IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages V  « < 6 7 8 9 >  
Reply to this topicStart new topic
> Grupul Monti al utilizatoarelor eLady
Diana.
post Oct 23 2009, 11:56 PM
Post #71


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Sint o baba rasuflata... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Mi se pare nromal sa ne tutuim.(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Stai pe pace, nu sint chiar atit de batrina. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Citate din nutritionista:
QUOTE
Eu citisem undeva ca dimineata este bine sa mancam fructe…
Eu nu sunt fanul fructelor si vreau sa transmit un mesaj clar: atentie mare la fructe. Avem tendinta sa mancam fructe cu o mare usurinta, bazandu-ne pe ideea ca nu ingrasa, insa nu este deloc asa. Ele contin foarte mult zahar, iar cele care au mai putin, cum ar fi merele sau portocalele, au o foarte mare aciditate si produc senzatia de foame. De aceea recomand dimineata, in loc de fructe, o felie sau doua de paine, pentru ca painea are amidon, care ne tempereaza foamea pentru macar trei ore, iar glucidele continute de acest amidon se absorb lent si ne ofera energia necesara primei parti a zilei. Daca ar fi sa mancam paine sau produse fainoase, atunci este bine sa le mancam la micul dejun sau la pranz, dar in niciun caz la cina sau dupa ora 17.00. O alta varianta buna pentru a avea un mic dejun copios si mai putin caloric este reprezentata de cerealele cu lapte, dar atentie mare si aici, caci toate cerealele contin zahar.

Nu recomanda consumul de fructe... Sint periculoase. Si toate cerealele contin zahar. A naibii cereale, cum s ebaga ele in zaharnita! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Iar intr-un alt interviu, pacat ca nu il gasesc, le dadea in cap lactatelor... Nu e deloc hotarita! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
In plus, am bagat de seama ca se foloseste de anumite principii Monti pe care le manevreaza ilogic raportindu-le la calorii, desi dietele hipocalorice nu au nici in clin si nici in mineca cu Montignac. Oricum, sint multe de spus si e tirziu. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melcri
post Oct 24 2009, 11:51 PM
Post #72


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,057
Joined: 27-July 09
Member No.: 6,886



Probabil tocmai pentru ca au zahar,cerrealele sunt recomandate la micul dejun,pentru ca prin energia ce o elibereaza prin digestia lor nu mai ai nevoie de mancare cam pana la ora 2pm si te ajuta la activiatatea pe care o depui dimineata.

Nici mie nu-mi place persoana,nu-mi inspira incredere .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 25 2009, 02:52 AM
Post #73


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cred ca ea se referea la cerealele tip Fitness de la Nestle... Nu la fulgi de la plafar. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Oct 25 2009, 11:24 AM
Post #74


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Melcri, Diana se referea la faptul ca e absurd sa spui ca toate cerealele contin zahar. (IMG:style_emoticons/default/glare.gif) Exista cereale fara zahar, trebuie doar sa le cauti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rody
post Oct 25 2009, 11:49 AM
Post #75


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,012
Joined: 20-October 09
Member No.: 7,318



Eu am incercat in urma cu un an jumatate cam asa sa tin regimul propus de ea, dar era prea multa bataie de cap si nu am avut suficienta vointa incat sa ma tin mult timp. Oricum presupune infometare si multe lucruri interzise. Monti este cel mai bun lucru care mi s-a intamplat pe plan de regim alimentar si sanatate ma refer. Sunt foarte fericita ca am facut si eu cat de cat cunostinta cu lucrurile care ne invata. Eu intru in a 2-a saptamana si ma simt minunat. Cred ca la sfarsitul saptamanii care vine am sa ma cantaresc totusi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scaii12
post Oct 26 2009, 09:25 AM
Post #76


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 543
Joined: 18-August 09
Member No.: 7,004



Am si eu o curiozitate care ma macina de ceva vreme: cand am inceput sa citesc forumul asta erau doua utilizatoare, ma refer la kalua si dr_wise, care postau frecvent pe forum, mai ales la Montignac. Fides, oare ce s-a intamplat cu ele? Scuze de offtopic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Oct 26 2009, 11:16 AM
Post #77


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Scaii, nu s-a intamplat nimic, pur si simplu au plecat. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rody
post Dec 1 2009, 12:10 PM
Post #78


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,012
Joined: 20-October 09
Member No.: 7,318



Am si eu o intrebare. Am vazut ca am peste 100 de postari si nu stiu ce trebuie sa fac mai departe pentru a fi membra elady. (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Dec 1 2009, 02:18 PM
Post #79


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Membra elady esti deja. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Pe prima pagina a topicului este un link. Acolo ceri sa te alaturi grupului (trebuie sa specifici nick-ul tau de pe forum). Dupa ce il primesti trebuie sa pui si tu poze. (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 1 2009, 05:39 PM
Post #80


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Rody, ai primit ok-ul. Te asteptam cu pozulici! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pages V  « < 6 7 8 9 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 02:32 PM