Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce filme ati mai vazut?
Forum pentru femei - eLady.ro > Hrana pentru Minte si Spirit > Cultura > Film si Teatru
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Laryss_A
Si mie mi-a placut foarte mult cum a jucat George Pistereanu insa am fost un pic dezamagita sa aflu ca acel tic pe care-l are in film il are si in realitate. Mi s-ar fi parut cu adevarat special ca joc actoricesc sa isi "fabrice" atat de credibil ticul ala. Oricum, ii vine manusa rolul.
citystella
Wanted si Valentine's Day am vazut si eu, foarte interesante. Wanted chiar de doua ori.
Am inceput filmul Date Night. Sa vad cum e si va spun si voua. Vizionare placuta la ce vizionati.
citystella
Am terminat de vazut filmul Date Night. Super film. A inceput ciudat, de am crezut ca e un film plictisitor, o povestioara de cum mai traiesc americanii, dar de la un moment dat lucrurile i-au o intorsatura interesanta, si acest "cuplu plictisitor din New Jersey" cum isi spun, traiesc la maxim o aventura a altui cuplu care a furat un card care contine poze incriminatoare a unor oameni rai. Vedeti filmul, merita. smile.gif
Mi-au placut aceste expresii:
"anything you do it i'm doing with heals"
"zip your face"
"zipit skippy"
"zip your vagina"
"i do it again...i choose you every time"

Iar felul si maniera, plus momentul in care o spun face filmul atractiv.
Vizionare placuta. smile.gif
citystella
In asta seara am urmarit : The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor
citystella
Tocmai am vazut cel mai dragut film: Falling Up http://www.youtube.com/watch?v=A_idyt7XUR8
citystella
Expresii din filmul Falling Up:


"I now his name, his writing my check"

"I know I look like a fighter but I'm really a pussycat"

"Leave this for the shrink"

"You are young, you have all your teeth"

Diana.
Hachiko: Povestea unui ciine. Titlu original: Hachiko: A Dog's Story (2009)
Un film despre un om si un catel. N-o sa va spun decit atit despre Hachi: vedeti-l.


Corina
Doamne, cat am putut sa plang la filmul asta! Ai dreptate Diana, merita vazut, un film de nota 10!
Diana.
Eu sint un om care plinge rar, mai ales la filme... Insa de data asta nu -am putut tine.
citystella
Eu am vazut : It's complicated : Our family weddyng :
Jo-Anna
Anger Management
Teocris
Am vazut doua filme care m-au impresionat pana la lacrimi
Beloved
Constantin si Elena
Diana.
O sa le caut si eu, Teo, daca zici ca ti-au placut. smile.gif
Teocris
Asa sa faci Diana. smile.gif Merita vazute!
Diana.
Am revazut de dimineata, pe TCM, Podurile din Madison County.

Si mi s-a parut de data asta mult mai bun decit prima data cind l-am vazut...
melcri
Urmariti Nevasta perfecta pe Hallmark/m-a prins
citystella
Eu am terminat de vazut : My Life in Ruins
Diana.
A fost simpatic My Life in Ruins. smile.gif

Scena favorita din Podurile din Madison County.

citystella
Da foarte fain filmul. Mi-a placut mult. indragostita.gif

Iar Podurile din Madison County mi-a placut mult cand l-am vazut. Foarte profund.
Jo-Anna
am sa caut si io filmele astea , acum sunt curioasa..
kryss_10
Saptamana asta am vazut Nine dead.
Jo-Anna
A chiar am uitat sa scriu aici , am vazut filmul ala cu podurile .. f trist...
Si filmul cu grecia si ruinele ... o fost okay
citystella
Doua filme foarte speciale. Mie mi-au placut enorm. indragostita.gif

citystella
She's Out of My League. E bun de vazut, de baieti.
citystella
Ladyhawke Letters to Juliet
Jo-Anna
Am vazut ieri "the Back up plan" cu J Lo ... boring si Jennifer Lopez nu are nici un pic de talent ... beh
citystella
QUOTE(Jo-Anna @ Jul 6 2010, 02:53 AM) *
Am vazut ieri "the Back up plan" cu J Lo ... boring si Jennifer Lopez nu are nici un pic de talent ... beh



Vreau si eu sa-l vad. Mie imi place de ea. smile.gif
citystella
Am reusit sa vad azi The backup plan. Mi-a placut, mai putin scenele exagerate.


http://www.youtube.com/watch?v=8FZuNElrx7A

Tudor
QUOTE
Embedding disabled by request

asa ca va dau direct linkul de pe Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=jqxENMKaeCU

Sper sa reusiti sa-l vedeti HD altfel se pierd din detalii destul de mult. In opinia mea e cel mai tare film despre natura, despre pamantul nostru facut de Dumnezeu in 7 zile(zile de-ale lui, mii de secole dupa calendarele noastre). Sunt niste imagini incredibile, aveam impresia ca sunt trucaje la inceput si nu-mi venea sa cred ca sunt reale! Atat de frumoasa este planeta noastra?
Filmul poate veni si in completarea topicului deschis de Diana: Micile placeri ale vietii
citystella
Dar e filmul complet Win-win. Ma duc sa-mi iau ceva de mancare si ma uit. evo.gif
Tudor
QUOTE(citystella @ Jul 11 2010, 01:58 PM) *
Dar e filmul complet Win-win. Ma duc sa-mi iau ceva de mancare si ma uit. evo.gif


E complet, pofta buna Stella smile.gif

Eu tocmai m-am uitat la o comedie draguta si romantica din 2006 de care nu stiam.

citystella
Am vazut filmul Win-win. Eu mai vazusem unul asemanator produs tot de Home. Foarte frumos. Interesant. Imi plac mult genul acesta de filme, documentare. Foarte frumos imbinate, si captivante.
citystella
Elvis Has Left the Building
Jo-Anna
Robin hood - cu Russel , f fain ,nu exact la ce ma asteptam ,dar bun smile.gif
Teocris
Magnolii de otel - un film despre dragostea si sacrificiul unei mame. Un film mai vechi, fara efecte speciale, insa bun de vazut. Nota 8 primeste de la mine.
Teocris
Azi am vazut doua filme emotionante. Nu era cazul sa le vad pe amandoua azi, insa daca tot am fost singura acasa...
Dear John
Message in a bottle

Amandoua cu final nesteptat, amandoua despre dragoste, amandoua primesc 9 de la mine.
Diana.
Message in a bottle mi-a placut si mie tare! Eu am vazut Razboiul mireselor, Simpatic insa nu m-a dat pe spate. smile.gif
OaNa`
Eu am vazut :

It's all gone
http://www.youtube.com/watch?v=g5K6pIez5P4

The last song

http://www.youtube.com/watch?v=joCwQ2pjfjw

citystella
Alfie:
Ciresica
In ultima vreme am vazut 2 filme superbe:
Hachi: A Dog's Tale din 2009, despre devotamentul si iubirea unui caine pentru stapanul sau. Este dupa caz real si joaca Richard Gere in rol principal. Am plans. Vi-l recomand. dog.gif

Desert Flower, tot caz real, despre o fetita somaleza care ajunge in Londra si isi face viata aici. Este dur filmul si cu ocazia asta am aflat si eu despre una din cele mai barbare traditii din Africa: circumcizia feminina. mad.gif Astfel de lucruri se mai intampla si in zilele noastre.
Cindy
Eu am vazut azi Sex and the City 2 smile.gif
Sunt foarte funny aventurile din Abu Dhabi, Samantha este senzationala cu tot cu pilulele ei cu hormoni si sfortarile de a-si pastra libidoul la nivel inalt, in lupta cu menopauza, cuceririle obisnuite deja, arestul pe plaja cand incerca sa faca sex si prezervativele zburate in piata araba cu tot cardul amenintator de barbati pe ea, dupa ce i-au rupt geanta Birkin "comerciantii ilegali" morderis.gif, Carrie setata pe "work on the sparkle" in casnicia cu Big, mamicile Miranda si Charlotte, cu dadaca ei fara sutien si sani saltareti, care de fapt s-a dovedit a fi in tabara cealalta. laugh.gif
Mie mi-a placut, e funny. Ah si tzoalele, garderoba incapatoare a lui Carrie indragostita.gif, luxul...
Dore
Am văzut, amestecat ca de obicei, "Inception", "Desculţ īn parc", "Naşul", "GrownUps", cāteva episoade din sezonul 2 din "Stargate" şi aproape finalizat revederea sezonului 3 din "How I met your mother".

Sunt bolnavă de filme blush.gif
citystella
Dore pupaceala.gif

Nu am reusit sa vad cel de-al doilea film Sex and the city. Dar abia astept. smile.gif

Cindy
QUOTE(Dore @ Aug 8 2010, 04:08 PM) *
Am văzut, amestecat ca de obicei, "Inception", "Desculţ īn parc", "Naşul", "GrownUps", cāteva episoade din sezonul 2 din "Stargate" şi aproape finalizat revederea sezonului 3 din "How I met your mother".

Si eu urmeaza sa vad "Inception", cred ca azi sau maine. Cum ti s-a parut?

QUOTE(citystella @ Aug 8 2010, 04:40 PM) *
Nu am reusit sa vad cel de-al doilea film Sex and the city. Dar abia astept. smile.gif

Neaparat! smile.gif Si sa ne spui impresiile!
citystella
happy.gif Sigur ca da, Cindy. kiss.gif
citystella
Revazut Babel:
Diana.
Remember Me (2010) - Aminteşte-ţi de mine
Distributie Remember Me: Emilie de Ravin, Robert Pattinson
Regie Remember Me: Allen Coulter
Un film de nota 9,99 dupa parerea mea. Merita vazut, fara indoiala.






Am revazut si Zimbet de Mona Lisa.





Desi nici Pattinson, nici Roberts nu se numara printre actorii mei preferati, filmele au fost extraordinare.
citystella
Doua filme foarte interesante. As vrea sa le vad si eu. smile.gif
Diana.
Cop Out (2010) cu Bruce Willis. Slab. Dar nu doar, slab, ci slab rau de tot. smile.gif
citystella
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.