Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Bar & Lounge XLIV: Cafeneaua eLady
Forum pentru femei - eLady.ro > Regulament > Arhiva forum eLady.ro
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
Diana.
Ce fac fetele? Cum merg pregatirile pentru Craciun? smile.gif
Moon_Light
Buna ziua... ma primiti si pe mine? smile.gif
Diana.
Bine-nteles, Moon! welcome.gif
Eu sint super-fericita!
A venit preotul cu Nasterea!!!!
Venirea preotului imi umple intotdeauna inima de bucurie!!!
Casa era vraiste, ca nu am terminat, insa bucuria asta nu are masura!
butterflyaway
Bine ai venit, Moon!

Eu...urat sfarsit de an. Probleme de sanatate multe (nu eu), le-am depasit oarecum dar tot nu-i bine...e complicat...sper intr-un 2015 mai bun...
AM facut azi o prajitura cu gem de caise si ciocolata de casa, ieri prajitura chinezeasca si maine fac salata boeuf, snitele, piftele, racituri, avem facuti carnati, lebar, toba.. a, si racituri. Cam asta e meniul nostru de Craciun.

A venit mosul la fiica-mea cu un telefon frumusel, si eu de la Mos primesc telefonul ei smile.gif)

Cam atat...Craciun fericit, plin de bucurii va doresc!!!! Desi zapada nu-i, numa Craciun pare afara...

Va pup!
Diana.
QUOTE(butterflyaway @ Dec 23 2014, 11:07 PM) *
Bine ai venit, Moon!

Eu...urat sfarsit de an. Probleme de sanatate multe (nu eu), le-am depasit oarecum dar tot nu-i bine...e complicat...sper intr-un 2015 mai bun...
AM facut azi o prajitura cu gem de caise si ciocolata de casa, ieri prajitura chinezeasca si maine fac salata boeuf, snitele, piftele, racituri, avem facuti carnati, lebar, toba.. a, si racituri. Cam asta e meniul nostru de Craciun.

A venit mosul la fiica-mea cu un telefon frumusel, si eu de la Mos primesc telefonul ei smile.gif)

Cam atat...Craciun fericit, plin de bucurii va doresc!!!! Desi zapada nu-i, numa Craciun pare afara...

Va pup!

Imi pare rau, Fluturasule, multa sanatate si credinta ca mare e Dumnezeu!
Nu imi dai si mie retetele alea de prajituri? Ca suna tare tare bine!
Eu am facut mai putine anul asta: sarmale de varza, caltabosi, toba si leberul le-am cumparat (am gasit la un tirg niste galateni de-ai mei si am luat de la ei, ca parca erau facute de mine, asa erau de bune!), am facut cozonac (l-am ars b time!), scutecele domnului si kourabiedes. Prooabil o sa fac si un cremsnit, ca asa am primit comanda, insa vad eu... nu prea ma atrage ideea :laugh:
Bia
Buna! Craciun Fericit!
Eu nu am nimic in meniu. Vom merge la restaurant pe 26 (prietenii mei lucreaza pe 25 si i lui Daniel sunt plecati toti la familii) si diseara in ajun la alt restaurant (latin insa nu va ganditi european, este ceva de genuul latin-american). Pe 25 nu stiu ce facem ca nu am facut rezervare si nici nu avem cu cine petrece. Sunt un pic cu susu-n jos... mellow.gif
Diana.
Bia, in final Craciunul se reduce la a fi impreuna cu cei dragi inimii tale. Si intr-o companie buna, si piinea uscata pare cozonac domnesc. smile.gif

Craciun fericit!
butterflyaway
La multi ani, dragelor, si numai bine!

Nu va zic cum am sfarsit anul...cu tatal meu operat plus ca am aflat ca are o boala despre care imi e greu si sa vorbesc (nu cancer) si l-am inceput cu verisoara sotului care a aflat ca e in ultima stadiului a cancerului pe creier, ca, desi operata acum un an jumate, cancerul a revenit intr-un stadiu in care efectiv nu mai ai incotro.

Cam atat de la mine...in priza cu serviciu, ultima sapt am stat la serviciu si pana tarziu, am atatea de facut...fiica-mea e in priza simularilor, mai mult stres acu, urmeaza in febr simularile...hm...sa dea Dumnezeu sanatate, ca in rest le putem face pe toate.

Craciunul a fost frumos, in familie. Revelionul acasa la niste prieteni apropiati, o atmosfera fainuta. V-as scrie mai mult, si o sa incerc sa revin iarasi in forta candva cand o sa ma simt in stare de mai multe lucruri... Sper ca sunteti bine si sper sa aveti un an pe placul vostru!!!
Dore
Bonjour si lmani.gif si la bar! sexylady.gif

Mi-a placut foarte mult articolul de pe site, cel cu omu' european.

Am o dilema: sa dezbrac bradul sau sa-l mai las? E de plastic, deci de tinut tine si pana la Craciunul urmator, daca e 11bradut.gif


Diana.
La multi ani, fetele!
Butterfly, m-a intristat mult sa aud ca ai inceput anul asa sad.gif Multa sanatate tatalui tau si mult curaj verisoarei!
Stii ca aici poti sa iti descarci sufletul linistita!
Dore, surpriza de surpriza mi=ai facut cind ti-am vazut numele online, nu imi venea sa-mi cred ochilor!Bradul lasa-l pina te plictisesti tu de el, in definitv pe stil vechi mai poti sa il tii pina pe 20 ianuarie, deci nu e nici o graba...
Articolul Omul European e scris de o amica, jurnalist de profesie, cu experienta in radio de peste 20 de ani, o sa ii spun ca ti-a placut. smile.gif
Diana.
Dore, cred ca iti va placea si asta De ce l-am urat pe Eminescu. O explicatie tragi-comica
Diana.
Ce mai faceti? smile.gif
Globetrotter
Eu bine. rolleyes.gif
Mi-am schimbat locul de munca de vreo 3 luni si a venit la pachet cu ceva mai multi bani si muuult stres..
Diana.
Controleaza stresul, nu il lasa sa te controleze el pe tine, Globe! smile.gif
Butterfly, cum mai esti, ce mai faci?
Dore
Bună dimineaţaaa şi mulţumesc pentru articolul cu Eminescu, Diana thankyou.gif pe alocuri am ras cu lacrimi. Mie nu-mi place Eminescu foarte mult nici astăzi, cred că mai am de îmbătrânit până să reuşesc.


Vă propun o ghimbirată pentru astăzi, e pro sănătate şi anti răceală.
Diana.
E simpatica Ludmila, stiu smile.gif
Ghimbirata? Hmmmm mi=ai dat idei!
butterflyaway
Buna seara...

Noi suntem indurerati, a murit verisoara sotului, avea numai 38 de ani...a lasat in urma parinti indurerati si un copil singur, caci fostul ei sot numai om nu se numeste... E complicat, Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

Diana.
Oh, Doamne, Fluturas, ne-ai spus ca e bolnava acum vreo 3 saptamini. sad.gif Imi pare tare rau, Dumnezeu sa o odhneasca in pace! sad.gif Te imbratisez cu drag!
Bia
Fluturas, imi pare rau! Dumnezeu s-o odihneasca.
Diana.
Ce fac fetele? Se lasa cu ninsori zilele astea, o sa imi fac timp sa ma plimb nitel prin zapada si sa ma bucur de ea!
butterflyaway
Buna seara!

Eu psihic sunt mai bine. Astept primavara cu nerabdare, vreau sa vad frumos. Am avut o perioada neagra in ultimul timp, am scapat de ea si sper sa nu mai revina...

Voi ce noutati aveti?

Am citit si eu articolul cu Eminescu. M-am amuzat strasnic, mi-a placut tare, tare!! iloveelady.gif o sa i-l arat si fiica-mii maine. Ea e in plina faza cu simularile, sapt viitoare are, emotii mari mari, olimpiada judeteana si la romana sambata asta si... indragosteli... of, fix de-astea ii trebuie acum, si cand o vad cum priveste la fereastra cu castile in urechi, cum scrie poezii... zapacitul.gif
Dore
Bonjour Ladies hug.gif să avem o primăvară frumoasă!

N-am văzut de mult violete, îmi plac tare fiindcă îmi amintesc de primăvară şi de o bunică.

Diana.
Ce frumoase sint! La multo ani, doamnelor, sa aveti o primavara superba!
Bia
Sa aveti o primavara minunata ! smile.gif
Diana.
Ce fac fetele?
S-a stricat vremea, dupa citeva zile cu soare, acum , de dimineata, a dat zapada. Si de dupa-masa intram, in cod galben de vint si ninsoare... Ultimele scuturari ale iernii...
Diana.
Astazi www.eLady.ro implineste 9 ani de existenta online!
Va multumim tuturor celor care ne-ati stat alaturi in acesti ani!
butterflyaway
O primavara minunata si la multi ani, eLady!!!
Dore
Uichend plăcut, doamnelor friends3.gif şi vă propun să vă găsiţi în următoarele zile timp numai pentru sufleţelul vostru.

Diana.
Incercam, atit cit putem. Azi a fost frumos pina acum, cu soare, asa ca am profitat de el si am scos cearsafurile la uscat in vint!
Miros... mai bine decit orice fel de balsam! smile.gif Si s-au uscat rapid! smile.gif
AM facut varza calita de post cu mamaliguta pentru mine.
Si o sa incerc sa prestez si o prajitura de post. Sa vedem daca reusesc sa inventez ceva bun... Ii musai sa imi tin emintea si miinile ocupate ca sa nu o iau pe cimpii.
Diana.
Tocmai ziceam acum vreo doua zile ca lumea s-a intors cu fundu `n sus...
La Satu Mare, acum NINGE! Sa ne ierte Dumnezeu, ca buni mai sintem...
Auzi, ninsoare in Aprilie... cu fulgere!
Daca nu vedeam filmuletul pe fb si nu imi era prieten cel care l-a postat, as fi zis ca nu se poate.
butterflyaway
Ieri a nins si la mine, a fost asa frig... abia astept sa fie cald cald cald si inverzit totul.

Diana, ce prajitura de post ai facut? Si eu tot cu postul, acum cateva zile am facut chec de post. Un chec cu cacao si altul cu zmeura (am zmeura pusa din vara, congelata, in cutii). Cel cu zmeura a iesit o bunatate. Azi am facut niste chiftelute cu bureti, salata de vinete cu maioneza de post si bors de loboda. Dpmdv sa tot fie post, nu prea duc lipsa carnii, mai mult a lactatelor. Curatenia de primavara am terminat-o, mi-am luat 2 zile libere de la serviciu ca in weekend nu reuseam sa termin tot ce aveam de facut, ma apuca depresia ca nu terminam curatenia la timp smile.gif)

Ce planuri aveti de Paste? Noi nu facem nimic special, de aceea nu o sa ma strofoc cu gatitul, o sa fac niste drob, snitele, oua, o pasca si un cozonac si cred ca... cam atat. Ma mai gandesc.

Ma uit si pe site la niste modele de rochii. Fiica-mea are banchet pe 4 iunie si vrea rochie facuta, nu cumparata, ii e frica sa nu isi mai ia altcineva model ca ea. Asa ca suntem in cautari de modele, ca apoi sa mergem la o croitoreasa.

Voi ce mai spuneti, cum mai sunteti?

Bia, daca mai tin eu minte, se apropie nunta, asa e?
Diana.
La noi a batut vintul ieri de zici ca ridica casele cu totul! Dar a fost soare.
Nu am mai facut prajitura, nu m-am simtit in stare. O sa incerc azi. Am in minte o negresa, dar trebuie sa ma gindesc si la glazura de post care sa fie si frumoasa, si gustoasa... magindesc.gif cam greu, dar vaz eu.
Ieri am fost la stomatolog si apoi in piata, mi-am luat urzici, leurda, ciuperci, loboda...
Tu zici ca nu faci mai nimic, insa ce ai scris acolo tot iti ia doua zile de munca smile.gif
Trebuie sa mai pun poze pe site neaparat... vad eu cum fac!
Diana.
Am fost la stomatolog astazi.
Bia
Si cum a fost?
Diana.
Perfect!

Pe 22 aprilie repara si incisivul putin ciobit si mai schimb o plomba de jos care a inceput sa "agate".
Mai sint citeva demineralizari care trebuie tratate.
Albire la mine nu se poate face din cauza demineralizarilor, nu e recomandat, mi-i distrug daca vreau sa ii albesc.
Insa mi-a schimbat zimbetul... in sensul ca acum pot sa rid cu gura pina la urehi. Numai ca nu prea am motive de ris...
Bia
Sunt bucuroasa. M-am masurat azi si am: 96/68/96 . Trebuie sa ma apuc de sala ca lumea sa mai scat 4 cm in talie. smile.gif In rest sunt ok, nu vreau mai putin.
Diana.
Bravo, fataaaa! aplauze.gif Tre sa lucrezi la abdomen si lateralele mult pentru talie.
Bia
Am amanat nunta pe anul viitor, Butterfly. smile.gif
Diana.
Va pregatiti de Paste?
Eu anul acesta nu fac nimic. Nici cozonac, nici oua, nici pasca, nici nimic.
Nici nu am intors casa pe dos pentru curatenie.
Stiu ca pentru voi, care ma cunoasteti, va fi un soc. biggrin.gif dar... nu m-a cistigat nimeni la loto-prono. Asa ca anul acesta sint in greva si in loc de femeie gospodina, aleg sa fiu o pitzi.
Cui ii trebe, sa isi faca sau cumpere. Eu o sa imi fac unghiile, parul... o sa ma holbez la SATC pina lesin... O sa citesc. Gasesc eu ceva de facut.
butterflyaway
Diana, sper sa ai in curand cat mai multe motive de ras! Eu studiez crest white strips, vreau sa ii cumpar fetei pt albire. A incercat vreuna dintre voi?

Bia, bravo!!!

Eu despre kg mele prefer sa nu vorbesc...

De mancare am facut oua, 2 droburi, 2 cozonaci, o pasca, salata boeuf si snitele. Suficient, nu m-am chinuit ca in alti ani...

Paste fericit sa aveti!!!
Diana.
Hristos a Inviat!
Inainte de a cumpara Crest White Strips fa o vizita stomstologului cu aia mica. Vezi daca nu are demineralizari ale dintisorilor. Daca dintisorii ei se preteaza albirii. Nu orice dantura se poate albi, contrar reclamelor. Culoarea dintilor este data de ADN - unii oameni nu au dintii albi nu pentru ca nu ii ingrijesc, fumeaza sau beau cafea, ci pentru ca asta e bagajul lor genetic. Eu fac parte dintre ei. smile.gif
EX-ul meu de exemplu nu se dadea de ceasul mortii si nu avea o carie, dintii perfect albi... eu frec la ei de-mi ies ochii si tot degeaba . smile.gif
Diana.
Ce fac fetele mele? kiss.gif
Diana.
Eu am fost la stomatolog si deseara am de gind sa fac niste experimente in bucatarie. Sper sa nu stric ingredientele. laugh.gif
Diana.
Azi a fost o zi bunicica. Si a fost si soare. Mi-am cumparat liliac... smile.gif
Dore
Ziua bună, doamnelor! icecream.gif
Chiar mănânc îngheţată ca aperitiv la cină tongue.gif nu-s cuminte deloc!

Ce culoare este liliacul tău, Diana? Am găsit ieri din cel alb şi ceva în mai multe nuanţe de mov roşcat cumva, nu ştiu dacă zic bine culoarea.
Nu am dat încă peste de-ăla bleu, liliac liliachiu bre biggrin.gif sună aiurea, dar nici culoarea aia nu ştiu cum s-o zic altfel.
Am luat şi lăcrămioare, miros superb. wub.gif
Diana.
Mov si doar un fir alb, Dore. Din acela obisnuit, movaliu.. smile.gif
Eu mi-am facut spanac cu stevie. Bun. Imi place mult.
Am incercat ieri seara si o reteta de-a Marthei Stewart. Dezamagire totala... nusepoate.gif ce a iesit nu are nici o legatura cu descrierea retetei si nici cu fotografia ei de prezentare. M-am enervat. nusepoate.gif Trebuia sa iasa ceva cu o crusta de zahar caramelizat si miez moale, cremos si ciocolatos. Nu a iesit. crying.gif
Bia
Eu am dormit ieri toata ziua. Hahaha! In rest sunt ok cu ale mele...
Diana.
Ce fac fietili?
Miine imi vine in vizita o prietena din copilarie, impreuna cu noul ei iubit.
Ea e tecuceanca, ca mine, sora ei mi-a fost colega in treapta a II-a de liceu si e stomatolog in Focsani.
Iubitul ei e economist si lucreaza in Braila.
Pe ea, Diana (da, sintem tize!) nu am mai vazut-o din 1992... fizic. In ultima vreme insa o vad pe skype. Mi-a venit ideea dupa ce incepuse sa ma doara urechea de la telefon. smile.gif
Asa ca sint in smotru... era si cazul. Deocamdata am frecat peretii de jos de balutele Arei.
Si azi am vindut un tv spart pe olx dupa 3 zile de la anunt. Initial voiam sa il arunc, dar m-am gindit ca poate ar fi bun de dat pentru piese. A fost o idee buna.
Asa ca am recuperat 20% din paguba de 1.000 de lei - l-am dat cu 200 de lei si am scapat de el din casa.
Diana.
A primit cineva de la voi newsletter de la eLady?
Bia
Eu nu. smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.