IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

51 Pages V  « < 48 49 50 51 >  
Reply to this topicStart new topic
> De-ale graviditatii, Schimb de idei, pareri, sfaturi legate de sarcina
claudia_electra
post Apr 1 2009, 10:11 PM
Post #491


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Althe, la mine si-a mutat piciorusele in partea stanga de vreo saptamana, e f bine asa ca inainte erau in dreapta si mai vizau ficatul din cand in cand (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) . Acum doar vezica e in pericol uneori, imi da cate una de simt o durere asa ascutita insotita de impresia ca fac pe mine. Dar tot e dulce (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) .

Rox, sa scot verigheta preventiv deci (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) . Am 31 de saptamani vineri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
charlie
post Feb 17 2010, 05:30 AM
Post #492


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 126
Joined: 10-March 09
From: FFM
Member No.: 6,040



O sa spuneti ca am innebunit, dar am 40 ani si vreau un bebe! O sa caut un ginecolog, poate ma ajuta sa aflu daca exista riscuri si cit de mari sint. Nu am nascut niciodata si tare mi-e teama ca s-a cam "inchis sezonul", dar vreau sa incerc! Ce ziceti, ati mai auzit de mamici la virsta asta? (in afara de celebritati, desigur)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Feb 17 2010, 07:19 AM
Post #493


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Si ce exemplu mai bun vrei sa ai? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) daca asta iti doresti mergi inainte. Si eu imi doresc mult de tot un copil pe anul viitor. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 17 2010, 12:57 PM
Post #494


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Charlie, eu o sa fiu in situatia ta la un moment dat. Un copil e o bucurie, asa ca nu vad ce ar putea sa iti stea in cale (in afara de, Doamne fereste!!!) vreo treaba legata de sanatatate. Insa nu cred sa fie cazul. Sa te ajute Dumnezeu sa faci un bebica! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Feb 17 2010, 02:18 PM
Post #495


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Da, am auzit de mamici ce au aceeasi varsta cu tine si chiar de mamici cu varsta mai inaintata decat a ta. Nu vad varsta ca pe o piedica in calea visului tau. 40 de ani nu e sfarsitul vietii (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Feb 17 2010, 05:44 PM
Post #496


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Charlie, ce frumooos!!! (IMG:style_emoticons/default/pupaceala.gif) Eu am mai auzit de mamici la varsta asta. Problema principala se pare ca este ca dupa o anumita varsta cresc riscurile, din ce in ce mai mult, de a naste copii cu anumite probleme de sanatate. Spre exemplu, riscul de a avea un copil cu sindromul Down este mult mai mare la femeile mai in varsta decat la femeile tinere. Nu vreau sa te sperii totusi, 40 de ani nu este o varsta asa de inaintata. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Sa te interesezi la ginecolog si sa cauti cat mai multe informatii despre asta, pe internet! Si sa ne tii la curent, te rog. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
charlie
post Feb 17 2010, 07:16 PM
Post #497


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 126
Joined: 10-March 09
From: FFM
Member No.: 6,040



Multumesc de incurajari, dragele mele! (IMG:style_emoticons/default/thankyou.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danati
post Feb 19 2010, 02:28 PM
Post #498


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 344
Joined: 11-March 07
Member No.: 1,329



Apropo de celebritati, Monica Anghel a anuntat de dimineata ca e gravida pentru prima oara, la 41 de ani (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Asa ca de ce nu, charlie, daca asta iti doresti...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 19 2010, 02:44 PM
Post #499


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Oau, sa fie intr-un ceas bun.
Charlie, multa bafta, iubita!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alina89
post Feb 25 2011, 03:29 PM
Post #500


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 25-February 11
Member No.: 9,913



daca mai citeste cineva forumul..as dori cateva sugerimente sau imbunatiri pe care le-ati aduce unui costum de baie pt femeile insarcinate..as aprecia parerea acelora care au trait aceasta experienta..
multumesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post

51 Pages V  « < 48 49 50 51 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th May 2024 - 02:04 PM