Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Viata din Anii Mei
Forum pentru femei - eLady.ro > Divertisment, Timp Liber > Jurnale eLady.ro
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Rossana
De ce esti pesimista, Angel draga? Eu vreau sa se indragosteasca senatorul de ea ...Si copii sa fie impotriva...Dar el pana in ziua de astazi sa-i trimita trandafiri albi de ziua ei....

gata, m-am siroposhit de tot... angry.gif

Dar si eu de abia astept...smile.gif
dr_wise
Mey, eu chiar am vrut s-o intreb cum arata senatorul si daca exista si-o dna senator, dar am zis sa fac impresie buna si sa tac...da' acu' intreb! Era chipes nenea senatorul, cati ani avea, avea nevasta? Ca visez la o poveste de dragoste ca-n seriale!
fleurdelis
morderis.gif morderis.gif morderis.gif Hai ca v-am pus pe ginduri! Tre sa ma adun de pe sub compüter de ris! Dar da ati intuit voi ceva numai ca sinteti pe linga!

Ok... inca de a doua zi dupa ce nenea senatoru a plecat la servici si noi am ramas singuri acasa, am inceput sa exploatam cu minutiozitate fabuloasa lui casa!
Am urcat la etaj de unde am admirat minunata priveliste a marii Mediterane de pe terasa kilometrica a dormitorului care si el era imens...cel mai mare dormitor pe care l-am vazut vre-odata in viata mea...de baia de marmora cu jacuzi si alte multe chestii cu arhitectura in stil antic nici nu mai vorbesc. La etaj era un hol in forma de potcoava cu balustrada in jurul scarilor si dispuse sub forma de raze inca 4 camere cu baie proprie si terasa care mie mi se pareau tot imense, desi nu erau de aceeasi dimensiune cu dormitorul senatorului. Mobila si lucrurile erau de un bun gust desavirsit totul era foarte armonios in casa asta.
La parter era doar holul de la intrare, o bucatarie imensa si salonul in care se putea face un stadion olimpic...Argintarie, tablouri si statuete de o frumusete ireala si banuesc eu ca de o valoare pe masura. Gradina, era un adevarat rai cu gazonul si arbustii bine ingrijiti pe ici pe colo pietre de stinca si statuete de marmura asezate cu multa ingeniozitate...piscina era o nebunie, mare cit o piscina publica inconjurata de felinare si in interior luminata feeric seara mai ales era o splendoare. Si eu eram cea care beneficiam cel mai mult de tote astea, pentru ca ceilalti erau mai tot timpul plecati. Cel putin in timpul saptamanii senatorul nu era de vazut decit citeva minute dimineata, cind isi bea din fuga cafeaua si urindu-mi o zi buna se repezea pe usa spre masina care-l astepta afara...Copii lui: cel mare era foarte modest, poate asta se datora si faptului ca era foarte religios, purta peot si fesul acela crosetat, tot timpul cu biblia in mana, insa era de o politete si amabilitae rar intilnita...cel mic avea in jur de 17-18 ani si era un adolescent obisnuit dar totusi diferit de ceilalti adolescenti de virsta lui pe care ii intilnisem in Israel prin faptul ca mi se parea mult mai educat si simtit. El era cel cu care ma mai intretineam din cind in cind in dupamiezile cind venea mai devreme acasa si la un pahar de cola mai povesteam ce e in Romania, despre care el stia foarte putin si el imi povestea fel de fell de fleacuri pe care nu le mai tin minte...Intr-un cuvint era un adolescent tare simpatic. Totusi Stefan s-a plictisit curind de casa asta si nu mi se parea ca este prea in largul lui...desi avea tot ce-si dorea....chiar si acces la computer, abia astepta sa plece la internat sa fie in mijlocul copiilor de virsta lui. Asa au trecut citeva luni fara nici un conflict...si contul meu crestea vazind cu ochii pentru ca acum cheltuielile erau aproape nule si salariul dublu, in plus senatorul obisnuia sa aduca intodeauna de prin calatoriile din strainataturi cadouri pentru fiecare si ma blagosöovea si pe mine de fiecare data cu cite un parfum, incit nu mai stiam ce sa fac cu ele.
De discutat insa nu prea aveam timp decit scurt si la obiect, schimbam citeva cuvinte despre treburile casei si invitatii care trebuiau sa vina sau ce trebuia sa le servesc si cum, aveam la dispozitie masina cu care ma duceam la cumparaturi si cumparaturile le faceam intodeauna pe credit...In mare mi-a explicat el la inceput cam ce trebuie cumparat iar restul era totul la aprecierea si gustul meu...Incet, incet am constat ca senatorul era multumit de munca mea si eu eram si mai multumita mai ales ca am avut fericirea sa vad si sa schimb chiar citeva cuvinte cu personalitati foarte importante din lumea politica a Israelului printre care Simon Perez, Iehud Barak. Beniamin Nataniahu si altii...evident ca ei nici nu stiau cu cine vorbesc, dar eu eram in al noulea cer de fericire pentru ca nici nu visasem vreodata sa am parte sa stau asa aproape de asemenea oameni.

Fizic nu stiu cum sa-l descriu...era destul de in virsta dar avea ceva din alura lui Richard Gere, avea parul grizonat era tot timpul elegant si pus la doua ace si o deosebita eleganta in miscari...dar eu personal, desi Gere este actorul meu preferat, nu simteam nici o atractie pentru acest om...poate asta din cauza ca era o distanta enorma intre situatiile noastre sociale si nici nu merita sa-mi fac vre-o iluzie in ce ma priveste. Asa ca il tratam cu toata seriozitatea si doar cu zimbetul amabil permis de munca pe care o faceam.
Acuma sa nu va inchipuiti ca toti senatorii din Israel traiau la acest nivel...cu acesta insa era o alta poveste pe care am aflat-o abia ceva mai tarziu de la prieteni mai bine informati, care erau chiar uimiti ca am primit acest job, la o personalitate asa de controversata...el era marocan la origine si fusese casatorit destul de mult timp, avea o casa normala si trei copii cind a primit functia de senator. La un mare dineu dat de cel mai mare bogatas din Maroco a fost invitat si el
si acolo a cunoscut-o pe fiica miliardarului care fusese de o frumusete rara si era si ea casatorita la vremea aceea sau fusese, pentru ca avea si ea un copil...Pe scurt cei doi s-au indragostit fulgerator si s-au hotarit sa divorteze si sa-si uneasca destinele. Divortul senatorului a facut mare vilva in Israel si l-a pus intr-o lumina destul de nefavorabila in lumea politica dar in schimb miliardarul socru le-a daruit la nunta frumosul palat in care locuiam si eu acum.
La putin timp dupa casatorie marocanca a murit de cancer chiar in imensul dormitor pe care il admirasem atita. Apoi am inceput eu sa rasfoiesc albumele foto si m-am lamurit mai bine, ea fusese intr-adevar o frumusete dar fiul cel mic mi-a povestit ca pe cit era de frumoasa pe atit era de rea, cel putin cred ca asa o vedeau copii lui...un sarpe dupa cum o descria cel mic. Cine stie ce-or fi avut saracii de patimit de pe urma ei.
Nu stiu de cit timp murise dar cred ca era destul de recent, pentru ca apoi am aflat ca senatorul se afla in proces pentru casa asta cu familia bogatasului. Insa astea nu erau deloc treburile mele, asa ca eu imi faceam constiicios treaba fara sa pun intrebari. E drept ca eram asa de multumita de job incit faceam chiar si lucruri in plus fata de obligatiile pe care le aveam, ca de exemplu faptul ca l-am surprins pe cel mic de ziua lui cu un tort mare si dichisit care mi-a luat atita timp, incit senatorul care venea destul de tarziu m-a gasit inca traza, trebaluind prin bucatarie. Tocmai terminasem de pus totul in ordine si dupa ce a admirat si aprobat bucuros surpriza pe care i-o pregatisem lui fiu-so pentru a doua zi, m-a invitat sa beau un pahar de vin cu el. Mie mi s-a parut deplasat sa stau la taclale cu el la ora aia asa de tarzie si i-am multumit spunindu-i ca nu beau alcool si sint deja foarte obosita asa ca trebuie sa ma retrag.

Alta data a venit cel mic de la scoala cu febra mare si frisoane, era asa de speriat si mi-a inspirat asa o mila incit nu m-am indurat sa-l las asa, i-am facut un ceai fierbinte si frectie cu otet, asa cum i-as fi facut si fiului meu daca ar fi fost in situatia asta.
A doua zi, senatorul mi-a multumit si m-a intrebat daca ma pricep sa fac masaje...ca si el ar fi bucuros sa se lase masat zapacitul.gif zapacitul.gif dar eu stiam ca are un masor care vine de doua ori pe saptamana... i-am spus ca nu ma pricep deloc dar am facut asta pentru ca bietul copil sufera si i-am taiat-o scurt.
Intr-una din zile senatorul m-a intrebat asa ca o paranteza daca sint multumita acolo daca am nevoie de ceva in apartamentul meu. I-am raspuns ca sint foarte multumita si munca asta imi face mare placere iar in apartament am tot ce trebuie in afara de un dus telefon...si e drept ca era un dus din tavan care mie nu-mi era deloc la indemana dar nu mi-am permis sa-i spun pina atunci si nici sa-l cumpar din proprie initiativa. Sigur mi-a spus sa ma duc si sa cumpar ce dus vreau eu si totodata sa-i cumpar si fiului sau cel mic in camera, pentru ca cel pe care il avea nu era chiar potrivit.
Zis si facut a doua zi am cumparat dusurile si le-am instalat.
Bacardi_Girl
Asaaa....biggrin.gif
Fanny
presimt ca se incinge treaba. blush.gif mai zi-ne doua episoade! kiss.gif
ma duc sa scriu la seriale ca-s dependenta de ,,Viata din anii mei''. blush.gif
dr_wise
morderis.gif Io cand va spusei ca-i cel mai simpatic serial din ultima vreme!!!
Da' mie-mi place nenea senatorul!
Fleur, baga te rog si-n seara asta doua episoade, ca doar e sarbatoare maine la nemti si te poti culca tarziu....iar daca ai mancare pe foc, zi-ne, ca suflam noi, sa nu se prinda! Ia uite gasca serioasa aici, dam cu aspiratorul, facem mancare, spalam, anything!
Doar plateste-ne in episoade!!!
fleurdelis
morderis.gif Ok fetelor abia am asteptat sa ajung acasa, nu va spun cum am mänat masina de la Köln pin la Düsseldorf, ca stiam eu ca ma asteptati tropaind...Acu, bine c-am ajuns sanatosi ca oala arsa ma asteapta inca in chiuveta...ei oi vedea eu daca oi mai scoate-o la cinste! Oricum pe tine doctoreaso nu te iert, cind vin in Ro tre sa faci cinste cu vinu ala rosu al tau!

Buuun...am zis ca am cumparat dusuri si le-am instalat, da sa nu credeti ca erau chiar niste dusuri normale. Erau niste dusuri pe care eu nu mi-as fi permis niciodara sa le cumpar, dar meritau toti banii si mi-am spus eu ca la banii senatorului nu se cunoaste. Faceau domle dusurile alea de toate...masaj cu fel de fel de jeturi, aveau niste baterii minuscule si se miscau niste bile peste care puneai un fel de burete care facea masaj si te sapunea, ce mai! Dus de dus cred ca daca il studiam mai bine pin la urma functiona si pe post de vibrator blush.gif da am dat si o gramada de bani pe ele!
Acu nah...! Ma gindeam eu cam cu spaima la socoteala pe care va trebui s-o dau, da am lasat bonul pe masa de la bucatarie ca de obicei si m-am dus in camera mea!
Cind pe la 9-10 seara ma trezesc ca suna telefonul direct...senatorul ma ruga sa vin pina sus pentru prima data la o ora asa de tarzie...Am sfeclit-o...! Imi zic si cu inima cit un purice, am urcat treptele care parca-mi fugeau de sub picioare...
Cind am ajuns el era in baie, la fiu-so in camera, copii nu erau pe nicaieri, ca de obicei nu prea li se simtea prezenta pe acolo. Intru eu si ma intreaba cu zimbetul pe buze cum functioneaza chestia asta...sa-i arat si lui ca i se pare tare interesant. Ah...! Mi-a venit inima la loc si foarte entuziasmata l-am rugat sa ma scuze ca am dat atitea bani pe ele dar eu consider ca merita, avind in vedere ca fac atitea chestii si m-am aplecat peste cada sa iau dusul si sa-i fac o demonstratie...
Deodata simt mainile senatorului care mi se inlantuie in jurul taliei pe la spate ...socul a fost atit de mare, incit am scapat dusul din mana si rosie de indignare m-am intors...nu stiu ce privire oi fi avut atunci, dar l-am vatut cum se da un pas inapoi scuzindu-se precipitat.
Eu am luat-o la fuga pe scari in jos si m-am oprit abia in camera, unde am incuiat usa cu cheia de doua ori!
Toata noaptea mi-au trecut prin minte fel de fel de ginduri criminale la adresa acestui om. Cel mai mult ma chinuia gindul ca omul asta avea impresia ca poate sa primeasca tot ce-si doreste doar intinzind o mana si probabil ca pe mine chiar ma considera o prada destul de usoara si mai ales la indemana! M-am simtit atit de lovita in orgoliu, ca aproape imi venea sa-mi fac valiza si sa plec asa noapte cum era. Am asteptat totusi sa vad ce va aduce ziua de maine!
Master of Norules
Barbatii astia sunt o specie tare ciudata.Puteai sa te astepti la asa ceva dupa faza cu masajul era ceva la mijloc. Gaash ce porcarie, cateodata barbatii au impresia ca daca lor le place de o femeie poate fii reciproc.Cateodata e alteori nu da' asta e cumva ca si cum a intrat in spatiul tau si tu nu i-ai lasat impresia ca ar avea ce cauta acolo. Ce s-a intamplat a doua zi banuiesc ca si-a cerut scuze.
dr_wise
Devine din ce in ce mai palpitant!!!! Imi place de mor!!!
Draga mea, a propos de oale, sa stii ca la prima venire in Ro te astept cu vinul asta sicilian si covorul rosu. Am zis!
Acu sper ca nu ne lasi sa dam din maini si picioare in somn, de agitate ce suntem! Eu ca eu, ca sunt singura in pat pana vineri seara, da' cu restul nu-i bine, daca-si loveste vreuna barbatul in somn, visand ca-l cotonogeste pe senator si-ti apara onoarea?!
Spune-ne, te rog, mai departe!
fortelady
**** pauza publicitara
fleurdelis
Ma simt obligata sa scriu mai departe...nu de alta dar nu vreau sa am pe constiinta consortii nimanui! nusepoate.gif

A doua zi de dimineata mi-am inceput programul ca de obicei. Am facut sucul de fructe pe care l-am strecurat päs-päs pe noptiera in dormitor, bineinteles dupa ce m-am convins ca musiu era la dus...am coborit in bucatarie sa astept instructiunile pentru ziua respectiva si ce o mai fi, mi-am spus ca o sa o sa fac pe nisnaiu si o sa ma comport normal pina la proba contrarie, pentru ca oricum aveam in plan sa parasesc aceasta casa cit de curind posibil, asteptam doar sa termine Stefan anul scolar si sa hotarim ce facem cu banii strinsi...sa cumparam casa in Israel (in rate bineinteles) or sa ne intoarcem in RO si sa renovam casa parinteasca...mai ales acum ca imi facusem niste idei tot studiind casa senatorului...cel putin voiam si eu o scara de aia in spirala chiar de n-o fi ea asa luxoasa si de marmora si un dormitor cit tot etajul...dar deh visam...
Bineinteles ca domnul cind a coborit, cam stingherit si-a cerut scuze pentru iesirea de aseara...iar eu care abia asteptam asta, ca sa lamurim odata lucrurile, i-am spus raspicat ca eu cred ca mi-am indeplinit intodeauna atributiile serviciului pentru care am fost angajata si pentru alte servicii sa nu mai incerce sa apeleze la mine, pentru ca in cazul acesta nu pot decit sa-mi iau valiza si sa plec asa cum am venit. A pus capul in pamint si cam descurajat a iesit din casa dupa obisnuita urare de zi buna mormaita cam cu juma de gura!
Cind i-am povestit prietenii mele intimplarea, a fost foarte deceptionata si ea, dar nu de fapta senatorului ci ci de mine si m-a apostrofat cu "Bai ce fraiera poti sa fii, sa dai cu piciorul norocului... morderis.gif du-te draga si spune-i ca ai o prietena care face masaje si orice alte servicii!" nusepoate.gif Iote bre acu mi se propunea si meseria de sarsur, ca parca nu era suficient prin ce trecusem...Zic: "lasa draga, nu-i purta tu de grija ca se descurca el..." si chiar asa a si fost, cind am ajuns acasa din weekend, luni dimineata, am vazut o tipa trasnet, care s-a strecurat tiptil pe usa afara.
Ufff! am rasuflat usurata...macar acum eram sigura ca domnul senator se calmase, dar...
geoo
...DAR CEEEEEEE?!! crying.gif

buburuzazuza
"dar"-ul asta m-a bagat in boala !!!! pls.gif
Master of Norules
Daca a incercat o data mai putea incerca doar doar...barbatii astia sunt si mai ciudati cand sunt refuzati insista in prostia lor.Asta se numeste hartuire sexuala si nu puteai demostra fiind doar tu cu el, da' ar fii meritat sa-l dai putin in judecata sa se calmeze definitiv. Daca-i trebuiau altfel de servicii trebuia sa-si gaseasca o metresa.Ce-mi place ca atata fac caz de morala unii si altii dar cand vine vorba de ei nu se mai aplica.
dr_wise
'Neataaaa!
Bine ca n-am citit aseara ultimul episod, ca dormeam sigur cu PC deschis si cu ochii pe postarile lui fleur...oricum, o premonitie avusei, ca m-am zvarcolit toata noaptea de pe la 3...
Mai misssn, m-ai innebunit cu "barbatii sunt ciudati"!!! Sunt asa de usor de citit, ca-ti vine sa razi cand vezi cat pot fi de previzibili!
Vorba unei amice, nu tb sa-i iubesti, ci doar sa-i intelegi. Si exact asta tb facut! Din pct meu de vedere in gena lor sta instinctul ancestral de hunter, depinde doar de femei daca pica sau nu drept prada.
Mie-mi place sa-i studiez, iar cand vreau sa ma amuz, le zgandar orgoliul putin si gata! Distractie en gross!
Scuze fleur pt off topic! kiss.gif
Master of Norules
Culmea Dr.Wise ca atunci cand lucram ma intelegeam mai bine cu barbatii decat cu femeile e drept ca in biroul in care lucram eram singura femeie da' era fain, doar ca pe mine ma enerveaza cand cineva crede ca poti sa-i pici in plasa cand tu nu dai nici un semn ca ai vrea sa-i pici in plasa.
Si eu scuze pt off topic smile.gif
fleurdelis
Da, misssn7...ai dreptate insa cu datu-n judecata in acest caz nu sint de acord pentru ca eu consider ca orice femeie are mijloace sa se apere singura in asemenea situatii si asta poate fi chiar amuzant dar sa scoti asta in public... mi se pare penibil, bineinteles daca individul nu depaseste masura.

Si jocul a inceput...intr-o seara iar ma trezesc sunata pe firul direct si rugata sa vin pina la bucatarie...Senatorul nervos nevoie mare se uita in scirba la snitelul din farfurie pe care i-l pregatisem mai devreme asa cum ne intelesesm de la inceput.
Cind am intrat mi-l arata si ma intreaba nervos ce-i asta? Cu privirea cea mai inocenta de care eram capabila, i-am raspuns ca e cina pe care i-am pregatit-o ca de obicei...atunci el a apucat snitelul cu doua degete si l-a aruncat pe jos tipind la mine ca el nu e caine sa manince mincare rece, ca nevasta-sa il astepta intodeauna cu mancarea calda oricit de tarzie era ora cind se intorcea acasa...
Am tras aer puternic in piept si cu vocea cea mai calma de care eram capabila in acel moment i-am spus ca el insusi a stabilit asa de la inceput...si eu nu sint sotia lui, dar daca doreste pot sa-i pregatesc alt snitzel acum, chiar daca sint in afara programului meu de lucru...
Mi-a spus ca nu-i nevoie si pot sa plec la culcare, dar sa inteleg ca e si el un om si nu un caine...
Coborind treptele spre camera mea chiar ma incerca un sentiment de mila pentru, omul asta care din puternicul gentelman ajunsese sa se simta ca un caine dar pe de alta parte dracusorul din mine se simtea puternic si victorios. Am stiut ca acum incepe jocul dar ma simteam ca si cum aveam de cercetat o insecta sub microscop si eram curioasa sa vad pina unde poate sa-l duca orgliul...
dr_wise
Istericale de mascul nebagat in seama! laugh.gif hai, te rog, povesteste-ne cum i-ai dat verde de Paris si l-ai linistit...forever.... tongue.gif
fleurdelis
Da, devenisem o obsesie si chiar eram tare ingrijorata ca daca politica Israelului va lua o intorsatura nefasta aveam si eu o parte de vina morderis.gif Ce mai omul incepuse sa urmareasca munca mea pas cu pas...controla totul cu de-amanuntul, poate, poate va gasi pe undeva un nod in papura...si cum in aceste cazuri noduri in papura se gasesc usor eu ma straduiam sa-mi indeplinesc atributile cit mai corect posibil desi devenise enervant sa ma simt urmarita pas cu pas...si sa ripostez politicos la orice hachita.
In acest timp Stefan se acomodase destul de bine la internat si devenise chiar rasfatatul fetelor si al profesorilor, desi la inceput a fost mai greu...odata mi-a dat telefon plingind ca nu e fair ce se intimpla acolo si eu speriata l-am intrebat ce i s-a intimplat...atunci mi-a povestit ca trebuie sa spele vasele la cantina odata pe saptamina..."Cum numai tu?" il intreb eu si-mi spune ca nu fiecare copil dar pe el l-a pus saptamina asta de doua ori..."Pai cum asa?"..." Pai sa vezi, imi spune el, rindul meu a fost ieri dar m-au pus sa spal si azi", "Si ieri ai spalatß" intreb eu..."Nu" zice el "Dar rindul meu a trecut". morderis.gif Bine i-am spus in cazul asta cred ca ai sa petreci cam tot timpul pe la bucatarie, asa ca ia si spala vasele voiniceste azi, daca vrei sa scapi de asta si sa stai pe acolo doar o zi pe saptamina!. Offf...bietul meu copilas incepea sa invete ce inseamna a trai in lume...nu-i era usor si-mi era mila de el dar anul acela la internat i-a prins tare bine.
In fiecare weekend venea acasa cu autobuzul internatului care ducea flecare copil la adresa si ii lua dimineata la inceputul saptaminii...si aici a avut de trecut mititelul mamii prin alta peripetie pe care mi-a povestit-o mult mai tarziu ca sa nu ma sperie...Intr-o zi a adormit in autobuz cind au fost transportati inapoi la scoala si s-a trezit singur pe undeva destul de departe de internat...a tipat la sofer ca l-a uitat acolo si boul ala in loc sa intoarca autobuzul si sa-l duca la destinatie l-a dat jos intr-un lan si i-a explicat ca nefiind departe poate sa ajunga usor tinind drumul tot inainte...a ajuns intr-un tarziu dar nu mica i-a fost teama de a merge singur pe drumul pustiu...ah daca as fi aflat eu asta la timp pistolar.gif cred ca-l omoram pe dobitocul ala!
fleurdelis
QUOTE(dr_wise @ Nov 1 2007, 01:06 PM) *
Istericale de mascul nebagat in seama! laugh.gif hai, te rog, povesteste-ne cum i-ai dat verde de Paris si l-ai linistit...forever.... tongue.gif


Trebuia sa vina si timpul pentru asta...abia asteptam ca ma cam saturasem de hachite!
Era intr-o vineri inceputul weekend-ului in Israel...facusem cumparaturile pentru saptamana urmatoare si copilul ma astepta in camera ca sa iesim in weekend. Intre timp senatorul a studiat bine bonul de la supermarket, lucru pe care nu obisnuia sa-l faca pina atunci, cel putin nu in prezenta mea nesigur.gif si a descoperit ca lipsea o punga de bamba...un fel de pufuleti din alune pe care tocmai ii rontaia Stefan in camera, uitindu-se la tv...si hop nodul in papura...unde-i punga?
I-am spus uitindu-ma direct in ochii lui ca de la bun inceput mi-a dat verde sa cumpar ce imi place mie sa maninc si punga am luat-o in camera mea, dar daca-i vorba de cei citiva banuti cit a costat bamba nu-i nici o problema o sa-i decontez imediat. Mi-a raspuns uitindu-se de sus ca nu-i vorba de citiva banuti ci de faptul ca el are niste principii si vrea sa se consume totul acolo la bucatarie... Apropo de principii, i-am spus atunci raspicat, sa stiti ca toti avem principii si ar fi cazul sa ni le respectam reciproc domnule!
Abia atunci dupa mult timp, l-am vazut ca se uita zimbitor si in semn ca a inteles a aprobat din cap, urindu-mi weekend placut!
Master of Norules
De aia am zis eu ca-s ciudati ca nereusindu-le figura cu plasa apoi iti fac zile negre.Da-i in spuma marii pe barbatii astia care una afiseaza si alta sunt de fapt. Cred ca n-ai mai avut mult si a plecat de acolo. Auguri.
geoo
Nu vroiam sa admit cum ca as fi .... dependenta ... dar sunt!!!

Deci eu una propun ceva: ai mila de curiozitatea care ne macina .... si termina macar episodul cu senatorul blush.gif!

indragostita.gif
dr_wise
...sau termina cu senatorul...i-ai administrat verde de Paris pana la urma? ninja.gif
pescarush
dr_wise, daca ar fi dupa noi, cred ca 90% din barbati n-ar mai exista. pistolar.gif
geoo
laugh.gif nu pot sa nu ma distrez!!!!!!! A iesit topicul la suprafata si deja bantuim vre-o 4 pe aici .... in speranta ca poate poate morderis.gif
pescarush
'jeaba carcotim noi geoo, ca daca fleur n-are chef de povestit, ne lasa sa fierbem pe-aici in suc propriu. morderis.gif
sau s-o fi apucat de tocanita de pipote in reluare?
geoo
Nu-i corect nusepoate.gif zau!

Ca daca iti iei o carte de genul asta .... o poti citi scoarta-n scoarta pana iti ies ochii din cap! Si chiar si cu filmele....le scoti pirat de pe net! crying.gif da' acush .... nu putem decat sa ne milogim crying.gif

Fleuuuuuuuuuuuurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Sughiti deja, sau sa ma concentrez si mai tare? laugh.gif
fleurdelis
QUOTE(geoo @ Nov 1 2007, 06:10 PM) *
Nu vroiam sa admit cum ca as fi .... dependenta ... dar sunt!!!
Deci eu una propun ceva: ai mila de curiozitatea care ne macina .... si termina macar episodul cu senatorul blush.gif!

indragostita.gif


Multumesc geoo, e adevarat viata ne arata multe si daca sintem atenti si analizam bine, ne dam seama la un momentdat ca toate intimplarile prin care trecem sint niste lectii folositoare...analizind personajul asata mi-am dat seama ca in ciuda faptului ca era cine era si avea tot ce-si putea dori un muritor, era totusi un om nefericit, pentru ca nu putea sa primeasca singurul lucru care nu se poate cumpara cu bani -Dragostea...si cred ca nici macar el insusi nu intelegea asta si poate chiar asta ar fi dorit de la mine, pentru ca de fapt nu eram eu miss univers ci o femeie normala si obisnuita, poate doar faptul ca eram prea plina de viata il atragea si spera bietul om sa primeasca de la mine putina viata si putina dragoste. Am stiut ca s-ar fi plictisit repede si trebuia sa fiu prea naiva, ca sa-mi fac iluzii de "vie en rose" de altfel eram prea preocupata de problemele mele ca sa ma ocup si de ale lui...in afara de asta eu aveam drumul meu si nu voiam sa mi-l complic. Exista acel lucru care se numeste intuitie sau inger pazitor care intodeauna mi-a dat directia chiar daca au fost multe momente de rascruce...in acest caz am primit prompt semnalul rosu si lucruri care s-au intimplat ulterior, m-au convins ca intr-adevar intuitia nu m-a inselat si am ales calea cea buna...
Chiar cind m-am intors din weekend, am zarit din hol afara pe terasa doua siluete...era senatorul cu o femeie foarte frumoasa pe care mi-a prezentat-o. Era Sofie, avocata lui de la Paris care se ocupa de procesul cu casa daruita de fostul socru. M-am bucurat cind am aflat ca Sofie va sta acolo cam o luna...pentru ca era foarte simpatica si prietenoasa dar si pentru faptul ca acum senatorul avind alta preocupare va inceta sa ma mai hartuiasca...
Ma chinuia intrebarea si mi-am scuipat in sin, gindindu-ma ce as fi simtit eu acum, daca as fi cedat presiunilor lui.
Si intr-adevar chiar din acel moment, omul a devenit cu totul altul ba chiar m-a invitat sa stau cu ei pe terasa la un ceai si de data asta am acceptat bucuroasa...in urmatoarele zile Sofie s-a dovedit atit de prietenoasa si sociabila, incit chiar imi cerea parerea cum sa se imbrace cind plecau impreuna la cite un party...bineinteles ca-mi era greu sa-i dau sfaturi, pentru ca ea era atit de frumoasa si i se potriveau toate perfect si chiar i-am si spus asta.
Toate bune si frumoase pina intr-o zi cind, dimineata dupa ce senatorul a plecat ca de obicei, a coborit Sophie din dormitor cu ochii umflati de plins...si fiindca eu eram singura persona careia putea sa se confeseze, mi-a spus cit de umilita s-a simtit, cind stind la masa linga senator la dineul din seara precedenta, el i-a facut semn sa se ridice si sa plece ca sa nu fie fotografiata impreuna cu el de catre ziaristi...Hmmm...ce puteam sa-i spun? As fi spus eu ca trebuia sa ia in calcul de la inceput riscul asta, insa am preferat sa tac! I-am facut un ceai si i-am spus ca sint dezolata sa aud asta dar sint alte necazuri mai mari in viata si sa nu mai puna la inima toate fleacurile.
Caracterul urit al senatorului insa mi s-a relevat mai bine in alta zi, cind l-am surprins in bucatarie cu geanta Sophiei cotrobaind prin ea cu sirg...ce o fi cautat nu stiu, dar m-am lamurit ca omul isi merita soarta!
brianna
Nu-i corect nusepoate.gif zau!

Ca daca iti iei o carte de genul asta .... o poti citi scoarta-n scoarta pana iti ies ochii din cap! Si chiar si cu filmele....le scoti pirat de pe net! crying.gif da' acush .... nu putem decat sa ne milogim crying.gif

oofff, geoo ce dreptate ai!!! crying.gif
geoo
morderis.gif na ca mi-a iesit prima data! Acum mai bagam o tura?

FLEUUUUUUUUUURRRRRRRRRRRRR!!!!!!!!!!!

In genunchii nostri zdreliti de atatea rugaminti .... te IMPLORAM da mai muuuult!!!!!! biggrin.gif
fleurdelis
OOOf...fetelor trebuie sa le impac pe toate...chiar acu barbatul meu sa plins ca-l cam neglijez in ultimul timp si m-a intrebat ce tot scriu eu aici pe comp.
I-am spus ca scriu o carte si cititorii abia asteapta continuarea!!! M-a intrebat daca impart drepturile de autor cu el morderis.gif si daca il bag si pe el printre personaje!!!!
dr_wise
morderis.gif Baga-l!!! Chiar te rog! Si pune-l si la grup, sa vedem si noi masculul care ti-a furat inima! Spune-i ca-i un fericit daca nu intra in colimatorul nostru, asa ca ar fi de preferat sa se poarte exemplar cu tine cat timp ne povestesti....
fleurdelis
Sa-mi fure mie inima? Nu!!! Tocmai de asta am rezistat cu el 10 ani pina acum ca mi-a lasat inima in pace, e omul cu care pot trai momentele cele mai frumoase fara teama de a-l pierde a doua zi... morderis.gif important e ca ma face sa nu simt cum trece timpul...si o sa vina si rindul lui dar mai e mult pina atznci!!! Asa ca rabdare...incet, incet veti afla totul tongue.gif na ca devin sadica...fara intentie sory...!!! Da cine va mai cumpara cartea aia pe care ne-am propus sa o scoatem daca divulg totul aici? sicsic.gif morderis.gif Acu nu ma luati chiar in serios ca la ora asta cam incep sa visez...asa ca pe maine! pupaceala.gif
Aha si i-am spus deja ca ma mai gindesc daca-l bag si pe el... nusepoate.gif nu cumva sa mi-l fure careva cind o afla ce de calitati are... indragostita.gif biggrin.gif
dr_wise
In ma-sa ma-sii de senator, marlan!!! Pune-i domle odata verdele ala de Paris in sucul de dimineata, sa crape sau macar sa ramana impotent!!! Uff, acu m-am enervat rau de rau! Ma duc sa fac o baie fierbinte, sa ma calmez!!!
Fleur dear, daca cand vin nu gasesc ca i-ai facut ceva senatorului, i-ai pus sare de lamaie in suc, sau piper in cafea, nu stiu, ceva din care sa faca macar o indigetie sau sa se strice la stomac, nu mai vorbesc cu tine!!!
A propos de asta, pe vremea cand eram sef de receptie la un hotel, a venit directorul general al statiunii sa ne ceara o pastila pt migrene...si fiindca il "iubeam" toate, ce credeti ca i-am dat?! Contraceptive!!! morderis.gif colega mea era cam cu inima indoita, dar eu i-am spus: stai domle linistita, ca actioneaza efectul placebo...ce i se poate intampla mai mult decat sa-i creasca instant un ovar pe langa ce are in dotare?!
I'll be back!
fleurdelis
morderis.gif morderis.gif morderis.gif gata mai am un pic si termin cu el! Stefan intra in vacanta si ne-am hotarit sa plecam in RO...sa renovam casa dupa ideile furate din arhitectura casei senatorului...asa ca la putin timp dupa ce a plecat Sofi, am plecat si noi...lasind in urma: Stefan regretele fetor de la internat si eu pe bietul senator deceptionat caruia i-am dat totusi nr. de telefon din RO...lucru pentru care mi-a parut rau apoi, pentru ca nu mai contenea sa sune si sa intrebe cind ma intorc in Israel, ca nu gaseste pe altcineva care sa lucreze ca mine...vaitindu-se ca in foarte putin timp a schimbat o gramada de oameni, dintre care unii chiar au plecat cu lucruri pretioase de prin casa...si pentru ca cineva pe aici se intreba daca nu-mi trimite trandafiri albi de ziua mea...o sa-i raspund ca nu chiar trandafiri, dar cind m-a prins de citeva ori la telefonul din RO, de ziua mea, mi-a urat "La Multi Ani My Lady"...nah e totusi un gest frumos...din pacate mi-a pierdut urma de mult si nici eu n-am facut nimic sa-l mai contactez, desi nu-i port deloc pica pentru ce a fost...am avut eu de-a face cu oameni mult mai groaznici si tot nu le port pica, desi viata nu stiu cum a facut, dar mi-a adus la cunostinta ca fiecare a platit cu virf si indesat pentru faptele lui! Ah...! Mi-am adus aminte de o carte pe care am citit-o odata demult "Viata nu iarta" cit adevar in vorbele astea!
dr_wise
Daca ti-a urat "La multi ani" il iert.
Soimn usor si pe maine!
Fanny
wow. urmeaza o serie noua... ,,Back to Romania". Sunt curioasa ce cuceriri ai mai facut acum. sexylady.gif
dr_wise
iuhuuuuuuuuuu...cand incepe sezonul doi?
fleurdelis
Da! Cu dedicatie speciala pentru cititorii mei! Acum ca am putin liber, l-am linistit pe musiu cu varza anatolica si s-a dus la culcare... biggrin.gif

Am ajuns in Ro cu proiecte marete de renovare a casei si cu ceva bani in cont...Am constatat ca daca nu veneam acum, casa o lua la vale, pentru ca de cind plecase tata nu mai batuse nimeni un cui pe acolo iar mama saraca nu avea mijloace si nici putere de intrtinut asa o hardughie...Nu avea acoperis caciula si trebuia schimbat cartonul si turnat smoala deasupra inca de mult timp, dar n-a avut cine sa se ocupe, asa ca toata apa se infiltrase in peretii de la etaj si pe acolo nimic nu mai era bun...tencuiala cazuta, instalatiile praf...biata maica-mea cica "deh mama o sa cada etaju si o sa ma acopere mai bine".
Asa ca m-am apucat voiniceste de renovari...Am plecat la munte unde aveam neamuri care se ocupau cu vinzarea lemnului, am adus doua camioane de lemne, am consolidat cu stilpi de beton, am spart pereti interiori si am demolat scara pentru ca voiam o scara ca a senatorului, am mai construit un etaj ca sa-mi fac si un dormitor kilometric.
La inceput am crezut ca-i o gluma dar cind am vazut cum se subtiaza contul si ce de chichite sint, pentru ca m-am incapatinat sa fac totul singura, de la proiect pina la condus santier si aprovizionat cu materiale, ce sa mai vorbesc de meseriasii din RO pe care nu as fi reusit sa-i cunosc daca nu treceam prin asta, m-a cam apucat damblaua...parca nu mai eram eu...ma certam cu toti, tipam, dadeam afara pe cei care nu-si faceau treaba...mai ales ca unii pentru ca le-am spus de la inceput ca acolo nu se bea, ma trimiteau dupa materiale si pe alta parte ei luau materialele si le vindeau...Ajunsesem cit un bat de slaba ca nici nu aveam timp macar sa maninc, iar de dormit dormeam iepureste...Eram singura si ma simteam prea mica pentru un razboi asa de mare...dar eram hotarita sa duc totul pina la capat in ciuda tuturor greutatilor.
Intr-o zi alergind asa de zabauca pe drum dupa treburi vad ca unu dintr-o masina ma clacsoneaza insistent si ajungind in dreptul meu incetineste viteza. Tocmai cind ma pregateam sa-i administrez cea mai tare injuratura pe care o cunosteam...ma aud strigata pe nume si vad un cap blond iesind pe portiera deschisa...Stupoare...! Era prima mea dragoste, nu-l mai vazusem de 20 de ani. De multe ori imi aparea in minte pentru ca desi la timpul acela nu am stiut sa le apreciez, clipele acelea magice si pure ale adolescentii au fost un balsam pentru ranile primite de la loviturile vietii. Imi prefaceam tristetea in nostalgie si durerea in amintiri si-mi imaginam cit de mult ar fi insemnat pentru mine un "da" in loc de "nu" la timpul potrivit...
dr_wise
incepe bineee! hai c-o tai acasa, dar dupa ce ma linistesc, ca-mi vine zburatorul de pe coclauri si tb sa-l hranesc si gadil, ma asez la PC pt episodul II/ sezonul II...se poate?!
Fanny
io, carevasazica, votez sa inceapa inca un episod, hac hac!
Vad ca amorul s-a tinut indeaproape de floricica noastra talentata! happy.gif
fleurdelis
Da Fanny...Amorul...! Cu cit am fugit eu mai tare de el, cu atit m-a alergat mai tare. Stiam ca aduce numai suferinta si ma pazeam de el ca de dracu, pentru ca maica-mea a avut grija sa-mi inoculeze de mica ideea asta...Asa ca prima mea dragoste am innecat-o undeva in mare la Neptun, tocmai cind eram pe punctul sa-mi pierd virginitatea pe care am pus mai mult pret...deh!
geoo
inocentul.gif sunt cuminte, vad ca scrii .... si ABIA ASTEPT! laugh.gif
dr_wise
me too...am sosit, sunt somnoroasa, da' fara o poveste spusa inainte de culcare nu poci! fleurrrrr, unde esti?!!!
angeldust
meeeyyy ce faci?? se termina prea repede povestea! cu gagiu asta ai ramas pana la urma?? daca da...mai lungeste-o si tu ca eu sunt masochista imi place suspansul laugh.gif
dr_wise
me too...fleur, ai uitat de enoriasii tai?!!!
jolie
hei..si eu sunt pe aici..asteptam
purple
fleur, de-abia acum ti-am terminat de citit jurnalul si vreau sa te felicit... e foarte interesant. viata ta a fost destul de tumultoasa si cu multe intorsaturi, insa ceea ce o face atat de captivanta este talentul cu care tu o povestesti. imi place tare mult ce scrii!

subscriu si eu celor care asteapta continuarea floricele.gif
dr_wise
Fleur draga, ma simt si batuta, si cu banii luati! Pai tu nu ne iubesti, admiratoarele tale, daca nu ne scri continuarea...ne-ai lasat asa, neterminate.... crying.gif crying.gif crying.gif zi tu ce vrei sa fac ca sa scri continuarea?!
fleurdelis
Fetelor multumesc pentru aprecieri...si fiti sigure ca va iubesc... iloveelady.gif indragostita.gif
Abia acum am ajuns iar de pe drumuri...somnul la pamint ma trage si as povesti eu cu draga inima continuarea dar stiti voi, trebuie sa fiu si in starea aia de beatitudine ca si cum as retrai momentele, ca altfel vorba lui purple nu iese captivant...si asta-i tot farmecul...acum insa am o perioada cam stresanta (multa munca) ce abia astept sa treaca....OOOOOF!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.