Help - Search - Members - Calendar
Full Version: eLady`s Hot Bar & Lounge XXV
Forum pentru femei - eLady.ro > Regulament > Arhiva forum eLady.ro
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
scorpirescu
Bai binedispuselor sex.gif si secretoaselor, o sa vreti voi sa va spuna si scorpirescu ceva, dar nu va zice, na tongue.gif

Fanny, stai calma ... alea is numai povesti starnite de unii cu interese.

Albi, eu n-as da asa rapid la o parte si uitatul ala laugh.gif A 3a ce sa bagi? Ca m-am pierdut in adiacente ... Te rog sa detaliezi sau sa reformulezi ultima fraza pana nu o fac eu laugh.gif
Cindy
Scorpi, dupa ce oi spus la Mafia ca ne-om sex.gif zapacitul.gif, mi-e si frica sa te intreb!! tongue.gif
albinuza
Al 3-lea rand de haine la masina maaiii blush.gif
Bondarul e racit cobza si zace, lucru care nu ma deranjeaza f tare dat fiind faptul caa tocmai mi s-a facut o biopsie si nu am voie sa sex.gif cel putin o saptamana pana cand se elimina pansamentul sau ce mi-o fi pus doctorul acolo... zapacitul.gif
A
Tre sa iesim sa spargem masina closedeyes.gif Si sa luam butelie closedeyes.gif
pescarush
Albi, inca n-ati spart masina? Cere sfatul doftoresei, care e dr. in spart usi. closedeyes.gif
Eu m-am apucat de curatenie si mancare, si dupa cum se vede, am un spooor.... crying.gif Pana una alta, mi-am ami pus de-o cafea (decaf de data asta, desi ma doare capul). tongue.gif
Doctore, vazut si eu pozele. Arati super sexylady.gif chiar si in echipamentul de gym. Ca in verde... nu mai spun. indragostita.gif
deedee29
QUOTE(Maàt @ Mar 14 2009, 03:14 PM) *
Eu aveam programare la dentist la ora 11:30. Si de ce nu m-as trezi eu la 12:34? crying.gif angry.gif


Ca sa vezi tongue.gif . Eu de ce nu m-as fi trezit azi la 12, cand aveam programare la diagnostic corporal la 11? Si parca vad ca nici nu o sa mai ajung prea curand, ca urmatoarele saptamani nu o sa am timp sigur. Sau poate ca soarta o fi vrut sa ma salveze de la o depresie dupa ce mi-ar fi pronuntat doctorul sentinta. Macar am reusit sa imi fac abonament la aerobic. Am fost aseara, iar azi parca sunt teleghidata, am o febra musculara de numa, numa. Iar de luni am facut program: luni, miercuri si vineri aerobic, marti si joi alergat. Daca nici asta nu da rezultate, imi iau jucariile si ma las pagubasa.
kary_pink
QUOTE(scorpirescu @ Mar 14 2009, 02:38 PM) *
Bai binedispuselor sex.gif si secretoaselor, o sa vreti voi sa va spuna si scorpirescu ceva, dar nu va zice, na tongue.gif


Ce nu ne zice Scorpirescu mai mai ? tongue.gif

Azi am umblat toata ziulica si sunt fericita ca am venit acasuca cu o pereche de sandale asa in ritm de vara indragostita.gif Deja eu ma simt mult mai bine, poate datorita si a lui meu care probabil simtindu'mi dorul de evadare m'a surprins cu o propunere de o mini vacanta pe Lago di Como weekendul urmator indragostita.gif

Ma surprind din ce in ce mai mult magazinele din Italia de cosmetice, rimelul meu preferat l-am gasit azi cu 5 euro redus. 322.gif
albinuza
Cred ca e interesant sa ai un rimel preferat zapacitul.gif

Noi am fost oleaca pe afara, am vrut io la plimbare, am fost pe la colega care avea un oarecare chef la ea dar despre care nu a zis nimic, si acum am venit acasa, papam oleaca si ne bagam la somnic. Maine sper sa dorm pana la pranz cel putin! biggrin.gif
dr_wise
Ciaoooo, frumoaselor!
Merci pentru laude, imi creste pipota de fericire! indragostita.gif
Adevarul e ca sunt dr doar in spargeri. Data viitoare imi deschid si-un SRL. Daca GERALUX cere 150eur, eu ma multumesc doar cu 100eur x usa. Pai nu? Imi scot banii de tuns si vopsit. tongue.gif
Azi am fost plecata la Vianden, in nordul ducatului, am vizitat castelul de acolo. Arata ca-n povesti! Iar localitatea e situata undeva intr-o zona depresionara, inconjurata de paduri de brazi si pajisti verrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrzi. Ahhhhhh, o minunatie!
Ce mai, a venit primavara si arata mi-nu-nat pe meleagurile luxemburgheze! indragostita.gif
Sper sa nu se supere Di daca descarc o poza cu castelul de la Vianden aici... magindesc.gif
Io-te:

Si niste flori de primavara:

Maine am alta sedinta foto in parcul de langa mine.
Azi, cand eram in trecere spre casa, am observat alte flori, pe langa ghiocei. indragostita.gif
E o placere!
In fiecare saptamana rasar plante noi! indragostita.gif
3A
Salutare fetele,

doftoreaso ai ochi de artist blush.gif Galbioarele in contrast cu uscaiunile, si ochiul de fereastra sunt mortale!!
Le pun pe desktop!
Sa nu mai zicem de Castel.
Diana.
QUOTE(deedee29 @ Mar 14 2009, 06:38 PM) *
Ca sa vezi tongue.gif . Eu de ce nu m-as fi trezit azi la 12, cand aveam programare la diagnostic corporal la 11? Si parca vad ca nici nu o sa mai ajung prea curand, ca urmatoarele saptamani nu o sa am timp sigur. Sau poate ca soarta o fi vrut sa ma salveze de la o depresie dupa ce mi-ar fi pronuntat doctorul sentinta. Macar am reusit sa imi fac abonament la aerobic. Am fost aseara, iar azi parca sunt teleghidata, am o febra musculara de numa, numa. Iar de luni am facut program: luni, miercuri si vineri aerobic, marti si joi alergat. Daca nici asta nu da rezultate, imi iau jucariile si ma las pagubasa.

Ti-am spus eu ca avem multe in comun! morderis.gif
dr_wise
Oooooooooooooooo, merci!!!
Am facut cateva poze cu branduse, dar se descarcasera bateriile si au iesit aiurea.

Revin maine cu alte flori de primavara....dupa roua de dimineata.
Astea sunt niste rate plictisite de viata...domle, eu tot mai visez la o reteta de "rata luxemburgheza pe varza":

Se vede clar ca lipseste adrenalina din viata lor.
3A
hahahha, daca nu spuneai ca-s rate, credeam ca-s niste chestii de metal modelate in asfalt morderis.gif

Pana si ale noastre sunt mai tantose, mai zbora de ici pe colo

Da, da, cu poza aia m-ai lovit, contrast intre nou, vechi si "fereastra" spre lumea cea noua!
Eh, astenia de primavara isi spune si la mine cuvantul blush.gif
Diana.
`Neataaa!
kary_pink
Neatza ladies kiss.gif

LostWhispers
Neatza in sfarsit vine primavara mai inainte am fost si eu afara si e superb happy.gif
Ce mi plac pozele lui dr wise indragostita.gif
scorpirescu
Da.. si aici e superb afara.
kary_pink
Daca vreti sa faceti o fapta buna si un om fericit va asteptam cu inscrieri la mafia laugh.gif
albinuza
Neata? nesigur.gif
Eu am fost in plimbari pana acum. Am asistat la un meci de hokey pe iarba, am fost la colegi, si acum acasa sa fac ceva de papa pentru maine repede repede, ca dupa aia exista o invitatie la tiramisu biggrin.gif
SI eu vreau sa fac gogosi, asa ca purced in cautarea unei retete de gogosi pe aici. Da din alea normala.
O zi buna in continuare leadies kiss.gif
3A
Cum ati deschis masina pana la urma, Albi?
albinuza
Am spart portbagajul biggrin.gif Acum nu se mai deschide la cheie portabagajul, dar macar se deshide masina. Trebuie sa merg sa schimb yala. Au spart-o cu o surubelnita cred! Nu m-am implicat foarte mult! Am facut niste snitele, si nu mai pot de cald. Daca de pe acum au inceput caldurile insuportabile, eu ce ma fac la vara? Si de abia asteptam luna martie, ca e singura cu niste calduri relztiv rezonabile, pe care pot sa le suport si eu. Sau cel putin era. Azi au fost iar 24-25 de grade zapacitul.gif
3A
Pai da, ala e cel mai ok, si eu tot la ala ma gandeam dar nu stiam daca aveti alarma...Tin minte ca si taica-miu si-a uitat cheile in Dacie si m-a bagat pe mine prin portbagaj sa-i scot cheile laugh.gif

Daca nu-ti plac caldurile muta-te in Canada! sa vezi ce o sa mai duci dorul caldurilor de 30 de grade laugh.gif
kalua
Eu sunt in general bine cu psihicu', dar cand o aud pe albi vorbind de temperaturile de la ea si aici e tot gri si ploios si vreo 5 grade, imi vine sa-mi iau lumea-n cap. mad.gif Vreau si eu caldura, nu mai vreau sa-ncalt ciubote, paltoane sau geci de iarna! crying.gif
Fanny
Mie-mi spui! sad.gif Abia imi trecuse raceala, ca m-a luat un alt val.
kary_pink
Albi poate la tine in bucatarie au fost 25 grade laugh.gif blink.gif Ca in toata Italia eu nu am auzit mai mult de 18 grade. Aici la mine au fost 15 cu indulgenta. Oricum e bine, pacat ca tot weekendul a fost cam innorat dupa ce toata saptamana trecuta soarele stralucea frumos pe cer wub.gif

Kalua bine ca macar primavara vara e pe vine, parca'i altfel sentimentul cand iarna se sfarseste si stii ca in orice clipa apare soarele kiss.gif
kalua
Eu teoretic stiu ca trebuie sa vina primavara biggrin.gif , dar nici urma de verdeata, de soare, nici vorba de sentimentul ala ca se trezeste totul la viata. sad.gif
Eu, din punct de vedere al vremii, traiesc in tara gresita. Sunt o friguroasa si iubesc caldura!
scorpirescu
Si scorpirescu la fel ca tine, Kalu. Eu vreau sa transpir de caldura. Canicula. M-am saturat de ploi si 1000 de haine pe mine si fuga fuga din masina in casa si invers. Incalzire globala my ass.. mad.gif
rozy
Eu am dat la peste de la o supa de pui. Sunt anapoda tare sad.gif
dr_wise
Hello!
Aici fuse o zi superba de primavara, soare cu nori, caldut (cred ca peste 10 C), vant si muuuuuuuuulte flori! indragostita.gif
Am fost la un targ de toate cele, care se tine intr-o parcare din cartierul meu, si am dat tarcoale vanzatorilor de flori:

Am achizitionat 5 ghivece cu panselute si flori multicolore.
Apoi am coborat la biserica romaneasca:

si am ascultat un pic slujba, am aprins, ca de obicei, o lumanare pt cei vii si una pt cei morti, dupa care ne-am continuat plimbarica.
Pe drum ia uite ce am intalnit:

Tin sa precizez ca ala e piciorul meu, mi-a rontait pantalonul si degetele de fiecare data cand am incercat sa-l mangai. Tare jucaus si pus pe sotii!
Am admirat cateva gradini particulare:

am ajuns la ruinele unei cetati:

am descoperit o firma tare interesanta magindesc.gif si haioasa:

am urcat inspre bulevardul Petrusse (vedere de sus) dupa ce am parcurs la pas toata valea

am descoperit cateva alei pliiiiiiiiiiiiiiiiine de branduse de toate culorile:

si un soi de brad interesant aflat in fata ambasadei Spaniei:

dupa care ne-am intors acasa, dar nu inainte de a mai fotografia cateva branduse in parcul de langa mine:

Am crailit pe afara in jur de patru ore, dupa care am tras un somn de infrumusetare de juma' de ora si am purces la preparat o tarta cu fructe de padure, 100% montignaca.
Eu declar aceasta duminica una de vis! indragostita.gif
Cindy
Uhh in poza a treia ai dat peste Scorpirescu! nesigur.gif
dr_wise
laugh.gif Ja, ja! Iesise la plimbare cu mamica lui:

Pozele astea le-am facut special pentru scorpi. wink.gif
Cindy
Ce cautai mafiotule pe acolo?! Gata te-om prins, definitely votez Scorpi! laugh.gif
scorpirescu
laugh.gif phiii

oare cand ajunge la mine cutu mic si rontaitor? cel mai dragut cutu din lume. indragostita.gif
dr_wise
laugh.gif Adevarul e ca are o figura de persoana care a facut o boacana, iar acum "nici usturoi n-a mancat, nici gura nu i-a mirosit".
Vorba aia "are you talking to me?!"
Cindy
QUOTE(dr_wise @ Mar 15 2009, 09:55 PM) *
laugh.gif Adevarul e ca are o figura de persoana care a facut o boacana, iar acum "nici usturoi n-a mancat, nici gura nu i-a mirosit".
Vorba aia "are you talking to me?!"

Da da, asta e Scorpirescu. closedeyes.gif
albinuza
Kary serios ca atatea grade au fost. Pe la 4-5, nu stiu exact, termometrele de afara aratau 21 de grade. Banuiesc ca pe la 12-1 a u fost mai multe! E cald tare aici! zapacitul.gif
Nu am alarma la masina, dar am inchidere centralizata. Si daca spargeam usa de la sofer(care oricum nu merge deschisa de afara, intram prin dreapta biggrin.gif) buleam centralizarea. Si am zis ca prefer sa deschid portbagajul cu surubelnita decat masina in sine zapacitul.gif
Azi in parc, s-a oprit in fata mea un caine d-ala slab tare de buzunar si mic de abia se vedea, cu un con in gura, s-a uitat la mine, a lasat conul jos, a facut 2 pasi in spate si ma privea cu o dorinta arzatoare in ochi de a-iarunca conul. M.am jucat cu el vreo 5 min biggrin.gif
Master of Norules
Noi am fost la Vidraru si apoi am vrut sa urcam pana la Balea, am urcat pana la Capra care e la 10 km de Balea, de acolo nu se mai putea urca ca era drumul inchis si pericol de avalanse. Zapada biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiigggggggggggg size yeeeeeeeeeeees a fost atat de frumos. Pun maine poze ca azi sunt tare obosita, ma tulesc imediat la somn.
Mie nu-mi place caldura mare imi place asa pana in 30 grade maxim mai mult ma molesesc ca o meduza pe uscat. In schimb cu frigul n-am nici o problema daca mai e si zapada I'm in haven.
Din punct de vedere al climei ca nu ploua atat aici ca in Brasov si nu numai, se pare ca am fost inspirati cu mutarea.
Noapte buna tuturor.
pescarush
QUOTE(3A @ Mar 15 2009, 02:27 PM) *
Daca nu-ti plac caldurile muta-te in Canada! sa vezi ce o sa mai duci dorul caldurilor de 30 de grade laugh.gif


3A, cred ca ai uitat tu verile din Canada. laugh.gif Cele cu 35-38 grade, si cu factor de umezeala simti ca si 44 - 45 grade. nesigur.gif Ce-i drept ca vara trecuta a fost ploioasa tare, dar a fost atipica.
Si eu cred ca am nimerit intr-un loc care nu ma reprezinta, mie imi place sa stau ca soparla la soare, si se lasa cam muuuult asteptata caldura pe-aici. Azi a fost o zi superba de primavara, si se pare ca urmatoarele zile vor fi la fel. Da Doamne, sa vina odata primavara si la noi. indragostita.gif
Doctore, superbeeeee pozele. indragostita.gif Iar Scorpi mic e to die for. laugh.gif
Si duminica noastra a fost super, ne-am intalnit cu familia fostei mele colege de apartament (din camin) din Timisoara, am fost si colege de grupa. A fost funny, si copiii se simt bine impreuna.
sylvia_31
Morning !
Superbissime pozele, doctore ! Le-am savurat pe fiecare in parte cu o cana de cafea langa mine.

O saptamana speciala va doresc, fetelor kiss.gif . Si sa vina soarele ala odata si la noi.
Fanny
Neata! coffee.gif
Teocris
Buna dimineata!
Eu am stat ieri si am asteptat cat am putut sa se stranga mafioatele sa dau drumul la poveste, insa "pasarile de noapte" au aparut la o ora la care mi-e imposibil sa stau pe net. Pentru cele care nu stiu, am una bucata copil de spalat si culcat (cu povestile aferenta, cum altfel!) la o oara rezonabila, altfel luni dimineata nu o mai trezesc nici cu tunul.
Din pricina ca am primit doar un singur PM (de la Lilisor), inchid calculatorul cu inima usoara ca nu voi incurca pe nimeni si ca azi, cu dimineata in cap, poate incepem. Cand intru pe forum, ce sa vezi?! Nu numai ca au inceput aseara, insa au scris la pagini... zapacitul.gif
Eh...Si aveam o poveste... 322.gif
kalua
Neata!
Fanny
kiss.gif Sorry! Sunt vinovata c-am cedat rugamintilor fierbinti. Sper ca povestea ta sa-si gaseasca locul in jocul urmator. yes.gif
Teocris
Pentru ce sa-ti para rau? Stai linistita kiss.gif
scorpirescu
QUOTE(pescarush @ Mar 16 2009, 05:09 AM) *
Iar Scorpi mic e to die for. laugh.gif


Ce-i drept ... biggrin.gif

Teo, te asteptam tura viitoare. kiss.gif
albinuza
Neata! Mi.a inghetat mana stanga nesigur.gif
E luni si am inceput bine!Colega a gresit niste piese, le-a facut mai lungi cu 10 mm, si eu am taiat 20 de bucati! Era o piesa asa de simplaa crying.gif
O saptamana minunata va doresc! kiss.gif

Szimcsi
Neata. Eu m-am trezit bine azi, chiar am veni cu zambetul pe buze la birou, am fost sociabila - ceea ce nu-mi sta in caracter, mai ales lunea dimineata - insa s-a spulberat totul in cateva minute. Am primit o veste proasta la prima ora mad.gif





dr_wise
Buna dimineata!!!
Azi nu mai straluceste soarele, dar e o zi cu temperaturi de primavara.
Frumoaselor, nu fiti suparate de luni dimineata, ganditi asa: mai bine cu vesti d-astea, dar sanatoasa, frumoasa si voioasa! wink.gif ...si iubita! wink.gif wink.gif
Azi, pana cand plec la franceza, am de gand sa-mi plantez florile in ghivece, la balcon, iar de la biroul sotului voi face rezervari de bilete de avion pentru Venetia.
SOS! Roxi, nu mai ai timp de crailit pe elady? N-am vazut poze cu dra Sara la o luna.
Dedicatie speciala pentru toate femeile frumoase de pe elady (inclusiv strumfitele de varsta Sarei):

Vorba cantecului...
Violete pentru fete,
Pentru inimioara lor,
Le-a cules o tigancusa din gradina fermecata a povestilor de amor.
Violete pt fete,
Din iubire infloresc,
Sa le aduca intr-o seara, o speranta-n inimioara, celor care iubesc..."
...si cantecul kiss.gif
Tratament sigur pentru binedispunere: beti o cafea in dimineata aceasta, impuneti-va un zambet cald pe fetele voastre de femei frumoase si tinere, ganditi ca dimineata aceasta e unica in viata voastra, priviti brandusele mele, ascultati cantecul meu si imaginativa ceva frumos...poate un soare cald de primavara si ochii celui care va e drag...
Mmmm, ce ziceti? E mai bine?
Va pup cu drag!
blekytza
Neata!
zi de luni insorita si copaci infloriti la mine, pericol de alergie!
ce mai, a venit primavara; doctoreaso m-ai molipsit de buna dispozitie imi plac florile tale kiss.gif
happyCat
Neata!

Azi stau acasa din nou pentru ca se pare ca raceala mea e un fel de viroza, mama ei, si nu vrea sa treaca. Si se pare ca a luat-o si mr happycat, ca aseara mi-a zis ca il doare si pe el in gat. Bum! E musai sa ne treaca pana joi pentru ca mergem in weekend la Praga.
Aici nu e frig deloc, insa ne-am uitat la cum o sa fie vremea la Praga si se anunta maxim 3 grade. Brrr.

Dr Wise, copacul ala din poza se numeste monkey puzzle tree (denumirea populara, ma gandesc), mie tare imi plac copacii aia dar trebuie sa nu te atingi de ei ca inteapa rau de tot.

Ia sa fac si eu niste poze la floricele prin gradina.
dr_wise
tongue.gif Am vrut sa-l ating, dar m-am abtinut numai fiindca era in gradina ambasadei Spaniei si nu aveam de gand sa ma ridice careva cu duba in minutul urmator.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.