir






Fanele, de unde ras, mi s-a facut pielea de gaina... ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th May 2024 - 05:54 PM