Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Provocarea saptamanii
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Frumusete, Moda > Make-up. Machiaj
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
angeldust
machiaj realizat fix dupa imaginea asta?? ca nu inteleg, eu am gasit imaginea random cu google. zapacitul.gif
Sau cu culorile astea? Pune si tu un link sa vedem si noi, ca m-ai facut f curioasa.
walpurgik
Da, si eu l-am vazut ieri. E facut de Marlena- pink lily
angeldust
Foarte tare morderis.gif Deci va jur ca eu am ales imaginea aleator cu ceva program cu care am ajuns cu Stumble Upon laugh.gif
pitzigoi
Da am vazut si eu machiajul facut de marlena smile.gif E ok tipa.
Bia
Mie imi place cum vorbeste. smile.gif
ELLA33
Da, de Marlena e vorba smile.gif
walpurgik
Am facut si io crinu' azi, sau ceva de genu':
ELLA33
indragostita.gif Ce farduri ai folosit?
angeldust
superb
Verdele ala de pe pleoapa de jos cum l-ai asezat? E fard sau creion?
walpurgik
Am folosit farduri din paleta 88 si cateva artdeco. Linerul de sus e un creion verde MAC, iar jos e smoked emerald, creion estee lauder acoperit cu un fard verde-verde din trusa 88.
Angel, pe waterline am aplicat fardul cu creionul asta cu aplicator buretel pt farduri loose .
kary_pink
Wow ce frumos indragostita.gif

Mi-a comandat Mr si mie paleta cu 88 de culori, abia astept sa vina biggrin.gif

Ce creion de sprancene recomandati? magindesc.gif
scorpirescu
Fratilor, ce limbi straine vorbiti: smocked emerald, lauder, waterline, loose laugh.gif
Si ce dea instrumentar, mi-au picat tate maselele cand am vazut trusa lui pitzigoi. Sigur ii numai de colorat pe ochi si nu pentru operatii pe creier? laugh.gif

Nu ma bagati in seama, io am o bazaconie cu vreo 6 culori de vreo 5 ani si nu se mai gata naibii laugh.gif Cred ca abia am ajuns la jumatea ei.

Ma minunez si eu . biggrin.gif
Cindy
Smocked emerald laugh.gif Scorpi, parca te vad si pe tine peste jumatate de an postand poze pe aici si invatand novicii ce si cum sa foloseasca! laugh.gif
pitzigoi
Foarte frumos walpu indragostita.gif indragostita.gif Si ce spranceneeee bestiale ai closedeyes.gif

Pun o noua poza pentru provocare
scorpirescu
Sweet, io n-am destule culori pentru provocarile voastre. laugh.gif
Dar pot sa spun acum ca cel mai tare mi-o placut cum o desenat Walpu. Aveti unele niste ochi, bre ... Jo, Walpu, Angel ... uhaa. Sexy.
Cindy
Si eu nu? Gata m-am suparat..Ma duc sa-mi gasesc consolare.gif la altcineva.
scorpirescu
Lasa, draga, ca tu ai un decolteu ... biggrin.gif ... chm.
pitzigoi
Am apucat sa ma joc si eu putin, cam in graba tongue.gif
pigment gold ud, pigment naval blue(mac) indragostita.gif , shroom-ul meu spart crying.gif , creion covet de la urban decay, pigment black black(mac)
Bia
Foarte frumos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
walpurgik
Super tare! Sunt incantata. Te prinde fenomenal. wub.gif
pitzigoi
kiss.gif mersi fetele! Asa o sa plang dupa naval blue crying.gif tre' sa-mi iau altul mare de pe ebay, ca e superb.
Ciresica
Pitzi, esti meseriasa. rolleyes.gif
angeldust
Super beton! Poate imi fac si io timp in weekend pentru o varianta desi io n-am pigmenti din astia frumosi sad.gif
Bia
Pentru paletiste si nu numai:

pitzigoi
Ciresico, angel, ma bucur ca va place blush.gif , asteptam si varianta voastra tongue.gif
blekytza
Pitzi, si mie imi place, indragostita.gif iti sta super!!
Rody
Aici s-a intrerupt brusc jocul?
Tocmai am dat de topicul asta si mi se pare foarte interesant.
Mai vrea careva sa participe la niste provocari? biggrin.gif
Cine se baga?
I'm in.
Bia
Ne putem juca numai ca eu nu mai am pozar! laugh.gif
Rody
Pozar cica morderis.gif ! Asta a fost buna. hm pai cum facem atunci? sad.gif
Eu as indrazni sa ma mai machiez si oricum si eu fac poze cu telefonul.

Ah si ca tema ma gandesc ca poate ramane trandafirul ales de tine ca oricum nu a pus nimeni poza.
Rody
O mica incercare. Nu prea imi place, dar poate o sa mai incerc si altceva.




OaNa`
Wow Rody!  indragostita.gif

I like it!!!  w000t.gif

Rody
Mersi. Oricum eu nu-s lamurita cu dungile alea, dar am zis ca incerc asa. In general, fie imi fac dungile mai lungi si mai altfel pozitionate, fie o unesc pe cea de jos cu cea de sus. Dar, per ansambllu, cromatic mai ales eu zic ca am indeplinit tema. Hai pune si tu poza Oana. Incearca si tu ceva.
OaNa`
Da ai indeplinit tema! indragostita.gif

Aoleooo! Eu nu ma pricep. Ma machiez foarte rar si atunci  cu alb spre gri sidefat si cu putin negru. Deobicei doar cu creion si rimel.   biggrin.gif

Poate o sa pun intr-o zi.. 
Rody
Cred ca o sa mai aleg o tema si daca nu mai vrea nimeni sa posteze sau macar sa isi dea cu parerea o las balta de tot.

Tudor
aplauze.gif Ai facut o tema de nota 10!


Winu
Diana.
Foarte tare tema, dar nu ma incumet ca is plina de bube -inca- dar... dupa ce-mi trec ma baf si io biggrin.gif

"Incercarea" ta, Rozel, ma face sa ma gindesc la o frumoasa geisha. smile.gif
Rody
OOOO si eu care credeam ca nu mai posteaza nimeni si nici nu remarca vreunul topicul...
Mersi Win!
Dia, abia astept! Dar putem schimba tema, adica eu am pus asa ca eram singura pe aici. kiss.gif
Diana.
Noo, e prea misto sa renuntam la ea! smile.gif
Rody
Mi-am machiat un ochi in seara asta si am facut ceva poze, dar le postez maine ca mi-e somn.
Rody
Pozele de aseara. cred ca o sa mai incerc ceva ca nu prea sunt lamurita cu astea.







In realitatea arata mai bine parca decat in poze.
Diana.
Mistooo!!!! Tre sa imi caut boielele, ca nu`s unde le-am pus! laugh.gif
Rody
Boielele? Nu am mai auzit de cuvantul asta magindesc.gif biggrin.gif.
Abia astept sa vii si tu cu poze. biggrin.gif kiss.gif
Bia
Azi intru si eu in joc. Extindeti concursul pana pun si eu poze mai pe seara, ok? biggrin.gif
Rody
Da sigur! Poti sa pui daca vrei si din tema cu trandafirul ca acolo am fost singura.
OaNa`
 Rody clap3.gif  

Arata bine si in poze  indragostita.gif

Mi' se pare ca te avantajeaza culorile astea! Super!  indragostita.gif

Rody
Mersi Oana! esti o scumpa ca de obicei kiss.gif
Rody
Si vin cu modelul 2:







Globetrotter
QUOTE(Rody @ Sep 29 2010, 01:50 PM) *
Boielele? Nu am mai auzit de cuvantul asta magindesc.gif biggrin.gif .


Cred ca vine de la boiala/ a se boi. laugh.gif
Rody, imi place mult prima varianta. A doua mi se pare cam prea stratificata, dar e draguta. smile.gif
M-as baga si eu dar nu prea ma picep si nici n-am asa multe culori... unsure.gif
Rody
Da hai intra si tu si daca nu ai foarte multe culori. Eu avand o paleta coloristica mai mare am profitat, dar as fi incercat si daca nu aveam culorile respective.
Te astept cu poze. biggrin.gif
Tudor
M-as baga si eu dar nu am indemanare smile.gif



WINU
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.