Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Parfum de femeie
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Frumusete, Moda > Bijuterii, accesorii, parfumuri.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
pescarush
QUOTE(dizzye @ Nov 29 2007, 09:31 AM) *
iloveelady.gif biggrin.gif buna!
parfumelu meu de suflet e Estee Lauder Plesures Intense wub.gif


dizzye friends3.gif Pleasure Intense e si favoritul meu. asta mi se potriveste cel mai bine, din cate am incercat.
lxn
Eu ador parfumul Bvlgari Woman Classic, sunt pur si simplu innebunita dupa el. indragostita.gif
Miracle e de asemenea foarte fain. Am si Attraction de la Lancome insa mi se pare destul de tare, prefer mirosurile suave.

dizzye
pescarush, kiss_girl.gif ! eu visez sa-mi iau si lotiunea de corp..sau gelul de dus! sigur o sa stau atunci cu orele sa ma cremuiesc ..auzisem ca o lotiune de corp de la vichy miroase a zambile ( o nota de la plesures intense), dar se pare ca s-a discontinuizat sad.gif ...

lkn, am vazut atatea casete la bulgari..si au apa de toaleta sau apa de parfum plus gel de dus, lotiune de corp, deodorant(depinde de caseta) la pretul parfumului..in perioada asta sunt multe casete, pana si la estee lauder am vazut pure white linen (inca unu din parfumurile preferate, l-am avut asta vara si acum l-a primit mama cadou)

miracle l-a avut mama, si nu pot sa zic ca ma mi se potrivea, dar e un parfum placut..imi place mai mult miracle so magic, varianta mai dulce; attraction l-am vazut dar inca nu l-am testat
pescarush
am eu si body lotion Pleasure Intense, dar nu prea am rabdare sa stau sa ma cremuiesc pe tot corpul.
parfumul mi s-a terminat acum, trebuie sa merg sa-mi iau altul.
dizzye
QUOTE(pescarush @ Dec 1 2007, 02:50 AM) *
am eu si body lotion Pleasure Intense, dar nu prea am rabdare sa stau sa ma cremuiesc pe tot corpul.
parfumul mi s-a terminat acum, trebuie sa merg sa-mi iau altul.

daca te duci in parfumerie, sa incerci si editia limitata de la Very Irresistible -Rose Centifolia..sunt curioasa cum ti se pare
si vezi sa nu aiba caseta la plesures intense..eu n-am vazut, dar cred ca au
bebe_maria
Am mai descoperit
si indragostita.gif
Cleo
nu vad pozele de la bebe
ca de obicei!

pt c-am stat sapatamana trecuta intr-un aeroport 5 ore in plus fata de cat era prevazut...am puricat free shopurile si mi-am luat Romance de Ralph Lauren si vanzatoarea m-a imbiat cu ceva parfum de la Moschino si pe care l-am luat si din politeze laugh.gif si pt ca pare dragutel. Apoi m-au cadorisit cu un al 3-lea parfum pt cumparaturi. Asta e o mizerie laugh.gif
Bia
QUOTE(bebe_maria @ Dec 3 2007, 05:47 AM) *
Am mai descoperit
si indragostita.gif


Bebe, sunt dulcege parfumelele astea? indragostita.gif Ca asa par dupa ambalaj... magindesc.gif
Asta ca sa ma duc val vartej sa incerc si eu...
walpurgik
Detin un hot couture, givenchy, pretty dulce, e dragut.
divi2007
bia Miss Dior Cherie e dulce l am incercat odata m a atras in special sticluta e deosebita de celalat nu stiu cum e .
Bia
QUOTE(divi2007 @ Dec 16 2007, 11:08 AM) *
bia Miss Dior Cherie e dulce l am incercat odata m a atras in special sticluta e deosebita de celalat nu stiu cum e .


Multumesc, Divi. smile.gif O sa ma duc sa le incerc. Aveti idee daca se gaseste la noi parfumul Pacha? nesigur.gif
Altheea
QUOTE(bebe_maria @ Dec 3 2007, 05:47 AM) *
Am mai descoperit
si indragostita.gif

miss dior cherie imi place f mult, acum am scotocit prin geanta sa-l mai adulmec putin biggrin.gif . il am de vreun an si ceva si tot nu m-am plictisit de el, si-a pastrat locul in my top 5:

1. Coco Mademoiselle - Chanel - pt mine e....definitia parfumului
2. Dior - Pure Poison , purtabil oricand, vara, iarna, zi sau seara
3. Euphoria - Calvin Klein
4. Miss Dior Cherie
5. Clasique - Jean Paul Gaultier

de ceva vreme ma tot uit lung la Ferre. nu stiu, am ajuns la o varsta cand imi plac parfumurile clasice, mai feminine. inainte eram innebunita dupa cele fresh si nu vroiam decat parfumuri verzi...se pare ca pe parcurs se mai schimba gusturile
biggrin.gif
bebe_maria
E dulceag si Princess, e mai nou aparut... intre timp am descoperit si Coco Mademoiselle si sunt de acord e superb indragostita.gif, cred ca mi-l aduce mosul smile.gif (unde mosul=eu closedeyes.gif )
Altheea
QUOTE(bebe_maria @ Dec 20 2007, 03:47 PM) *
E dulceag si Princess, e mai nou aparut... intre timp am descoperit si Coco Mademoiselle si sunt de acord e superb indragostita.gif, cred ca mi-l aduce mosul smile.gif (unde mosul=eu closedeyes.gif )

da da daaa, nu o sa-ti para rau, promit solemn! acum ca mi-ai dat ideea ca mosul....mai am un degetel din mademoiselle....hmmm
walpurgik
Eu n-am decat Chanel no 5, o sa-mi bag nasu' si-ntr-un Coco sa vad daca ma fascineaza ca nu mai stiu cum miroase. Incep sa ma obisnuiesc cu Hot couture si parca imi place mai mult ca la inceput.
Azi am primit un parfum Mont Blanc, dulce, cu note orientale.
As dori un parfum care sa ma invaluie in fascinatie... o sa-mi pudrez nasucu' prin duty free cu ceva, poate descopar minunea. Multa lume e innebunita dupa Wish de la Chopard, unii zic ca seamana cu Angelul lui Mugler. Parfumurile astea 2 sunt parca ceva mai dure, cu un miros ce iese din sfera comunului.
roxanica10
Wish-ul se confunda usor cu Angel-ul. Eu una nu mai sunt asa de prietena cu aromele astea tari. Cand simt prin metrou, mi se face rau.
Cleo
parca m-am plans saptamana trecuta pe la toate topicele unde-am scris cum am stat eu 5 ore in aeroport si-am invatat marfa din duty free pe de rost? deci nu mai repet laugh.gif

am mirosit si eu faimosul Angel, nu mi-a placut.
Imi plac parfumurile floral fresh. deci un soi de fresh putin indulcit smile.gif
Altheea
Wish e ca o varianta mai slaba a lui Angel, am trecut si eu prin perioada Angel dar nu a durat decat 50ml tongue.gif . tot de la chanel m-ar tenta Allure sensuelle, aduce destul de mult cu madmoiselle numai ca e mai dulce parca, un pic spre oriental.
si cele orientale imi plac f mult, Opium e piesa de baza in colectia mea pt seri de iarna, ca si Cinnabar de la Estee Lauder. Le folosesc mai rar, uneori imi place sa pun putin in apa cand fac baie. blush.gif sexylady.gif
Nimphetamin
Mie nu-mi plac nici Wish, nici Angel. Sun mult prea tari pt gustul meu...pardon, pt nasul meu blush.gif
Am avut si mi-a placut Deep Red de la Hugo Boss. Mai am un pic de Coco Mademoiselle, dar nu-mi cumpar altul cand il termin, ca deja miroase multa lume a el magindesc.gif

Si caut de ceva vreme un parfum pe gustul meu si nu gasesc sad.gif Am incercat Miss Diro Cherie si nici ala nu-mi place.

Mi-a placut Guerlain, dar sotul a zis ca miroase a baba, iar despre altul care mi-a placut - Love in paris d ela Nina Rici a zis ca e comun.
Si nush ce parfum sa-mi iau crying.gif
Altheea
QUOTE(Nimphetamin @ Dec 21 2007, 12:01 PM) *
Mie nu-mi plac nici Wish, nici Angel. Sun mult prea tari pt gustul meu...pardon, pt nasul meu blush.gif
Am avut si mi-a placut Deep Red de la Hugo Boss. Mai am un pic de Coco Mademoiselle, dar nu-mi cumpar altul cand il termin, ca deja miroase multa lume a el magindesc.gif

Si caut de ceva vreme un parfum pe gustul meu si nu gasesc sad.gif Am incercat Miss Diro Cherie si nici ala nu-mi place.

Mi-a placut Guerlain, dar sotul a zis ca miroase a baba, iar despre altul care mi-a placut - Love in paris d ela Nina Rici a zis ca e comun.
Si nush ce parfum sa-mi iau crying.gif


ai incercat pure poison de la dior? sunt la a 3-a sticluta smile.gif . Ferre mai este f dragut, am pus ochii pe el, l-am testat si persista f bine. mai poti incerca si lancome miracle forever
Nimphetamin
QUOTE(Altheea @ Dec 21 2007, 12:11 PM) *
ai incercat pure poison de la dior? sunt la a 3-a sticluta smile.gif . Ferre mai este f dragut, am pus ochii pe el, l-am testat si persista f bine. mai poti incerca si lancome miracle forever


Nu, pure poison nu, dar o sa vad...
Ferre este unul roz? Ca mi-a placut unul roz, se numea Rose si nu stiu de la ce casa e.
Miracle imi place f m, dar nu mi se potriveste.
Altheea
QUOTE(Nimphetamin @ Dec 21 2007, 12:56 PM) *
Nu, pure poison nu, dar o sa vad...
Ferre este unul roz? Ca mi-a placut unul roz, se numea Rose si nu stiu de la ce casa e.
Miracle imi place f m, dar nu mi se potriveste.

nu cel roz, e scos dupa cel de care vorbesc...il vezi aici ...
ferre

exista si roz dar cred ca este o editie speciala, l-am vazut si eu dar nu l-am incercat, mi-a inspirat miros de trandafiri si n-am avut curaj.....
Nimphetamin
QUOTE(Altheea @ Dec 21 2007, 01:16 PM) *
nu cel roz, e scos dupa cel de care vorbesc...il vezi aici ...
ferre

exista si roz dar cred ca este o editie speciala, l-am vazut si eu dar nu l-am incercat, mi-a inspirat miros de trandafiri si n-am avut curaj.....


Nu, nu miroase a trandafiri, chiar mi-a placut. Dar o sa-l incerc si pe asta magindesc.gif
Altheea
QUOTE(Nimphetamin @ Dec 21 2007, 01:29 PM) *
Nu, nu miroase a trandafiri, chiar mi-a placut. Dar o sa-l incerc si pe asta magindesc.gif

hmmm, poate o sa-ti placa si ma conving si eu sa-l iau desi de fiecare data zic ca nu-mi mai iau pana nu termin ce am zapacitul.gif
sa-mi spui parerea ta
kalua
A incercat cineva Chance de la Chanel? Eu am primit o mostra la ultima cumparatura la parfumerie, dar nu stiu pe unde am pus-o. nesigur.gif
Bia
QUOTE(kalua @ Dec 22 2007, 03:17 PM) *
A incercat cineva Chance de la Chanel? Eu am primit o mostra la ultima cumparatura la parfumerie, dar nu stiu pe unde am pus-o. nesigur.gif

Da, eu am incercat. Sincer nu-mi prea place. Mi se pare de vara si ara un miros cam fresh pentru gusturile mele, banal, fara personalitate. Cred ca din cauza ca-l foloseste o prietena care nu se machiaza imi inspira ca ar fi pentru o femeie banala. nusepoate.gif

A incercat cineva Happy Spirit de la Chopard?
roxanica10
Mie-mi place Chance-ul si l-am vazut purtat numai de femei frumoase. Mi se pare un parfum cu atitudine, dar nu suparator nasului si-l incadrez in aceeasi grupa cu Coco Mademoiselle (imi plac mult, dar pe altcineva).
Cleo
Eu in general nu ma omor dupa parfumurile Chanel. Mi-aduc aminte eram inca la Bucuresti in studentie si pe strada ...nu-mi mai aduc aminte, s-a deschis un mare magazin cu parfumuri. Aveau niste borcane imense in vitrina. Pe Victoria?? Exista asa ceva? Am uitat complet maica laugh.gif

Si-am intrat cu tupeu si pofta sa incerc parfumuri. N-aveam bani de-asa ceva dar am zis macar pt cand o sa am sa stiu ce vreau.
Vanzatoare tare draguta ... am inceput cu chanel nr 5 si reactia mea a fost 'cah!' ohmy.gif apoi chanel nr 9 era mai acceptabil, apoi am mai mirosit cateva de pe la alte case mari si deja bineinteles ca nu mai simteam nimic dar intr-un final am plecat parfumata de-acolo laugh.gif

am primit Allure. Dragut dar mult prea tare pt nasul meu. Deci probabil o sa-l dau cadou. Chance nu l-am incercat tocmai pt ca, dupa cum vedeti, am prejudecati smile.gif
Ala80
Allure e singurul care-mi place de la Chanel. wub.gif
Din pacate inca nu mi l-am luat. Poate la anu'...
Meg
ultimul pe care mi l-am luat eu.. bvlgari - rose esentielle. e fain! aduce a trandafir wink.gif
poliana
A venit mosu' cu unul din preferate..Amarige de Givenchy.Tot de la givenchy imi place very iresistible(cel roz),Organza,J'adore de la dior,Miracle de la lancome,Amor,Amor de la cacharel.............. indragostita.gif
Nimphetamin
QUOTE(Pink Lemonade @ Dec 22 2007, 04:28 PM) *
Da, eu am incercat. Sincer nu-mi prea place. Mi se pare de vara si ara un miros cam fresh pentru gusturile mele, banal, fara personalitate. Cred ca din cauza ca-l foloseste o prietena care nu se machiaza imi inspira ca ar fi pentru o femeie banala. nusepoate.gif

A incercat cineva Happy Spirit de la Chopard?


L-am incercat si nu mi-a placut deloc. Mi se pare f tare si deloc feminin magindesc.gif
Bia
Si eu care credeam ca e sweet si feminin dupa sticla si reclama... dry.gif
jenyk
Folosesc parfumuri cu esente mai indraznete,orientale,picante dar si in acelasi timp lemnoase ,ambrate.
Ce ma reprezinta..... MAGIC NOIR de la LANCOME , SAMSARA de la GUERLAIN, ALLURE de la CHANEL , ULTRAVIOLET de la PACO RABANNE,HYPNOTIC POISON de la CHRISTIAN DIOR ,SICILY de la DOLCE &GABANA .
kalua
Am inceput azi un 24 Faubourg de la Hermes, imi place enorm, e fin, pudros, cu note florale si ambra, fara a fi tare.
Fanny
Kalua, ce intelegi prin parfum pudros? nesigur.gif
Girl on the moon
Eu am primit cadou de la al meu iubitel un Prada Infusion d'Iris si un set Hypnose (ce include si apa de toaleta) de la Lancome.

De abia astept sa le incep indragostita.gif
kalua
QUOTE(Fanny @ Jan 7 2008, 12:35 PM) *
Kalua, ce intelegi prin parfum pudros? nesigur.gif


Miroase a pudra. laugh.gif Ceea ce n-a mai facut pana acum nici un parfum folosit de mine.
Fanny
laugh.gif uite numai la asta nu ma gandisem...
kary_pink
QUOTE(kalua @ Jan 7 2008, 01:18 PM) *
Am inceput azi un 24 Faubourg de la Hermes, imi place enorm, e fin, pudros, cu note florale si ambra, fara a fi tare.


Suna tare bine si daca e floral cred ca si miroase super fain, abia astept un shopping sa-l testez indragostita.gif

Eu am acum un Armani Code dar parca m-am plictisit de el mellow.gif
Altheea
in '92 am adulmecat intr-o revista frantuzeasca - L'Officiel - acest parfum CASSINI - by Oleg Cassini.

mai tarziu,cand am capatat oarecum acces la parfumuri l-am cautat,am intrebat, am rugat prieteni sa mi-l caute si nimic. pana de curand cand mi l-a gasit un prieten in state si mi l-a trimis, chiar 100 ml! . si parca simt ceva din mirosul acelei pagini glossy...chiar daca este mult mai tare in realitate. sotului meu nu-i place...cica miroase a parfum ieftin (probabil a fost f copiat si pana la urma cat se pricepe el ???) dar eu chiar ma simt bine cand il port, am in sfarsit parfumul la care visam de 15 ani indragostita.gif
sunt curioasa daca-l mai stie cineva?
Bia
Eu ma declar cucerita de Be delicious DKNY. Imi place mult si il folosesc cam de doua luni. rolleyes.gif Mi-am luat sticluta mica dar o sa urmeze si una de 100 ml. wub.gif
walpurgik
Eu am un body splash be delicious si-mi place dupa baie sa ma imparfumez cu el. Am cateva body splashes si mi se par variantele ideale de refreshment asa in timpul liber, spre rasfat; nu-s la fel de puternice ca parfumurile, insa au un miros subtil pe care imi place corpul sa il degaje la somnic, sub asternuturi.

Foarte dragut, Celine Dion, Enchanting. smile.gif
Bia
QUOTE(walpurgik @ Jan 9 2008, 12:17 AM) *
Eu am un body splash be delicious si-mi place dupa baie sa ma imparfumez cu el. Am cateva body splashes si mi se par variantele ideale de refreshment asa in timpul liber, spre rasfat; nu-s la fel de puternice ca parfumurile, insa au un miros subtil pe care imi place corpul sa il degaje la somnic, sub asternuturi.

Foarte dragut, Celine Dion, Enchanting. smile.gif


Walpu, de unde ai luat body splash-ul?
walpurgik
ametit.gif primit
Bia
Ca eu in Sephora n-am vazut. Era doar apa de toaleta...
Altheea
nimphe, sa stii ca ma tii pe jar, ti-ai gasit pana la urma parfumul special? de cate ori te vad ma gandesc la asta biggrin.gif....curioasa de mor

ahhh, ce off topic sunt...acu' m-am prins blush.gif
Nimphetamin
QUOTE(Altheea @ Jan 16 2008, 10:45 AM) *
nimphe, sa stii ca ma tii pe jar, ti-ai gasit pana la urma parfumul special? de cate ori te vad ma gandesc la asta biggrin.gif....curioasa de mor

ahhh, ce off topic sunt...acu' m-am prins blush.gif


nu l-am gasit crying.gif mad.gif
e drept, inca nu am mirosit toate parfumurile recomandate pe aici.
ma intreb cum o fi quisas quisas de la Lowe magindesc.gif
Altheea
nimphe.....chiar n-am vazut quisas quisas - Lowe . o sa incerc prin sephora, pe fragrancenet nu il aveau sa vad vreo mica descriere

tu unde l-ai vazut?
Nimphetamin
Pai toate revistele ii fac reclama.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.