Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Bar & Lounge XLIV: Cafeneaua eLady
Forum pentru femei - eLady.ro > Regulament > Arhiva forum eLady.ro
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
Diana.
Io mor. Am racit iar. Bocna. A fost um amic de-al nostru marti la noi la masa si era racit. Mi-o dat si mie.
Asa ca acum imi curg mucii (iar!), am febra si transpir ca porcu`. O zi excelenta altfel, ca ii soare afara... Si pe mine ma ustura ochii, nasul si gatul de nu mai pot.
Bia
Diana, dupa ce-ti trece baga si tu nisite vitamine: capsule de usturoi si vitamina C, echinaceea (sper ca asa se scrie), etc. ca sa-ti intaresti organismul.
Insanatosire grabnica!
albinuza
Se pare e ai imunitatea oleaca praf. Adica, recesti prea des! Papa vitamina c.

Io imi fac unghiile! Am facut baita, si acum oleaca de chestii pt mine. AM facut budinca. Multa!!!

Diana.
Dap, chiar ca e praf... am luat virusul instant! Ca la carte! La 4-5 zile de la expunere...

Saru` mina Bia, Albi!
Albi, ce fel de budinca ai facut?
Teocris
Neata!
Noi oficial am ramas intr-un salariu sad.gif
Urmarile? Prima a fost retregerea junioarei de la programul prelungit. Din aceasta cauza nu veti mai vedea poze facute de mine la topicul de pachetel pentru scoala.
Mi-e un pic teama de celelalte urmari si mi-e foarte greu sa raman pozitiva.
Nu mi-am pierdut insa speranta ca toate se vor rezolva pana la urma.
Va urez sa aveti o saptamana mai buna decat a mea!
Diana.
Rahat cu mac, Teo... Bafta multa sa gaseasca sotul ceva! Trebuie sa ramii pozitiva, panica si stresul nu ajuta la nimic, mai ales nu ajuta la gasirea de solutii.
Eu am febra, ameteli,tuse si nas infundat. O zi perfecta de marti. Bag piciorul!
albinuza
Buna seara! Teo, suntem alaturi de tine! Trebuie sa apara ceva! Fiti puternici!!

Di, baga fata cu tuica si sub patura! Asculta ma pe mine!!1

Eu am fost la antrenament in seara asta, si acum astept sa se termine vocea romaniei si sa fac o baie.

O seara buna fetelor! kiss.gif

Diana.
News update: sint tot racita... Bag piciorul! mad.gif
Teocris
Imi bag si eu un picior laugh.gif
Azi fac haz de necaz laugh.gif
Diana.
Lasam celalalt picior sa ni-l bagam miine, Teo? morderis.gif
Teocris
Pai eu am doua picioare laugh.gif Si daca e musai, dau si cu capul laugh.gif

albinuza
Buna ziua!! Ne bagam tot ce putem!!! biggrin.gif

Io is agitata. Mai sunt 4 sapt in afara de asta si in spre casaaa!!!

Di, cum te mai simti?

Teo, cu ce se ocupa sotul tau?

O zi faina gagici!! kiss.gif

Teocris
Albi, sotul meu momentan se ocupa cu depunere de CV-uri si adunat de acte pentru dosarul de somaj smile.gif Chestia e ca va primi somaj abia din ianuarie...
Sper sa se angajeze pana atunci smile.gif
In sfarsit renunti la job-ul ala stresant? Bravo!!!! 322.gif
Diana.
Salutare!
Io si la fel... Ma simt de parca o sa mor in curind.
Teo, cred ca Albi intreba de meseria sotului. Sa va ajute Dumnezeu sa gaseasca ceva bun repede de tot, mai ales ca vine si iarna, si sarbatorile si vor fi o caruta de cheltuieli!
Albi, adica pina de Craciun o sa fii acasa de tot?
Teocris
Sotul meu e tamplar. A lucrat si in constructii si amenajari interioare.
Diana, sa te auda Dumnezeu si asa sa fie! Cat despre sarbatori... Nu-mi fac probleme prea mari. Pur si simplu o sa ne bucuram de prezenta celorlalti membri ai familiei si nu o sa mai cheltuim carute de bani pe chestii inutile si sclipicioase smile.gif Cu facturile si chiria o sa fie mai problematic, dar inca nu vreau sa ma gandesc la ele.
Diana.
Nu-mi vorbi de facturi si chirii, da?! Nu vrei sa stii, crede-ma!!!
Teocris
Pai daca nu vorbesc cu voi, atunci cu cine? laugh.gif
Io rad ca sa nu ma ia cu plans, v-ati prins nu?
Diana.
Mie imi vine sa imi tai venele, dar prefer sa imi trag nasul in loc! morderis.gif
Teocris
Ia cu lamaie! laugh.gif sa nu-ti pice greu la stomac! laugh.gif
Dienusule, ia vezi ce faci cu imunitatea aia a ta, ca merita o bataie! O cam lasi de capul ei nusepoate.gif
albinuza
Buna seara!

Sunt meserii practice si des intalnite! Ne raugam sa isi gaseasca repede!! Pana gaseste, asa cum ai zis si tu, bucurati va unul de altul, si nu va stresati prea tare de sarbatori. Fata e destul de mare acum, sa inteleaga ca sunteti un pic limitati acum.

Daa chiria ma ucide si pe mine, de abia astept sa scap de ea, ca sa ajung sa platesc rata la apartament biggrin.gif

Acum o intind la zumba, asa ca va pup!! kiss.gif

albinuza
Buna seara! Da ce anume faceti??

Io ma tarai cu greu pana la concediu. Sufar de mici depresii ocazionale, care sper sa ramana ocazionale, si sa nu ma loveasca foarte tare!!

In rest... nimic.

Voi ce faceti?? DI ce nu mai zice nimeni nimic aici?? biggrin.gif

Va pup maxim kiss.gif

Diana.
Iaca zic io. Trebuia miine sa plec la Odorheiu Secuiesc, insa nu plec, ca sint Ovidaniile si in ziua aia io stau mumos, pe oauale proprii, acasa.
La noi ii un frig di crapi chietrili! Trebe musai sa imi duc jafurile de paltoane la curatat, ca is jegoase rau...
Am fo` acasa la ai mei in week-end si am dormt cu Boni-Bon... indragostita.gif
Diana.
Neata! Tot frig! Azi e Intrarea in Biserica a Maicii Domnului, ziua pe care o sarbatoresc la maxim! Nu fac nimic! In urma cu 23 de ani, in ziua asta era sa mor, dar m-a scapat Maicuta Domnului, asa ca azi zic "pas" la tot!
albinuza
Buna ziua!!
No, bine ca mi ai zis ca e sarbatoare!! Nu ca as fi avut vreun plan sa fac ceva, dar e bine de situt biggrin.gif

Io is la munci. Muncesc. I a panicat pe astia vestea ca intarzii o saptamana in ianuarie. Asta e varianta pe care o stiu ei biggrin.gif

Diana.
Da, da, e cu cruce rosie si e sarbatoare mare. Si azi e dezlegare la peste, trebe sa mincam macar un pic de peste. smile.gif
A, da? laugh.gif Ce surpriza o sa aibe oamenii! morderis.gif Punem pariu ca o sa iti ofere si o marire de salariu, numai sa te intorci? smile.gif
albinuza
Mmmm nu cred, pentru ca sunt razbunatori si orogoliosi. Si nu si ar calca ei pe orgoliu ca sa ne cheme pe noi inaipoi, dupa ce le tragemd clapa. Dar in cazul in care ar propune ceva de genul, daca nu imi dau 2500 in mana nici nu discut!

Io ma rog de mr sa se duca sa se spele, ca sa fie timp sa se incalzeasca apa sa fac si io!!1

Diana.
Buna searaaa! La noi e frig. Si ceata. Si Ara are hiperaciditate si imi maninca patrunjelul si apoi vomita. Of...
Nu mi-a mers internetul de ieri seara de la 9 pina azi la ora 7. 22 de ore adica! mad.gif Cica ceva din centrala... muma lor!
Diana.
Buna ziua, lumeee!
Vremea nu s-a schimbat: tot ceata, tot frig. In plus, am vazut o gasca de ciori zburind, ceea ce inseamna ca daca se face putin mai rece, o sa avem si zapada in curind smile.gif
albinuza
Buna ziua!

Eu am terminat de facut mancarea, am papat, acum imi fac curaj sa fac un dush si am emotii sa nu mi se increteasca parul biggrin.gif

Aici inca nu e de zapada, si sincer sper nici sa nu ninga foarte tare pana nu plecam de aici, ca sa avem un drum linistit spre casa!

Diana.
Ei, nu o sa ninga chiar atat de devreme, sa fim seriosi!
Noi am fost la plimbare pina la mega image. Cu Aruta! Aruta foarte fericita, ne=a zimbit tot drumul si si-a rupt capul uitandu-se pe geam! laugh.gif
albinuza
Buna seara!

M am spalat pe cap. Arat ca un canish isteric! Nu stiu ce o sa ma fac1 smile.gif)

Trebuie sa cumpar o sanie pentru un copil de 3 ani. Aveti idee de vreun site ceva?

Diana.
Sanie am vazut la metro. Siteruri, nema, ca daca n-am copii... sad.gif
Si sa stii ca mie imi plac la nebunie canicheii - io sint un caniche care are caniche laugh.gif
kryss_10
Buna fetelor! Eu in fiecare luna am fost racita 3 saptamani din 4. biggrin.gif Deci sunt bine. In rest sunt la munca, acasa, cu prietenii. Si inca ceva nu stiu daca v-am spus, dar momentan sunt solo de 3 luni smile.gif

Va pup pe toate.

Noapte buna.
Diana.
Welcome to the club, Kryssu! Eu sint racita de 6 saptamini si nu trece definitiv nici de-a naibii!
Solo? Hmmmm... magindesc.gif Singurul lucru care ma intereseaza este daca esti ok asa! Deci, iti e bine asa au ba?
prajiturapufoasacumandarine
nu am avut decat 2 iubiti, dar n-am mai fost sola de....6 ani. si tot gasesc motive de protestat. biggrin.gif
va pup si eu, noapte buna. lazy.gif
Diana.
No, protestele sint in singele nostru. Altfel am putea fi acuzate de autosuficienta! laugh.gif
Pup si noapte buna Prajiturico! smile.gif
Diana.
Neataaaaaaaa! Cine bea cafeaua cu mine?
Bia
Euuuu!!! Ce bine arataaa!
kryss_10
Di, iubita sunt bine asa momentan chiar imi este bine. Voi vedea ce mai urmeaza, admiratori am dar momentan inca nu vreau o relatie. smile.gif

Sunt bine.
Va pup
Diana.
Lumea zice ca dupa o relatie incheiata nu e bine sa sarim imediat in alta... Presupun ca e un simbure de adevar pe acolo. Daca ai nevoie de ceva... da semn! kiss.gif
albinuza
Holla gagici! Aici ploua de 3 zile!!

Crys, lasa ca nu e bai! VIne bine cate o pauza cand si cand! Si io am momente cand parca as avea nevoie de ceva timp io cu mine! Da cum faci asta??' Nu ai cum!!

Mai sunt 3 sapt in afara de asta!! Cam care credeti ca e starea mea de spirit??? zapacitul.gif

O zi faina gagix!!

Diana.
La mine a iesit soarele! Miine e Sf Andrei, deci nu se lucreaza. Fetele mele se alinta... smile.gif
Bia
Diana! laugh.gif Fetele tale au si ele liber de Sf. Andrei?
kryss_10
Multumesc, Di! Esti o scumpa.
Asa este, Albinuto, mai vrem sa fim si singure cateodata.

Maine lucrez si sambata la fel. biggrin.gif Dar bine ca ne plateste.

Saptamana viitoare este mos Nicolae.Ati fost cuminti sa primiti ceva in ghetute?

Pupici
Diana.
Buna ziuaaaa!
Am avut un week-end full si total neprevazut.
Vineri a fost o zi linistita...
Simbata a venit la noi un prieten, sa mestereasca cu Anghel nu`s ce prin garaj. Cit mestereau ei acolo apare vecinul Puiu care zice ca e zi ok pentru un gratar! Deci baietii pleaca dupa carne de gratar, se duc la macelarie in Otopeni, se tin de poante pe-acolo de, cica, rideau fetele de la Costica, macelarul, de se stricau si se tineau cu mina de burta!
Eu eram acasa cu o alta vecina si prietena, Rox, careia i s-au ars jo toate electrocasnicele importante din cauza unei suprasarcini (centrala, tv, masina spalat vase, masina spalat samd) si am luat-o la mine sa spele doua masini de rufe...
Fac baietii acasa la Puiu si la Nicoleta (vecinii si prienenii nostri) gratarul si se abtiguie toti frumos laugh.gif si decent morderis.gif
Dupa aia, al meu cica sa mergem la Rox si la Andrei, sa ii luam la noi sa bem ceva. Zis si facut!
Luam baietii la noi, ne apucam noi sa bem niste coniac (al meu deja era vesel nevoie-mare! laugh.gif ) intra in hora si Andrei sa il ajunga din urma, termina baietii ce ramasese din sticla si Andrei zice ca e musai sa bea ei si coniac basarabean! Deci se duce acasa si ia o sticla. morderis.gif Dupa aia i-o apucat foamea si poftele de ziceai sa sint gravizi amindoi! Al meu zice ca ar minca miel !Andrei tipa fericit ca el are acasa tocana de oaie facuta in curte ceaun cu foc de lemne! Mincare de-a mea nu au vrut niciunu! mad.gif
Deci se duce Rox si vine cu tocana! Le incalzesc tocana (gust si eu, nu buna, dementiala!) si baietii minca!
Dupa care continua sa mai descinte cite un pahar...
La 12 noaptea suna telefonul. Un verisor de-al 3 lea de-al iubitului meu era in Bucuresti cu prietena lui.
Ii chemam la noi si le zicem sa stea si a doua zi daca se descurca sa doarma pe o canapea mica, ca ei voiau sa plece si sincer, parcaverisorul era nitel obosit... stam toti pina pe la 3... la 3 ii apuca ca ei vor in oras, in Centrul Vechi! Io eram obosita prastie, i-am lasat sa de duca singuri!
Pleaca ei, vin pe la 5, mai stam la cioace pina la 6 jumate, la 7 adormim...
Ne trezim pe la 11, ca suna un alt prieten cu care stabilisem duminica zi de gratar.
Se duc baietii, iau carne, se apuca de gratar...
Vin si ceilalti prieteni... Ne-am intins la vorba si mincare... Dupa aia le-am facut niste intii pancakes cu miere si scortisoara, apoi niste briose cu ciocolata, au disparut toate. Al meu cica vrea ceva sarat! Le fac si placinta cu carne... Verisorul cu prietena voiau sa plece io nu, ca fata nu a mincat placinta cu carne niciodata si tre sa stea! Au stat! le-a placut placinta, dupa aia i-am condus ca plecau ...si era o vreme de nu-ti venea sa dai nici un catel afara! Ploua rau de tot si eraun frig intepator si batea si vintul tare, 3 grade mai putin sa fi fost si ar fi cazut prima zapada!
Dupa aia am ramas cu celalalt cuplu si al meu. Si cum statean noi 4 de vorba, al meu a adormit in fund pe canapea! laugh.gif
Am mai stat cu baietii si am facut haz de al meu care pufaia si spunea in somn "ccccccciiii, ciiiiiiii, ciiiii ".
Am mai lungit-o noi pina pe la 2 jumate, cind au plecat baietii, ca dimineata aveau drum la Chisinau.

Concluzie dupa acest week-end: Musai trebe sa aranjez si al doilea domitor!!!!
morderis.gif morderis.gif morderis.gif

A, si inca ceva: ii spusem iubirii mele ca simbata si duminica vreau sa facem curat in toata casa si vedeti si voi mai sus cum s-a fofilat! morderis.gif
Diana.
Buna ziua! N-ati uitat la la noapte vine Mos Nicolae, nu? smile.gif
kryss_10
Buna.Nu am uitat ca vine Mosul smile.gif Si chiar mi am comandat o fustita pentru ca am fost cuminte smile.gif

Pupici
albinuza
Buna seara! Io am mai intrat aici ca sa citesc! Nu am mai scris, ca mi am luat telefon si il butonez frenetic! biggrin.gif

Deci? Care e treaba cu mosu? a venit sau nu?

La mine a venit acum vreo 3 zile. Mi adus o perie din aia rotativa da care nu e rotatica, cu tot cu dispozitivul de varat in el, si cu un fel de placa si ondulator biggrin.gif Fain biggrin.gif

La voi?

Io astept sa treaca timpul asta!! Mai sunt 2 sapt in afara de asta! 2 sapt max!!!

Va pup!!

Diana.
Mosu mi=-a adus chestii cosmetice si sosete cu oameni de zapada, super simpatice laugh.gif
Mos Craciun o sa fie mai bogat, cica smile.gif))
M-am ofticat teribil ca nu a nins deloc la noi sad.gif
Jo-Anna
Salutari de la moa la toate ladyele tongue.gif .. Sper sa va prind in o zi frumoasa si sa aud numa vesti bune de la toate ...
Pupi multi kiss.gif
Nici la mine nu a venit Mosul azi, las ca imi cumpar io cadoul..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.