IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> De ce m-am indragostit de el?
amalia_25
post Nov 3 2006, 10:22 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 3-November 06
Member No.: 676



Nu stiu cum sa incep...sunt pe cale sa ma casatoresc cu prietenul meu, cu care am trait si traiesc (cred) inca o poveste de dragoste extrem de frumoasa...Numai ca uite, DUmnezeu stie de ce, de la o vreme (cam multicica) simt ca m-am indragostit de un alt barbat. AM toate simptomele acestei boli nenorocite: ma gandesc la el tot timpul, il visez, zambesc ca o idioata ori de cate ori il vad...Nu vreau sa simt asta, chiar nu vreau! as vrea sa mi-l scot din suflet si din creier ca pe un ghimpe si sa ma intorc la viata mea, la rochia de mireasa, la viitorul frumos pe care as putea sa-l construiesc cu logodnicul meu. Ma simt ...tradata, tradata de mine insami, dezamagita de mine, oare sa fiu asa de imbecila, asa de slaba, asa de labila incat sa ma-ndragostesc ca la 13 ani cand am langa mine un om minunat, de care am fost tot la fel de-ndragostita acum cativa ani? ce mi se intampla? e grav doctore?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 3 2006, 10:29 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/welcome.gif) Amalia !
Eu nu am trecut prin asa ceva si mi-e greu sa iti dau un sfat...
(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/friends3.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Nov 3 2006, 10:35 PM
Post #3





Musafir






S-ar putea sa nu fie asa grav cum iti imaginezi tu. Depinde foarte mult de cum alegi sa gestionezi situatia. Pt ca in mod sigur exista o "situatie". Poate ca gandul unei relatii stabile, caldutze si al unui angajament permanent te sperie mai mult decat accepti tu sa constientizezi. S-ar putea chiar sa nu fii pregatita pentru acest pas.
Am observat ca de multe ori femeile au tendinta sa isi saboteze fericirea atunci cand lucrurlie par sa mearga defapt foarte bine.
Pana una alta eu zic sa tzii bine de "frumoasa ta poveste de dragoste" si sa ne dai mai multe amanunte despre acest barbat de care crezi tu ca esti indragostita. El e interesat de tine? S-a intamplat ceva concret intre voi? Ce calitati pe care nu le gasesti la partenerul tau le are acest barbat? Details pls
Go to the top of the page
 
+Quote Post
amalia_25
post Nov 3 2006, 10:45 PM
Post #4


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 3-November 06
Member No.: 676



QUOTE(angeldust @ Nov 4 2006, 02:35 AM) *
S-ar putea sa nu fie asa grav cum iti imaginezi tu. Depinde foarte mult de cum alegi sa gestionezi situatia. Pt ca in mod sigur exista o "situatie". Poate ca gandul unei relatii stabile, caldutze si al unui angajament permanent te sperie mai mult decat accepti tu sa constientizezi. S-ar putea chiar sa nu fii pregatita pentru acest pas.
Am observat ca de multe ori femeile au tendinta sa isi saboteze fericirea atunci cand lucrurlie par sa mearga defapt foarte bine.
Pana una alta eu zic sa tzii bine de "frumoasa ta poveste de dragoste" si sa ne dai mai multe amanunte despre acest barbat de care crezi tu ca esti indragostita. El e interesat de tine? S-a intamplat ceva concret intre voi? Ce calitati pe care nu le gasesti la partenerul tau le are acest barbat? Details pls


Asa mi-am zis si eu, ca trebuie sa fie vreo teama de angajament, ca asa se spune c-ar avea femeile moderne, si poate asta chiar e, mai stii? "Celalalt" e ...de fapt nici nu mai stiu cum e, pt ca de-acuma cred ca am ajuns la faza aia la care il vreau pur si simplu,fara sa mai stiu de ce, sunt beata dupa el, da, e un om minunat, foarte foarte inteligent, fascinant, surprinzator, diferit, dar si logodnicul meu e minunat, e cel mai frumos barbat pe care l-am vazut vreodata in realitate (serios), are umor, e inteligent, ambitios, dulce...nu s-a intamplat nimic intre noi, dar cre'd ca si el simte ceva, cred cel putin. te-am almurit, nu ? revin alta data cu mai multe amanunte, parca m-ai mai linistit cu raspunsul tau...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Nov 3 2006, 10:49 PM
Post #5





Musafir






M-am mai linistit si eu (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)
Uite am descoperit pe aici un topic mai vechi care ar putea avea legatura oarecum cu ce povestesti tu ( da un click AICI )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Nov 3 2006, 11:08 PM
Post #6





Musafir






Nu sunt doctor,nici nu stiu daca sfatul meu e bun de urmat...dar imi voi exprima totusi parerea...
Casatoria e un pas important in viata,implica pe langa multe altele pe care le stim cu totii si iubirea,cat de cat siguranta ca cel ales e si cel iubit.Eu as spune sa te intalnesti cu cel de care spui ca te-ai indragostit,sa il cunosti mai bine,sa vezi daca intradevar simti ceva pentru el sau te ametesti singurica.Sa nu iti fie teama sa urmezi ceea ce te indeamna inima....poate ar trebui sa reevaluezi si relatia cu prietenul tau...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Nov 4 2006, 03:04 PM
Post #7


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Amalia_25, din fericire pentru noi, lumea este plină de bărbaţi interesanţi, īncāntători, iar īntamplarea face ca tu să cunoşti doi dintre ei īntr-o perioadă comună.
Că te-ai amorezat ... bravo ţie! Totuşi, soţul īl alegi cu capul, fiindcă pasiunile trec mai repede decāt viaţa īnsăşi. Căsătoria īşi propune viaţa.
Sunt convinsă că această pasiune bruscă, izvorātă dintr-o admiraţie de necontestat, se va stinge mult mai repede dacă reuşeşti să conştientizezi că acest al doilea bărbat este unul oarecare. Oricātă lumină feerică ai vedea īn jurul lui acum, n-ai voie să dai ce ai īn mānă pentru o zburătoare de pe gard. Orice pasiune, oricāt de intensă, este apă de ploaie dacă nu este reciprocă.
Alege īn cunoştinţă de cauză, cu responsabilitate, fără să regreţi vreodată decizia luată.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 03:02 AM