IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Exercitii Callanetics
Matra
post Dec 5 2007, 04:44 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 41
Joined: 4-December 07
Member No.: 2,774



Fetelor eu sunt noua pe forum la postari desi il citesc de ceva vreme si am vazut ca lumea e saritoare cu un raspuns.
As avea si eu o intrebare si anume daca stie cineva o sala in Bucuresti unde se fac ore de Calanetics.
E un fel de gimnastica de remodelare a corpului asemanatoare in linii generale cu Pilatesul, dar care am inteles ca are rezultate mai bune decat acesta.
Ma poate ajuta cineva?
Va multumesc!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Dec 23 2007, 07:35 PM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



QUOTE(Matra @ Dec 5 2007, 04:44 PM) *
Fetelor eu sunt noua pe forum la postari desi il citesc de ceva vreme si am vazut ca lumea e saritoare cu un raspuns.
As avea si eu o intrebare si anume daca stie cineva o sala in Bucuresti unde se fac ore de Calanetics.
E un fel de gimnastica de remodelare a corpului asemanatoare in linii generale cu Pilatesul, dar care am inteles ca are rezultate mai bune decat acesta.
Ma poate ajuta cineva?
Va multumesc!

wow! se mai face asa ceva??? eu am facut demult tare, cred ca aveam 17-18 ani, singura, dupa o revistuta. cred ca si acum mai stiu mare parte din exercitiile de picioare. este vorba de exercitii usoare dar cu f multe repetari (cam 100).
sincer, nu stiu daca se mai fac sau daca mai stiu multe persoane de asa ceva. dar stiu sigur ca functionau de minune.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Feb 10 2008, 05:40 PM
Post #3


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Daaa, si eu am facut exercitiile astea prin liceu. Minunate, pt fiecare zona cu probleme!
Trebuie sa spun ca lor le datorez muschii mei fesieri si abdominali demni de toata admiratia...daca nu ar fi sunculitele care ii acopera (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)

Cred ca ar fi o buna idee sa am reapuc de acele exercitii (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Nu cred ca exista o sala unde sa se faca, dar daca mai ai revista (eu am pastrat-o!), nu e o idee proasta sa le faci la tine acasa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Feb 27 2008, 01:44 PM
Post #4


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Fetelor, vreau si eu sa stiu despre aceste exercitii... Eu nu am auzit de ele. Aveti vreun site cu descriere, ceva? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 27 2008, 01:57 PM
Post #5


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pina deseara o sa punem materiale despre callanetics si video cu ceva exercitii Callanetics pe site. Promit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 27 2008, 04:05 PM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Revin cu un update:
Exercitii Callanetics
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Feb 27 2008, 04:10 PM
Post #7


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Love you Maat! (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 27 2008, 04:13 PM
Post #8


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



SI CU INCA UN UPDATE: Cardio Callanetics

Am promis. Promisiunea facuta, datorie curata. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Feb 27 2008, 04:47 PM
Post #9


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Eu totusi nu inteleg cum te fac exercitiile astea sa arati bine. Mi se par asa de incet si relaxat facute... Poate sunt eu mai toanta, dar asta e parerea mea. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Matra
post Feb 27 2008, 04:58 PM
Post #10


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 41
Joined: 4-December 07
Member No.: 2,774



QUOTE(Maàt @ Feb 27 2008, 05:13 PM) *
SI CU INCA UN UPDATE: Cardio Callanetics

Am promis. Promisiunea facuta, datorie curata. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)



Maat ce ai pus tu ca link reprezinta doar o varianta a Calaneticului original, fiind combinate cu posturi din pilates. Eu mi-am comandat de pe amazon cartea lui Callan Pinckney si sunt un pic altfel.
Insa nu asta-i baiul.
Eu as vrea sa fac totusi la sala sub supravegherea unui instructor si de asta intrebam daca stie cineva o sala in Bucuresti. Ca dupa carte doar nu am garantia ca le fac corect.
Oricum linkurile tale sunt bine venite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 20th September 2024 - 10:47 PM