IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Unde mergem la sala?, Cum sa nu dam banii aiurea
mariapancu
post Jan 26 2009, 12:17 PM
Post #21


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 24-January 09
Member No.: 5,728



Salutare,

Si eu sunt in cautarea unei sali in care sa pot face atat Aerobic cat si Fitness. Fiindca stau in zona Domenii am inceput sa caut o sala OK in zona. Stiam de sala Radu Fitness si am mers sa ii fac o vizita insa SURPRIZA... sala s-a INCHIS....... Partea buna e ca in acelasi loc se deschide o sala noua, sala pe care am si vizitat-o (desi inca nu era 100% gata).

Ce mi-a placut cel mai mult este ca au o sala de aerobic IMENSA, cred ca la o clasa pot participa chiar si 40-50 de persoane fara probleme. Sala de fitness am inteles ca va avea aparatura noua adusa din USA. Acum astept sa deschida, am inteles ca vor deschide undeva in data de 15 Februarie. Poate ne strangem mai multe fete si mergem la aceasi sala.

Mai are cineva alte optiuni in zona excluzand Bamboo (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) ??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post Apr 5 2009, 01:19 PM
Post #22





Musafir






Eu, in continuare, caut sala. E destul de neplacut sa stai in centru cand vine vorba de asta, pentru ca majoritatea salilor sunt prin cartierele adiacente. Vreau una la care sa pot ajunge pe jos si relativ repede, zona am mai zis-o, victoriei-romana-universitate. Getfit gym iese din schema, eu vreau fitness iar ei nu au aparate. Stiam de una in spatele spitalului coltea, mai exista? Langa mine am world class health academy, dar nu-mi permit abonament acolo. Alte sugestii?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jul 27 2009, 05:25 PM
Post #23


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Eladyz, mai frecventati sala de fitness, ce recomandati? Cam cat ajunge la pret un abonament de 3 sedinte/saptamana?
Am google-it optiunile apropiate de casa mea, am gasit cateva atractive dintr-un punct de vedere sau altul, dar sunt curioasa si de impresiile voastre...

Iar sunt in momentele in care as putea manca non-stop (serios! (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) ) deci ar trebui sa compensez cu miscare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Jul 27 2009, 06:21 PM
Post #24


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



La mine la sala abonamentul e 80 ron si ma pot duce de cate ori vreau pe saptamana. Am facut pauza in ultimele doua luni, datorita schimbarilor din viata mea, insa vreau sa reiau. Am un antrenor f bun, desi cam "plecat de acasa" si ne munceste de ne omoara. Doua ore dureaza sedinta si cuprinde aerobic, cardio si aparate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jul 27 2009, 06:42 PM
Post #25


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Acces nelimitat, aerobic + aparate, doar 80 ron?! Foarte convenabil!
Variantele de care spuneam eu sar toate peste un milion, doar aparate, de 3 ori/saptamana.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Jul 27 2009, 07:25 PM
Post #26


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Pai, nici nu au cine stie ce conditii. Nu e AC, nici ventilatie, deci e cam sufocant acolo, spatiul e destul de mic, nerenovat. Vor sa inchida acum in august ca sa renoveze, ceea ce sigur va insemna ca va creste si abonamentul dupa.

Eu merg acolo strict pentru antrenor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SurPrix
post Jul 27 2009, 09:15 PM
Post #27


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 191
Joined: 25-April 09
From: Bacău
Member No.: 6,346



Pentru antrenor? (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

Eu nu mai fac sală. Am observat că raportul dintre energia care o asimilez prin hrană şi energia care o cunsum cu activităţile zilnice e undeva īn jurul valorii de 1(±). Fac destulă mişcare mai ales sāmbătă cānd am ziua liberă, mă mai īntālnesc cu fostele colege din liceu şi unele colege de la facultate la un joc de handbal. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Jul 27 2009, 09:43 PM
Post #28


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Pentru cum lucreaza (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AlinaAlina
post Jul 28 2009, 10:26 AM
Post #29


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 27-July 09
Member No.: 6,889



Am lucrat pana acum o luna in Roma si mi-a fost recomandat de o prietena un salon de "gimnastica izometrica" in traducere literala. Mai in clar erau niste aparate, paturi pe care stateai cate 10 minute, se miscau si aveau si efect de masare si slabire. Foarte bune pentru mine, am renuntat la ora de alergare de la ora 6 dimineata , la mersul la fitness, la mersul la masaj si la sauna si am facut si economie la bani. Nu mergeam de placere, asa imi cerea jobul. Problema e ca in Bucuresti nu am gasit asa ceva (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) , nu tin minte decat denumirea salii Palestra Iperfitness. Daca stie cineva ceva asemanator in Bucuresti raman recunoscatoare. Multumesc (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Culturistul
post Feb 10 2010, 10:55 PM
Post #30


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 24
Joined: 9-February 10
Member No.: 7,955



Salile pe care le cunosc sunt in sectorul 2, dar si cateva din Dristor si Unirii.

In zona Obor sunt 2 sali ok. Una langa Electrica, vis-a-vis de scoala generala. A doua chiar in incinta magazinului. Sunt cele mai bune. De evitat Sereno, de pe soseaua Colentina.

La Dristor am testat o sala la etaj, chiar langa gura de Metrou, si nu a fost prea placut. Sala din Unirii este ok, doatata bine, dar pretul cam piperat. Si anturaje care de care mai de smecheri.

Dinamo este din pacate o sala doar pt baieti ca sa zic asa, rar am vazut fete. Atmosfera e din aceea Hardcore, si barbati umflati cu apa, cu glume de rahat. Deci pentru fete, nu prea ar fi ok sa mergeti acolo.

Grigore Moisil, in zona Lacul Tei, este o sala ok, placuta, si dotata bine. Recomand.

Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th June 2024 - 09:28 PM