Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Nume de animalute
Forum pentru femei - eLady.ro > Divertisment, Timp Liber > Animale de Companie
Pages: 1, 2
blondina
Sunt unii oameni care pun nume taaaareee ciudate animanutelor pe care le poseda  :P
Eu am avut un catel-lup pe care il chema Lord,dar a murit saracu..
O prietena are un papagal mic si pricajit pe care il cheama Samurai :D
tits_herbert
Am posedat doi hamsteri, dar s-au prapadit saracii sad.gif
ea era Jo, grasa si alba, el Yoyo, grena si slab si cu ochisori rosii si ii placea sa faca pipi in pat, al meu sad.gif
blondina
erau ca stan si bran  ???
tits_herbert
un fel de sad.gif
hai ca m-am intristat...
Oricum femelele la hamsteri sunt mereu mai mari ca ei biggrin.gif, si la mai multe specii
fortelady
ma declar posesoare de motani (Minou, Bandi, Roni) si de caini (Fredi si Tasha).
blondina
Era frumos,daca faceam un topic numai pentru pisicute,si sa se numeasca PlayDog biggrin.gif

Fortelady Tasha nu era maimutica aia din serialul cu dinozauri fluierat.gif
fortelady
QUOTE
Era frumos,daca faceam un topic numai pentru pisicute,si sa se numeasca PlayDog  :D

Fortelady Tasha nu era maimutica aia din serialul cu dinozauri  :fluierat:

dap. ea era, e o simpla coincidenta de nume
blondina
am inteles kiss.gif
Diana.
Eu am avut-o pe Judy (strigata de altfel in fel si chip) si acum pe Boni, cu porecla "zgaibuta".
smile.gif
blondina
Giudi tongue.gif
Sa-ti traiasca Boni Diana kiss.gif
Diana.
Saru-mina! smile.gif
Tu nu mai ai nici un prieten necuvintator?
blondina
Nu am,ca ai mei nu ma lasa sa aduc acasa animalute.. sad.gif
elly
Deocamdata nici eu nu am pisicuta - toata viata am avut pisici acasa la mama la tara - dar aici la bloc mai greu sa-mi conving sotul! ei nu au avut niciodata animale! pana o sa se pomeneasca cu una in casa, doar n-o arunca afara? fluierat.gif
bertha
Am o pereche de perusi (Coco si Tzutzi), dar am mai avut de-a lungul timpului si altii pe care-i chema: Kiki, Gushi, Lia.
b_unica
1. O pisica persana = Bufli (pentru ca e mereu imbufnata)
2. Un pui de lup = Bisou (intinde boticul la pupat)

tongue.gif si fetita mea, Alexa, care se declara frati cu cei de mai sus...
catalina77
Bunica-mea are un motan pe care-l cheama Gutza ohmy.gif (si-a batut tata joc de el) si caruia i se mai spune si Gogu. :evil:
Saracul e foarte inteligent si pot sa va spun ca raspunde intr-adevar la nume...la amandoua. ohmy.gif
cygnus
Sunt fericita posesoare a unui catelus de talie mica, negru cu pieptul alb si este un membru "marcant" al familiei noastre.
medeea2004
"purcelusa" mea de guineea este alba cu pete gri si ... are doua nume, J.lo datorita funduletului mare rusinosul.gif si este o scumpa, dar si Scrycea...asa a fost sa fie!
Flory24
ce ziceti de FANTA?

asa si-a botezat o vecina catelusa...vb serios .

ce nebuna laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Diana.
Pun pariu ca e portocalie nazdravana... laugh.gif
someday
eu am un caniche pitic alb ! e un scump are 10 ani si cum altfel putea sa-l cheme decat PUFI! tongue.gif
Ala80
pe pisu meu il chema dobby, ca pe spiridusul din Harry Potter I. smile.gif
albinuza
pe beshtiutza mea... adica dalmatian..... o cheama RONA. biggrin.gif ubeste mamape fata de nu mai poate
biggrin.gif indragostita.gif
Meg
estifftopic.gif Albinutzo, eu citesc de fiecare data 'Nume de albinutze' in loc de animalutze! asta pentru ca arata cam..
Topic: Nume de animalute
Autor: Albinutza

blink.gif
megy
buna sunt noua pe acest forum !numele cateluslui meu lau pus crescatori era deja scris in pasaport si am preferat sal lasam asa cu toate ca mi se parea ciudat!as fi vrut altfel !catelusul meu se numeste irko!miar fi placut bart sau bady.va salutam cu drag!
splendora
hmm... pisici
- masculi - Mixou, Pielicica, Felix, Trujilio
- femele - Maricica, Pupus

Epuri

-masculi - Conejito, Tache
-femela - Malinkaya Zaietzka
midnight
Pe pishicul meu cel negru negru cu steluta alba'n piept, cand duios cand dus cu pluta, il cheama Jethro smile.gif
Am mai avut catzeluse in trecut, Hetty si Blackie, un motan siamez pe nume Misha etc. Insa eu am vrut neaparat Jethro pentru ca e parte din numele trupei mele preferate zapacitul.gif
Oricum, bestia se ridica la inaltimea numelui wink.gif
ZIBBA
In trecut am avut 2 pisici birmaneze,adica Domnul Jardel(botezat asa ca avea labutele "cu manusi"negre precum fotbalistul cu acelasi nume) si Doamna Lolita.
Acasa in Romania am 3 caini:Dino,un ciobanesc german,Yara(pe numele de scena,Endorra Watercrazy)-Labrador si un pui de-al lor,Nero.
Aici cu mine o am pe Puffy(in acte Puffy Manhattan),un setter irrlandez smile.gif
Kitten
pe motanelul (motanoiul de fapt) meu il cheama Booboo ... initial il chema Tommy dar s-a schimbat in timp numele laugh.gif
arissuca
Pe motanelul meu il cheama Tomitza (e simpatic foc, frate-meu l-a "botezat" acum 4ani, eu as fi vrut sa-i dau alt nume dar a ramas cu asta).

Noua achizitie e un puiut de hamster foarte gainer, il cheama Toader laugh.gif (da, stiu, ciudat nume pt un soricel) dar frate-meu ii spune simplu "soarec" ("Ce mai face soarecu'?).

Am avut demult la tara, cand eram o copila, un motan pe care bunica-mea l-a botezat... Gavrila! De fapt, eu ma tot agitam pe langa bunica, D-zeu s-o ierte, care era teribil de ocupata in ziua respectiva si o bombardam cu diverse intrebari, ultima mea preocupare fiind "Mamaie, ce nume sa-i punem motanelului?" Bunica, saraca, avand o groaza de treburi pe cap dar nevrand nici sa ma repeada, fara sa se intoarca imi raspunde scurt "Gavrila" . Bineinteles ca dupa un scurt moment de uimire ne-a lovit pe amandoua un ras nebun si Gavrila i-a ramas numele. Unchiul meu (de la oras) il alinta Gaby, ca i se parea prea de tot ca sa-l strige Gavrila.

A! si am mai avut pe atunci si un puisor de gaina care se tinea tot timpul dupa mine (ma credea maica-sa laugh.gif ) si pe care toata lumea il striga Chiscuila.
Philia
hmm...
caine-patrocle
alt caine-laika
motan-gaby (coincidenta arissuca biggrin.gif )
alt motan-mauricio biggrin.gif
ciucinica
am avut 2 catei..fetita (HAILY) si baitu' (SAMSONICA)

stau la bloc si nu i-am mai putut tine pe amandoi, deja crescusera mari....
TeoRBD
Dati-mi pls niste nume pt fetitze de porcusori crying.gif
dr_wise
Frumoaselor, pe vremea cand lucram in turism...si ce bine era....aveam un client fidel hotelului, fost general de politie, el era cat un munte, cainele "marca" chuwawa (asa se scrie?!), iar pe caine cum credeti ca-l chema???? Sumo!
TeoRBD
Se scrie CHIHUAHUA, ador rasa asta...sunt niste jucarioare vii indragostita.gif
senada
Am doua pisici,una se numeste Kira iar cealalta Luna.
TeoRBD
Porcusoarele mele de Guineea, in varsta de 2 luni, se numesc Belle si Suzi indragostita.gif
Ice_qween
Pe motanul meu il cheama Aby(de la Abraham) smile.gif
contraste
Michi (mama - aproape 21 ani), Cipi (aproape 13 ani), Păpuşa 2 ani şi 2 luni
Laura34215
Si eu detin una bucata motan pe nume Tzitzi. Am ales sa-i pun un nume care contzine "tz" pentru a-i atrage atentia cand il strig. Mi-au spus prieteni ca pisicile reactioneaza la nume care contin "sh" sau "tz". Asa ca l-am numit Tzitzi. Si chiar raspunde. E atent de fiecare data cand il strig. Numa' ca nu ma asculta cand ii spun sa nu mai faca boacane. laugh.gif
Cathar
Pisicuta Sarra. Alintata si Saratel sau Saratica. Sau cand face nebunii, pur si simplu, Magareata.
@laura: animalutele reactioneaza in general la nume scurte, de doua silabe, foarte sonore. Animalutele de la mama au fiecare in dotare nume bi-silabic (ma refer la numele cu care sunt strigati, in acte au niste minunatii de nume)
mony_k
buna,sunt noua pe aici smile.gif
am avut o pisicutza pe care am pierdut`o,cred ca mi-a luat`o cineva de pe scara cand intr-un moment de neatentie ea a iesit din casa,si dupa cativa ani am vazut cum o papau cainii sad.gif( pentru ca cei ce au luat`o au dat-o afara unsure.gif ...o chema "fetita",era fetita mamei mele,ea i-a dat numele asta smile.gif

in prezent am o pisica micuta dar inca nu stiu ce nume sa ii pun,nici macar la pis pis nu reactioneaza,am luat`o de la un mos si cred ca ala nici nu o baga in seama mad.gif
fortelady

welcome.gif mony_k!
Diana.
Si speram sa te simti bine la noi! floricele.gif
mony_k
multumesc pentru tot,si eu sper sa ma simt bine smile.gif kiss.gif
FluturasCuReactie
pisicului o sa-i pun numele gheara....phillipe gheara biggrin.gif
Meg
Doamne apara-ma si pazeste-ma.. ce ii faceau? o papau? evilmad.gif

kalua
Pisica, nume Maui.
jenyk
Detin una bucata caine, bichon maltez, pe nume Jessy !
Fanny
Niste colege de la serviciu au luat in grija doi pui de pisica abandonati prin institutie. Unul a apucat sa fie adoptat inainte sa fie botezat de grup. Al doilea insa va fi luat acasa abia dupa ce-si termina tipul care l-a 'rezervat" de renovat casa. O sa-l ia cu tot cu numele pe care i l-au gasit cativa oameni sturlubatici: Eugen! laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.